Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2008 o 16:12, Daviochlebak napisał:

Dziwne, ale z początku neostrada rozłączała się często lub nie można było włączyć internetu,
ale im dłużej ją mam tym mniej problemów a teraz już jest wszystko ok :)

Może wy macie tą neostradę jakoś inaczej podłączoną np. przez modem bo ja mam jakoś inaczej, ale nie wiem dokładnie jak.Wiem że ciocia miała taką z modeme i coś narzekała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 16:01, Manieusz napisał:

A na koniec mi napisali, że nie mogę się starać o odszkodowanie ... No poprostu Pożal się Boże
jak jest w tytule...

Jak dla mnie to logiczne nawet - miałeś neta, to za niego płacisz. A że działał gorzej, to płacisz mniej.
A co do tej uwagi na temat szybkości serwerów i ludzi, których nabrali, to radziłbym najpierw zorientować się jakie były przyczyny tego spowolnienia łącza, a później narzekać na ilość użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2008 o 17:01, rob006 napisał:

Jak dla mnie to logiczne nawet - miałeś neta, to za niego płacisz. A że działał gorzej, to
płacisz mniej.


Ech, nawet upust do 50% mnie nie satysfakcjonuję bo te 30kb/s to nie jest nawet 10% mojego łącza...Nie wiem jak to inaczej Ci wytłumaczyć, ale mam nadzieję, że zrozumiesz =).

Dnia 15.01.2008 o 17:01, rob006 napisał:

A co do tej uwagi na temat szybkości serwerów i ludzi, których nabrali, to radziłbym najpierw
zorientować się jakie były przyczyny tego spowolnienia łącza, a później narzekać na ilość użytkowników.


Przyczyna jest prosta i nawet mi ją napisali ;] Awaria i w związku z tym przebudowa sieci i wszystkiego w moim rejonie, ale mogli by to przynajmniej ogłosic, że predkosc w tych dniach będzie mniejsza niż ta, na którą podpisałem umowę. Czyli jedym słowem, chcieli to zrobić pocichutku i myśleli, że ludzie się nie skapną no a tu zonk ;] (Pytałem się ludu który ma Neo, też im przymulał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 20:06, Manieusz napisał:

Ech, nawet upust do 50% mnie nie satysfakcjonuję bo te 30kb/s to nie jest nawet 10% mojego
łącza...Nie wiem jak to inaczej Ci wytłumaczyć, ale mam nadzieję, że zrozumiesz =).

To jakie ty masz łącze? I 30 kb/s czy kB/s? No i czy na pewno przez cały czas miałeś taką prędkość. :)

Dnia 15.01.2008 o 20:06, Manieusz napisał:

Przyczyna jest prosta i nawet mi ją napisali ;] Awaria i w związku z tym przebudowa sieci i
wszystkiego w moim rejonie, ale mogli by to przynajmniej ogłosic, że predkosc w tych dniach
będzie mniejsza niż ta, na którą podpisałem umowę. Czyli jedym słowem, chcieli to zrobić pocichutku
i myśleli, że ludzie się nie skapną no a tu zonk ;] (Pytałem się ludu który ma Neo, też im
przymulał)

Raczej wiedzieli, że ludzie się skapną, ale pewnie woleli aby wszyło to na jaw jak najpóźniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie narzekacie na TP a weźmiecie sobie innego dostawce i myślicie że co będziecie mieć ?
Awarie się wszędzie zdażają.
A tyle narzekać się bierze na TP bo mają najwięcej klientów to ma kto narzekać co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 20:24, Wladyslaw666 napisał:

Ludzie narzekacie na TP a weźmiecie sobie innego dostawce i myślicie że co będziecie mieć
?
Awarie się wszędzie zdażają.
A tyle narzekać się bierze na TP bo mają najwięcej klientów to ma kto narzekać co nie ?

Problem w tym że dla wielu TP jest jedyną możliwością dostępu do internetu. A tepsa dobrze o tym wie i potem takich klientów olewa x/
Na szczęście się to zmienia - inne firmy rozszerzają swoje możliwości i nawet w "trudno dostępnych" miejscach jest możliwość dostępu do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 20:24, Wladyslaw666 napisał:

Ludzie narzekacie na TP a weźmiecie sobie innego dostawce i myślicie że co będziecie mieć
?
Awarie się wszędzie zdażają.
A tyle narzekać się bierze na TP bo mają najwięcej klientów to ma kto narzekać co nie ?

Masz racje awarie oznaczają rozwój firmy i modyfikacje, albo po prostu trzeba coś naprawić. Ja do neostrady nic nie mam służy mi doskonale ale czasem denerwuje się ogólnie jak net zmula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 15.01.2008 o 20:34, Kyuubis napisał:

Masz racje awarie oznaczają rozwój firmy i modyfikacje, albo po prostu trzeba coś naprawić.
Ja do neostrady nic nie mam służy mi doskonale ale czasem denerwuje się ogólnie jak net zmula.



No dokładnie;) Mi też pięknie służy:)

Tyle że jest coś co mnie bardzo denerwuje... Wiem że nie mam co winić TP.
O co mi chodzi... A raczej o kogo?
O tych cholernych ludzi którzy wchodzą np. Na jakiś serwer wulgają , są banowani ... Ale co im to robi ? Nic, bo zmienne IP mają , więc znowu tak robią... A potem baniur na całe neo i żaden porządny człek który chce wejść na serwer nie może tego zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2008 o 20:31, M1chał napisał:

Problem w tym że dla wielu TP jest jedyną możliwością dostępu do internetu.


Może dla części klientów jest to problem, a ja się cieszę, że Telekomunikacja daje mi możliwość korzystania z internetu. Inni usługodawcy nawet nie myślą o "ciągnięciu" internetu do Żerkowic czy innych Ścieborowic ;-)

Ja jestem zadowolony z neo. Ostatnio przedłużyłem umowę i dostałem pakiet Office za złotówkę :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 22:20, lunat napisał:


> Problem w tym że dla wielu TP jest jedyną możliwością dostępu do internetu.

Może dla części klientów jest to problem, a ja się cieszę, że Telekomunikacja daje mi możliwość
korzystania z internetu. Inni usługodawcy nawet nie myślą o "ciągnięciu" internetu do Żerkowic
czy innych Ścieborowic ;-)

Ja jestem zadowolony z neo. Ostatnio przedłużyłem umowę i dostałem pakiet Office za złotówkę
:-))

Nie no dobrze że daje taką możliwość. Ale tak jakby mają na to monopol, nikt im nie zagraża na jakiejś wsi. Nie ma konkurencji. Więc mogą wykładać na klientów bo klient albo nie będzie miał neta albo będzie dalej się męczył z tepsą x/ Ale prawdą jest (przynajmniej wg mnie :p) że tepsa ostatnio się "polepszyła" :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:03, trutututu napisał:

Mam problem bo co jakieś 20 minut mnie odłącza i nie wiem co to jest. i nie wiem co na to poradzić

Miałem podobnie proponuje odinstalować neo i zainstalować ponownie u mnie podziałało :)
............
Nie rozumiem ludzi którzy są tak negatywnie nastawieni do Neostrady ja neo mam już 2 lata właśnie skończyła mi się umowa i podnieśli mi prędkość z 256 na 1024 płacie 10 zł mniej i dostałem pakiet office za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:17, PtaQ15 napisał:

> Mam problem bo co jakieś 20 minut mnie odłącza i nie wiem co to jest. i nie wiem co na
to poradzić
Miałem podobnie proponuje odinstalować neo i zainstalować ponownie u mnie podziałało :)
............
Nie rozumiem ludzi którzy są tak negatywnie nastawieni do Neostrady ja neo mam już 2 lata właśnie
skończyła mi się umowa i podnieśli mi prędkość z 256 na 1024 płacie 10 zł mniej i dostałem
pakiet office za free :)


Ja właśnie też nie rozumiem tych ludzi, oprócz tego że zdzierają i mi cały czas odłącz się net to to jest bardzo fajny internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:30, trutututu napisał:

Mam problem bo co jakieś 20 minut mnie odłącza i nie wiem co to jest. i nie wiem
co na to poradzić


Nie wiem dokładnie jak wygląda Twój problem, ale jeżeli masz płytę główną z chipem VIA, to czasem sterowniki VIA mogą być powodem problemów. Ale jeśli problem leży gdzieś indziej, to można zadzwonić na bezpłatną infolinię i może tam będą wiedzieć coś więcej.

Dnia 21.01.2008 o 18:30, trutututu napisał:

Ja właśnie też nie rozumiem tych ludzi, oprócz tego że zdzierają i mi cały czas odłącz się
net to to jest bardzo fajny internet


Mam neo ponad dwa lata i nie mam żadnych problemów z internetem. A jeżeli komuś nie odpowiada poziom usług tp, to może skorzystać z usług innego dostawcy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z Neo przez około tydzień czasu, teraz wszystko jest ok. Niedługo beę miał opcję 2 Mbit/sek. Moja mama pracuje w TP więc ma zniżkę, np opłata za Neo 1 Mbit/sek. wynosi 14 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 13:18, Pingus napisał:

Ja miałem problem z Neo przez około tydzień czasu, teraz wszystko jest ok. Niedługo beę miał
opcję 2 Mbit/sek. Moja mama pracuje w TP więc ma zniżkę, np opłata za Neo 1 Mbit/sek. wynosi
14 zł :)


No to gratuluje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć specjalne oprogramowanie dla twojego modemu.Potem musisz postępować zgodnie z instrukcjami aż dojdziesz do wybierania łącza (ale na pewno nie szybkości) czy coś takiego, potem kolejne dziwne informacje i z tego co zapaiętałem to tylko to że w miejsce jakiegoś numeru trzeba wpisać "*".Wiem że strasznie powierzchownie ale na necie są różne instrukcje.Wystarczą Google:)

BTW mam taki problem z neo.Rodzice zalegali z zapłatą rachunku i odłączyli nam internet.Od czasu włączenia (dzisiaj) internet rozłącza się, ściąga z szybkością 0,1 KB/s, a czasami nie chce się uruchomić.Dzwoniłem do TP ale oni mówią "że to wina komputera", chociaż bardziej wygląda mi na to że to tylko taka zagrywka na odczep się.Czy może jest to wina ograniczania przez TP usługi?Jeśli nie to jakby ktoś coś podejrzewał to proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2008 o 19:35, Master J napisał:

BTW mam taki problem z neo.Rodzice zalegali z zapłatą rachunku i odłączyli nam internet.Od
czasu włączenia (dzisiaj) internet rozłącza się, ściąga z szybkością 0,1 KB/s, a czasami nie
chce się uruchomić.Dzwoniłem do TP ale oni mówią "że to wina komputera", chociaż bardziej wygląda
mi na to że to tylko taka zagrywka na odczep się.Czy może jest to wina ograniczania przez TP
usługi?Jeśli nie to jakby ktoś coś podejrzewał to proszę o odpowiedź.



Miałem taki sam problem z TP, wiesz co musisz zrobić ? Jak do nich dzwonisz musisz być stanowczy ;] Nie daj sobie właśnie wkręcić wałka w stylu wina kompa ;] Do mnie też tak mówili, ale się skończyło. Gdy będziesz z nimi rozmawiał powiedz, że chcesz reklamacje(o ile net się nie poprawi, dadzą Ci jeszcze 2-3 na "zastanowienie się) Lecz przez te 2-3 dni prędkość będzie taka jak opisałeś ;] Bardzo mała ;)). Idziesz z reklamacją do najbliższego punktu, tam się trochę pokłócisz i rozwiązujesz umowę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy mam nowego kompa o problemach z Neostradą nie może być mowy. Już pół roku nie utraciłem połączenia z nieznanych mi przyczyn. Były co prawda pojedyncze przypadki z kradzionymi liniami telefonicznymi i uszkodzeniami podziemnymi, ale zostały one raczej szybko usunięte. Z prędkością jest różnie - przy moim 1 mb/s plik 700 mb może ściągać się w kilka godzin, a może w kilka dni... Mimo wszystko nie narzekam - trzeba cieszyć się z tego co się ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować