Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2009 o 15:36, Akoss-94 napisał:

Neostrada cechuje się zmiennym IP. Możesz za dodatkową opłatą wykupić stałe.


Dodatkową... Żal? Dzwoniłem już. Musiałbym wykupić router, za który najtańszy musiałbym dać 110zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 14:53, Mange napisał:

To jest wpłata jednorazowa?

Miesięczna.

Dnia 07.10.2009 o 14:53, Mange napisał:

Chyba, że nie ma się wyboru :D

A nie możesz skorzystać z dostępu do internetu od innego operatora świadczonego na łączu TP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 15:37, T-Tronix napisał:

> Neostrada cechuje się zmiennym IP. Możesz za dodatkową opłatą wykupić stałe.

Dodatkową... Żal? Dzwoniłem już. Musiałbym wykupić router, za który najtańszy musiałbym
dać 110zł!


Z tego co wiem, aby można było się z tobą połączyć mimo zmiennego IP, wystarczy każdy router obsługujący DDNS, używkę można kupić już za 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Świadczenie Usługi na czas określony, uważane będzie za przedłużone na czas nieokreślony, o ile Klient nie wyrazi innego oświadczenia woli w terminie 30 dni przed upływem terminu, określonego w Umowie."
Niestety, pomyliły mi się dni i zostało mi mniej niż 30 dni. Czy to oznacza, że nawet jeżeli będę chciał zrezygnować z oferty (a umowa kończy się 20.11.09) to i tak naliczą mi za następny miesiąc? Jest to ważne bo liczą sobie niebotyczne ceny za umowę na czas nieokreślony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ja słyszę, TP wprowadza opcję 20Mb :D a przecież już 6Mb momentami nie wyrabia. Cieszyłbym się bo i obniżka cen usługi się pojawi (lepsze to niż wciskanie na siłę tych akcesoriów) gdyby jeszcze parametry łącza były lepsze (prędkość wysyłania na ten przykład, na 1Mb i więcej jest wciąż ta sama).


@Sand_Wraith: to dryndnij do nich powiedz co i jak i powiedzą co z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż od pewnego czasu miałem problem z Liveboxem - nie działała mi część stron, takich jak nasza-klasa, demotywatory, część serwerów hostujących zdjęcia itp. Dzisiaj wreszcie, bawiąc się MTU, udało mi się rozwiązać ten problem, jednak... Cóż. Rozwiązałem problem tylko u siebie na komputerze. Przykładowo, do tego wifi podczepiany jest jeszcze jeden lapek z Windowsem, Macbook i jeszcze jeden komputer stacjonarny - na wszystkich jest ten sam problem. Zdaję sobie sprawę, że jakbym na każdym poustawiał dobre MTU, to by działało, jednak... Cóż, wtedy musiałbym to robić z każdym laptopem, który przewija się przez mój dom - czy to pożyczony, czy przyjeżdża rodzina, czy to ja korzystam z zastępczego jakiegoś... Jak widzicie - nie jest to zbyt przyjemne. A przecież problem (ze strony Liveboxa) skądś wziąć się musiał, prawda?... Wie ktoś może, dlaczego tak się dzieje i co może być tego przyczyną? :|
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc... :)

Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 20:59, Mohair napisał:

Witam. Otóż od pewnego czasu miałem problem z Liveboxem - nie działała mi część stron,
takich jak nasza-klasa, demotywatory, część serwerów hostujących zdjęcia itp. Dzisiaj
wreszcie, bawiąc się MTU, udało mi się rozwiązać ten problem, jednak... Cóż. Rozwiązałem
problem tylko u siebie na komputerze. Przykładowo, do tego wifi podczepiany jest jeszcze
jeden lapek z Windowsem, Macbook i jeszcze jeden komputer stacjonarny - na wszystkich
jest ten sam problem. Zdaję sobie sprawę, że jakbym na każdym poustawiał dobre MTU, to
by działało, jednak... Cóż, wtedy musiałbym to robić z każdym laptopem, który przewija
się przez mój dom - czy to pożyczony, czy przyjeżdża rodzina, czy to ja korzystam z zastępczego
jakiegoś... Jak widzicie - nie jest to zbyt przyjemne. A przecież problem (ze strony
Liveboxa) skądś wziąć się musiał, prawda?... Wie ktoś może, dlaczego tak się dzieje i
co może być tego przyczyną? :|
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc... :)

Pozdrawiam,
M.

Hmm najprostszym rozwiązaniem jest wywalenie płatnego liveboxa i zakupienie routera z wifi znacznie lepsze rozwiązanie. Nie wiem co może być problemem takiego blokowania stron... Blokada systemowa wyłączona? Poza tym zawsze można wejść przez proxy.org
Lord-AdeQ
Szybkość, stała prędkość (gry sieciowe) zmienne ip (pobieranie plików z rapida, bany na serwach itp). Niezależność od warunków pogodowych, ilości osób, zasięgu (w przypadku radiówki ma to ogromne znaczenie). Wady? Póki co chyba nie stwierdziłem. Przez router działa jak należy choć u kolegi z normalnym oprogramowaniem od tpsy czasem wywala mu błąd i neo.
Wiedzieć musisz to, że trochę to kosztuje. Nie wiem jak teraz bo ponoć abon tel się zmienił na 35zł na stałe ale ja co miecha płacę ponad 110zł rachunku za tel i net. Jak masz stacjnarke to bierz neo radiowego się wtedy nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 20:00, Czempion9 napisał:

Witam.Wiecie może jak można zrezygnować z umowy z tp jeśli chodzi o telefon stacjonarny?
Czy można równocześnie pozostawić sobie neostradę?


Nawet jak zrezygnujesz z telefonu to w przypadku posiadania dalej Neostrady musisz płacić za utrzymanie linii, koszt ok. 30zł miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 20:19, SpecShadow napisał:

> Witam.Wiecie może jak można zrezygnować z umowy z tp jeśli chodzi o telefon stacjonarny?

> Czy można równocześnie pozostawić sobie neostradę?

Nawet jak zrezygnujesz z telefonu to w przypadku posiadania dalej Neostrady musisz płacić
za utrzymanie linii, koszt ok. 30zł miesiecznie.

To TP wiedzę ostro trzyma.Dzięki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 20:00, Czempion9 napisał:

Witam.Wiecie może jak można zrezygnować z umowy z tp jeśli chodzi o telefon stacjonarny?
Czy można równocześnie pozostawić sobie neostradę?

nieee na bank nie jest to 30zł. Z tego co pamiętam 17,50 ale najlepiej zadzwonić i zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 19:50, Witcher1990 napisał:

> Witam.Wiecie może jak można zrezygnować z umowy z tp jeśli chodzi o telefon stacjonarny?

> Czy można równocześnie pozostawić sobie neostradę?
nieee na bank nie jest to 30zł. Z tego co pamiętam 17,50 ale najlepiej zadzwonić i zapytać.



35zł ,od 1 grudnia TP wprowadza obniżkę ,i będzie to 29zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy cena za utrzymanie linii telefonicznej ,jest wliczona w cenę neostrady? ponieważ planuję założyć ,samą neostradę, bez stacjonary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od tego miesiąca zmieniłem operatora telefonu stacjonarnego i jednocześnie przedłożyłem umowę na neostrade, żadnych informacji o dodatkowych opłatach nie słyszałem, więc opłata za utrzymanie linii musi być w cenie internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakaś możliwość, mając livebox`a, aby sprawdzić ile urządzeń z niego korzysta?

Spoiler

- Podejrzenia wtargnięcia do sieci, przez nieuprawnione osoby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 20:42, Lord-AdeQ napisał:

Nie wiecie czy cena za utrzymanie linii telefonicznej ,jest wliczona w cenę neostrady?
ponieważ planuję założyć ,samą neostradę, bez stacjonary...


Za linie (jesli nie chcesz z niej korzsytac, wiec jest nieaktywna) placi sie okolo 20zl. Jesli jest aktywna to 5 dych.

@T-Tronix

Rozumiem, ze chodzi Ci o Wi-Fi? Najlepiej wejdz do ustawien routera i pozwol jedynie na podlaczanie sie do sieci uzytkownikom z adresami MAC, ktore Ci podadza.

EDIT:
Mam ostatnio problem ze wczytywaniem sie wielu stron (nie tylko polskich, ale glownie ich)... Tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie dotyczące Neostrady. Otóż kiedyś zamówiłem sobie internet tego dostawcy z umową na 3 lata. Zrobiłem błąd, ale na szczęście za jakiś czas (28.02.2010) umowa się kończy. Moje pytanie brzmi: Czy będę mógł zrezygnować z tego ultra-wolnego internetu wcześniej niż 28-go lutego? Kiedyś coś słyszałem, że można miesiąc wcześniej, ale nie jestem pewien. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 18:54, sinir napisał:

Witam.

Mam pytanie dotyczące Neostrady. Otóż kiedyś zamówiłem sobie internet tego dostawcy z
umową na 3 lata. Zrobiłem błąd, ale na szczęście za jakiś czas (28.02.2010) umowa się
kończy. Moje pytanie brzmi: Czy będę mógł zrezygnować z tego ultra-wolnego internetu
wcześniej niż 28-go lutego? Kiedyś coś słyszałem, że można miesiąc wcześniej, ale nie
jestem pewien. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Ogólnie to można zrezygnować ale prawdopodobnie będzie tak jak w przypadku brzprzewodówki z orange którą miałem. Trzeba było zapłacić im abon za pozostałe miesiące do końca umowy np 5x55zł i do tego kara- im wcześniej zrywasz tym wyższa. Skoro wytrzymałeś 3lata wytrzymasz 3miechy. Ja się męczyłem 2lata z bezprzewodowym;/
A co do tego 1miesiąca to prawdopodobnie chodzi o wypowiedzenie umowy- miesiąc przed końcem trzeba napisać pismo, że się rezygnuje inaczej umowa przechodzi na czas nieokreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować