Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2009 o 19:10, sinir napisał:


Aha, to takie coś. ;/ No cóż, pomęczę się z Neo jeszcze przez te 3 miechy i od razu przejdę
na Vectrę 8Mb.

Jeśli tylko masz takową możliwość... Bo nie wszędzie można mieć taką prędkość bo to idzie po światłowodach a nie po kablu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 20:13, KamyK_84 napisał:

Opłaca się przejść z neostrady na netie?


Właśnie się nad tym zastanawiam i zdaje się, że tak. Nie mam w ogóle z neo co prawda problemów, a Netia dzierżawi linie od TP, ale jest za to taniej. Czyli tak naprawdę Netia = Neostrada, ale za to jest taniej. Nie wiem jak to możliwe, ale jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netia posiada również swoje łącza.

A ja mam cały czas problemy z łączem. Mam 2 MB, ale pingi są okropne, a zamiast 2 mb mam jakieś 1.5 mb max.
A to takie informacje dla tych wtajemniczonych (na spodzie). Może ktoś doradzić, czy zmieniać na netie, czy ew zmienić prędkość łącza, lub może pogadać z neo?
SNR Margin 21.1 26.0 dB
Line Attenuation 39.1 25.0 dB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 20:13, KamyK_84 napisał:

Opłaca się przejść z neostrady na netie?

Zależy czy od wielu czynników
1. Obecnie są spore promocje abonamentów telefon w tp
2. Nie wiem jak to w Netii wygląda
3. Jeśli chcesz tylko net to lepiej utrzymywać linię i mieć neo bo potrafią przysparzać problemu gdybyś zmieniał operatora.
Ja bym mimo wszystko pozostał przy neostradzie. Najlepsze wyjście bo póki co problemów nie zanotowałem a ostatnio nawet jakąś antenę z dekoderem chcieli mi wcisnąć ;o Ale po co skoro mam cyfrowy polsat? Ale jeśli ktoś nie ma cyfrówki to się opłaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że te pytanie nie dotyczy neostrady ale związanie jest z TP.
Ile kosztuje założenie przyłącza telefonicznego do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 09:10, Mange napisał:

Wiem, że te pytanie nie dotyczy neostrady ale związanie jest z TP.
Ile kosztuje założenie przyłącza telefonicznego do domu?

Gdy ja o to pytałem kosztowało albo 1zl albo 10zł zależy na ile abonament. A jak powiedziałem pani, że mam kable pociągnięte to powiedziała, że za free. Więc myślę, że nadal się nic nie zmieniło i jest max 10zł ale najlepiej zapytać żeby później nie dostać faktury na 1000zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 11:13, Witcher1990 napisał:

> Wiem, że te pytanie nie dotyczy neostrady ale związanie jest z TP.
> Ile kosztuje założenie przyłącza telefonicznego do domu?
Gdy ja o to pytałem kosztowało albo 1zl albo 10zł zależy na ile abonament. A jak powiedziałem
pani, że mam kable pociągnięte to powiedziała, że za free. Więc myślę, że nadal się nic
nie zmieniło i jest max 10zł ale najlepiej zapytać żeby później nie dostać faktury na
1000zł...

dobrze radzisz lepiej sie pytac niz potem bulic moj sasiad tak mal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa podłączonego na wifi do liveboxa tp ( prędkość 1mb/s). Zmierzyłem test tym testerem speedtest tp i mam wyniki jak na obrazku. Czy to normalne? Chodzi mi o te regularności.

20091212201648

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu podpisałem nową umowę. Przechodzę z 1 mega na 2 mega. Umowa wychodzi mi jednak w lutym, dlatego myślałem, że "skok" prędkości będzie miał miejsce właśnie w drugim miesiącu nowego roku. Dzisiaj rano jednak po połączeniu z internetem wyskoczyło mi, że zamiast 1,3 Mb/s mam 2,4 Mb/s. Ucieszyłem się, jednak gdy sprawdziłem szybkość łącza, otrzymałem wyniki identyczne jak te na obrazku Pile - to tak jakbym nadal miał 1 Mb/s. Wie ktoś co jest grane? Pomyłka z ich strony? A może to normalna praktyka, że "przełączają" na 2,4 po podpisaniu umowy przed wyjściem starej umowy, ale "fizycznie" szybkość internetu zaskoczy dopiero w lutym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer downloadu jest w normie?
Jeżeli nie to dzwoń do tp. Mają zapewnić taką prędkość za jaką płacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 10:45, Heralf napisał:

Transfer downloadu jest w normie?
Jeżeli nie to dzwoń do tp. Mają zapewnić taką prędkość za jaką płacisz.



Ale chodzi mi o regularność transmisji. Download jest słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 14:04, Pile napisał:

> Transfer downloadu jest w normie?
> Jeżeli nie to dzwoń do tp. Mają zapewnić taką prędkość za jaką płacisz.


Ale chodzi mi o regularność transmisji. Download jest słaba.

Wydaje mi się, że to wynika z tych małych skoków transferu np ze 121 do 117kbps i dlatego ten wynik taki masz. IMO nie ma się czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Posiadam liveboxa i neta neo 1 mb/s. Do routera mam podłączone dwa komputery. Gdy brat korzysta z neta (np. pobiera pliki) to ja mam straszne mulenie i praktycznie nic nie mogę robić. Chciałbym jakoś podzielić łącze tak abym ja i brat miał po 512 kb/s. Czy to się robi jakoś z telekomunikacją czy znacie inne mniej kłopotliwe rozwiązania. Może jakiś program czy coś w tym stylu? Może da się to zrobić za pomocą oprogramowania neostrady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 21:21, Pile napisał:

Witam. Mam problem. Posiadam liveboxa i neta neo 1 mb/s. Do routera mam podłączone dwa
komputery. Gdy brat korzysta z neta (np. pobiera pliki) to ja mam straszne mulenie i
praktycznie nic nie mogę robić. Chciałbym jakoś podzielić łącze tak abym ja i brat miał
po 512 kb/s. Czy to się robi jakoś z telekomunikacją czy znacie inne mniej kłopotliwe
rozwiązania. Może jakiś program czy coś w tym stylu? Może da się to zrobić za pomocą
oprogramowania neostrady?


Poszukaj programu netlimiter :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować