Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft łagodzi drakoński DRM w Driver: San Francisco

16 postów w tym temacie

widać, że fani mogą.. coś.:) Myślę, że jak by więcej się mówiło o tym przez fanów to może znieśli by ten cały drm.;)
Już wolałem jak tyko płytka była w napędzie, a teraz nie dość, że płytka to jeszcze net.;) <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OoO, ale to już jest plusik. Włączamy gierkę, loguje nas na jakimś serwie i po sprawie. Skoro w trakcie samej rozgrywki nie musi być stałego połączenie, to niedostatki łącza lub ich serwerów nie straszą nagłym zakończeniem rozgrywki w trakcie jakiejś misji. In plus. Co nie zmienia faktu, że takie zabezpieczenia fajne nie są, ale co zrobić, ewentualnie bojkotować :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby jest dobrze... ale jednak nie do końca... dobrze że Ubi jednak złagodziło DRM. Pokazali, że czytają fora, widzą że gracze nie są zbytnio zadowoleni z takiego rozwiązania, które mieli wstawić. Z drugiej strony i tak postawili na swoim: masz neta? grasz... nie masz? pecha masz i nie grasz... i tak moim zdaniem rozwiązaniem takiego problemu byłoby rejestrowanie oryginalnego klucza do gry w necie, oni by sobie odhaczali na serwerze że został on wykorzystany i gramy sobie. Piraty piratami... oni i tak znajdą sposób na obejście tego... ale na pewno nie denerwowało by to uczciwych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zagrywka marketingowa. Powiedzmy najpierw o "strasznym" DRM a potem powiemy że jednak nie będzie taki restrykcyjny to nikt nie zauważy że tak naprawdę nic nie zmieniliśmy i wszyscy będą zadowoleni że słuchamy opinii fanów a jednocześnie postawimy na swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszli po odrobinę rozumu do głowy i już nie jest tak strasznie. brawo :-)
teraz nie pozostaje mi nic innego, jak zmodyfikować komputer (w ogóle, tak na początek, to wypadałoby w końcu zasilacz nowy kupić, by go móc uruchomić..) i kupić Drivera (o ile rzeczywiście okaże się tak fantastyczny, jak się zapowiada..), by móc się cieszyć rozrywką przez dłuuuugie (oby!) godziny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 21:38, Fang napisał:

Przecież to zagrywka marketingowa. [..]


Dokładnie. To wszystko dym w oczy. Poczekają, aż sprawa ucichnie i będą robić swoje. Nie po to wywalili na to górę szmalu, żeby teraz tego nie stosować. Nie spodziewam się u nich krztyny empatii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 04:28, Shinigami napisał:

Trzymają się tego systemu kurczowo i mają jeszcze czelność udawać, że wszystko robią
dla graczy ;]


Tak jak gracze robią dla nich i ściągają piraty . Dla mnie cały DRM może być , net mam stabilny . Jak ktoś nie ma niech zmieni operatora . Jeśli nie może to niech kupuje gry bez DRM. Gdyby tyle kopii gier sprzedawano co jest szumu o DRM to .... marzenie . Większość zawsze narzeka o byle co a później tak leci na strony torrentowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 04:39, fenix00 napisał:

Tak jak gracze robią dla nich i ściągają piraty . Dla mnie cały DRM może być , net mam
stabilny . Jak ktoś nie ma niech zmieni operatora . Jeśli nie może to niech kupuje gry
bez DRM. Gdyby tyle kopii gier sprzedawano co jest szumu o DRM to .... marzenie . Większość
zawsze narzeka o byle co a później tak leci na strony torrentowe .


Problem w tym, że złamanie tych zabezpieczeń zbyt dużo czasu nie zajmuje. Wystarczy wspomnieć Wiedźmina 2.

Więc w czasie kiedy piraci grają bez problemów, legalny nabywca użera się z system który nie w niego ma być wymierzony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E kto by się tym w ogóle przejmował.

Jak ktoś ma duże ciśnienie na gry Ubi to najwyżej kupi a potem znajdzie witaminkę. Ja tak zrobiłem np. z AC2 - grałem z ich bzdetnym DRM póki nie wyszła witamina - a potem od razu "leczenie" i naprzód.

Chłopaki nie zawiodą. Zawsze się cukiereczek znajdzie. A jak jakiś oszołom chce to nazywać "piractwem" - cóż, jego wola. Ja grę kupiłem więc się nie przejmuje głupotkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to mnie bardziej martwi to, co przewspaniały Ubisoft zrobił z From Dust:

http://www.rockpapershotgun.com/2011/08/18/from-dust-does-need-online-badly-ported/

Przesunęli premierę o miesiąc, a i tak wypuścili źle zrobiony port, wymagający nawet w Steamie offline konieczność połączenia z Internetem. Takie rzeczy tylko w Ubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 13:14, Fomorian napisał:

Szczerze, to mnie bardziej martwi to, co przewspaniały Ubisoft zrobił z From Dust:

http://www.rockpapershotgun.com/2011/08/18/from-dust-does-need-online-badly-ported/

Przesunęli premierę o miesiąc, a i tak wypuścili źle zrobiony port, wymagający nawet
w Steamie offline konieczność połączenia z Internetem. Takie rzeczy tylko w Ubi.

Valve już wraca kasę jak ktoś jest niezadowolony:
http://lo-ping.org/2011/08/18/steam-offering-refund-for-ever-sold-copy-of-from-dust/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować