Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy zwiastun Silent Hill: Downpour jest niezwykle klimatyczny, ale...

24 postów w tym temacie

Moim zdaniem KoRn ratuje ten trailer bo gra zapowiada się średniawo a swego czasu była to moja ulubiona seria i przykro mi jest jak widzę co oni z niej robią, zamiast zagrać w dwie pierwsze części to pewnie film oglądają i jak zauważył jeden użytkownik na forum iż ta gra jest wyprana całkowicie z "japońskości"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. :/

KoRn jest beznadziejny i nijak nie pasuje do Silent Hill, prędzej do jakiegoś ''horroru'' dla nastolatków, a mam nadzieję że to nie target w który celują twórcy. Nadal wierzę, że Downpour może być porządną grą, ale takie trailery tylko zniechęcają. Jak powinien wyglądać trailer do Silent Hill? Odsyłam do filmiku z drugiej części - http://www.youtube.com/watch?v=21s45Yel5VM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klimat mi się bardzo podoba, choć faktycznie KoRn psuje nieco klimat, a szkoda, bo oni są w stanie zrobić utwór, który by przeraził od samego słuchania. Za to podoba mi się, że stwory już nie są "drewniane" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam raczej polecam dark/ritual ambienty wszelakie, bo w gruncie rzeczy wokół takiej muzyki Yamaoka obraca się w Silent Hillu. Na Freesoundzie jest DJ Chronos, a Liminal Records ma swoje własne kompilacje muzyki zainspirowanej Silent Hillem, lepsze by to było niż Korn, bo niestety ciężki amerykański rock dla zbuntowanych nastolatków o mentalności dzieci z podstawówki raczej mi do tego nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 14:56, Demagol napisał:

Ja tam raczej polecam dark/ritual ambienty wszelakie, bo w gruncie rzeczy wokół takiej
muzyki Yamaoka obraca się w Silent Hillu. Na Freesoundzie jest DJ Chronos, a Liminal
Records ma swoje własne kompilacje muzyki zainspirowanej Silent Hillem, lepsze by to
było niż Korn, bo niestety ciężki amerykański rock dla zbuntowanych nastolatków o mentalności
dzieci z podstawówki raczej mi do tego nie pasuje...


Dokładnie. Choć z drugiej strony na trailerze jest sporo akcji, takie The Axis of Perdition (inspirowane Silent Hill, tak nawiasem mówiąc) pasowałoby trochę lepiej - http://www.youtube.com/watch?v=i-6vt0AgB2Q&feature=related . Cholera, nawet Slipknot pasowałby do tego dużo bardziej niż KoRn. :l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oo
Taka muzyka w ogóle nie pasuje do świata SH :P
Ani Slip ani KoRn nie pasują do tego świata, SH ma zupełnie inną muzykę która często sama w sobie nie ma nic wspólnego z jakimiś ciężkim klimatem.
http://youtu.be/RNu68WhNzsw
http://youtu.be/nP00DhUvTqM
SH imo to psychodela a nie mrok

EDIT: hah, nie zauważyłem, że ktoś już dał trailer z 2jki
EDIT2 @Demagol: może tak, może nie, wole nie gdybać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam raczej Meshuggah wcisnął, ale to też zupełnie inny klimat :P. Nie no, są jednak klimaty, w których ciężki rock czy heavy metal po prostu się nie sprawdzają. No dobra, mogliby próbować z Fantomasem - pamiętam, jak kiedyś na Game Networku puścili klip z Alone In The Dark 4 przy akompaniamencie "Rosemary''s Baby". Efekt był piorunujący.

@Selv

Stary Slipkmot, ten z Colsefnim, mógłby dać radę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 15:28, Selv napisał:

Oo
Taka muzyka w ogóle nie pasuje do świata SH :P


Mówię o muzyce konkretnie do tego trailera, i tak, ten kawałek pasowałby do niego. ;P Dlaczego? Po pierwsze, ten trailer nie wygląda jak typowy Silent Hill''owy trailer, po drugie, jest w nim sporo akcji - dlatego podany przeze mnie utwór byłby mądrzejszym rozwiązaniem niż KoRn (który ani do gry, ani do filmiku KOMPLETNIE nie pasuje). Jest w nim i psychodela, i moc, i chory, ciężki klimat - pewnie, że do gry bym go nie wsadził, ale do tego trailera jak najbardziej.

Dnia 18.09.2011 o 15:28, Selv napisał:

Ani Slip ani KoRn nie pasują do tego świata, SH ma zupełnie inną muzykę która często
sama w sobie nie ma nic wspólnego z jakimiś ciężkim klimatem.


Zgadza się. Nie powiedziałem, że Slipknot pasowałby do SH (bo kompletnie by nie pasował), powiedziałem tylko że byłby nieco rozsądniejszym rozwiązaniem niż KoRn.

Dnia 18.09.2011 o 15:28, Selv napisał:


SH to zarówno mrok jak i psychodela, od zawsze był w nim ciężki, smutny klimat.

@Demagol

Pozostaje jeszcze industrial, który można było usłyszeć od czasu do czasu na poprzednich soundtrack''ach. Meszugi jakoś tutaj nie widzę. ;P

>Nie no, są jednak klimaty, w których ciężki rock czy heavy metal po prostu się nie sprawdzają.

Tutaj nie do końca się zgadzam, zawsze znajdzie się jakiś odpowiedni metalowy utwór. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mnie to przeraża... więc jest źle. Przede wszystkim nie podobają mi się projekty przeciwników. Fabuła posiada pewien potencjał, ale mam obawy, że wyjdzie z tego bardziej Alan Wake niż Silent Hill, a dotychczasowe prezentacje gameplayu na GT utwierdzają mnie również w przekonaniu, że sam gameplay będzie pozostawiał sporo do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 16:09, Niflheim napisał:

Zgadza się. Nie powiedziałem, że Slipknot pasowałby do SH (bo kompletnie by nie pasował),
powiedziałem tylko że byłby nieco rozsądniejszym rozwiązaniem niż KoRn.


"Tattered & Torn" od biedy by się nadało.

Dnia 18.09.2011 o 16:09, Niflheim napisał:

Pozostaje jeszcze industrial, który można było usłyszeć od czasu do czasu na poprzednich
soundtrack''ach. Meszugi jakoś tutaj nie widzę. ;P


Ale przecież industrial to oczywista sprawa, bo napisałem o tym w pierwszym moim poście tutaj :P.

Dnia 18.09.2011 o 16:09, Niflheim napisał:

Tutaj nie do końca się zgadzam, zawsze znajdzie się jakiś odpowiedni metalowy utwór.
;>


Ja bym jednak powiedział, że musiałby to być utwór mocno post-industrialowy, nie mający wiele wspólnego z "regularnym" metalem ;). Parę utworów Godflesha ze "Streetcleanera" mogłoby się jednakże nadać (duet "Devastator" & "Mighty Trust Krusher", ew. "Head Dirt"), nawet i od biedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 16:55, Demagol napisał:

"Tattered & Torn" od biedy by się nadało.


Dokładnie o tym kawałku myślałem.

Dnia 18.09.2011 o 16:55, Demagol napisał:

Ale przecież industrial to oczywista sprawa, bo napisałem o tym w pierwszym moim poście
tutaj :P.


Nie zauważyłem, sry. ;P

Dnia 18.09.2011 o 16:55, Demagol napisał:

Ja bym jednak powiedział, że musiałby to być utwór mocno post-industrialowy, nie mający
wiele wspólnego z "regularnym" metalem ;). Parę utworów Godflesha ze "Streetcleanera"
mogłoby się jednakże nadać (duet "Devastator" & "Mighty Trust Krusher", ew. "Head Dirt"),
nawet i od biedy.


Oczywiscie, że nieregularny metal, nie miałem przecież na myśli jakichś Judas Priest''ów. ;P Ja bym tutaj widział jakiś stonowany, atmospheric black metal z industrialowymi elementami, Blut aus Nord choćby ( http://www.youtube.com/watch?v=qKsYnHPX6Ns ). Godflesh też w sumie by się nadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie muzyka w kontekscie trailera jest tragiczna, jedyny tak "zły" pod względem muzycznym trailer to ten z Dragon Age Origins z Marylin Mansonem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając muzykę... dziwny jakiś ten trailer. Niemniej, czekam na nowego SH - mam nadzieję, że seria wróci formą do najlepszego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować