Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

1863 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2010 o 23:07, Robhaal napisał:

Widzę, że znasz wszystkie odpowiedzi na moje dotychczasowe pytania :P Chciałem się zapytać,
czy masz może XFire, dzięki czemu mógłbym się z tobą skontaktować w inny sposób niż tu,
na forum?


Nie korzystam z XFire, ale możesz próbować łapać mnie w grze. Ostatnio najczęściej gram postacią o imieniu Ringthir.

Zresztą nasz kraj ma dość silną "grupę pod wezwaniem" w grze. Szukaj graczy z kinshipu o nazwie "Zakon Zmierzchu". Naprawdę sporo ich się plącze po Śródziemiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 18:19, Ring5 napisał:

> Mam pytanie: co to jest monster play?

Monster play to PvP w świecie LotRO. Możesz wybrać, czy chcesz grać po stronie dobra
(swoją postacią) czy zła (potworem). O ile swoją postać rozwijasz normalnie, o tyle do
rozwoju potwora używasz Destiny Points.


Czyli raczej kiepska opcja grać tym złym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 07:50, Ring5 napisał:

Nie korzystam z XFire, ale możesz próbować łapać mnie w grze. Ostatnio najczęściej gram
postacią o imieniu Ringthir.

Okej, dostosuję się :)

Dnia 15.11.2010 o 07:50, Ring5 napisał:

Zresztą nasz kraj ma dość silną "grupę pod wezwaniem" w grze. Szukaj graczy z kinshipu
o nazwie "Zakon Zmierzchu". Naprawdę sporo ich się plącze po Śródziemiu.

O, właśnie, do kinshipów odnosi się moje następne pytanie. Co to właściwie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 15:28, necron1501 napisał:

Czyli raczej kiepska opcja grać tym złym :P


Dlaczego? Wiele osób gra potworami, a DP sypią się w wystarczających ilościach, by nasza postać miała jakieś szanse. Ponadto zauważ, że Monster Play (a konkretnie obszar, na którym MP się odbywa, czyli Ettenmoors) dostępne jest bodajże od 30 czy 40 poziomu (nie pamiętam w tej chwili), a do tego czasu można zebrać całkiem sporo DP normalną postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 15:49, Robhaal napisał:

O, właśnie, do kinshipów odnosi się moje następne pytanie. Co to właściwie jest?


Najzwyklejsze w świecie klany lub gildie (w zależności od tego, kto w co grał wcześniej ;) ). Grupka graczy (min. 8 o ile dobrze pamiętam) postanawia założyć klub wzajemnej adoracji, wykupują tzw. "kinship charter" i zakładają klan. Klany mogą kupować własne siedziby (coś jak dom dla postaci, tylko większe), mieć w nich skarbce, urządzać je, rozwijać. Do tego dochodzi jeszcze jeden element (oczywiście to już zależy tylko od samych graczy), mianowicie nacisk na elementy role-play''owe. Część kinshipów podchodzi do RP bardzo poważnie - nie przyjmują graczy, których imiona nie pasują do konwencji Śródziemia (czyli np. postać o imieniu Zenek Moczymorda raczej nie zostanie przyjęta) i tak dalej. Ponadto są kinshipy "rasistowskie", czyli rekrutujące np. tylko Elfów, kinshipy "klasowe" (np. tylko Hunter może zostać przyjęty) itp.

Zdecydowaną zaletą tego jest fakt, że łatwiej jest znaleźć ekipę na fellowship-questy i rajdy, będąc w kinshipie. Ale też trzeba się wtedy liczyć z tym, że (podobnie jak w przypadku klanów w FPSach), wypadałoby regularnie pojawiać się w grze, brać udział we wspomnianych questach i rajdach. Coś za coś, jak w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 16:17, Ring5 napisał:

> Czyli raczej kiepska opcja grać tym złym :P

Dlaczego? Wiele osób gra potworami, a DP sypią się w wystarczających ilościach, by nasza
postać miała jakieś szanse. Ponadto zauważ, że Monster Play (a konkretnie obszar, na
którym MP się odbywa, czyli Ettenmoors) dostępne jest bodajże od 30 czy 40 poziomu (nie
pamiętam w tej chwili), a do tego czasu można zebrać całkiem sporo DP normalną postacią.


DP... a skąd to się bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 18:02, Robhaal napisał:

Naprawdę jestem ci bardzo wdzięczny za wszelaką pomoc udzieloną mi - bądź, co bądź -
MMO''wemu noobowi :P


Zawsze do usług. Cieszę się, że znalazła się kolejna nawrócona (na LotRO) owieczka :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem LotRO+MoM+30dni EU. Czy teraz muszę po prostu dodać klucz do istniejącego już konta F2P czy muszę założyć nowe konto? Bo powinienem mieć podstawkę, dodatek i przez 30 dni konto VIP, czy to nie jest tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 18:30, Kresseleth napisał:

Właśnie kupiłem LotRO+MoM+30dni EU. Czy teraz muszę po prostu dodać klucz do istniejącego
już konta F2P czy muszę założyć nowe konto? Bo powinienem mieć podstawkę, dodatek i przez
30 dni konto VIP, czy to nie jest tak?


Wystarczy dodać do istniejącego konta. W zestawie (prawdopodobnie na karcie pre-paid) będziesz miał dokładną instrukcję, jak to należy zrobić. Zakładanie nowego konta mija się raczej z celem, bo straciłbyś wszystko, co do tej pory "wypracowałeś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 20:33, Ring5 napisał:

Wystarczy dodać do istniejącego konta. W zestawie (prawdopodobnie na karcie pre-paid)
będziesz miał dokładną instrukcję, jak to należy zrobić. Zakładanie nowego konta mija
się raczej z celem, bo straciłbyś wszystko, co do tej pory "wypracowałeś".


Tylko pre-paida nie mam. Kupiłem sam klucz i mam napisane, że w podstawce jest 30 dni jako VIP gratis(plus jeszcze Mines of Moria). Tylko nie wiem czy to się automatycznie włączy, czy będzie trzeba pre-paid kupić, żeby się aktywowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 20:37, Kresseleth napisał:

Tylko nie wiem czy to się automatycznie
włączy, czy będzie trzeba pre-paid kupić, żeby się aktywowało.


Włączy się samo. Aktywowanie pełnej wersji automatycznie da Ci status VIPowski na 30 dni. Radzę je dobrze wykorzystać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 22:27, Robhaal napisał:

Ale jak to jest z umiejętnościami wykupowanymi za DP? Najpierw muszę je wykupić w lotro
store?


Przede wszystkim weź pod uwagę, że Monster Play jest niedostępna dla kont Free i Premium. Jeśli jedno z tych posiadasz - nie pobawisz się w tego złego.

Poza tym tu akurat Ci nie pomogę. Kiedy miałem opłacone konto nie bawiłem się tym trybem (jakoś nie przemawiał do mnie), natomiast teraz nie mam jak sprawdzić, bo jadę na koncie Premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że pomyliłem pojęcia, dlatego wolałbym jeszcze raz sformułować pytanie tym razem tak, żeby faktycznie wyjaśniało, o co mi chodzi :P
Po awansie na 10 lvl dostałem możliwość wykupienia czegoś, co nazywało się - bodajże - perk skills. Gdy chciałem to odblokować, przenosiło mnie do lotro store z nakazem wcześniejszego wykupienia dostępu do tych umiejętności.
I czy te perk skills są właśnie umiejętnościami kupowanymi za DP, za które i tak muszę zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 21:20, Ring5 napisał:

Włączy się samo. Aktywowanie pełnej wersji automatycznie da Ci status VIPowski na 30
dni. Radzę je dobrze wykorzystać ;)


Wszystko już pięknie działa. Dzięki za rady :) Te 30 dni VIPowskie na coś konkretnego warto wykorzystać, czy najlepiej wbić jak najwyższy poziom?
Jeszcze pytania odnośnie ras i klas - czy raciale oraz traity rasowe dużo zmieniają i czy przy tworzeniu postaci powinno się na nie zwracać uwagę oraz czym się różni tankowanie jako Guardian, Warden i Champion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 08:56, Kresseleth napisał:

Wszystko już pięknie działa. Dzięki za rady :) Te 30 dni VIPowskie na coś konkretnego
warto wykorzystać, czy najlepiej wbić jak najwyższy poziom?


Najlepiej wbić poziom, ale też pozwiedzać jak najwięcej obszarów, robić questy i zbierać deedy. Czemu? Ponieważ za deedy dostajesz Turbine Points, a za te z kolei będziesz mógł wykupić quest packi jak skończy Ci się subskrypcja. Czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Dnia 16.11.2010 o 08:56, Kresseleth napisał:

Jeszcze pytania odnośnie ras i klas - czy raciale oraz traity rasowe dużo zmieniają i
czy przy tworzeniu postaci powinno się na nie zwracać uwagę


Bardzo dużo. Ja zwykle staram się rozwijać te traity, które dają mi bonusy do in-combat Morale Regeneration (czyli leczenia się w trakcie walki) oraz cech głównych (obecnie gram jako Champion, więc najistotniejszą cechą jest dla mnie Might, zwiększająca obrażenia). Z kolei dla Guardiana bardzo istotnymi traitami są te zwiększające ilość Armour, bo tego akurat nigdy za wiele.

Dnia 16.11.2010 o 08:56, Kresseleth napisał:

czym się różni tankowanie jako Guardian, Warden i Champion?


Zacznijmy od tego, że Champion nie jest tankiem, tylko DPS (damage per second - klasą kładącą nacisk na maksymalne obrażenia, wchodzącą do walki zaraz po tym, jak tank bierze na siebie atak). Próby tankowania Championem raczej z góry skazane są na niepowodzenie, bo brakuje mu zdolności posługiwania się ciężkimi tarczami, które dają naprawdę sporego kopa do zbroi. Oczywiście na bezrybiu i rak ryba, więc jeśli trafisz do drużyny złożonej z Minstreli czy Lore-Masterów, będziesz musiał brać na siebie ataki przeciwników.

Co do różnic między Guardianem a Wardenem... ciężko mi w tej chwili powiedzieć, Guardianem nie grałem już jakiś rok z hakiem, Wardenem ponad pół. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaka przychodzi mi w tej chwili do głowy jest to, że Warden raczej ściąga na siebie aggro z daleka (dzięki oszczepowi), co pozwala na odciąganie pojedynczych przeciwników od grup, natomiast Guardian rzuca się po prostu w "wir wydarzeń". No i chyba jednak jest lepiej opancerzony od Wardena. Nie wiem też, czy Warden ma równie wiele umiejętności, ściągających na niego aggro przeciwników. Guardian ma ich sporo i są naprawdę skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować