Zaloguj się, aby obserwować  
SupremeOrangeMaster

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

1863 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2010 o 23:53, Robhaal napisał:

Po awansie na 10 lvl dostałem możliwość wykupienia czegoś, co nazywało się - bodajże
- perk skills. Gdy chciałem to odblokować, przenosiło mnie do lotro store z nakazem wcześniejszego
wykupienia dostępu do tych umiejętności.
I czy te perk skills są właśnie umiejętnościami kupowanymi za DP, za które i tak muszę
zapłacić?


Hmm... nie wiem, czy mówimy o tym samym, ale kiedyś za DP można było kupić np. czasowe zwiększenie zdobywania doświadczenia, przyspieszenia biegu itp. Obecnie nie wiem, jak to wygląda, bo - jak pisałem wcześniej - jadę na Premium :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 12:02, Ring5 napisał:

Hmm... nie wiem, czy mówimy o tym samym, ale kiedyś za DP można było kupić np. czasowe
zwiększenie zdobywania doświadczenia, przyspieszenia biegu itp. Obecnie nie wiem, jak
to wygląda, bo - jak pisałem wcześniej - jadę na Premium :(

Tak, mówimy o tym samym.
To znaczy, że słusznie myślałem, że trzeba te dodatki wykupić najpierw w lotro store?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 16:46, Robhaal napisał:

To znaczy, że słusznie myślałem, że trzeba te dodatki wykupić najpierw w lotro store?


Prawdopodobnie tak. Nie udzielę jednoznacznej odpowiedzi, bo najzwyczajniej w świecie nie wiem :) Ale z tabelki podanej wcześniej (tej z różnicami między rodzajami kont) wynika, że ani Free ani Premium z DP korzystać nie mogą, a zatem pewnie można tylko kupić podobne bonusy za TP, natomiast DP wydać się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 14:31, darkgromr napisał:

[m-I]


Nie zamieszczamy ogłoszeń na tym forum, jest jeden wątek gdzie jest taka możliwość, ale nie dozwolona jest sprzedaż kont...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2010 o 11:59, Ring5 napisał:

Zacznijmy od tego, że Champion nie jest tankiem, tylko DPS (damage per second - klasą
kładącą nacisk na maksymalne obrażenia, wchodzącą do walki zaraz po tym, jak tank bierze
na siebie atak). Próby tankowania Championem raczej z góry skazane są na niepowodzenie,
bo brakuje mu zdolności posługiwania się ciężkimi tarczami, które dają naprawdę sporego
kopa do zbroi. Oczywiście na bezrybiu i rak ryba, więc jeśli trafisz do drużyny złożonej
z Minstreli czy Lore-Masterów, będziesz musiał brać na siebie ataki przeciwników.


Małe sprostowanie, champion jak najbardziej może być dobrym tankiem i używać ciężkich tarcz (z tego co pamiętam, trzeba wykonać klasowego deeda polegającego na wykonaniu 1000 bloków zwykłą tarczą). Posiada również kilka umiejętności pozwalających kontrolować aggro. Jest nawet odrębne drzewko traitów klasowych właśnie do tankowania. Jednakże generalnie jest tak jak kolega napisał, archetypem klasy jest DPS i w porównaniu z wardenem czy guardianem wypada gorzej, jako że te klasy są z natury tankami.

Podsumowując, jednym z uroków tej gry jest, że każdą klasę można złożyć na kilka sposobów poprzez traity, np Lore Master może być crawd controlem, ale równie dobrze niezłym dps`em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 10:19, Szzkot napisał:

Małe sprostowanie, champion jak najbardziej może być dobrym tankiem


Weź pod uwagę fakt, iż Guardian posiada jednak również skille (pasywne i aktywne), wpływające na podnoszenie obrony. Champion raczej jest ich pozbawiony. Poza tym, jak napisałem, gdy w ekipie nie ma ani Wardena, ani Guardiana, obowiązki tankowania bierze na siebie właśnie Champion (w końcu po coś te ciężkie zbroje targa...). Choć gwarantuję, że nie poradzi on sobie tak dobrze w tej roli, jak Guardian. A pozbawienie go drugiej broni na rzecz tarczy jest ogromnym błędem.

Dnia 17.11.2010 o 10:19, Szzkot napisał:

Podsumowując, jednym z uroków tej gry jest, że każdą klasę można złożyć na kilka sposobów
poprzez traity, np Lore Master może być crawd controlem, ale równie dobrze niezłym dps`em.


Dokładnie, na tej samej zasadzie można zrobić z Minstrela, poprzez odpowiedni dobór sprzętu (a konkretniej - odpowiednich statystyk sprzętu) całkiem przyzwoitego DPSa. Jedyną rzeczą, której chyba się nie da, to zrobienie z Championa healera ;)

Zresztą co tu ukrywać - LotRO to w tej chwili chyba najlepsze MMO na rynku, zarówno pod względem klimatu, samej rozgrywki (czyli questów itp), jak i naprawdę niesamowitej społeczności, która jest ewenementem w tego rodzaju grach, gdzie gracze raczej wyzywają się od n00bów, a nie pomagają sobie jak i gdzie tylko mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 16:07, Ring5 napisał:

Zresztą co tu ukrywać - LotRO to w tej chwili chyba najlepsze MMO na rynku, zarówno pod
względem klimatu, samej rozgrywki (czyli questów itp), jak i naprawdę niesamowitej społeczności,
która jest ewenementem w tego rodzaju grach, gdzie gracze raczej wyzywają się od n00bów,
a nie pomagają sobie jak i gdzie tylko mogą.

Tutaj całkowicie się zgadzam. Szczerze mówiąc, byłem zaskoczony, że ludzie są do siebie aż tak przyjaźnie nastawieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to podziwiam was koledzy, ja z LOTRO byłem od samego początku, i po początku dość fajnym potem było coraz gorzej, MMO było dobre do czasu gdy się biegało samemu i tłukło się złych - gdy było trzeba zebrać drużynę już było znacznie gorzej - osobiście czekałem na to by LOTRO weszło w F2P - pozwoliło to na pełny rozkwit gry w końcu będie sporo graczy, w końcu będize można spokojnie robić raidy czy też fellowship questy wcześniej czekało się po 4-5 godzin by grupę zebrać, tak czy siak Warhammer mnie znudził - Star Trek był lekkim przerywnikiem, Age of Conan też był niezły tylko wkurzało mnie w nim to, że był to raczej Age of Casters jedynie do LOTRO mam stale sentyment - znów do niej powracam zwłaszcza, że za 50 złotych mam dwa miesiące grania Warhammer to stale 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 22:14, Malcollm napisał:

No to podziwiam was koledzy


Też miałem z tym problem. Zebranie zwykłej Fellowship momentami graniczyło z cudem (np. Garth Agarwen pierwszy raz zrobiłem w okolicach bodajże 45 poziomu, bo dopiero wtedy, po kilku godzinach żebrania, udało mi się zgromadzić ludzi), o rajdach nawet nie wspomnę, czego zresztą bardzo żałuję, bo chętnie bym się wybrał np. na Balroga.

W tym momencie sprawa wygląda inaczej. Na Kurhan (Great Barrow) co kilkanaście minut leci jakaś drużyna, inne Fellowship Questy też raczej na brak obsady narzekać nie mogą, więc sądzę, że i rajdy się w końcu zaczną na poważnie.

Teraz tylko trzeba czekać na kolejne większe rozszerzenie. Ja osobiście cały czas liczę na Riders of Rohan i nową klasę. Pasowałoby dorzucenie jakiegoś DPSa/crowd control, mogącego walczyć konno (oczywiście tylko na zewnątrz, nie sądzę, by dało się wprowadzić konia do Wielkiego Kurhanu) i korzystającego z długich broni drzewcowych, dzięki czemu mógłby trzymać przeciwników na dystans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość kontrolowania ilości threatu na mobkach? Na tą chwilę(lvlv20 warden), gdy gram ze znajomymi - 22lvl minstrel i 25 hunter mam duże problemy z utrzymaniem mobków na sobie. Tylko nie wiem czy to z mojej winy- słaby gear czy złe używanie skilli czy wina znajomych, którzy za szybko atakują. Jak weszliśmy do Great Barrow, to z pojedynczymi przeciwnikami nie było problemy ale gdy przychodziło więcej, to nic nie mogłem zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 10:30, Kresseleth napisał:

Czy jest możliwość kontrolowania ilości threatu na mobkach?


W jakim sensie "kontrolowania"? Sprawdzania, na kim skupiają się przeciwnicy? Sprawdzania, kto z drużyny generuje go najwięcej?

Ogólnie zabawa wygląda tak, że Warden najskuteczniej generuje threat z daleka. W zwarciu już z tym trochę gorzej. Najskuteczniej jest zgrupować sobie wszystkie skille generujące threat razem i po prostu tłuc nimi raz za razem. Poza tym weź pod uwagę fakt, że pozostali gracze z drużyny mają wyższy poziom, a przez to stanowią dla przeciwników większe zagrożenie (choćby przez ilość dmg przez nich zadawanego, a coś kojarzę, że to też ma wpływ na poziom threatu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 14:49, Ring5 napisał:

W jakim sensie "kontrolowania"? Sprawdzania, na kim skupiają się przeciwnicy? Sprawdzania,
kto z drużyny generuje go najwięcej?


Chodzi mi o to na kim się mobki skupiają, ile threatu jest na kim, kto generuje najwięcej threatu i ile(jeśli można to sprawdzić) itp. Coś na kształt takiego z WoWa - http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/omen-threat-meter.aspx

Dnia 18.11.2010 o 14:49, Ring5 napisał:

Ogólnie zabawa wygląda tak, że Warden najskuteczniej generuje threat z daleka. W zwarciu
już z tym trochę gorzej. Najskuteczniej jest zgrupować sobie wszystkie skille generujące
threat razem i po prostu tłuc nimi raz za razem. Poza tym weź pod uwagę fakt, że pozostali
gracze z drużyny mają wyższy poziom, a przez to stanowią dla przeciwników większe zagrożenie
(choćby przez ilość dmg przez nich zadawanego, a coś kojarzę, że to też ma wpływ na poziom
threatu).


Hmm tak myślałem, że wyższy poziom towarzyszy może stanowić problem. Ale spróbuje zebrać wszystko co generuję threat w jedno miejsce i może będzie lepiej.

Ah i czy gra ktoś może na Laurelin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 15:34, Kresseleth napisał:

Coś na kształt takiego z WoWa


To mod. Do LotRO chyba takiego nie uświadczysz... Ale też nie szukałem modków, więc na 100% nie powiem.

Dnia 18.11.2010 o 15:34, Kresseleth napisał:

Hmm tak myślałem, że wyższy poziom towarzyszy może stanowić problem. Ale spróbuje zebrać
wszystko co generuję threat w jedno miejsce i może będzie lepiej.


Ale i tak nie wiem, czy to coś da. Różnica 5 poziomów to dość sporo, szczególnie, że ok. 22-24 pojawia się nowy sprzęt, czyli ilość obrażeń idzie sporo w górę. Nie wiem, czy ta się to przeskoczyć...

Dnia 18.11.2010 o 15:34, Kresseleth napisał:

Ah i czy gra ktoś może na Laurelin?


Ot, choćby ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 10:19, Szzkot napisał:

Małe sprostowanie, champion jak najbardziej może być dobrym tankiem i używać ciężkich
tarcz (z tego co pamiętam, trzeba wykonać klasowego deeda polegającego na wykonaniu 1000
bloków zwykłą tarczą).


Właśnie osiągnąłem 30 poziom Championem. Dostajemy quest od Champion trainera, za który otrzymujemy m.in. trait "Heavy Shield Use". A potem już jest z górki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... wszystko pięknie, tylko screena nie załączyłem :/ Szkoda, że w opcji "Edytuj" nie ma możliwości dodania obrazka... Sorki za dubla (teraz już tripla :D ).

20101118184103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grać i znowu w mojej głowie pojawiły się pytania.
1. Czy fellowship skills są używane automatycznie, czy muszę je w jakiś sposób użyć?
2. Mam problem z craftingiem. Mianowicie nigdzie nie mogę znaleźć przedmiotu, który nazywa się Bronze Ingot, ani nie potrafię zasadzić roślin na polu uprawnym. Ktoś może wyjaśnić mi, jak to się robi? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 18:48, Robhaal napisał:

1. Czy fellowship skills są używane automatycznie, czy muszę je w jakiś sposób użyć?


Żeby wystąpiły Fellowship Skills, musimy spełnić dwa warunki:
1) musimy być w drużynie (to akurat chyba oczywiste)
2a) musimy "przełamać obronę wroga" (zdarzenie losowe) LUB
2b) jedna z postaci w drużynie, mająca odpowiednie skille, musi aktywować Fellowship Skill. Zwykle jest to Burglar, choć z tego, co pamiętam, to i Warden ma chyba umiejętność aktywującą FS.

Dnia 18.11.2010 o 18:48, Robhaal napisał:

2. Mam problem z craftingiem. Mianowicie nigdzie nie mogę znaleźć przedmiotu, który nazywa
się Bronze Ingot, ani nie potrafię zasadzić roślin na polu uprawnym. Ktoś może wyjaśnić
mi, jak to się robi? :P


Bronze Ingot to sztabka brązu. Robi ją Prospector, używając do tego celu 1 Copper Ingot i 1 Tin Ingot. Wchodzisz w Prospector -> Apprentice -> Refining i tam masz Bronze Ingot. Oczywiście musisz mieć materiały, by go stworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 21:12, Ring5 napisał:

Żeby wystąpiły Fellowship Skills, musimy spełnić dwa warunki:
1) musimy być w drużynie (to akurat chyba oczywiste)
2a) musimy "przełamać obronę wroga" (zdarzenie losowe) LUB
2b) jedna z postaci w drużynie, mająca odpowiednie skille, musi aktywować Fellowship
Skill. Zwykle jest to Burglar, choć z tego, co pamiętam, to i Warden ma chyba umiejętność
aktywującą FS.

Dzięki, to wiele wyjaśnia :)

Dnia 18.11.2010 o 21:12, Ring5 napisał:

Bronze Ingot to sztabka brązu. Robi ją Prospector, używając do tego celu 1 Copper Ingot
i 1 Tin Ingot. Wchodzisz w Prospector -> Apprentice -> Refining i tam masz Bronze
Ingot. Oczywiście musisz mieć materiały, by go stworzyć.

Czyli ja sam, jako Historyk, nie mogę wytworzyć tej sztabki, zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 21:18, Robhaal napisał:

Czyli ja sam, jako Historyk, nie mogę wytworzyć tej sztabki, zgadza się?


Niestety, nie... Niektóre questy w LotRO, wymagające dostarczenia konkretnych przedmiotów (będących produktami craftingu) pewnym postaciom, możliwe są do ukończenia albo przez wybrane profesje, albo przez zakup odpowiednich "dóbr".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować