Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Nie wiem jak tam fabuła głównego wątku, bo poznają go małymi krokami, ale chciałbym, żeby każda gra z otwartym światem miała taki stosunek jakości zadań do ich ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 22:31, Accid napisał:

Gra jest miodna, ciągle ją poprawiają, błędów ustrzec się nie mogła żadna gra jaka była
AAA do tej pory. O co chodzi?


Sterowanie, minimapa, autosave, podnoszenie itemow, inventory, to nie sa bledy spowodowane tym ze to jest gra typu AAA. Moglbym jeszcze tak wymieniac i wymieniac...patche wychodza owszem, ale ja nie widze zadnej roznicy, przynajmniej na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 20:28, Ecko09 napisał:

Głupota AI w gwincie właśnie przeszła samą siebie. Jest sobie 1 runda. Spasowałem mając
31 pkt, 5 kart w ręku. Komputer miał 8, rzucił je wszystkie (!!!) i nie dogonił mnie
w pkt. Po czym miał 0 kart na następną rundę...


U mnie 9/10 rozgrywek to AI gra jak idiota, jak nie rzuca karty pogodowe na wlasne jednostki, to pozbywa sie wszystkich kart, to mi w inny sposob sam pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ahaha ten troll koło Oxenfurtu. Jak mu Geralt namaluje orła to wychodzi mu taki brzydki i mu się podoba, jak sam namaluje to ładniej mu wyjdzie, ale trollowi się nie podoba(właśnie się skapnąłem, że orzeł Redanii wygląda podobnie do polskiego). I te jego podśpiewywanie :D

Są może na necie wszystkie teksty jakie on śpiewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem już dość daleko jednak jestem niezadowolony z dwóch wydażeń które wynikły z moich wyborów zapewne...

Pierwsze... Djkstra nie chce udać się do

Spoiler

Kaer Morhen bo nie znalazłem jego skarbu, co zrobiłem źle że tak się stało?



Drugie...
Spoiler

nie odnalazłem tej oślepionej czarodziejki Sheila chyba tak? Zgaduję że jest to spowodowane tym iż oddałem kryształ z megaskopu Radowidowi zamiast udać się z tym do Triss??



Ogólnie to widzę że z niektórymi zadaniami to się troszkę pospieszyłem chyba... powinienem pewne sprawy odłożyć na później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2015 o 23:38, Arczir2d2 napisał:

Pierwsze... Djkstra nie chce udać się do

Spoiler

Kaer Morhen bo nie znalazłem jego skarbu,
co zrobiłem źle że tak się stało?


Nie przejmuj się nim,

Spoiler

nawet nie wiem czy można każdego zwerbować do obrony. Aczik wpada za samo spytanie wszystkich postaci.


Dnia 08.06.2015 o 23:38, Arczir2d2 napisał:

Drugie...

Spoiler

nie odnalazłem tej oślepionej czarodziejki Sheila chyba tak? Zgaduję że
jest to spowodowane tym iż oddałem kryształ z megaskopu Radowidowi zamiast udać się z
tym do Triss??


Filippa... Jej historia będzie miała rozwinięcie w dalszej części fabuły.

Dnia 08.06.2015 o 23:38, Arczir2d2 napisał:

Ogólnie to widzę że z niektórymi zadaniami to się troszkę pospieszyłem chyba... powinienem
pewne sprawy odłożyć na później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Dijskry- obstawiam, ze nie ma mozliwosci

Spoiler

odnalezienia jego skarbu.

robilem co moglem, przy drugim podejsciu (lacznie z bieganiem z PPM po calym Novigradzie) i nic. Ciekawi mnie, dlaczego REDzi tak to zostawili (chyba, ze cos przeoczylem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś z Was mi pomoże. Dzisiaj chciałęm sobie pograć w Wiedźmina 3, kupiłem grę, zainstalowałem i wszystko poszło jak z płatka. Problem pojawił się jak chciałem zaimportować savy z Wiedźmina 2, zgodnie z tym co pisało w instrukcji powienien mi się pojawić import pod nową grą, ale nie ma tego okienka, wrzuciłem katalog z savami z Wiedźmina 2 tam gdzie pisało w instrukcji i nic w grze okienka nie ma. Proszę o pomoc, mielście takie problemy? Dajcie znać nie wiem o co chodzi... Jakbym długo nie odpisywał toz naczy się, że jestem w pracy - proszę o cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale.. W misji obowiązkowej, fabularnej, po 1 lokacji, w dialogu opowiadasz
"rzecznikowi" co robiłeś w dwójce i ogólnie polega to na tym, że mówisz czy zabiłeś

Spoiler

letho czy nie, czy de tancarville nie żyje czy uciek,la, czy byłeś za rochem etc..

także nie ma problemu jak nie da się ich zimportować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się trzymać w ekwipunku wszystkie trofea po wykonaniu zadań? Można coś z nimi zrobić innego niż tylko sprzedać za grosze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem innego zastosowania jak przygarniecie paru (doslownie paru...) koron. Fakt, nie patrzylem, czy da sie je "rozebrac" na czesci, ale watpie czy rozebraloby sie je na cos specjalnego.

EDIT: ewenementem jest dla mnie trofeum z gryfa- nigdzie nie da sie go sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 22:31, Accid napisał:

O co chodzi?

O bzdury fabularne, można ich nie wyłapać w ogólnym zachwycie, ale jak się chwilę zastanowisz to szybko dojrzysz np.:

Spoiler

krainę ubóstwa jaką niby jest Velen, w której walają się skarby co dwa krzaczory, idiotyczne zachowanie Dijkstry w ostatnim subqueście, debilny plan zabicia Radowida, wyskakującego znikąd Cracha w ostatniej bitwie, niedokończony wątek Avallac''ha, potarganą Margaritę w więziennej, zielonej (!) sukience na Skellige i - clue wszystkich bzdur - wieżę i Białe Zimno, którego podobno pokonać nie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 01:37, Aurelinus napisał:

>

Spoiler

Białe Zimno, którego podobno pokonać nie można...



Spoiler

Ale to było milion razy gadane w wiedźminach, ze Starsza Krew może zniszczyć świat lub go uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 01:47, Ecko09 napisał:

Spoiler

Ale to było milion razy gadane w wiedźminach, ze Starsza Krew może zniszczyć świat
lub go uratować.


Nic takiego przepowiednia Itiliny nie mówiła, a sam Avalac''h w grze mówi, że

Spoiler

tylko śmierć Ciri może ewentualnie przełamać moc BZ

. Jest tu gdzieś logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 01:37, Aurelinus napisał:

> O co chodzi?
O bzdury fabularne, można ich nie wyłapać w ogólnym zachwycie, /ciach/

Skarby w Velen sa zrozumiale bo gracze inaczej by narzekali, ze nie ma po co zwiedzac krainy skoro nic nie da sie znalezc.

Spoiler

Poza tym jest wojna wiec wielu ludzi chowa swoj dorobek albo go proboje przewiezc ze soba co czesto sie konczy tym, ze Geralt lupi ich trupy albo odnajduje ich kryjowki. Jednak masz racje, ze troche tego za duzo.

Co do logiki w grze to bywa dziwnie, ale to nie tylko w Wiedzminie tak jest(np w Skyrimie kazda grota ma dodatkowe wyjscie tuz przy koncu albo sekretne drzwi do wyjscia, ale kazdy wie, ze to dla graczy xD). Czasen dylematy w zadaniach wydaja sie narzucone na sile, brakuje tej trzeciej opcji, ktora byla by najlatwiejsza i rozsadna
Spoiler

(np w zadaniu gdzie ratujemy dziecko, na ktore rzucono klatwe).



Im wiecej godzin gry tym wiecej problemow, bledow, uproszczen, schematow zadan, podobnych miejsc i postaci sie zauwaza, ale to nie zmienia faktu, ze dla mnie gra jest jedna znajlepszych RPG ostatnich lat. Podoba mi sie glownie to, ze mozna sie latwo zaangazowac emocjonalnie, ze postaci podchodza do wiedzmina z roznym nastawieniem (a, nie o wybawco przyszedles). Male quest chainy gdzie pozornie pojedyncze zadanie uruchamia lawine wydarzen (np
Spoiler

to zadanie z duchem pokutnika w latarni morskiej

). Przyjemnie tez sie eksploruje, mozna zalogowac sie do gry na godzinke i wybrac sie robic zadanie pobozne albo na poszukiwanie skarbu. Walki z potworami sa ciekawe, szczegolnie z poczatku gdy spotykamy potwory poraz pierwszy i uczymy sie jak je latwo zabic. Bestiariusz i opisy postaci to dla mnie strzal w dziesiatke.

Gra pokazuje ile juz czasu minelo od ostatniego TESa i jak ten moglby dzis wygladac. Mam nadzieje, ze jak Beth wyda nowa czesc tej seri to beda sie wzorowac na Wiedzminie przynajmniej w kwesti, w ktorej zawsze kuleja czyli osobowosci glownego bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 01:27, Ichvander napisał:

Nie znalazlem innego zastosowania jak przygarniecie paru (doslownie paru...) koron. Fakt,
nie patrzylem, czy da sie je "rozebrac" na czesci, ale watpie czy rozebraloby sie je
na cos specjalnego.

EDIT: ewenementem jest dla mnie trofeum z gryfa- nigdzie nie da sie go sprzedac.


Rozebrać raczej się nie da, a mam chyba z 6 w ekwipunku i tylko zajmują cenne kilogramy.
W takim razie trzeba je posprzedawać za te 20 koron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 01:19, sirufok napisał:

Opłaca się trzymać w ekwipunku wszystkie trofea po wykonaniu zadań? Można coś z nimi
zrobić innego niż tylko sprzedać za grosze?

Trofea za pełną cenę skupuje alchemik na północ od mostu oxenfurckiego w Velen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 16:17, Rivriven napisał:

> Właśnie mam buga, który nie pozwoli mi ukończyć gry...

Zobacz czy nie masz w zakładce zadania poboczne zadań z nimi związanych, bo powinny tam
być.

Spoiler

Na przykład Keira zleca udanie się na Kłomnicę.



Spoiler

Uf... udało się. Musiałem zaznaczyć zadanie poboczne, a nie to z głównego wątku, żeby móc je wykonać. To samo z zadaniami na wyspach Skellige.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się