Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Chyba ostatni pach zepsuł kolejną rzecz :/ nie mogę zrobić "Dużego niebieskiego mutagenu" bo już go posiadam. To znaczy cholera, że nie mogę miec dwóch ....
Każdy kolejny pach może i coś naprawia (nie widzę tych usprawnień) ale przy okazji coś psuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 08:54, Szymon666 napisał:

Chyba ostatni pach zepsuł kolejną rzecz :/ nie mogę zrobić "Dużego niebieskiego mutagenu"
bo już go posiadam. To znaczy cholera, że nie mogę miec dwóch ....
Każdy kolejny pach może i coś naprawia (nie widzę tych usprawnień) ale przy okazji coś
psuje ...


Posiadany wyrzuć na ziemię, zrób nowy, podnieś poprzedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 09:36, Durzo napisał:

Mam pytanko.

Spoiler

Czy jak Triss opuści Novigrad będzie później możliwość jeszcze ją spotkać?
:P



Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Questy, fabuła, klimat, dialogi,NPC, wybory i ich późniejsze (nieraz dramatyczne) konsekwencje - to trzyma mnie przy kompie i nie pozwala odejść :).

Jak większość irytują mnie niedoróbki (nie ma sensu powtarzać, każdy już je tu wymienił) i kiepskie decyzje projektowe. Dlatego choć gra jest absolutnie świetna i poprzeczkę "sandboxowym RPG" stawia wysoko, to maksymalnej oceny bym w życiu nie dał, bo jednak tu i ówdzie widać taką... niechlujność wykonania.

Część rzeczy poprawiły już patche - ostatni choćby taki upierdliwy drobiazg jak NIEMOŻEBNIE irytujący komunikat o zmianie kontrolera (gram padem) po zrobieniu sejwa. Już się nie pojawia :) Swoją drogą, to osobiście jestem za tym, żeby te patche wychodziły z mniejszą częstotliwością, ale były lepiej przetestowane. Sytuacja, że patch (ostatni 1.05) który naprawia konkretny bug z doświadczeniem, ale w zamian za to masakruje alchemie jest dość... kuriozalna :).

Pewnych rzeczy patche IMO nie naprawią. Klonów jest sporo, ewidentnie jest to problem ;/. Denerwuje przenikanie się obiektów (serio w grze z 2015 takie coś i na taką skalę ?). Kompletnie rozkłada mi tą fantastyczną słowiańsko - przaśno - swojsko - brudną atmosferę sytuacja, w której widze jak podczas emocjonującego dialogu gałęzie przenikają przez ścianę i się w niej kołyszą ;-). No ludzie... Irytujący jest pop-up tekstur, który nasilił się po patchu 1.04. Gram w ustawieniach wysoko -średnich (z naciskiem na wysokie) i potrafi to zdenerwować i to mocno, silnik nie do końca radzi sobie ze streamingiem, delikatnie pisząc ;-)

Pomijając technikalia, to multum "?" na mapie, też nie zaliczył bym do plusów. Ilość zmasakrowała jakość - bo albo "kontrabanda" albo "bandyci". Nudy na pudy (Inkwizycja ze "znajdźkami" cierpiała na podobny problem, ale tam można było choćby pogłówkować przy astrariach, w Wieśku nie), dobrze przynajmniej, że można te "?" olać - uff...

Irytuje też skopany balans. Wiedźmin 3 to jeden z niewielu tytułów, gdzie świadomie i z premedytacją w pewnym momencie przełączyłem się na easy, bo wtedy dostaje się najwięcej pkt. doświadczenia za questy i potwory.. No to już są jaja - ci, którzy "nie chcą iść na łatwiznę" są za to... karani, bo im wyższy poziom trudności, tym mniej xp. Kuriozum.

Jeśli idzie o niedoróbki, to mógłbym tak jeszcze długo i długo :) Nie zmienia to jednak faktu, że od samej gry nie mogę się oderwać i na pewno na jednym przejściu się nie skończy. Merytorycznie to jest miazga, a nie byłem jeszcze na Skellige. Konkurencja ma poprzeczkę postawioną bardzo wysoko... i bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 08:41, Rick napisał:

Trofea za pełną cenę skupuje alchemik na północ od mostu oxenfurckiego w Velen.


Na brak kasy nie narzekam, bo mam już ponad 7000 będąc w Velen, ale dzięki za info, bo akurat przemierzając mapę idę w stronę Oxenfurtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2015 o 11:22, sirufok napisał:

Na brak kasy nie narzekam, bo mam już ponad 7000 będąc w Velen, ale dzięki za info,
bo akurat przemierzając mapę idę w stronę Oxenfurtu.

Mostu Oxenfurckiego, nie mostu w Oxenfurcie. Most Oxenfurcki jest w Novigradzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 11:20, Lordpilot napisał:

Questy, fabuła, klimat, dialogi,NPC, wybory i ich późniejsze (nieraz dramatyczne) konsekwencje
- to trzyma mnie przy kompie i nie pozwala odejść :).


Jakie wybory? Kiedy? Gdzie? Ja koncze gre powoli i jeszcze ani razu nie mialem konsekwencji ani jakiegos konkretnego wyboru. W q logu mam 130 zadan skonczonych i nic tam nie wybieralem. A jesli nawet to o tym nie wiem bo nic do mnie nie wrocilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co cisza. Pewnie dzisiaj coś zapowiedzia i jutro już powinno być, ew. analogiczna sytuacja do zapowiedzi jutro i wyjścia DLC w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pamieci rzuce pare-

Spoiler

Krwawy Baron, bozatko w Novigradzie, Keira, cala koncowka z Ciri, sprawa z Yennefer/Merigold

. Pare innych jeszcze by sie znalazlo, jakbym poprzypominal sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 11:46, Rick napisał:

Mostu Oxenfurckiego, nie mostu w Oxenfurcie. Most Oxenfurcki jest w Novigradzie.


Dzięki za doprecyzowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2015 o 13:37, sirufok napisał:

Dzięki za doprecyzowanie ;)

W chatce na cmentarzu, żeby być bardziej dokładnym. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 11:20, Lordpilot napisał:


Pomijając technikalia, to multum "?" na mapie, też nie zaliczył bym do plusów. Ilość
zmasakrowała jakość - bo albo "kontrabanda" albo "bandyci". Nudy na pudy (Inkwizycja
ze "znajdźkami" cierpiała na podobny problem, ale tam można było choćby pogłówkować przy
astrariach, w Wieśku nie), dobrze przynajmniej, że można te "?" olać - uff...


Akurat tych znaków zapytania za dużo to na tej mapie nie jest a ich odkrywanie i tak jest ciekawsze niż zbieranie milion odłamków, obozów, zasobów i astraliów na każdej mapie w dragon age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 11:20, Lordpilot napisał:

Pomijając technikalia, to multum "?" na mapie, też nie zaliczył bym do plusów. Ilość
zmasakrowała jakość - bo albo "kontrabanda" albo "bandyci". Nudy na pudy (Inkwizycja
ze "znajdźkami" cierpiała na podobny problem, ale tam można było choćby pogłówkować przy
astrariach, w Wieśku nie), dobrze przynajmniej, że można te "?" olać - uff...

No tak, ale nie jest to rdzeń rozgrywki, tylko jakaś aktywność poboczna. Ja to lubię wykonywać w drodze do jakiegoś zadania fabularnego - a to sobie rozniosę obóz bandytów, a to sobie poskaczę po skałach do jakiegoś Punktu Mocy, tam sobie ponurkuję za jakimś skarbem, a gdzie indziej wysadzę gniazdo nekkerów. Jak dla mnie idealnie, tym bardziej, że jak sam napisałeś, nikt nie zmusza do zaliczania tych pytajników na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 13:08, Cykada85 napisał:

Jakie wybory? Kiedy? Gdzie? Ja koncze gre powoli i jeszcze ani razu nie mialem konsekwencji
ani jakiegos konkretnego wyboru. W q logu mam 130 zadan skonczonych i nic tam nie wybieralem.
A jesli nawet to o tym nie wiem bo nic do mnie nie wrocilo.

Dziwne, fabuły ruszyłem niewiele, ale w

Spoiler

zadaniu z Baronem/Krzywuchowymi Moczarami jest dosyć istotny decyzja do podjęcia, nawet pojawia się potem animowane podsumowanie, nie wiem, jak mógłbyś to przegapić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2015 o 14:52, Madoc napisał:

Dziwne, fabuły ruszyłem niewiele, ale w

Spoiler

zadaniu z Baronem/Krzywuchowymi Moczarami
jest dosyć istotny decyzja do podjęcia, nawet pojawia się potem animowane podsumowanie,
nie wiem, jak mógłbyś to przegapić.



Ja zadnych animowanych wstawek nie mialem, oprocz tych podczas mozolnego ladowania sie gry. Za to mam teraz buga w zadaniu z Yennefer ktora kaze mi

Spoiler

wsiadac do lodzi,

a kiedy wsiadam nic sie nie dzieje. I tak usiadlem i dalej stoimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2015 o 14:57, Cykada85 napisał:

Ja zadnych animowanych wstawek nie mialem, oprocz tych podczas mozolnego ladowania sie
gry. Za to mam teraz buga w zadaniu z Yennefer ktora kaze mi

Spoiler

wsiadac do lodzi,


a kiedy wsiadamnic sie nie dzieje.

Wstawki są jak pisali powyżej może robisz "skip" nim się odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2015 o 15:00, scott napisał:

> a kiedy wsiadamnic sie nie dzieje.
Wstawki są jak pisali powyżej może robisz "skip" nim się odpali.


Mozliwe ze je niechcacy skipnalem, nie zmienia to faktu ze po 100 h grania nie odczulem jakichkolwiek konsekwencji swoich decyzji, a podejmowanie ich bylo tak blache ze nawet na nie zwrocilem na nie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się