Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

W tym poście http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71257&pid=2258 Moderator o coś prosił prawda?
Nie doszła przesyłka lub odebrał ją ktoś inny wyjaśniajcie sprawę z firmą kurierską lub sklepem w którym kupowaliście. Ten temat nie jest o poczcie polskiej, kurierach itp.

Ignorowanie próśb Moderatora = Ostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym poście http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71257&pid=2258 Moderator o coś prosił prawda?
Nie doszła przesyłka lub odebrał ją ktoś inny wyjaśniajcie sprawę z firmą kurierską lub sklepem w którym kupowaliście. Ten temat nie jest o poczcie polskiej, kurierach itp.

Ignorowanie próśb Moderatora = Ostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalacja przebiegła pomyślnie (z płyt, ale dwa razy musiałem do niej podchodzić) i pograłem pewien czas. Cóż, gameplaye w internetach z W3 na GTX770 nie kłamały i gra lata mi nawet lepiej niż na owych testach, gdyż w uber-wysokich z naciskiem na uber (oczywiście zażynacze są wyłączone). Średnio, licząc na oko coś około 45 fpsów, więc chyba optymalizacja jest? ;D
Nic nie przycina, nie wywala, przynajmniej na razie.

Oczywiście dziwne sterowanie pierwsze rzuca się w oczy, nieraz mam wrażenie, że kieruję pijanym trollem, a nie Geraltem. :P

P.S. Wiecie, że z tarasu, z widokiem na dolinę można spać i zginąć? Gerwant się ledwo co nauczył skakać i już mi wyskoczył spod kontroli. :P

20150520155416

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 15:17, Aurelinus napisał:

//...// a niewątpliwą porażką jest mechanika, tak słaba, że nawet przewrotki z W2 zaczynają błyszczeć. Na razie - > przede wszystkim - mam powykręcane palce od prób opanowania sterowania, szczególnie jednoczesnego
chodzenia, utrzymania zmysłów i używania interakcji jednocześnie.


O co Wam chodzi z tą mechanika ? 3 osoba pisze że coś z nią nie tak. Zgaduje że grasz na PC na klawiaturze i myszce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 16:05, EylembertTigg napisał:

Wygląda świetnie :)


Wschody i zachody słońca zawsze wyglądają świetnie. :P

20150520160908

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w poście na poprzedniej stronie wątku, zmniejsz cenie oraz dwie opcje odpowiadajace za roślinność na wysokie, a w postprocesach włącz wszystko (włącznie z HBAO+) i sprawdź ile wtedy będziesz miał FPS-ów. Ja mam stałe 30 FPS-ów niezależnie od lokacji. Co prawda mam 12 GB ramu, ale Ty masz dużo mocniejszy procesor, więc powinieneś mieć 35 FPS-ów na luzie.

edit./ Dziwna rzecz. Wyłączyłem wszystkie opcje w postprocesach i liczba FPS-ów spadła do 25-30 FPS-ów, a po włączeniu ich miałem ~35 FPS-ów. I tak gram na stałych 30, ale to ciekawa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolna mechanika gry- walki, alchemia, sterowanie etc.

Walki- duzo za latwe (gram na przedostatnim poziomie trudnosci). Zwykle moby zabijasz nawalajac w LPM. Boss to juz wyzsza polka bo musisz kliknac 2xLPM-> unik-> Quen w razie czego i powtarzasz az boss padnie.

Alchemia- raz zrobisz miksture/petarde/olej- masz je na zawsze, nie potrzebujesz skladnikow, pojawiaja sie magicznie w torbie. Przy tym pomiedzy odpoczynkami, masz tylko po 3 mikstury i petardy, nie mozesz miec np. 4 jaskolek i 7 gromow. Bo nie.

Crafting- zbedny. Co chwile lepsze przedmioty sie znajduje jako skarby, w obozach bandytow itp.

Ekonomia gry- mam obecnie 1,5k golda i nie mam co z tym zrobic. Moglbym kupic jakas zbroje, miecz, ale po co, to co mam jest az na wyrost (same znajdzki).

Zadania poboczne (znaki zapytania)- gdyby dawaly choc 150, 200XP to byloby nice. A za 20XP sie odechciewa po 4 razach.. nawet pomimo calkiem niezlych skarbow czasem.

To tak na szybko, cos pewnie by sie znalazlo jeszcze do ponarzekania ;) gra sie przyjemnie, ale zawod bardzo duzy dla mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 16:13, Kakarotto napisał:

Wschody i zachody słońca zawsze wyglądają świetnie. :P


Oświetlenie w tej grze rzeczywiście jest fantastyczne :) Natomiast poprawić na pewno by można efekty cząsteczkowe - lekka mgiełka wprowadzałaby na pewno lepszy klimat. Unity pod tym względem góruje.
Później wrzucę screeny z tych supermegahiper ustawień graficznych z włączonym HUDem - wyglądają ślicznie, tylko GTX970 jest za słaby na to. Te zwyczajne ustawienia "Uber" to maks dla tej karty graficznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 16:13, Kakarotto napisał:

> Wygląda świetnie :)

Wschody i zachody słońca zawsze wyglądają świetnie. :P


Szczególnie kiedy są dobrze zrobione tak jak tutaj. W wieśku2 też zapierały dech, szczególnie w 2011 roku ;)
Odnośnie sterowanie, redzi mieli ten element w wersji PC poprawić, widać nie do końca się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 16:18, Ichvander napisał:

Alchemia- raz zrobisz miksture/petarde/olej- masz je na zawsze, nie potrzebujesz skladnikow,
pojawiaja sie magicznie w torbie. Przy tym pomiedzy odpoczynkami, masz tylko po 3 mikstury
i petardy, nie mozesz miec np. 4 jaskolek i 7 gromow. Bo nie.


Cały czas nie mogę tego zrozumieć. Zbieractwo w całej serii było bardzo ważnym elementem rozgrywki, a teraz zostało to na maksa spłycone. Nie ma po co zbierać roślin ani innych składników, o alkoholu już nie wspominając.

Dnia 20.05.2015 o 16:18, Ichvander napisał:

Ekonomia gry- mam obecnie 1,5k golda i nie mam co z tym zrobic. Moglbym kupic jakas zbroje,
miecz, ale po co, to co mam jest az na wyrost (same znajdzki).


Kupuj karty do gry w gwinta. Nawet jeżeli nie grasz, potraktuj to jako element kolekcjonerski. Dodatkowo za to jest acziwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 16:15, Kraju napisał:

Tak jak napisałem w poście na poprzedniej stronie wątku, zmniejsz cenie oraz dwie opcje
odpowiadajace za roślinność na wysokie, a w postprocesach włącz wszystko (włącznie z
HBAO+) i sprawdź ile wtedy będziesz miał FPS-ów. Ja mam stałe 30 FPS-ów niezależnie od
lokacji. Co prawda mam 12 GB ramu, ale Ty masz dużo mocniejszy procesor, więc powinieneś
mieć 35 FPS-ów na luzie.


Rośliny są wysokie, cienie też, HBAO+ włączone i mam 49-54 fpsów w lesie. Cienie jednak zostawię na uber, gdyż mam ciągle powyżej 40 fpsów.

Masz na sztywno 30 ustawione? W tej opcji mam wybrane nieograniczone.

Dnia 20.05.2015 o 16:15, Kraju napisał:

edit./ Dziwna rzecz. Wyłączyłem wszystkie opcje w postprocesach i liczba FPS-ów spadła
do 25-30 FPS-ów, a po włączeniu ich miałem ~35 FPS-ów. I tak gram na stałych 30, ale
to ciekawa sprawa.


Jak wszystko wyłączyłem, dostałem z +5 fpsów do wydajności. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 16:21, pawbuk napisał:

Oświetlenie w tej grze rzeczywiście jest fantastyczne :) Natomiast poprawić na pewno
by można efekty cząsteczkowe - lekka mgiełka wprowadzałaby na pewno lepszy klimat. Unity
pod tym względem góruje.


Sweetfxy i inne poprawiają to i raczej nie powinno się to znacznie odbić na wydajności.

Dnia 20.05.2015 o 16:21, pawbuk napisał:

Później wrzucę screeny z tych supermegahiper ustawień graficznych z włączonym HUDem -
wyglądają ślicznie, tylko GTX970 jest za słaby na to. Te zwyczajne ustawienia "Uber"
to maks dla tej karty graficznej :)


Jakbyś miał dwie 970ki... ;D

20150520164315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 16:40, Kakarotto napisał:

Jak wszystko wyłączyłem, dostałem z +5 fpsów do wydajności. :P


To skoro masz około 50 FPS-ów to nie lepiej powłączać te wszystkie bajerki? Gra wygląda wtedy lepiej, a skoro to tylko 5 FPS-ów.

Mam sztywno ustawione, bo 10 fps-owe spadki są nadwyraz widoczne, dlatego wolę mieć stałe 30 FPS-ów, niż gdy z 40 nagle robi się 30 i jest półsekundowa zwiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 16:23, EylembertTigg napisał:

Szczególnie kiedy są dobrze zrobione tak jak tutaj. W wieśku2 też zapierały dech, szczególnie
w 2011 roku ;)


A i zapierały jeszcze w tym roku. ;)

Dnia 20.05.2015 o 16:23, EylembertTigg napisał:

Odnośnie sterowanie, redzi mieli ten element w wersji PC poprawić, widać nie do końca
się udało.


Teoretycznie jeszcze wszystko jest do poprawy, choć mogło to być już zrobione wcześniej. W sumie najgorzej nie jest. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, jeżeli nadużyłem zaufania moderatorów, ale pierwszy raz spotkałem się z takim przypadkiem, jak mój i myślę, że forum, poza byciem platformą do wymiany poglądów powinien też służyć pomocą i to dzięki pomocy forumowiczów dowiedziałem się, że takie pomyłki w ogóle się zdarzają i udało mi się odwinąć tę sytuację - za co im serdecznie dziękuję. Inaczej byłbym niemal pewny, że ktoś mnie po prostu okradł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 16:47, Kraju napisał:

To skoro masz około 50 FPS-ów to nie lepiej powłączać te wszystkie bajerki? Gra wygląda
wtedy lepiej, a skoro to tylko 5 FPS-ów.


Szczerze mówiąc, to nie widzę żadnej różnicy. Jedynie różnice dostrzegam, między ustawieniami niskimi, a wysokimi/uber.
Na razie działa dobrze, ciekawe jak będzie dalej, szczególnie w np. mieście za dnia, Pewnie będę zmniejszał ustawienia. :P

Dnia 20.05.2015 o 16:47, Kraju napisał:

Mam sztywno ustawione, bo 10 fps-owe spadki są nadwyraz widoczne, dlatego wolę mieć stałe
30 FPS-ów, niż gdy z 40 nagle robi się 30 i jest półsekundowa zwiecha.


Rozsądnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2015 o 15:57, Kakarotto napisał:

P.S. Wiecie, że z tarasu, z widokiem na dolinę można spać i zginąć? Gerwant się ledwo
co nauczył skakać i już mi wyskoczył spod kontroli. :P


Widzę że nie tylko ja to sprawdziłem :D
Sam jestem z gry bardzo zadowolony. Stawiałem że na R9 280 pogram w ustawieniach średnich, tymczasem gra lata w FHD na uber(za wyjątkiem zasięgu rysowania roślinności- ustawione na wysokie) w ok.40+ FPSach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 16:56, Snafu napisał:

Widzę że nie tylko ja to sprawdziłem :D


Tylko chciałem wypróbować skok, ale skoczył mi na balustradę i sru w dół. Szkoda, że siana tam nie była. xD

Dnia 20.05.2015 o 16:56, Snafu napisał:

Sam jestem z gry bardzo zadowolony. Stawiałem że na R9 280 pogram w ustawieniach średnich,
tymczasem gra lata w FHD na uber(za wyjątkiem zasięgu rysowania roślinności- ustawione
na wysokie) w ok.40+ FPSach.


Tak, tak. Gra ma optymalizację, jak widać dobrą i to dobrze, czyż nie? ;)

_________________________
Edit: A tak w ogóle to te nowe stery coś poprawiają? W najnowszych kartach pewnie tak, ale w tym słabszych? Zastanawiam się, czy zaktualizować, ale pewnie to zrobię. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i powiem na samym początku że po zainstalowaniu na xbox one Wiedźmin 3 Dziki Gon i powiem szczerze złapało mnie przetrawiło i wysr..... a o o co mi chodzi o piękną grafikę i o wielkości świata. I krew mię zalega jak wszyscy mówią że xbox one to gó...... bo każda konsola ma inne funkcje. Ps 4 ma poderzną grafikę i na pewno wygląda lepiej ale między w czasie gry nie mogę wejść w internet itp. Microsoft na xbox one użył kafelków jak w Windows 8 i to mi nie przeszkadza i ja osobiście lobie przeskakiwać po kafelka. I podsumowując nie ważne na jakiej platformie grasz w Wiedźmin 3 Dziki gon i tak będzie się grało fajnie a jak wybierasz konsole właśnie do tej gry przeczytaj jakie funkcje oferuje PS4 ma dobrą grafikę ale traci na mobilności a xbox one ma słabszą grafikę ale jest bardziej mozolniejszy dzięki wykorzystaniu funkcjach praktycznie podobne do Windows 8 z Pc i laptopów. życzę miłego grania w Wiedźmin 3 Dziki Gon ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się