Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 - podzielcie się wrażeniami z bety

187 postów w tym temacie

Myślę, że ocenianie tej gry po becie jest jak najbardziej zasadne. Beta BBC2 pokazała, że ukończona gra nie różniła się od tej prezentowanej właśnie jako wersja beta -(tu tak na marginesie chciałbym zauważyć, że mapa Port valdez udostępniona jako beta w BBC2 biła i bije na głowę Metro. Polityka DICE w tym przypadku jest dla mnie niezrozumiała - zamiast rozbudzić zainteresowanie graczy zrobili coś zupełnie odwrotnego), zresztą DICE ma tylko 1 mc więc cudów nie będzie przynajmniej jeśli chodzi o ww mapę, będą łatki z pewnością w terminie późniejszym. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra jest świetna . Do pukie nie zagrałem w bete nie byłem zdecydowany co wybrac BF3 czy nowego COD-a. Jest pare bagów takich jak "odlot" zabitych przez nas przeciwników czy wpadanie pod ziemię w jednym miejscu. Przepiękna grafika i świetna oprawa dźwiękową jest wisienką na wielkim przepysznym torcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest już klasyczny BF. Po cholerę tak zmienili tą grę. Klasy źle dobrane. Czemu Assault, która biega z apteczką i defibrylatorem nazywa się Assault a nie Medic? Po co tak latarka taktyczna, która oślepia wszystkich z odległości 100-200 metrów. Poza tym bez sensu są też te modyfikacje broni. Są przede wszystkim źle zbalansowane. W BC2 podstawowe bronie nie były w niczym gorsze od tych zdobywanych później. Tu jest odwrotnie, co może zniechęcić początkującego gracza. Nawet w BF2 ten aspekt rozgrywki był jakoś sensownie wyważony. Ponad to realizm w tej grze to chyba raczej "hiperrealizm". Wspomniana latarka czy błyskająca luneta, którą widać z drugiego końca mapy, nawet jeżeli snajper jest w ciemnym pomieszczeniu, po co to komu?
Mapa do bety też źle dobrana. Tak jak już ktoś wspomniał wcześniej to nie jest mapa charakterystyczna dla BF, tylko dla BC2.
W kwestii bugów, to co najbardziej rzuciło mi się w oczy to przede wszystkim granaty przyklejające się do krzaków oraz migotanie obrazu.

Jak dla mnie ta gra została zrobiona w pośpiechu, bez przemyślenia. Miała być realistyczna gra odtwarzająca współczesne pole bitwy a wyszła nierealistyczna kupa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie: "qpa". A potem jakoś mi się spodobało, i teraz naprawdę świetnie mi się pocina :D A destrukcja w BF3 różni się od BC2 tym, że jednak w BC2 to były pojedyńcze domki w odstępach, niczym się nie różniące. A w BF3, różne budynki, połączone i ogromne... To o wiele trudniejsze do obliczenia niż te w BC2. Dlatego lepiej poczekajmy, to zobaczymy jak na innych mapach się to prezentuje.

A co do samej mapki Metro... Wydaje mi się, że w ten sposób EA chce odciągnąć ludzi od CoDa na rzecz BF, bo ta mapka ma dość CoDowski styl rozgrywki... Ciasno, trochę chaos, no i ogólnie całokształt. Myślę, że reszta map powinna być lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie grałem w poprzednie części Bad Company. A to dlatego, że nie przepadam za strzelankami. Postanowiłem jednak sprawdzić tą beta wersje Battlefielda 3, tym bardziej że mocno zachęcało na mojej poczcie email - żeby to zrobić. Ściągnąłem, uruchomiłem, pograłem jakąś godzinkę w multiplayer i powiem szczerze, że rewelacji jak dla mnie nie ma. Owszem gra oferuje dobrą grafikę, duże rozbudowane mapy i wspaniałe multiplayer w sieci - jednak tak jak wspomniałem wcześniej - to nie mój typ gry (te ciągłe zabijanie i respawn czasami doprowadza mnie do śmiechu). Jeśli ktoś lubi takie klimaty to jednak - polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 15:55, Jsatrzab napisał:

Gra sama w sobie bardzo fajna tylko po kiego grzyba ten battlelog... nie dość że zrobił
z BFa Facebooka to jeszcze często odmawia posłuszeństwa i nie uruchamia gry (używając
Google Chrome nie idzie uruchomić gry)


Ja używam Google Chrome i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gra się podobała - jest dynamiczna, efektowna i daje sporo frajdy. In minus jednak należy zaliczyć:
- Fakt, że w fullscreenie nie mogę grać ze względu na przeciążenie procka (zużywa 100%)
- Liczne bugi (wchodzenie pod mapę, czołganie na plecach)
- Jak zwykle niektóre bronie znacznie mocniejsze od innych (UMP w szczególności)
Jakkolwiek na plus - optymalizacja (mimo tych zwiech na High 1650x1050 chodzi płynnie), Battlelog, liczba dodatków na broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem troszke rozczarowany, zamówiłem pre-order ale teraz chyba bym się zastanowił. Mnie gra jakos nie wciąga, duzo dymu i swiateł, ciężko kogoś zobaczyć i snajperka nie zabija jednym strzalem (tylko strzał w głowe). Graficznie pięknie ale na moim super kompie coc nie za bardzo mi to idzie. Poczekamy na pełna wersje mam nadzieje ze poprawia to i owo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie beta bardzo mi się podoba jest trochę bugów ale mi one nie przeszkadzają.W grze występuje bardzo dobra grafika no i rewelacyjne efekty dźwiękowe. Nie dopracowane są strzały, bo czasem jest tak że masz 100% HP jakiś inny koleś też 100% HP i możesz w niego władować cały magazynek a on z tej samej broni może cie zabić 3 strzałami. Strasznie mnie to wkurza, ale oprócz tego i paru bugów Beta jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 20:25, george777 napisał:

i snajperka nie
zabija jednym strzalem (tylko strzał w głowe)


Oj ja jakos zabijam jednym strzalem w klatke w wiekszosci przypadkow, zdziwiliem sie, ale moze dodali to odbijanie lunety zeby snajper nie byl przesadzony wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wnioskuje że gra będzie bardzo udana nareszcie występuje chowanie się po krzakach i za przeszkodami co nie maiło sensu w BC2 . A jak ktoś się przyczepia grafiki i błędów to jest to beta i niech nie oczekuje od niej finalnego produktu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako fan BF2 muszę zacząć od porównania nowego ze starym BF. Co prawda na podstawie jednej mapy która bardziej stylem przypomina CoDa niż BF.
Najlepsze cechy wspólne:
- duży nacisk na teamplay (np. perki dla teamu)
- dobre stare infantry (ciekawe jak to będzie z conquestem)
- wystarczy krótka seria by powalić przeciwnika
Największe rozczarowania:
- brak komendanta i jego zabawek
- drużyny mogłyby być 6-8 osobowe
- brak możliwości wybrania drużyny (mam nadzieję że to tylko tak w becie jest)

Ogólnie gra jest wypas jeśli chodzi o infantry. Zróżnicowanie w klasach co prawda tylko 4 ale jest zachowana równowaga. Krótkie, gwałtowne starcia z przeciwnikiem (już nie trzeba jak w BC2 wywalić serii nie wiadomo jak długiej w przeciwnika by go powalić). Fajne gadżety dla mechanika, wsparcia, snajpera (szkoda że dla szturmowca tak mało wyszukane ale cóż nie można mieć wszystkiego). Masa dodatków które dają ciekawe kombinacje np.: PKM + dwójnóg + optyka x4 + okno = masakryczna sieka :P. Rozwalanie budynków mam nadzieje że będzie lepiej w pełnej wersji. Nad różnego rodzaju błędami typu strzelające zwłoki, błędy fizyki ciał, oraz przenikania obiektów rozwodzić się nie będę bo to BETA i sensu nie ma, ale jeśli coś takiego pojawi się w pełnej wersji to jak najbardziej będę to wyolbrzymiał. Jeśli o mnie chodzi grę oceniam na 8+/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wniosek z grania w betę jest następujący: gdyby dali jeszcze mapę z pojazdami, to wszyscy spuszczaliby się na ekran z wrażenia. Bardziej konstruktywnej wypowiedzi chyba nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznie bardzo dobrze, chociaż wymagania są całkiem spore, na mapie metro może tego nie widać, ale jak odpalałem Caspian Border to już fps spadał i to całkiem sporo. Bugów jest bardzo dużo, z jednej strony jest to beta, ale z drugiej premiera za 3 tygodnie i w sumie nie wiem czy wszystkie uda im się do tego czasu usunąć. Ciekawe są rozwiązania z odbijaniem światła od lunety sniperki, oślepiający laser oraz latarka. Czekam na pełną wersję by ujrzeć inne tryby gry oraz mapy. Bardzo irytujący jest sposób odpalania gry, czyli najpierw Origin, potem bf, następnie przeglądarka, wyszukanie mapy i dopiero odpalenie rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z początku nie podobała mi się tam motka z menu w przeglądarce, ale teraz widzę w tym potencjał. Mam cały czas zminimalizowaną battleloga, nic mi to nie spowalnia kompa, chce zagrać wchodzę na stronkę gram, mogliby trochę polepszyć wygląd tego battleloga bo czuje się jak bym siedział na facebook`u. Jeśli chodzi o grę to jest spoko, mapa jest w stylu cod`a a nie w stylu bf`a, ale jeśli chodzi o cały gameplay to bardzo mi się podoba, gra stała się naprawdę realistyczna. Grafiką się trochę zawiodłem myślałem, że będzie dużoo lepsza, chociaż ta i tak jest bardzo ładna zwłaszcza środek metro fajnie wygląda. Są bugi ale myślę, że usuną te bugi do premiery gry. Grę kupie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak dużo komentarzy negatywnych tutaj znajduje. Rozumiem, może się gra nie podobać, ale wygadywać takie bzdury ze są bugi? Albo ze nie ma dobrego teamplaya? Opisywać cala grę na podstawie jednej mapki? Ze mało biegania i pojazdów?
Ja powiem ze mi się bardzo podoba, to prawda ze mapa w demo, czyli Op Metro, jest nastawiona głównie na piechotę, i dużo pojazdów tam nie zobaczymy, tylko ten jeden zdalnie sterowany klasa mechanika. Ogólnie gra się bardzo szybko, jest akcja, ale tez są możliwości taktyczne, jeśli dobierze się squad to całkiem niezłe można zaplanować ataki na bazy, dzięki mobilnemu spawnowi nawet Recon się przydaje w teamie, a dodanie suppression fire to był strzał w 10.
Gralem tez w Caspian przez czas kiedy była możliwość, tam jest lepiej, bardziej przypomina BF, są pojazdy jest cudownie, czuje się ze jest się na jakiejś wojnie, lub bitwie przynajmniej. Tutaj gra się drużynowo dużo przyjemniej. Mimo tego ze odrzutowce w tej akurat mapie to raczej do zabawy niż do walki, bo nic nie idzie tym zabić, to jest to fajne tło do bitwy, dodaje to coś. Widzisz ze cos leci i wiesz ze ktoś tym steruje, to nie bot.
Do tych co narzekają na Bete, to tylko początek, i nie mówcie ze słaba gra, bo to nie CoD sam się nie będzie grał za was, ze tak się wyrażę, do gry w BF potrzeba dać cos od siebie, spróbować się wczuć i GRAC w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować