Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 - podzielcie się wrażeniami z bety

187 postów w tym temacie

Dla mnie gierka zarąbista - efekty audiowizualne wymiatają, odgłosy i wygląd broni są bardzo realistyczne (dla mnie jest to szczególnie ważne - uwielbiam postrzelać sobie z broni palnej, uwielbiam jej dźwięk), ogólnie gra jest dość realistyczna i nie zabija przy tym zabawy. Oczywiście zdarzają się różne błędy, ale to BETA, grałem we wszystkie części Battlefielda i jestem pewien, że w finalnej wersji takich błędów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wielu bugów, tych irytujących i tych bardziej irytujących beta i tak nie zmieniła mojego podejścia. Według mnie jest lepiej niż w BC2, więcej możliwości na polu walki, wygląda też według mnie lepiej. Gram na konsoli i owszem grafika nie jest najwyższych lotów, ale ogólnie jest dobrze. Czekam na pełną wersję, którą biorę w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznie gra stanowi postęp, ale może nie aż tak wielki jak to było prezentowane dotychczas. Wolałbym jednak z oceną grafy i muzyki poczekać do pełnej wersji i zobaczyć inne mapy. Na high chodzi u mnie wszystko płynnie. Zastosowano ciekawe rozwiązania: odbłyski światła na lunetach snajperskich - bardzo fajna sprawa, na pewno jest to jakiś krok w kierunku większego realizmu. Możliwość oślepiania laserem/latarką też jest dobrą opcją (a kto nie chce, ten nie stosuje i już). Sama mapa z bety średnio IMO nadaje się dla snajperów (a gram tą klasą) i już mi się zaczyna troszkę nudzić. Bardzo fajny jest system z dostawaniem gadżetów do broni oraz różnych skilli przy awansie. Apropo awansu to cieszy stosunkowo szybki awans, punkty dostaje się za asysty oraz za ''respawn drużynowy'', są dodatkowe punkty za headshoty itp. Ogółem jest sporo okazji do zdobycia punktów nawet jeśli nie jest się najlepszym graczem. Duży plus za umożliwienie pozycji leżącej. Zdecydowanie ułatwia to bycie snajperem :)

Nie podoba mi się za to system włączania się do gry - zbyt często serwer albo okazuje się być pełny, albo są jakieś inne problemy, przez co udaje się wbić średnio raz na 3-4 próby :/ In minus także zaliczyłbym, że czasem gra wywala bez powodu z serwera. Nie podoba mi się też przepychanie się między modelami postaci - leżę sobie schowany, a ktoś kucający obok wychyla się wysuwając tym samym mnie na odkrytą pozycję. Postać również ma czasem problem z przeskoczeniem przeszkody (przeskok następuje gdy odpowiednio długo trzymamy przycisk skoku i "załapie" animacja). Mam wrażenie że niektóre rodzaje broni są póki co zbyt mocne a inne zbyt słabe (zdycham od 1-2 pocisków z jakiegoś karabinka szturmowego, a sam muszę nieraz ze 3 kulki ze snajperki wpakować w typa). Ogółem - jest na co czekać, nawet jeśli jeszcze początkowo gra będzie trochę zbugowana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Battlefield jak Battlefield. Nic specjalnego w tej grze nie widzę. Nie jest zła, nie jest też jakimś objawieniem, na które zapewne większość czekała. Gra się fajnie, ale nie kupię, bo komp za słaby i w 20 fpsach to tak nie za bardzo. Także zostanę przy Bad Company 2. Nie wiem, jak inni, ale ja się dobiłem do Caspian Border, jak jeszcze się dało, no i to na mnie zrobiło wrażenie, co by tu nie mówić. Tak wielkich map jeszcze nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę że grałem i nadal gram w BC2 z poprzednimi częściami nie miałem styczności. Co do grafiki jestem pod wrażeniem optymalizacji silnika graficznego, gra chodzi płynnie bez większych zacięć. Pominę drobiazgi w stylu błędy animacji przenikanie przez obiekty, dziwne tekstury urwanych drzew, gdyż jest to beta. Zakładam także że nie wszystkie efekty są włączone gdyż w moim przypadku v-sync niespecjalnie działa. Bardzo duży plus za oświetlenie i ogień, pierwszy raz gdy wybiegłem ze stacji metra na zalaną słońcem ulice byłem oczarowany, potem dostałem kulkę. Zniszczenia są i działają całkiem poprawnie chociaż miałem nadzieje, że grunt będzie bardziej podatny na eksplozje mogło być lepiej ale i tak jest dobrze. Jeśli ktoś chce robić byle granatnikiem dziury w solidnej betonowej ścianie to naoglądał się za dużo filmów. Wiele osób narzeka, iż zginęli za ścianą, murkiem itp. jak dla mnie jest to efekt penetracji pocisku przez przeszkodę ale mogę się mylić, osobiście nie uświadczyłem "zabugowanej śmierci za ściana". Sama rozgrywka jest dobra szarżowanie do przodu na oślep nic nie daje, kluczem do zwycięstwa jest współpraca i odpowiedni dobór klas. Dziesięciu snajperów na stronę to nie jest dobry pomysł. Osobiście wolę podbój niż gorączkę ale grało mi się przyjemnie. Podoba mi się fakt iż każdą broń rozwija się osobno (odblokowywanie celowników itp) brakuje mi możliwości porównani dwóch różnych karabinów jak to było w BC2. Wprowadzenie klasy wsparcia z RKM-em i zapasami amunicji uznaje za dobry pomysł, nie podoba mi się połączenie szturmowca z medykiem. W BC2 gram głównie medykiem w becie B3 coś mi nie pasuje. Reanimacja towarzysza jest uciążliwa gdyż trzeba bardzo dokładnie "wycelować" defibrylatorem, brakuje mi też "ulepszeń" do apteczki. Możliwe, że ich jeszcze nie odblokowałem. Drobiazgi z których się naprawdę cieszę to możliwość zmiany trybu ognia oraz wyrywanie nieśmiertelników nożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... nie będę czytał komentarzy moich poprzedników, gdyż poza kilkoma wyjątkami ich poziom wskazuje na to że nie powinni w tą grę grać, bo jeszcze nie skończyli 18 (czy 17) lat.

Więc zacznijmy od faktów nt. tego czym jest beta:
- to jest beta. Beta jest to wersja oprogramowania która jest przeznaczona do testów. W przypadku gry to mają być testy glitchy, balansu, stabilności, szybkości, błędów, etc. Technicznie rzecz biorąc zamiast grać całymi dniami powinniśmy wypełniać zgłoszenia błędów, żeby pełna wersja w dniu wydania ich nie zawierała.
- beta jest otwarta i darmowa, więc nie ma czegoś takiego jak zapłaciłem - wymagam. Nie taki jest jej sens (patrz wyżej).
- Beta BF3 nie jest najnowszym kodem gry. Po prostu tak jest łatwiej.
- Wygląd Bety nawet na Ultra nie jest finalnym wyglądem (tak na prawdę to specjalnie Low od Ultra się nie różni... cienie lepiej wyglądają).
- Dlaczego Metro a nie Caspian? Bo w Metrze mamy zarówno otwarte jak i zamknięte przesprzenie i trzeba było przetestować oba warianty. Jeszcze raz: testujemy a nie bawimy się darmową grą.
- Nawet jeżeli to beta to i tak jest mniej zabugowana niż dwie ostatnie odsłony CoD.

Co do Caspian Border: mapa była dostępna na niektórych serwerach (i tylko przez pierwsze 3 dni), tylko serwerów było mało, trzeba było mieć hasło albo ciągle klikać "dołącz". Kto miał szczęście ten pograł.

Różnica między CoD a BF3: CoD jest grą ukierunkowaną na arcade, czyli wchodzisz, strzelasz do wszystkiego co się rusza, wychodzisz - One Men Army. Battlefield jest grą ukierunkowaną na współpracę miedzy graczami. I to jest moim zdaniem piękne. BF3 jest pierwszym Battlefieldem w który grałem (albo przynajmniej próbowałem) więcej niż pół godziny i muszę przyznać że jeszcze nigdy nie zdarzyło się, w żadnej innej grze, żeby obcy sobie ludzie tak ładnie współpracowali w celu osiągnięcia celu.
Mam wrażenie że BF3 próbuje być bardziej casualowy a z kolei MW3 próbuje brać co lepsze z Battlefielda.

Na koniec minusy i plusy:
- Battlelog - rzecz fajna do oglądania statów po grze, ale nie do odpalania gry. Co będzie jeżeli akurat padnie mi internet a ja będę chciał pograć w singla?
- Brak integracji Battlelog <-> Origin, fajnie że ten sam nick i hasło, ale ja bym chciał że jak dodaję znajomego w Battlelogu to od razu miałbym go w Originie (i na odwrót).
- ludzie narzekają na balans broni... nie znam się za bardzo na tym. ;]
- latarka ciut za mocna
+ Teamwork
+ zróżnicowanie, nie tylko pojazdy do których pchają się wszyscy ale też takie metro.
+ nie da się zniszczyć wszystkiego (i całe szczęście), bo gracze od razu by się zabrali do równania terenu. To co mamy to rozsądny kompromis między "wysadźmy tą ścianę bo za nią ukrywa się przeciwnik" a "trzeba się ukryć bo nas wykoszą tym ogniem zaporowy"


I największy minus: nierozgarnięci gracze. Wiem że nie trzeba być od razu pro, sam zanim zacząłem zabijać częściej niż ginąć to trochę mi zajęło (bo przeważnie nikogo nie widziałem na mapie tak się ukrywają). Najlepiej obrazuje to przykład za mocnej latarki (czy wskaźnika laserowego). Częściej jestem oślepiany przez ludzi ze swojej drużyny, bo nie wiedzą że latarkę można (i trzeba) wyłączyć jak nie jest potrzebna i może przeszkadzać. Ma służyć do oślepiania przeciwnika jak wyskakujemy mu zza rogu. I to zadanie spełnia świetnie. Ale najpierw trzeba się nauczyć jak jej używać.

W skrócie: moim zdaniem beta wygląda nieźle (jak na betę i lepiej niż którykolwiek CoD), gra się przyjemnie (jak się nauczy jak grać), byłoby miło jakby ograniczyli potrzebę używania battleloga (origin powinien przejąć większość jego zadań). Jeżeli zostaną poprawione błędy + dorzucona jakaś noobowska (czyli słaba ale z małym odrzutem) broń to uważam że będą to najlepiej wydane pieniądze na shooter od czasów CoD4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> - to jest beta. Beta jest to wersja oprogramowania która jest przeznaczona do testów.

Dnia 03.10.2011 o 17:13, matthew87 napisał:

W przypadku gry to mają być testy glitchy, balansu, stabilności, szybkości, błędów, etc.
Technicznie rzecz biorąc zamiast grać całymi dniami powinniśmy wypełniać zgłoszenia błędów,
żeby pełna wersja w dniu wydania ich nie zawierała.

> - Beta BF3 nie jest najnowszym kodem gry. Po prostu tak jest łatwiej.

No tak - poprawić błędy i zrobić nowy build i jednocześnie dać do publicznych testów stary i cholernie zabugowany, by gracze wychwycili jeszcze raz te same błędy, które zostały wcześniej poprawione. Ta logika mnie poraziła.

Przecież to ma sens i nie jest strzałem w stopę, Nie, wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się jeszcze raz przepisywać tego samego, więc tylko skopiuję, to co napisalem w wątku o BF3:


EA mocno przehajpowało ten tytuł - nie wiem na jakim sprzęcie i na ile podrasowane były trailery, ale fakt faktem, że u mnie, ze wszystkim na "high" (ustawienia "ultra" są ponoć w becie zablokowane) gra aż tak dobrze nie wygląda - ot poziom ciut wyższy niż BC2, nie ma mowy o żadnej rewolucji i "nowej" generacji. W ogóle beta sprawia wrażenie moda do BC2, ale nie uprzedzajmy faktów ;-) Pograłem trochę na iksie i trochę na PC - wrażenia poniżej

NA PLUS:

- optymalizacja. Po podaniu wymagań sprzętowych obawiałem się, że to będzie pokaz slajdów. Na szczęscie nic z tych rzeczy - sprzet na gramsajcie, gra śmiga na "high" i całkiem ładnie wygląda (ale nie ukrywam, że opadu szczęki nie było - za dużo się nagrałem w BC i BC2, żeby nie zauważyć, że zbyt wielu zmian w silniku nie ma)

- rush. Uwielbiałem "gold rush" w BC, uwielbiałem "rush" w BC2, tutaj też (jeszcze) uwielbiam, choć przydałoby się już nieco odświeżyć tą formułę.

- audio-video. No wiadomo :) Zwłaszcza dźwięk w BF to zawsze najwyższa półka. Grafika - na PC jest BARDZO ładnie, na iksie ładnie. Generalnie jest na czym zawiesić oko, choć jak zaznaczyłem wcześniej - u mnie ten silnik już opadu szczeny nie wywołuje, wręcz powiedziałbym, że ta "wersja 2.0" jest mocno naciągana - raczej chodzi tu o czysty marketing, a nie zmiany. BTW - niektóre elementy wyglądają strasznie słabo - np. worki "okopowe" są strasznie niskiej jakości, zakładam że to jakiś "placeholder" i w wersji finalnej to poprawią...

- z mojego punktu widzenia - bardzo ta gra podobna do BC & BC2, a że w te tytuły grało mi się wyśmienicie, to i w tej becie nieźle się bawiłem i bawię.

- system unlocków, nagród, upogrejdów, levelowania. IMO - z częsci na część coraz lepszy.

NA MINUS:

- w cholerę bugów. Wiadomo - beta. No ale jeśli to nie jakiś wczesny build sprzed paru miesięcy to na miejscu graczy już bym się bał - został miesiąc (niecały) do premiery, na pewno nie zdążą wszystkiego poprawić

- jeśli ktoś dużo grał w BC lub BC2 i już mu się przejadło, to tutaj powie od razu - DICE odgrzewa kotleta. I bedzie w tym sporo prawdy. Po kit było łżeć w żywe oczy i pieprzyć o rewolucji ?

- origin (tylko PC)

- uruchamianie gry z poziomu przeglądarki (tylko PC) - toż to jeden wielki LOL po prostu. Co za łeb wymyślił coś takiego ?

- dość dupiasta wyszukiwarka

- czity i haki (tylko PC) - skoro DICE już poległo, to co będzie później ?

- sprawia wrażenie moda do BC2 a nie nowej gry, za którą trzeba zapłacić grubo ponad stówę...

- system zniszczeń jest okrojony nawet w stosunku do pierwszego Bad Company (premiera - 2008 r.). Tam można było zrównać z ziemią wszystko, tutaj.... jest bardzo nierówno... - żenujące są zwłaszcza niezniszczalne wagony metra, kosze na śmieci (lol), spora część ścian... Śmieszą też drzewa - na tych nie zostają nawet ślady po kulach... DICE dlaczego :( ?

- balans do dupy, teamwork nie istnieje. Wszyscy leżą po krzakach i kampią... Nie wiem czy jest sens kupować zaraz po premierze (w moim wypadku gra wskoczy na listę zakupów tylko pod warunkiem, że EA zmieni zapisy w EULA). Nieliczni, którym dane było pograć na Caspian Border meldują, że gimbusy ustawiają się w kolejkach żeby polatać lub pojeźdzuić czołgiem - lol a tak się śmiano z graczy CoDa. No ale tamto community jest przynajmniej już zorganizowane, a tutaj jedna wielka prowizorka - nawet w rushu nie ma komu podkładać bomb pod m-comy, bo jakieś 80% myśli tylko o fragowaniu...

No to chyba tyle - mnie ani jakoś szczegolnie nie zachwyciło, ani nie odrzuciło. Spieniłem się tylko na myśl jak EA wciska ciemnotę i bredzi coś o rewolucji... a to IMO odgrzany kotlet przecie... Chociaż całkiem smacznie się zapowiada, nie powiem że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra się całkiem dobrze, choć absolutnie nie uważam tej gry jako najlepszą w bieżącym roku, zdecydowanie wiele rzeczy wymaga poprawy, przydała by się lepsza optymalizacja bo gra tnie mi się na ustawieniach średnich w rozdziałce 1024, dla porównania taki Crysis 2 chodził mi na ustawieniach Ultra a to mówi samo za siebie,
Popieram innych szykuję się porządny średniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra super... chociaz becie dalbym max 8+/10, jest solidnie zrobione (lepiej niz u konkurencji *CoD* EKHEM ;)) ale tez troche do idealu brakuje (pojazdy, wiecej budynkow) ale co racja to racja, to tylko jedna mapa i z tego co slyszalem to mniejsza ;)

A teraz o mapie... chociaz czesc z Metrem i dalej kocham to juz czesc z parkiem jestem dosc... powolna, quady by tu chyba pomogly w dynamice ;)

Bronie i dodatki super (od dzis nienawidze latarki!) po 3 na bron to dosc duze mozliwosci, ale bez zbednych bajerow (Serduszkowy red dot w CoDzie =.=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Mnie się nawet podoba, ale pokazywanie operacji metro w becie to jest samobójstwo.Ta mapa, nie pokazuje tego prawdziwego bf.Grafika jest b.ładna, ale wielkiego szału nie ma.Podobno w finalnej wersji ma być lepiej np:mają dodać cienie, no i ogólnie będzie więcej opcji graficznych.Dużo bugów, ale to w końcu beta.Gra jest realistyczna i fizyka jeszcze zasługuje na wielkie brawa.Bardzo podoba mi się czołganie, skakanie na glebę i przeskakiwanie przez murki.Co do destrukcji otoczenia, fajnie się sypią nie które budynki.W becie wyłączyli cześć tej destrukcji, więc myślę że nie ma się co o to martwić.No i ostatni mankament.Po cholerę tan battlelog!Czy panowie z EA nie wiedzą że przeglądarka uruchomiona w tle zżera dużo ramu i przez to mogą częściej pojawiać się lagi?!Ogólne wrażania pozytywne.Poprawić te rzeczy o których pisałem i będzie za***iście!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"zabicie nozem trwa za dlugo" O__O teraz przypomnijcie sobie noze z BFBC2... albo te z CoDa, wedlug mnie jest bosko, campera zabije a i troche zdenerwuje mende ;)

Odrzut broni jest ok, problemu nie widze, slabe tekstury latarki? O.O

Niektorzy sie spodziewali nie wiem czego... a i czepiaja sie wszystkiego ;)
SPOKOJNIE, to tylko beta, no i jest lepiej niz u konkurencji ktora jak narazie mowila cos o DLC zanim powiedziala cos o grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 17:29, StNimrod napisał:

jest lepiej niz u konkurencji ktora jak narazie mowila
cos o DLC zanim powiedziala cos o grze ;)


Back to Karkand i inne bonusowe dodatki do BF3 to niby kiedy były zapowiadane? Jeszcze wcześniej niż DLC do MW3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy może od tego, że długimi godzinami zagrywałem się w BC2. Podobnież długo zeszło mi się z BF1942, BF2 i BF:Vietnam. Tak więc jakiś tam ogląd na serię mam.

Co mogę powiedzieć o becie BF3? Szczerze mówiąc, zawiodłem się po całej linii. A że lubię wymieniać w punktach, to lecimy:

1. Grafika. Tak, wiem, że nie ona jest najważniejsza. Jednak grając na High miałem wrażenie, że to mod do BC2. Fakt, że na moim dość starym sprzęcie gra chodziła bez zaciachów, jednak co z tego, skoro już BC2 wyglądało lepiej, bardziej realistycznie, i po prostu ładniej? Niczym nie przypomina to orgazmu ocznego, którego można było dostać przy oglądaniu gameplay''ów.

2. Battlelog. Bardziej upierdliwego i idiotycznego sposobu uruchamiania gry nie widziałem od dawien dawna. Nie wiem, kto to wymyślił, ale powinno się go powiesić za przyrodzenie na jakimś drzewie. Rozumiem chęć wprowadzenia rozbudowanego systemu statystyk, ale po kiego wała wymagać, by to z tego poziomu uruchamiało się grę czy wyszukiwało serwery? Nie można tego było zawrzeć w samym rpogramie, jak choćby w BC2? Albo, jako analogia do Autologu - jak w NFS:HP? Kompletny bezsens.

3. Bugi! Tak, tak, ja rozumiem, że to beta. Ale ilość błędów jest wręcz zatrważająca, przywodząca na myśl średnio dorobioną alfę. Jeżeli na niecały miesiąc przed premierą gra ma takie zatrzęsienie niedoróbek, to raczej nie ma szans na dokończony i pozbawiony baboli produkt w dniu premiery. Może za 1-2 miesiące, nie wcześniej.

4. Mapa, która udostępniono. Nie wiem, co kierowało DICE, ale IMHO nie da się na niej grać. Masa camperów na powierzchni, rozpierducha a''la CoD pod ziemią. Kompletny bezsens.

5. Zniszczenia otoczenia. Gdzie ten Frostbite 2.0? Jedyne, co można niszczyć, to jakieś latarnie czy ławeczki. Ale już kanapy w metrze są nie do ruszenia. Posągi też. I cała masa innych rzeczy. Oczekiwałem czegoś ZNACZNIE więcej, a dostałem mniej, niż było choćby w BC2.


Ogólnie, BF3 wygląda jak na chwilę obecną strasznie marnie. Jak taki nieco podrasowany BC2, tyle, że z masą błędów, wybiórczą destrukcją otoczenia i cholernie upierdliwym systemem uruchamiania.

Podsumowując - zawiodłem się po całej linii. Wprawdzie nie zmienia to faktu, że mając do wyboru zakup BF3 albo MW3, z miejsca wybrał bym grę DICE, jednak nawet w połowie nie jest ona tym, co szumnie zapowiadano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 15:46, Jozio21 napisał:

Minusy: zbyt realistyczna.

Plusy: realistyczna,


No to w końcu w czym tkwi twój problem? Jak GRA może być zbyt realistyczna? Z ekranu sypały się odłamki, kurz i wylatywały kule?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować