Zaloguj się, aby obserwować  
Maurycy_69

The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay - Temat ogólny

703 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2006 o 13:28, cruzer napisał:

Akurat mój system jest w tej chwili jak najbardziej oryginalny....i cóz z tego??I tak nie działa..

Najpierw napisałeś, że gra ci nie działa. Ok. Bez opisu co i jak, ale w porządku. Dostałeś odpowiedź, że gra wymaga min. SP1. Stwierdziłeś, że nie możesz zainstalować żadnego SP(1 czy 2). Ok. Tylko ja się pytam jak to możliwe na ORYGINALNYM Windowsie? Ja nigdy z takim problemem się nie spotkałem, więc jakoś mogę nie wierzyć w twoje zapewnienia co do legalności systemu.

Tu masz zarówno minimalne jak i zalecane wymagania Kronik Riddicka: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=475&p=662
Sprawdź jeszcze raz czy aby na pewno wszystko (poza Windowsem) spełnia je i opisz nam dokładniej jak się objawia ta niemożność uruchomienia gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ty myślisz ze ja sobie tak pisze bo cos wymyśliłem czy co??Windowsa mam oryginalnego bo mam dwa na jednym kompie..SP jest i tak nic z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 13:37, cruzer napisał:

To ty myślisz ze ja sobie tak pisze bo cos wymyśliłem czy co??Windowsa mam oryginalnego bo
mam dwa na jednym kompie..SP jest i tak nic z tego..

Miałem nadzieję, że jednak dasz nam jakąś informację co jest nie tak, ale jak widać się przeliczyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 13:42, cruzer napisał:

Tak wyglada..screen skopiowany z kilku stron wcześnisj..sorry..

Jeżeli jak mówisz zainstalowałeś już SP, to prawdopodobnie potrzebna będzie jego reinstalacja :( Ale najczęściej błąd ten z Kronikami występuje, gdy nie ma zainstalowanego ani SP1 ani SP2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vivendi dawalo nastepujace porady:

1. If you have Windows XP installed please verify that Service Pack 1 has been installed. To check if Service Pack 1 is currently installed please go to http://windowsupate.microsoft.com ( http://windowsupate.microsoft.com/) and check for all current updates.

2. Verify that there is the proper amount of free space on the hard drive onto which the program has been installed to. For Riddick (PC) the HD requirements are: 3.7 GB hard disc space (recommend 4.4 of uncompressed disc space).

3. Try either lowering or disabling the Hardware Sound Acceleration. On the desktop, go to START->RUN and type in "dxdiag" and then "OK". Then click on the "Sound" tab and try each of the notches under this option.

4. Please verify that the latest software drivers are installed on your system for the video and sound devices. To check for the device manufacturers and driver versions go on the desktop to START/RUN and type in "dxdiag" and then click OK. Once the menu comes up, click on the tabs for "Display" and "Sound". Check the properties of "Version:" and "Date:". Then refer to the device manufacturer"s web site to see if newer drivers are available for download.

5. If you have a gamepad or joystick currently attached to the system, and are not using it with the Riddick program, try detaching or disabling it before initiating the game.

Niektorym pomogla tez instalacja SP2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 13:50, cruzer napisał:

Kurde...To w takm razie co do jasnej Anielki??O,K, sprobuje jeszcze raz..


Spróbuj też zainstalować na nowo DirectX 9.0c i sterowniki do karty graficznej, taki błąd może wyskakiwać gdy jest jakiś problem z obsługą OpenGL, ale widzę po podpisie, że Twoja karta nie powinna mieć z tym problemu od strony sprzętowej, więc może problem ze sterownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wypełnienie formularzu:

http://www.gram.pl/pomoc_formularz.asp?g=475

Opisanie po krotce, na czym polega problem z uruchomieniem gry.
Załączenie zrzutu z ekranu oraz raportu z dxdiag’u
Takie informacje pozwolą nam na znacznie szybsze ustalenie przyczyn występowania błędu podczas próby uruchomienia gry na Pańskim komputerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie poradzic sobie sam...tzn z pomocą mojego kolegi..jeśli t nie pomoże bede zmuszony zaprzątnąc głowe CDP..Narazie dziekuje za pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 13:37, cruzer napisał:

To ty myślisz ze ja sobie tak pisze bo cos wymyśliłem czy co??Windowsa mam oryginalnego bo
mam dwa na jednym kompie..SP jest i tak nic z tego...


http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=714&pid=61
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=714&pid=73

Żeby nie trzeba było klikać:
KrzysztofT - To kup oryginalny system - proste.
cruzer - Nie kupie-proste.
cruzer - Windowsa mam oryginalnego

Ja w tym nie potrafię się połapać.

Potem jeszcze parę razy wychwalasz wielkość piratów nad oryginałami, to że kNOT tu jeszcze nie dotarł zawdzięczas wyjątkowemu szczęściu. Raz jak widzę się z nim spotkałeś, za drugi raz karze banem, więc uważaj, co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 15:09, DragonLord napisał:

Żeby nie trzeba było klikać:
KrzysztofT - To kup oryginalny system - proste.
cruzer - Nie kupie-proste.
cruzer - Windowsa mam oryginalnego

Ja w tym nie potrafię się połapać.

Potem jeszcze parę razy wychwalasz wielkość piratów nad oryginałami, to że kNOT tu jeszcze
nie dotarł zawdzięczas wyjątkowemu szczęściu. Raz jak widzę się z nim spotkałeś, za
drugi raz karze banem, więc uważaj, co piszesz.


Dlatego mnie też to podejrzanie wygląda. cruzer raz pisze tak raz śmak. Dobra koniec off-topicu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mam powaznie traktowac informacje, ze gra wymaga Athlona XP? Mam Athlona 1400 (bez SSE) i nie chce sie srodze zawiesc. Upgrade''a bede robil dopiero w czerwcu (po obronie), ale na Riddicka mam lekka chrapke, a dema nie moge na zadnej plytce znalezc...
Albo: czy moze do Cesarza z XKX jest dolaczona plytka, na ktorej jest demo Riddicka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze szukasz na płytkach wiec wnioskuje, że sciaganie z neta nie wchodzi w rachube :)
Ja mam demo z CDA numer z czerwca 2005 :)
Jak nie masz tego numeru spytaj kolegów etc :D U mnie na przykład CDA można z biblioteki wypożyczyć z płytkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 17:49, Elwro napisał:

Czy mam powaznie traktowac informacje, ze gra wymaga Athlona XP? Mam Athlona 1400 (bez SSE)
i nie chce sie srodze zawiesc. Upgrade''a bede robil dopiero w czerwcu (po obronie), ale na
Riddicka mam lekka chrapke, a dema nie moge na zadnej plytce znalezc...
Albo: czy moze do Cesarza z XKX jest dolaczona plytka, na ktorej jest demo Riddicka?



www.gamershell.com wpisz w wysukiwarke Chronicles of ... i pojawi sie plik demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 18:07, Bajuj napisał:

Ja mam demo z CDA numer z czerwca 2005 :)

Dzieki! Mam wszystkie plyty z CDA z ostatnich chyba siedmiu lat, tylko jakos przeszukiwanie sterty CDkow bylo ponad moje sily gdyz nie mialem pewnosci, czy demo w ogole sie w CDA pojawilo. A w necie nawet nie szukalem, bo plik pewnie wazy pareset mega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować