Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DRM stymuluje piractwo? Naukowcy twierdzą, że tak

76 postów w tym temacie

Dla mnie osobiście jest chore, że kupując produkt jakim jest gra mam ograniczony do niego dostęp. To zupełnie tak jakbym kupił telewizor, ale mógłbym z niego korzystać tylko w przypadku podłączenia go do internetu czy kablówki (przecież nie wszystkie telewizory służą do oglądania tylko telewizji), bądź pod innym nieracjonalnym warunkiem postawionym przez producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich zagorzałych "konsolowców", którym DRM nie przeszkadza:

Do czasu... Niedługo wrzuca nam te zabezpieczania do konsol. Może nie w tej generacji, ale w następnej już na pewno. Już teraz stosują online-pass''y a i pamiętam przypadek z jakąś grą Capcomu na psnie, która wymagała stałego połączenia z netem. Na szczęście póki co została tak zjechana, że nikt z tego typu pomysłami się nie wychyla... Do czasu.

Ubisoft tak mnie wku... ze swoimi faszystowskimi procederami, że kompletnie ich olewam i nie mam zamiaru kupić żadnej ich gry na PC, PS3 czy Xboxie 360. Musimy głosować portfelami i mimo, że i tak taki Ubi ma nas głęboko w d... nie wolno poddawać się oprawcy. Bojkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 17:52, Tenebrael napisał:

> Posiadać PC i nie piracić to tak jak mieć dziewczynę i jej nie... :)

Co do tego konkretnego posta, to akurat jestem odpowiedzialny za to co napisałem, a nie za to co sobie pomyślałeś. Och, Ty wariacie, erotomanie ! Wstydź się ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 13:58, vervurax napisał:

Assassin''s Creed jest po prostu ŚWIETNĄ grą i postawa typu "nie gram bo DRM" mnie zwyczajnie
śmieszy. W ten sposób sami się pozbawiacie przyjemności z gry! Jak się DRM nie podoba
to ssać z torrentów, bo nie kupowanie gier danego producenta przez kilka procent osób
nic nie zmieni, deal with it. Osobiście gram na konsoli, więc mnie DRM ani ziębi
ani grzeje, ale jak widzę czasem płacz PCciarzy to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

No to poczytaj ten artykuł pt. "Opinion: Ubisoft, piracy, and the death of reason" i zobacz kto naprawdę tutaj płacze, jaką skuteczność ma bojkot na przykładzie pewnej firmy o nazwie Ubisoft.

http://www.pcgamer.com/2011/10/07/opinion-ubisoft-piracy-and-the-death-of-reason/

Garść cytatów:
In terms of actual sales, however, the results seem decidedly mixed. Michael Pachter told Eurogamer that Ubisoft’s “PC game sales are down 90% without a corresponding lift in console sales.”
Kilka procent, nie? :-)

Here’s what the developer of Ubisoft’s Driver: San Francisco said before the game came out: “It’s difficult to get away from the fact that as a developer, as somebody who puts their blood, sweat and tears into this thing… And from the publisher’s point of view, which invests tens and tens and tens of millions into a product – by the time you’ve got marketing, a hundred million – that piracy on the PC is utterly unbelievable.”
Biedactwo, gdybym miał sumienie było by mi go żal. :-D

PS Osobiście nie piracę, unikam wszystkiego z napisem Ubisoft a pomysł w odpalaniu portów gier konsolowych na PC wydaje mi się strasznie głupi. Od tego są konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 21:03, karolekx23x napisał:

DRM to najgorsze co moze być. Dlatego gier Ubi nie kupuje, stanowczo mówię nie.


Również mówię nie, ale na Assassin''s Creed się skusiłem i nie żałuję, ale to jedyna seria gier, które od nich mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 21:06, Isildur napisał:

> DRM to najgorsze co moze być. Dlatego gier Ubi nie kupuje, stanowczo mówię nie.


Również mówię nie, ale na Assassin''s Creed się skusiłem i nie żałuję, ale to jedyna
seria gier, które od nich mam ;)

Mam jedynie AC cześć pierwszą ale II i następnej nie kupiłem ze wzgledu na DRM i wymagane stałe połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DRM - tak w formie STEAMA jeszcze zniosę, lub jeśli kompletnie nie bije w gracza, nie wymaga debilnego połączenia cały czas w grze typu SP, nie wymaga odpalania przez jakaś dziwną aplikację startową [ukłony w stronę baranów z Ubi i ich ubi launchera].
DRM - w formie jednorazowej aktywacji online, jasne, nie wadzi mi.

DRM w każdej innej udziwnionej, walącej w moją osobę postaci - zdecydowanie dziękuję.

Najlepsze jest zawsze na końcu - piraci i tak sobie dane zabezpieczenia luzem złamią, prędzej czy później, to ma nikłe znaczenie.
Podobny los wróżę Diablo 3, pamiętam jak blizz szumnie krzyczał, że nie da się postawić nigdy priv serwera WOWa i co z tych szumnych krzyków zostało dzisiaj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 21:08, karolekx23x napisał:

Mam jedynie AC cześć pierwszą ale II i następnej nie kupiłem ze wzgledu na DRM i wymagane
stałe połączenie.


Ubisoft już ponad rok temu zdjął że wszystkich gier z serii Assassin`s Creed wymóg stałego dostępu do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 21:09, Pietro87 napisał:

Najlepsze jest zawsze na końcu - piraci i tak sobie dane zabezpieczenia luzem złamią,
prędzej czy później, to ma nikłe znaczenie.
Podobny los wróżę Diablo 3, pamiętam jak blizz szumnie krzyczał, że nie da się postawić
nigdy priv serwera WOWa i co z tych szumnych krzyków zostało dzisiaj ?


Co nie zmienia faktu że i tak Diablo 3 sprzeda się w milionach egzemplaży na PC. A i piracki serwery do diablo 3 nie rozwiążą problemu stałego połączenia z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 21:09, Pietro87 napisał:

Podobny los wróżę Diablo 3, pamiętam jak blizz szumnie krzyczał, że nie da się postawić
nigdy priv serwera WOWa i co z tych szumnych krzyków zostało dzisiaj ?


Postawić się da, z jakością gorzej (błędnie działające statystyki, skille, questy, instancje, za długo by wymieniać), pomijając nawet fakt, że serwery obsługujące Cataclysm o ile już pewnie są, to obsługują z tego dodatku niewiele więcej niż ekran logowania... ;)

A sam news, hm, kto wiedział (gracze), ten wie nadal, kto miał to w czterech literach (wydawcy) mieć będzie nadal, nic szczególnego. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 20:42, Palpatine_II napisał:

Zgadzam się z tym, gdyby Wiedźmin miał DRM, to na pewno nie kupiłbym tych gier. (a tak
mam oryginalne :D)


Akurat wiedźmin jeden miał DRM dwójka też ale tam zdjęli po tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2011 o 21:46, Adjatha napisał:

Postawić się da, z jakością gorzej (błędnie działające statystyki, skille, questy, instancje,
za długo by wymieniać), pomijając nawet fakt, że serwery obsługujące Cataclysm o ile
już pewnie są, to obsługują z tego dodatku niewiele więcej niż ekran logowania... ;)


A jak to wygląda nie mam pojęcia.
Przygodę z WOWem zakończyłem jeszcze przed pierwszym dodatkiem do niego, nie podchodził i dalej nie podchodzi mi jako mmo [jestem tym jednym z niewielu którzy nie łapią fenomenu tej gry]
Wiem jedynie że jakieś są, bo znajomy który gra na serwerze oficjalnym nie raz używał jakiegoś priva do sprawdzania buildów postaci [i jednocześnie ciągłych prób konwersji mnie na świat WoWa]


Odnośnie Diablo 3 - wiadomo, sprzeda się w niebotycznych sumach, bo wszyscy na nie czekamy, aczkolwiek stałe połączenie z netem jest tej grze potrzebne jak świni skrzypce, to zabezpieczenie bije tylko w nas. Wystarczyło zrobić tryb SP do grania SP i tryb MP do.. MP staromodnie i wygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2011 o 21:42, ZubenPL napisał:

Ubisoft już ponad rok temu zdjął że wszystkich gier z serii Assassin`s Creed wymóg stałego
dostępu do internetu.



Co nie zmienia faktu, że launcher potrafi 15 min szukać aktualizacji której nie ma, serwery potrafią wyczyścić zapisy gry itp hocki klocki.
Sam AC2 byłem w stanie skończyć po ludzku dopiero po użyciu pirackiego obejścia launchera, piraci zadbali o mnie bardziej niż twórcy gry którzy zainkasowali moje 120zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 21:51, Pietro87 napisał:

Odnośnie Diablo 3 - wiadomo, sprzeda się w niebotycznych sumach, bo wszyscy na nie czekamy,
aczkolwiek stałe połączenie z netem jest tej grze potrzebne jak świni skrzypce, to zabezpieczenie
bije tylko w nas. Wystarczyło zrobić tryb SP do grania SP i tryb MP do.. MP staromodnie
i wygodnie :)


Można było zrobić by tryb Offline jak w SC2 ale teraz piraci będą mieli dodatkowy problem czyli stawianie nieoficjalnego serwa co bardzo utrudni im grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 21:53, Pietro87 napisał:

Co nie zmienia faktu, że launcher potrafi 15 min szukać aktualizacji której nie ma, serwery
potrafią wyczyścić zapisy gry itp hocki klocki.
Sam AC2 byłem w stanie skończyć po ludzku dopiero po użyciu pirackiego obejścia launchera,
piraci zadbali o mnie bardziej niż twórcy gry którzy zainkasowali moje 120zł.


Mi aktualizacji najdłużej szukał 30sec a i można ustawić by zapisy były zapisywane na dysku komputera nie serwerach. Ale mój kolega miał poważny problem gdyż jego antywirus uznał laucher za wirusa i nie pozwalał go odpalić a grę trzeba było Crakować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gra nie chciała zapisywać stanów na dysku, była odpowiednio ustawiona, zapisywała się dalej na serwerze.
Jak w około 60% ukończenia gry wyczyściło mi zapis powiedział pieprzyć to, mam dosyć i wrzuciłem bibliotekę która eliminowała launcher przy odpalaniu gry a ta startowała prosto z pliku wykonywalnego [to obejście to nawet ciężko crackiem nazwać w sumie]

Sam launcher działa mi różnie, raz startował w kilak sekund, raz szukał aktualizacji ale króciutko [15-20s] a innym razem wieszał się nawet na 15 min z okładem.

AC2 jako gra - świetna, ale otoczka technologiczna w kwestii zabezpieczeń, to jest totalna kaszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 22:09, Pietro87 napisał:

Mi gra ni
Sam launcher działa mi różnie, raz startował w kilak sekund, raz szukał aktualizacji
ale króciutko [15-20s] a innym razem wieszał się nawet na 15 min z okładem.
AC2 jako gra - świetna, ale otoczka technologiczna w kwestii zabezpieczeń, to jest totalna
kaszana.


W BH znacznie poprawili laucher i teraz nie ma większości problemów ale na początku to było zbugowany śmieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować