Zaloguj się, aby obserwować  
seru2

Alone in the Dark: Near Death Investigation

612 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2008 o 12:03, rafekx 12 napisał:

A do mnie gra ma dojść gdzieś tak za godzinke.I pytanie czy na klawiaturze ciężko sie
gra?Czy lepiej zagrać na padzie??


Na klawiaturze jest o tyle dobrze że w tej grze potrzebne jest dużo klawiszy, ale gra się koszmarnie, głównie dlatego bo kamera jest zwalona. Na padzie nie grałem bo coś mi gra nie chce wykryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 12:07, Kraju92 napisał:

> A do mnie gra ma dojść gdzieś tak za godzinke.I pytanie czy na klawiaturze ciężko
sie
> gra?Czy lepiej zagrać na padzie??

Na klawiaturze jest o tyle dobrze że w tej grze potrzebne jest dużo klawiszy, ale gra
się koszmarnie, głównie dlatego bo kamera jest zwalona. Na padzie nie grałem bo coś mi
gra nie chce wykryć.


A co ty sądzisz o tym polskim dubbingu?? Słyszałęm l[ekko mówiąc] że jest słaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2008 o 12:09, rafekx 12 napisał:

A co ty sądzisz o tym polskim dubbingu?? Słyszałęm l[ekko mówiąc] że jest słaby...


Właśnie dostałem grę, ale niestety nie moge ocenic jakości dubbingu ponieważ wogule nie słychac dialogów!!!
Miał ktos może podobny problem?
Kurde juz mi sie ta gra przestaje podobac. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2008 o 12:27, Miśkov napisał:

Właśnie dostałem grę, ale niestety nie moge ocenic jakości dubbingu ponieważ wogule nie
słychac dialogów!!!
Miał ktos może podobny problem?
Kurde juz mi sie ta gra przestaje podobac. :(


Możliwe że musisz zainstalowac nowe sterowniki do kart dźwiękowej...Sprawdź czy masz je aktualne jeśli nie zainstaluj nowsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 12:09, rafekx 12 napisał:

A co ty sądzisz o tym polskim dubbingu?? Słyszałęm l[ekko mówiąc] że jest słaby...


Jak na razie nie jest zły. Jestem dopiero na początku gry, ale nie wydaje mi się słaby.

Miśkov
Ja miałem podobnie, tylko że u mnie głośniki mają specjalny tryb "Matrix" który można włączyć lub wyłączyć na pilocie, wyłączyłem i głosy usłyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 12:39, Kraju92 napisał:

> A co ty sądzisz o tym polskim dubbingu?? Słyszałęm l[ekko mówiąc] że jest słaby...


Jak na razie nie jest zły. Jestem dopiero na początku gry, ale nie wydaje mi się słaby.

Miśkov
Ja miałem podobnie, tylko że u mnie głośniki mają specjalny tryb "Matrix" który można
włączyć lub wyłączyć na pilocie, wyłączyłem i głosy usłyszałem.

Trzeba czytać instrukcję ;) Tam właśnie pisze, że przy trybie dźwięku przestrzennego może wystąpić problem z głosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 12:50, qba767 napisał:

Trzeba czytać instrukcję ;) Tam właśnie pisze, że przy trybie dźwięku przestrzennego
może wystąpić problem z głosami.


I u mnie taki problem wystąpił, ale na szczęście wiem jak sobie z nim radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już wszystko w porządku. Dubbing jak na razie nie najgorszy. Słyszałem dużo gorsze. Swoja droga dziwna sprawa: mianowicie jak włączyłem grę po raz pierwszy to wszystkie napisy były po angielsku. Zmieniłem na polskie. Teraz jak chce z powrotem zmienic na angielskie to juz takiej opcji nie ma!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 13:23, Miśkov napisał:

Dzięki, już wszystko w porządku. Dubbing jak na razie nie najgorszy. Słyszałem dużo gorsze.
Swoja droga dziwna sprawa: mianowicie jak włączyłem grę po raz pierwszy to wszystkie
napisy były po angielsku. Zmieniłem na polskie. Teraz jak chce z powrotem zmienic na
angielskie to juz takiej opcji nie ma!!

A w ogóle miałeś napisy? Chyba że chodzi ci o menu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 13:15, Kraju92 napisał:

> Trzeba czytać instrukcję ;) Tam właśnie pisze, że przy trybie dźwięku przestrzennego

> może wystąpić problem z głosami.

I u mnie taki problem wystąpił, ale na szczęście wiem jak sobie z nim radzić.

czy mi się coś poprzestawiało, że już powinno to być w sklepach? dzisiaj nawet zajrzałam do empiku, a nie ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 14:33, seles napisał:

czy mi się coś poprzestawiało, że już powinno to być w sklepach? dzisiaj nawet zajrzałam
do empiku, a nie ma ...


Powinno i wydaje mi się że jest. Może w tym empiku w którym byłeś nie było jeszcze dostawy, albo nie zdążyli wystawić na polki. Pójdź do innego empiku albo Media Markt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 15:10, Kraju92 napisał:

> czy mi się coś poprzestawiało, że już powinno to być w sklepach? dzisiaj nawet
zajrzałam
> do empiku, a nie ma ...

Powinno i wydaje mi się że jest. Może w tym empiku w którym byłeś nie było jeszcze dostawy,
albo nie zdążyli wystawić na polki. Pójdź do innego empiku albo Media Markt.

w MediaMarkt też nie było... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 15:12, seles napisał:

w MediaMarkt też nie było... :(


To dziwne, może tak jak wcześniej napisałem że nie było dostawy, zobacz jutro powinno już być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam juz swój egzemplarz AitD powiem tak-nigdy nie widziałem tyle akcji w grze:)Dosłownie ciagle się coś dzieje ale o rewelacyjnej grafie wspominać nie muszę.Co do dubbingu myślałęm że bedzie gorzej tak naprawde[po zagraniu] musze powiedzieć że nie jest on taki zły..
P.S-Dla osób które zastanawiaja sie czy kupic AitD[takich jest chyba sporo na gram.pl] w godzinach wieczornych zdam relacje z gry aby pokazać dla użytkowników i ich przekonać że AitD jest niezły i wart tych 79 zł.Dodam takze że wersja podstawowa jest nadzwyczaj bogata:Poradnik[około 100 stron],instrukcja i Artbook[70 stron]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dubbing jeszcze ujdzie, ale sterowanie nie. Te złe oceny dla AitD są za tak fatalne sterowanie(użyje krzesła jak nasz główny bohater, jak ktoś będzie wmawiać, że to inne elementy). W życiu nie miałem do czynienia z tak drewnianym oraz totalnie zjechanym sterowaniem, które mi nawet samo poczęło się przestawiać(klawisz odpowiedzialny za akcję w prawej ręce)! To właśnie ono psuje tę wspaniała grę! Mam nadzieję, że wyjdzie jakieś uaktualnienie w tej kwestii... ;/
Na razie grałem klawiatura+mysz, jednak spróbuję też na padzie, być może będzie lepiej.

Koniec jazdy. Efekt bycia w walącym się budynku, naprawdę nie czułem takiej ekstazy(w kwestii efektu graficznego od kiedy grałem w Crysisa czy Assasins Creed(w którego gram w parze z "Samotnym w ciemności"), takiego efektu, że w każdej chwili możemy zginąć(motyw ze wspinaczką na kablu który akurat wypadał z zaczepów). Grafiki nie będę się czepiał, bo jest świetna jak na dzisiejsze standardy. Fabuła i klimat - tego się nie da opisać, totalna nieświadomość co się dzieje to po prostu trzeba przeżyć(na razie doszedłem do "pierwszych ciemności", więc strachu jeszcze nie było : P).


Jak ktoś potrafi przeżyć sterowanie, które w tym tytule jest bardziej niż drewniane, to go gorąco polecam(nawet bardziej niż gorąco).


btw Co do EK i EP, to EK takie bidne jest(tylko Making of oraz ścieżka dźwiękowa). Ale figurka(jak ją dotykajcie to przestrzegam na miłość boską - MIEJCIE CZYSTE DŁONIE, bo trochę ciężko to się czyści) nadrabia dużo z tych zaległości, do których przyzwyczaił nas CDP. Pudełko - jest efektowne, ale nie efektywne, bo wyciąganie samej gry to niezła kombinatorka...

EDIT: Humm... Po napisie na pudełko to tak naprawdę nie jest EK, tylko Edycja Specjalna(ES). Niezłe przekłamanie, no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę... Po prostu już nie mogę, po godzinie grania wyłączyłem grę przy okazji zwymyślają programistów AitD, 3 pokolenia wstecz, francuzom też się oberwało. Powiem krótko JEZU CHRYSTE TA GRA JEST DO D$%Y !!!!!
Świetne zapowiedzi, oczekiwania, zamówienie edycji kolekcjonerskiej, obgryzanie paznokci i co... i d$#a !!!! Programiści chyba zatrzymali się w roku 2000 jeżeli chodzi o sterowanie. Toż to TRAGEDIA, czy naprawdę muszę w widoku trzeciej osoby chodzić jak ktoś ze nieuleczalnym skrzywieniem kręgosłupa ?! Przecież już w PIERWSZYM RE sterowanie było lepsze ! Właściwie cały czas trzeba chodzić w trybie FPP bo inaczej człowieka zaraza może dopaść, nie da się poruszać kamerą w trybie tpp jakby co, więc ginie się często nie ze swojej winy. Do tego całą gra jest anemiczna, czemu edward nie może biegać, czemu wszystko dzieje się tak wolno, wykorzystywanie obiektów może i jest pomysłowe ale boże czemu takie niewygodne !!
Owszem gra ma kilka fajnych patentów i fajny klimat, lecz czemu są tak zaprzepaszczone przez Z$%^e sterowanie ?! Czy nikt tej gry nie testował ?
Jestem na końcówce 1 aktu może gra się jeszcze jakoś rozwinie i będzie lepiej.

PS. Za to EK Alona jest prze prze fajne jak na ironie losu. Wracam do gry przeboleje te sterowanie(z zaciśniętymi zębami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bieganiem to będziesz miał w opcjach, domyślnie pod klawiszem Shift. Trzeba przytrzymać przez co ogólnie też szkoda, że nasz Edek nie biega sam.

Sterowanie każdy inaczej odczuwa, ale też się zobaczy jak będzie dalej...

EDIT: Przydałoby się jakieś zabezpieczenia przed spojlerami, jak np. w temacie o Wiedźminie, bo w tej grze spojlery nt. tego co się dla nas jeszcze nie wydarzyło, zepsuje tę grę bardziej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 19:39, Gol Galad napisał:

Dubbing jeszcze ujdzie, ale sterowanie nie. Te złe oceny dla AitD są za tak fatalne sterowanie(użyje
krzesła jak nasz główny bohater, jak ktoś będzie wmawiać, że to inne elementy). W życiu
nie miałem do czynienia z tak drewnianym oraz totalnie zjechanym sterowaniem, które mi
nawet samo poczęło się przestawiać(klawisz odpowiedzialny za akcję w prawej ręce)! To
właśnie ono psuje tę wspaniała grę! Mam nadzieję, że wyjdzie jakieś uaktualnienie w tej
kwestii... ;/
Na razie grałem klawiatura+mysz, jednak spróbuję też na padzie, być może będzie lepiej.


U mnie pad w tej grze nie działa nie wiem czemu. A z tą poprawką to obyś miał rację i wyszedł jakiś patch który by poprawiał błędy ze sterowaniem.

Więcej o grze znajdziecie w recenzji na moim GS''sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować