Zaloguj się, aby obserwować  
MiSiU3112

FIFA 13 - Gra doskonała?

287 postów w tym temacie

Jakiś wredny bug mi się przyplątał. Po rozpoczęciu kolejnego sezonu już w karierze, po wejściu w sprzedaj zawodników i po kliknięciu kogokolwiek "enterem" wywala mnie do pulpitu bez żadnego komunikatu. Nie pomógł restart kompa czy wcześniejszy save. Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 21:02, Ecko09 napisał:

Jakiś wredny bug mi się przyplątał. Po rozpoczęciu kolejnego sezonu już w karierze, po
wejściu w sprzedaj zawodników i po kliknięciu kogokolwiek "enterem" wywala mnie do pulpitu
bez żadnego komunikatu. Nie pomógł restart kompa czy wcześniejszy save. Jakieś pomysły
co z tym zrobić?


Eh wygląda na to, że mogę się pożegnać z karierą...unikałem tej sprzedaży piłkarzy i sobie po prostu symulowałem dalej kariere i mnie zaczęło wywalać za każdym razem, gdy dochodze do 1 sierpnia...świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2013 o 01:36, Ecko09 napisał:

Eh wygląda na to, że mogę się pożegnać z karierą...unikałem tej sprzedaży piłkarzy i
sobie po prostu symulowałem dalej kariere i mnie zaczęło wywalać za każdym razem, gdy
dochodze do 1 sierpnia...świetnie.

Mam to samo. Najpierw wywalało mnie tylko przy transferach a przy 1 sierpnia 4 sezonu zaczęło non stop. Kariera Middlesbourgu z sżóstym miejscem w lidze poszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 09:45, Accid napisał:


> Eh wygląda na to, że mogę się pożegnać z karierą...unikałem tej sprzedaży piłkarzy
i
> sobie po prostu symulowałem dalej kariere i mnie zaczęło wywalać za każdym razem,
gdy
> dochodze do 1 sierpnia...świetnie.
Mam to samo. Najpierw wywalało mnie tylko przy transferach a przy 1 sierpnia 4 sezonu
zaczęło non stop. Kariera Middlesbourgu z sżóstym miejscem w lidze poszło...


Eh a taki fajny skład już mam =/ I jeszcze Hazard mi się rozwinął lepiej niż Messi. W ogóle mnie to zdziwiło jak chłopak wystrzelił w rozwoju, przecież wcale tak mało nie ma na start kariery, bo 87. A tu hyc do 96 w 4 sezony. Wcześniej jak go miałem w innym klubie to tak bardzo się nie rozwinął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no kurczę, już mnie ta gra wnerwia, grać w karierę tu się nie da (gram na poziomie trudności: pro).
Komp tak oszukuje, że to już pałę przegina. Gole z dupy, albo sam mnie fauluje po czym wolny dla niego.

Fakt, moje najwyższe zwycięstwo to 7:1, ale tam AI akurat grało w miarę fair.

Z drugiej strony, z poirytowania grąć w multi zacząłem, to jak się cżłowiek na tym AI wyćwiczy, to przeciwnicy ledwo ogarniają.

Szlag mnie trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bodajże od Fify 11 komp otrzymał szósty zmysł. Czasem gra w miarę normalnie, ale zwykle przewiduje nasze ruchy, bez problemu omija wślizgi, od razu podaje tam gdzie ma wolnego zawodnika, a jego klepanie w okolicach pola karnego zwykle kończy się bramką. Praktycznie nie faulują. Mnie szlag trafia tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 01:00, Diverso napisał:

Bodajże od Fify 11 komp otrzymał szósty zmysł. Czasem gra w miarę normalnie, ale zwykle
przewiduje nasze ruchy, bez problemu omija wślizgi, od razu podaje tam gdzie ma wolnego
zawodnika, a jego klepanie w okolicach pola karnego zwykle kończy się bramką. Praktycznie
nie faulują. Mnie szlag trafia tak samo.


Temat rzeka :D Z bratem gramy (we dwóch w jednej drużynie) wszystkie mecze Premier League jako gospodarz (na poziomie Klasa Światowa) i nie jedno już widzieliśmy. Komputer bardzo czesto strzela gole po rykoszetach, odbitych przez bramkarza strzałach (bramkarze nie wiedzieć czemu odbijają mnóśtwo strzałów pod nogi napastników), kosmicznych podaniach do zawodników tuż przed bramką i oczywiście po karnych. Sędziowanie to też koszmar - średnio co drugi mecz komputer wykorzystuje niesłusznie podyktowanego karnego :D jakie jeszcze grzechy AI ma na sumieniu? Unikanie naszych wślizgów (czasami się wślizg udaje, ale trzeba to ćwiczyć godzinami), klepanie pod naszym polema karnym drużynami takimi jak Stoke City, czy też wygrywanie większości pojedynków główkowych. Bramkarze przeciwnika też bardzo czesto są prawie nie do pokonania.
W Fifie 11 poziom trudności był zbyt łatwy (16:0 w meczu dwóch przeciętniaków Premier League i średnio strzelone 4 gole na mecz w całym sezonie - 380 meczów - wszystko na najwyzszym poziomie trudności), w Fifie 13 jest zbyt wysoki - w dwie osoby na Legendarnym praktycznie nie da się grać, bo komputer tak przeważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stwierdziłem, że nie odpuszczę kompowi jednego meczu (ćwierćfinał Copa del Rey). Resztę puszczałem co prawda (bilans nie najgorszy, w lidze 2 porażki i 3 remisy, w CHL: 3 zwycięstwa i 3 porażki, a w pucharze nie pamiętam już), ale mnie to już AI wneriwło.

Najbardziej mnie drażni:
- przepychanka w polu karnym kompa (on mnie pcha, łapie za koszulkę, ja niby fauluję; jak na odwrót to też fauluję)
- magiczne siły zawodników w sprincie 1v1 (kij z tym, że moi napastanicy/obrońcy mają więcje energii niż przeciwnicy, i tak biegną wolniej)
- dziwaczne spalone, ot przypadek z wczoraj; przeciałem podanie bramkarz-obrońca: spalony (?)
- jako że gram Barcą dziwi mnie jedno, czemu Real gra słabiutko (zarówno w superopucharze jak w i lidze ich zmiażdżyłem), a jakieś średniaki ligowe robią co chcą na murawie (jakiś pseudo boost dla słabszych drużyn?)

Inna sprawa, że w multi też się czasem grać nie chce.
Pograłem nieco, lagi co prawda w miarę rzadkie, ale trafiłem na grupkę kolesi, którzy co chwilę pauzują grę. I weź tu człowieku czekaj te 60s, bo jakiś palant pewnie albo gry nie ogarnia albo co przypuszczam robi to celowo, żebym wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli to, że mam problemy na zawodowcu utrzymać formę to nie przypadek! :D Gra się cholernie trudno i to fakt, dlatego najlepiej z kimś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahah chyba każdy ma ten sam problem. Kelnerzy w fifie są najgorsi. Sto razy wole grać przeciwko najlepszym niż najgorszym. Ach to EA. Ale powinni dopracować to zanim będą chcieli cokolwiek nowego wprowadzić bo mnie już rozsadza od środka od bramek niewiadomo skąd. Aaaa no i często ta "niemoc" w przełączeniu na obrońce przy dośrodkowaniu SI, jakoś dziwnie tylko wtedy mi ten przycisk nie działa często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście założyć możemy, że jesteśmy cieńcy i całkowicie nieudolni.

Być może. Ja tam żadnym asem w fifę nie jestem, acz na multi sobie radzę. Lepiej niż z AI :)

Być może faktycznie jest coś z dziwnym balansem mocnych i słabych drużyn. Przykład sprzed chwili.
Mecz ligowy z Atletico (lider tabeli, 6 pkt przewagi nade mną, zero porażek), dostał na luzie 4:0 (powinno być 5:0, ale o tym za chwilę). Wcześniej grałem w CdR z Deportivo. U siebie ledwo wygrałem 1:0 (fartem). Na wyjeździe 3:3, chyba przypadkiem, bo mi obrońcy pół drużyny przechodzili ;/ A jak dla przykładu gracze z Atletico? Np. bramkarz sobie podawał piłkę z obrońcą, gdy ten otoczony moimi 3 zawodnikami, wtf?

I jeszcze fajny sposób AI na okradanie z goli. Biegnę sam na sam, strzelam (pewnie byłby gol, bramkarz źle ustawiony, choć kto wie, im gorszy tym lepiej broni - ot paradoks tej gry). Przerwa - bo piłkarz przeciwnika doznał kontuzji. Akcja przerwana, gola, ani parady nie ma. Padłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom trudności ma też wpływ na to, jak lecą nasze gały w światło bramki? No jak Boga kocham, schodząc z jednej strony w środek boiska strzelam Robbenem sto razy a piłka nawet w bramkę nie leci. Jestem zdruzgotany bo masę goli tak wpadało w dwunastce :/ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 09:51, Accid napisał:

Poziom trudności ma też wpływ na to, jak lecą nasze gały w światło bramki? No jak Boga
kocham, schodząc z jednej strony w środek boiska strzelam Robbenem sto razy a piłka nawet
w bramkę nie leci. Jestem zdruzgotany bo masę goli tak wpadało w dwunastce :/ :P

zagrasz ze mna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest tak porypana jak nie wiem. Kto wymyślił żeby w trybie ultime team wprowadzić wyszukiwarke która znajduje innych z zespołami 3 krotnie silniejszymi>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jacyś idioci wykombinowali jak anulowac mecz pucharowy tak aby mogli od danego momentu rozegrać go jeszcze raz. Poprostu wyłączają gre na pulpit i wł ponownie gre tak mi się wydaje i tym sposobem nie mogłem wygrać pucharu mimo że był już filmik gratulacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, czy po podwyższeniu poziomu trudności podania moich zawodników stają się mniej dokładne? Widać to nawet w statystykach: wcześniej najlepszy gracz miał 90-100% skuteczności podań, teraz jest to ok. 60%. Gra mi się dużo ciężej nie dlatego, że przeciwnicy stali się lepsi, lecz dlatego, że moi zawodnicy rażą nieskutecznością. Innych ustawień nie zmieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować