Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Pochwalilem juz Klosego, teraz za to ponarzekam na naszego drugiego "rodaka" - Podolskiego. Pilkarz jest to o klase od Klosego gorszy, nie potrafi dosrodkowac ani precyzyjnie podac na odleglosc wieksza niz 20 metrow. Nie oddal chyba jeszcze celnego strzalu z dystansu. Jedyna jego zaleta to, ze jest szybki. Ale to o wiele za malo. Nadaje sie praktycznie wylacznie do wykanczania akcji.

No i chamstwo - dzisiaj najpierw w pierwszej polowie oklaskiwal sedziego (i poklepywal go po plecach), gdy ten pokazywal Lucicowi czerwona kartke, a w 2. polowie oddal strzal na szwedzka bramke, gdy widzial, ze jeden ze Szwedow lezy na murawie (pilkarze szwedzcy nawet go nie atakowali, bo sadzili, ze wybije pilke na aut).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 19:12, Hegemon napisał:

No i chamstwo - dzisiaj najpierw w pierwszej polowie oklaskiwal sedziego (i poklepywal go po
plecach), gdy ten pokazywal Lucicowi czerwona kartke, a w 2. polowie oddal strzal na szwedzka
bramke, gdy widzial, ze jeden ze Szwedow lezy na murawie (pilkarze szwedzcy nawet go nie atakowali,
bo sadzili, ze wybije pilke na aut).


No cóż, Szwedzi też nie byli tu wzorami jeżeli chodzi o zachowanie i chodzi mi tu o faule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 19:12, Hegemon napisał:

No i chamstwo - dzisiaj najpierw w pierwszej polowie oklaskiwal sedziego (i poklepywal go po
plecach), gdy ten pokazywal Lucicowi czerwona kartke


I w tym momencie mój ojciec powiedział, że dałby i Podolskiemu żółtą kartke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 19:02, Mistic napisał:

>Szkoda, że następnym
> rywalem Niemców prawdopodobnie będzie Argentyna.
I bardzo dobrze że będzie nim Argentyna :-) Niemcy dostaną po pupie i do domu pojadą mam nadzieje
:-D

Nie byłbym tego taki pewien. Nie jestem kibicem Niemiec, ale z taką grą jak dziś, to mogą walczyć nawet o mistrzostwa, szkoda, że Argentyna też zalicza sie do faworytów, za wsześnie dojdzie do takiej konfronatcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 19:17, Vaxinar napisał:

No cóż, Szwedzi też nie byli tu wzorami jeżeli chodzi o zachowanie i chodzi mi tu o faule.


To prawda, Larsson np. odkopnal buta jednego z obroncow niemieckich (gdy ten mu spadl), ale niewielka to pociecha. Podolski wyroznil sie in minus na tle wszystkich pozostalych zawodnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to Niemcy podobno grali dobrze pierwsze 20 minut, w tym czasie właśnie padły jedyne bramki. Szwedzi za to grali fatalnie moim zdaniem, a Niemcy byli po prostu nieksuteczni, ale słabość Szwedów sprawiła wrażenie jakoby Niemcy grali fantastico itp. itd. Kilka akcji było świetnych, a sędzia to wogoóle powinien walnąć głową w betonowa ściane zanim wyjdzie na boisko. A ten jego durnowaty uśmieszek gdy pokazywał czerwoną kartke to mnie już w tym meczu dobił :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 19:28, Hegemon napisał:

To prawda, Larsson np. odkopnal buta jednego z obroncow niemieckich (gdy ten mu spadl), ale
niewielka to pociecha. Podolski wyroznil sie in minus na tle wszystkich pozostalych zawodnikow.


Przyznaje, jednak pamiętam - możesz mi wierzyć lub nie - że widziałem parę brzydkich interwencji Szwedów, które nawet komentator skometnowałem.
Moim zdaniem zawinił tu wszędzie sędzia, który powinien w takich sytuacjach interweniować. Zrobił pełno błędów w tym spotkaniu. Co do tego kopniecia buta - to przyznam, że mimo kibicowania Niemcom zareagowałem jak nasz komentator z polskiej dwójki - zaśmiałem się. :D (Nie wiem czy oglądałeś mecz na TVP 2 ?)
Ogólnie co do piłki to nie lubię takiego tępienia i nazistowskiego patrzenia z jakiejkolwiek strony w stronę piłkarzy czy kibiców danej drużyny - "kibicujesz szwabom ? to cię zabijemy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko Niemcom ani ich zwolennikom. Nie obchodzi mnie tez zachowanie Szwedow, bo znizanie sie do poziomu gbura nikogo nie tlumaczy. Pisze tylko o dwoch chamskich reakcjach Podolskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 20:03, Hegemon napisał:

Nie mam nic przeciwko Niemcom ani ich zwolennikom. Nie obchodzi mnie tez zachowanie Szwedow,
bo znizanie sie do poziomu gbura nikogo nie tlumaczy. Pisze tylko o dwoch chamskich reakcjach
Podolskiego.


Dobrze, ale zarówno ja nie piszę o Tobie, ale o innych Polakach. :)
Od dziś nie będę wchodził raczej do tego wątku po spotkaniach Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 19:20, paweusz napisał:

Nie jestem kibicem Niemiec, ale z taką grą jak dziś, to mogą walczyć nawet o mistrzostwa, szkoda, że
Argentyna też zalicza sie do faworytów, za wsześnie dojdzie do takiej konfronatcji.

Ja swego czasu obstawiłem ćwierćfinał Niemcy - Argentyna. Dziś typuję, że zwycięzca tego meczu spotka się w finale z Brazylią. Nie mam tylko jasności kto będzie tym zwycięzcą. Dużo będzie zależało od ewentualnych żółtych i czerwonych kartek oraz (odpukać) kontuzji. Niemcy na razie idą bez strat w ludziach. Zobaczymy za 2 godziny czy Argentyńczykom też się tak uda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 20:46, A-cis napisał:

Dziś typuję, że zwycięzca tego meczu
spotka się w finale z Brazylią.


Ja typuję że Brazylia nie przejdzie Włochów i finał będzie Włosko - ??? Argentyński?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 19:20, paweusz napisał:

Nie byłbym tego taki pewien. Nie jestem kibicem Niemiec, ale z taką grą jak dziś, to mogą walczyć
nawet o mistrzostwa, szkoda, że Argentyna też zalicza sie do faworytów, za wsześnie dojdzie
do takiej konfronatcji.


Tyle, ze na etapie cwiercfinalow pozostanie 8 najlepszych druzyn na swiecie. I beda prawie wylacznie megahity - chyba, ze Ekwador albo Ghana pokusza sie o duza niespodzianke. Czyli jesli Niemcy nie graliby z Argentyna to zamiast tego musieliby mierzyc sie z Brazylia, Holandia, Anglia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meksyk chyba znalazl sposob na Argentyne - krotkie krycie i zageszczanie pola przed wlasna bramka (skrzydlami Argentyna gra rzadko) poki co zdaja egzamin. Ciekawi mnie druga polowa - moze bc roznie. Przydalby sie Messi na boisku.

Pod koniec Heinze powinien chyba dostac czerwona (za brutalny faul taktyczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 21:54, Hegemon napisał:

Pod koniec Heinze powinien chyba dostac czerwona (za brutalny faul taktyczny).

Też mi się tak zdaje, sędzia zbyt łagodny, i na dużo pozwala. Heinze przecież taką kosę zapuścił, że kartka murowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 22:53, Hegemon napisał:

Nie bylo spalonego! Argentyna juz by wygrala...


Dokładnie, a tak to mamy dogrywke - rażący błąd !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować