Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Zawsze mnie intrygowało jak oni tworzą ten głupi bezsensowny ranking FIFA :/ bo jakim cudem USA bylo raz na 6 miejscu a wcale taką potegą piłkarską nie jest, albo IRAN 20 miejsce o lol:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ranking FIFA dziala dość prosto - jest przydzial punktów za mecze w eliminacjach do MŚ, w samych MŚ i w oficjalnych towarzyskich. Zespoły, ktore grajatakich meczy dużo to zdobywajadużo punktów i sąwyżej. Klasa przeciwnika nie ma tu znaczenia: Polska za wygranie z Angliądostaląby te same 3 punkty co USA za pokonanie Tryndadu czy Panamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem właśnie na TVN 24 wywiad z Kręciną komentującym podział biletów na MŚ.
Takich bzdetów dawno nie słyszałem. A jestem w miarę obiektywny, bo na mundial się nie wybieram.
Bilety dla sponsorów, przedstawicieli niższych klas rozrywkowych i takie tam duperele.
Bedzie cały sektor misiów siedzących jak na pokazie mody. Zero dopingu. Śmiać się chce. "Kibice to nie tylko pomalowani ludzie z szalikami" powiedział Kręcina.
Pewnie. Ale inni nie tworzą atmosfery.
Szkoda gadać. Banda pasożytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew wcześniejszym informacjom do Wisły Kraków nie odejdzie Bartosz Fabiniak.
Właściciel Pogoni rozwiał wszystkie wątpliwości dotyczące Bartosza Fabiniaka i jego wypożyczenia do zespołu Białej Gwiazdy. Ptak na dzisiejszej konferenji prasowej stwierdził, że rozmawiał z bramkarzem Pogoni i na dzień dzisiejszy Fabiniak zostaje w Pogoni. Bartek będzie walczył o swoje miejsce w składzie.

A jednak ziomal zostaje:)

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 17:57, HumanGhost napisał:

Najbardziej mnie wkurza to: 13% PZPN i 19% sponsorzy.

Też mnie to rzuciło. Czy sponsorzy zastrzegali sobie może wcześniej, że "damy wam dofinansowanie pod warunkiem, że odpalicie nam bilety na Mundial"?!! Na pewno nie. Wobec tego PZPN nie miał żadnego obowiązku dawać im bilety. Mógł dać 2 - 3 % (dla prezesów)
Dla siebie PZPN też zarezerwował niebywałą liczbę. Będą konikować czy co!!!
Widzę, że nie mam szans na pojechanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 02:06, A-cis napisał:

Widzę, że nie mam szans na pojechanie.

Myślisz że będzie spore zainteresownia miejscowych kibiców - mimo że to ich grupa?
Wydaje mi się że nie będzie problemu z kupnem biletu na te mecze (poza "niemieckim") ja jeżeli nie kupie oficjalnie - jadę w ciemno - kupi się u konika:P Dawno nie byłem Diss:P
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 02:25, Persona Non Grata napisał:

kupi się u konika:P Dawno nie byłem Diss:P

U konka może być kilkukrotne przebicie więc może Ci zabraknąć parę euro.
BTW. Co to znaczy Dawno nie byłem? Byłeś już kiedyś na Mundialu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 10:57, A-cis napisał:

> kupi się u konika:P Dawno nie byłem Diss:P
U konka może być kilkukrotne przebicie więc może Ci zabraknąć parę euro.
BTW. Co to znaczy Dawno nie byłem? Byłeś już kiedyś na Mundialu?!


Napisałem i teraz widzę że z błędem - dawno nie byłem w Diss - Dusseldorf:) a na mundialu niestety nie bylem nigdy:)
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 02:25, Persona Non Grata napisał:

nie kupie oficjalnie - jadę w ciemno - kupi się u konika:P Dawno nie byłem Diss:P
--
Cerm



Nie wiem, czy możliwe będzie kupienie biletu u konika, gdyż słyszałem, ze bilety mają być wystawiane na określone nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niegospodarności w Polskim Związku Piłki Nożnej.
A Jan Tomaszewski powiedział, że być może prokuratura nie będzie miała innego wyjścia, jak tylko powielić rozwiązanie zastosowane w Polskim Związku Narciarskim i do PZPN wprowadzić kuratora.
Myślę, że nie zaryzykują takiego rozwiązania przed MŚ, bo nie wiadomo jak zareaguje na to FIFA, ale po MŚ to mogą zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 02:24, A-cis napisał:

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niegospodarności w Polskim Związku Piłki Nożnej.
A Jan Tomaszewski powiedział, że być może prokuratura nie będzie miała innego wyjścia, jak
tylko powielić rozwiązanie zastosowane w Polskim Związku Narciarskim i do PZPN wprowadzić kuratora.
Myślę, że nie zaryzykują takiego rozwiązania przed MŚ, bo nie wiadomo jak zareaguje na to FIFA,
ale po MŚ to mogą zrobić.

I bardzo dobrze ja bym już dawno rozgonił tych wszystkich miśków na 4 strony świata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 18:02, michaldegrejt napisał:

(...)
Nie wiem, czy możliwe będzie kupienie biletu u konika, gdyż słyszałem, ze bilety mają być wystawiane
na określone nazwisko.


No i co?
Polak potrafi :D

P.S. PZPN kolejny raz pokazuje,że prawdziwych kibiców ma głęboko w dupie. Niech jadą pikniki z kiełbaskami i małyszowi trąbkami - będzie doping jak cholera, psia jego mać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idą święta, to ja świątecznie złożę wszystkim wielbicielom piłki życzenia:
Wszystkiego najlepszego i żeby Polska dotarła na mundialu chociaż do półfinału ;)

PS. I koniecznie niech Barca objedzie nadętą Chelsea :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 23:40, walgierz napisał:

Idą święta, to ja świątecznie złożę wszystkim wielbicielom piłki życzenia:
Wszystkiego najlepszego i żeby Polska dotarła na mundialu chociaż do półfinału ;)


Minimalista :P

Dnia 23.12.2005 o 23:40, walgierz napisał:

PS. I koniecznie niech Barca objedzie nadętą Chelsea :)


Tylko tyle? Niech od razu wygra całą LM! :)

P.S. A Tobie osobiście to ja życzę żeby Grzegorz Piechna został królem strzelców mundialu! ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogladałem dzisiaj mecz Hearts - Celtic.
Aż mi się niedobrze robiło jak widziałem, że oni biegają ;)
Ale teraz poważnie. Liczyłem że zagra Żurawski, a jednak jego kontuzja jeszcze się nie zaleczyła. Ponoć zagra dopiero 8 lub później.
A sam mecz miał niezłą dramaturgię. Najpierw dwa szybkie gole Hearts, potem jeszcze sytuacje, a w drugiej połowie gol kontaktowy i niesamowita końcówka. Bramki dla Celticu w 89 i 91 minucie! Z 1-2 na 3-2!
Naprawdę ciekawy mecz.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 19:16, Cheed napisał:

Możesz coś więcej napisać o tych bramkach dla Hearts, jak sie zachowywał Boruc?

Raczej nie zawalił żadnej, ale przynajmniej jedną mógł wyciągnąć.
Przy pierwszej poszło dośrodkowanie z lewej strony (bardzo dobre, nota bene), piłka odbiła się od obrońcy i Boruc nie siegnął piłki. Samobój.
A druga padła po rogu. Trochę brak zdecydowania. Najpierw odepchnął napastnika, potem się cofnął, ale piłka poszła na głowę zawodnika Hearts. Boruc machnął rękami, ale nie zdążył sparować.
Potam nieźle bronił i był pewnym punktem, w odróżnieniu od obrońców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po bitwie. Meczyk ładny tylko goli mało... Właściwie brak. Ale mecz byl na naprawde najwyższym poziomie, obie ekipy zagrały świetne spotkanie. 1 połowa była wyrównana ale z minimalną przewagą Arsenalu. Mimo to najgroźniejszą okazjie miał Cristiano. Po strzale RvN piłke piąstkuje Lehman a ona trafia do Ronaldo. Miał pustą bramek ale braki nie strzelił (nad poprzeczką). Druga połowa była już dużo ciekawsza i bardziej wyrównana. Arsenal mił 2-3 świetne sytłacje ale VdS świetnie spisywał się w bramce MU. Końcówka należała do Manchesteru ale ani Rooney, ani RvN ani tym bardziej Cristiano nie mogli strzelić bramek. Ja jako kibic MU spróbuje ocenić ten klub (ciekawe czy to kogoś interesuje:D, ale trudno).

Edwin Van der Sar 8 - pare razy uratował Manchester i nie miał żadnej wpadki.

Neville 9 - najlepszy z MU. Dużo pracował jak na kapitana przystało i włączał się w akcje ofensywne
Ferdinand 7 - bez więszych fajerwerków, ale widać że wrócił do optymalnej dysopozycji.
Brown 7 - tak jak Ferdinand, udany występ
Silvestre 6+ - najsłabszy w MU. Dużo błędów, często nie dawał sobie rady z napastnikami Arsenalu

Ronaldo 7 - zdecydowanie jest w niezłej formie, pare ładnych przejść, ale zmarnowana okazja z 44min (pust bramka) jest nie do wybaczenia.
Fletcher 7 - kompletnie niewidoczny, nie przypominam sobie jego dobrej akcji
O''Shea 7+ - lepiej niż Fletcher ale stać go na więcej
Giggs 8 - bardzo dobry występ Walijczyka, kilka ładnych zagrań

Rooney 8 - zdecydowanie zmądzał. Bardzo porzyteczny dla zespołu
van Nistelrooy 7- - miał strzelić gola a tego nie zrobił mimo kilku okazji

Pozrawiam wsztstkich fanów tego zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować