Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapachniało grą roku. Przegląd ocen The Elder Scrolls V: Skyrim

94 postów w tym temacie

Wyjątkowo wartościowe są

Dnia 10.11.2011 o 20:31, michal_w napisał:

opinie gości oderwanych granatem od CoD, Halo czy innego GoW na temat gatunku pt. cRPG,
który na konsolach występuje w ilościach śladowych.


No tak, bo jak się o czymś w Polsce na pecetowych portalach nie pisze, to znaczy, że tego nie ma, ewentualnie: "występuje w ilościach śladowych" :) Tutaj skromny tekst, ktory nieco poszerzy Twoja nikłą wiedzę i może choć delikatnie zdejmie klapki z oczu:

http://gameplay.pl/news.asp?ID=63548

btw. Jakiś konkretny dowód, że to "opinie gości oderwanych od CoD" czy ssiesz z palucha i łżesz jak pies ? Rozumiem, że nie sypiesz inwektywami w ciemno i potrafisz udowodnić, że recenzenci, którzy oceniali Skyrim nie mieli styczności z gatunkiem cRPG i są miłośnikami strzelanek :) ? Bo bez dowodu, to jednak ich opinie sa warte ciut więcej niż Twoje trollowskie wypociny. Oni przynajmniej w grę grali :)

------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------

Co do Skyrim - ja poczekam na opinię kolegów :) Na Oblivion jednak sparzylem się dość mocno (nuda, nuda, nuda !), więc tym razem nie kupię w ciemno, pomimo tego, że recenzje nastrajają dość optymistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 21:08, Zorpen napisał:

> Mnie ciekawi jak mozna tak szybko ocenic tak wielką grę? Moder Waarfare konczy się
w
> 3 godziny, ale Skyrim to gra na minumim 30-40 godzin.

W jednej z recenzji autor pisze ze gral ponad 117 godzin i ma wrazenie ze dopiero "liznal"
gre :)


Skoro dopiero liznął, to jakim prawem ocenia? Niech napisze pierwsze wrażenie, a nie pełnoprawną recenzję.
Czy ktoś ocenia książkę w połowie? Albo film po 30 minutach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 19:41, TobiAlex napisał:

michal_w sprawdzałeś chociaż jakie serwisy tam są wymienione? Są takie, którym bezproblemowo
można "zaufać" np. EDGE, który jest znany z tego, iż jest bardzo surowy w swych ocenach.
Btw. a te recenzje to niby jakie są niebranżowe? A no tak, zapomniałem - większość tych
recenzji na co dzień zajmuje się ocenianiem smaków win...


Wiesz, po premierze Obliviona też ze świecą było szukać serwisu na świecie który odważyłby się napisać coś złego o samej grze. Z drugiej strony po pierwszych kliku dniach, na fali ogólnoświatowego "jarania" się piękną grafiką i machania mieczem, zgadzałem się ze wszystkimi pozytywnymi recenzjami. Ale jak mi po niecałym tygodniu grania ( a serwisy mają troszkę więcej czasu na testy ), po którym mankamenty aż walą po oczach, serwisy dalej piszą że gra nie ma wad...
Jak dla mnie serwis surowy czy też nie, każdy który coś znaczy w tej branży, wpisze się w schemat pozytywnych ocen. Po pierwsze dlatego że pewnie gra w pierwszej fazie zachwyca, a po drugie że ludzie chcą czytać że ta gra jest dobra - czekają na ten tytuł, od dawna a atmosfera jest tak podsycana że niebezpiecznie jest pisać coś złego :)
Ja mam tylko nadzieję że po tygodniu grania nie będzie tak jak z Oblivionem i poza fajną grafiką i oprócz machania gra ma coś więcej do zaoferowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż nie chce mi się wierzyć, że IGN odważyło się na tak wysoką ocenę. Sam myślałem, że gra będzie się wahać pomiędzy 70 a 80. Poza tym, tak wysokie oceny od IGN należą do rzadkości, więc brawa dla Bethesdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak PL czyni w Polsce grę zwyczajną bez fajerwerków. Żyje tutaj, moim językiem jest polski i nawet fajerwerki świata nie zmuszą mnie do kupna za 200 złotych wybrakowanej jak dla Polaka gry. I błagam, bez komentarzy typu ucz się angielskiego. Nie te czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 22:34, merio1 napisał:

Brak PL czyni w Polsce grę zwyczajną bez fajerwerków. Żyje tutaj, moim językiem jest
polski i nawet fajerwerki świata nie zmuszą mnie do kupna za 200 złotych wybrakowanej
jak dla Polaka gry. I błagam, bez komentarzy typu ucz się angielskiego. Nie te czasy.


Możesz zakupić grę na PC wtedy będziesz miał wersję polską ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam nie na próżno konsolę. Komputer służy mi do innych celów. Powtarzam, brak PL oznacza niską notę bo nie oddaje w pełni tego czego oczekuję po grze wydawanej w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 22:09, maciekwitek napisał:

Skoro dopiero liznął, to jakim prawem ocenia? Niech napisze pierwsze wrażenie, a nie
pełnoprawną recenzję.
Czy ktoś ocenia książkę w połowie? Albo film po 30 minutach?


A Ty musisz sie czepiac? To przenosnia byla. Mysle ze 117h w grze daje mu prawo do pelnej recenzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 23:29, Zorpen napisał:

A Ty musisz sie czepiac? To przenosnia byla. Mysle ze 117h w grze daje mu prawo do pelnej
recenzji

W takiego CoDa to wątpię, żeby recenzenci grali więcej niż 10 godzin (czyli przeszli grę pewnie z 2 razy :D ), a recenzje wszyscy napisali :D ponad 100 godzin w jakiejkolwiek grze jest bardzo mocną podstawą do wystawienia oceny :D niektórzy twierdzą, że grafika w Skyrimie jest brzydka i dziwią się, że tak wysokie oceny. Od kiedy to ocenę grze wystawia się na podstawie samej oprawy graficznej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 23:44, pawbuk napisał:

niektórzy twierdzą, że grafika
w Skyrimie jest brzydka i dziwią się, że tak wysokie oceny. Od kiedy to ocenę grze wystawia
się na podstawie samej oprawy graficznej? ;)


W zalezności od potrzeb recenzenta, czasami jest to baaardzo duża wada obniżająca ocenę, a czasami szczegół nie mający na nią wpływu. Ale fakt faktem, jakaś konsekwencja powinna tu być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PREMIERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!^^XD DZIŚ LEGENDARNY I WIELKI DZIEŃ;)WROTA SKYRIM OTWIERAJĄ SIĘ:DRUSZAMY NA ROZPIERDUCHE:-)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować