Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 - patch zwiększy komfort zabawy

48 postów w tym temacie

Nareszcie, miesiąc po premierze może skończą się zwiechy, crashe, wywalanie do pulpitu i będzie można odpalić grę za pierwszym razem a nie za drugim czy trzecim. Chociaż i tak pewnie coś zostanie i przyjdzie czekać na kolejny, kolejny i kolejny patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech banują bo ja mam dosyć już. Praktycznie w każdym meczu ktoś stoi schowany gdzieś na respie i całą rundę naprawia robota mając potem 10k punktów przy o killach i nie ruszeniu dupska z respa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 06:45, Fimbulvinter napisał:

Niech banują bo ja mam dosyć już. Praktycznie w każdym meczu ktoś stoi schowany gdzieś
na respie i całą rundę naprawia robota mając potem 10k punktów przy o killach i nie ruszeniu
dupska z respa.


To nie jest oszustwo tylko wykorzystanie mechaniki gry. Może to robić więc robi. Z drugiej strony tylko inżynier może taki numer odwalić.
Ale dzięki za podpowiedź :P Spróbuję jak będę inżynierem grał. Masz jeszcze jakieś przepisy na support ? Obecnie muszę po prostu grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze za małe doświadczenie żeby oceniać czy ktoś oszukuje czy nie ale powiedzcie mi czy istnieje możliwość (błędy gry lub używanie któregoś z odblokowanych dodatków do czołgu) aby koleś któremu przyłożyłem cztery razy w tył z rpg przetrwał i dodatkowo nie było po nim widać w ogóle uszczerbku (nawet nie dostałem punktów za unieruchomienie pojazdu)? Zdarzyło mi się to już kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji na PS3 mam nadzieje ze wkoncu zostanie naprawiony Voice chat z druzyna bo po prostu przechodzi to juz ludzkie granice wytrzymalosci.....w grze w ktorej cala radosc polega na team worku z kumplami(przynajmniej dla mnie) nie mozna sie z nimi porozumiec bo prawie caly czas przerywa...pff albo jeszcze jedno....robie sobie druzyne przed rozpoczeciem gry jest nas "dzielna czworka" po czym wchodzac do gry kazdy jest w innnym teamie lub naprzyklad rozdziela nas po innych stronach konfliktu wogole....I Moze ktos mi teraz wyjasni dlaczego system ktory dzialal na BFBC2 nie zostal przeniesiony albo na jego przykladzie dostosowany do BF 3 ?!?!?! GRajac w w BFBC2 nigdy nie spotkalem sie lagami lub problemami z czatem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 07:11, dariuszp napisał:

To nie jest oszustwo tylko wykorzystanie mechaniki gry. Może to robić więc robi.


To jest jak z piłką nożną - można grać fair play, ale nie trzeba... i też będzie zgodnie z przepisami. Natury człowieka nie zmienisz taką czy inną mechaniką gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 07:45, inzkulozik napisał:

To jest jak z piłką nożną - można grać fair play, ale nie trzeba... i też będzie zgodnie
z przepisami. Natury człowieka nie zmienisz taką czy inną mechaniką gry.


Rzecz prosta. To strzelanka. Strzelanka w której każdy musi odblokowywać jakieś głupawe karabiny a do głupawych karabinów głupawe gadżety.
Gdzie powinno być tak że mamy kilka broni o różnych parametrach (sprawdzających się w innych warunkach) + gadżety do nich i tyle.
Uzbrajam się i gram tak jak chcę zamiast grać tak jak nie chcę żeby grać tak jak chcę. Troszkę czasu zajęło zanim odblokowałem claymore i M60 dla klasy support.

Więc skoro kompletnie bezsensu każą robić nam takie głupie rzeczy to po prostu trzeba to omijać szerokim łukiem. Wykorzystać takie numery, odblokować co się da i grać normalnie.
Posortujcie sobie serwery po liczbie graczy. Masa ludzi wchodzi na serwery gdzie jest 1-2 graczy i nawzajem sobie nabijają expa.

Podobna rzecz np z samolotami. Trzeba nabrać z nimi wprawy. Nie nabierzecie wprawy jak nie będziecie latać. A wiecie jak trudno się do nich dobrać. Znowu, bywało że wbijałem na serwer gdzie jest 1-2 osoby, pytałem co robią i... brałem samolot żeby sobie polatać, postrzelać do wymyślonych celów i ogólnie nabrać wprawy. Bo pazerność DICE/EA nie pozwala na wystartowanie własnego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 06:45, Fimbulvinter napisał:

Niech banują bo ja mam dosyć już. Praktycznie w każdym meczu ktoś stoi schowany gdzieś
na respie i całą rundę naprawia robota mając potem 10k punktów przy o killach i nie ruszeniu
dupska z respa.



Jakiego robota naprawia? Gram technikiem i żadnego robota do naprawy nie kojarzę, chociaż mogłem coś przeoczyć.

Dodatkowo zapytam: Czy dobrze rozumiem to, że aby expić naprawiając trzeba być umówionym z innym graczem z przeciwnej drużyny tak żeby on trochę rozwalał jakiś pojazd a ty naprawiał? I tak bez końca?

@dariuszp Zgadzam się, mnie też strasznie wkurza to, że nie mam broni do wyboru, tylko po kolei trzeba zdobywać. Jest to strasznie denerwujące. Mam BF3 ze 2-3 tygodnie i na bardzo poważnie zaczynam się zastanawiać czy go nie wystawić na aukcji od jakichś 60 zł jako gra używana wraz z kontem origin na którym mam tylko tą grę.

Dodam, że bardzo brakuje mi mniejszych map, bez pojazdów, gdzie można by zagrać tak jak chociażby na mapach w CS czy CoD.

A najbardziej mnie wkurza to, że latając myśliwcem tak trudno jest się przebić żeby zdobyć chociażby flary. W porównaniu z innymi graczami, którzy mają już odblokowane bardzo wiele (flary, naprowadzajki, skanery, itd itp.) naprawdę jest ciężko i to potrafi bardzo zniechęcić.

PS: Czy są gdzieś w grze drzewka zdobytych broni/umiejętności? Trochę głupio tak grać w ciemno, gdzie każdy dodatek ( z wyjątkiem następnego) jest tajemnicą. Nie wiem po prostu czy bronie odblokowane dla np technika będą mi bardziej pasować niż te np. dla szturmowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim niech naprawią ten MASAKRYCZNY memory leak, żebym wreszcie mógł pograć na serwerach z autorotacją map, a nie zaliczał "twardy zwis", krótko po zmianie mapy, bo wykorzystanie pamięci sięga 97-99 % :/ Nie wierzę, że coś takiego zostało przegapione w betatestach, DICE/EA po prostu wydało niedokończony produkt, byleby zdążyć przed premierą MW3. Ten bug jest IMO najpoważniejszy, bo zmiana serwera/ponowne uruchamianie gry po jednej rundzie to nie jest normalne granie :/

Druga sprawa - matchmaking. Miło by było gdyby wreszcie zaczał działać. Bo teraz to niezależnie co ustawię w filtrach to - robię herbatę (gra szuka meczu), herbata stygnie (gra szuka meczu), wypijam (gra szuka meczu), idę zrobić sobie drugą herbatę, tym razem już z melisą, żeby się uspokoić i nie irytować niedziałającym badziewiem (gra nadal szuka meczu)... Na szczęscie można wybierać serwery ręcznie.

Trzecia sprawa - latarki. Ponoć mają zmniejszyć ich "power" i bardzo dobrze. Bo w tej chwili w biały dzień dają po oczach tak, że szperacze Alana Wake''a wymiękają i ze wstydu rozładowują im się akumulatory :/

Czwarta sprawa - wypadałoby też połatać singla. Wstyd, bo gra jest masakrycznie liniowa, a i tak bugów w mechanice jest mnóstwo - a to skrypt nie zadziała i wrogi żołnierz podczas skoku zawiśnie w powietrzu i tak wisi (cuda na kiju i wianki na lodzie Panie), a to zwali się jakaś tekstura, a to ekran zrobi się czarny i nastąpi crash. Chociaż tyle. Nie liczę już, że zamiast skryptów zaimplementują jakiekolwiek AI, choćby na poziomie pierwszego Halo sprzed dziesięciu lat, czy Feara sprzed lat sześciu, bo musieliby cały singiel napisać od nowa, ale niech zrobią choć minimum, żeby ten "rail shoter" sprawiał jakąkolwiek przyjemność.

I jeszcze taka uwaga na koniec - EA/DICE się nie dziwię, że wydali niedokończony produkt - terminy goniły, chory hype został nakręcony, więc za wszelką cenę trzeba było wydać przed konkurencją - płatni betatesterzy (także ja, choć usprawiedliwię się po troszę - nie kupiłem, dostałem w prezencie na imieniny) najwyżej trochę ponarzekają, ale i tak poczekają na łatki, bo co innego mają zrobić ? Dziwię się jednak recenzentom (a przynajmniej większości z nich) - sypanie "9" i "10" za niedokończony produkt, przymykanie oczu na niedoróbki, które zauważyłby nawet ślepy kret, to już nawet nie jest skrajna służalczość wobec wydawcy - to kompletny zanik standardów w branży, dziennikarstwo growe = poniżej dna.

ps. Warto by też naprawić glitche, do których DICE samo dopuściło - choćby serwery z dwiema osobami, które sztucznie nabijają sobie statystyki, czy snajperów latających na dronach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 07:11, dariuszp napisał:

To nie jest oszustwo tylko wykorzystanie mechaniki gry. Może to robić więc robi. Z drugiej
strony tylko inżynier może taki numer odwalić.
Ale dzięki za podpowiedź :P Spróbuję jak będę inżynierem grał. Masz jeszcze jakieś przepisy
na support ? Obecnie muszę po prostu grać.


Czyszczą statystyki i wszystkie achievementy za używanie tego buga. Jedna fala już przeszła.
http://twitter.com/#!/Battlefield/status/134569360772710400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 08:55, KERMIz napisał:

PS: Czy są gdzieś w grze drzewka zdobytych broni/umiejętności? Trochę głupio tak grać
w ciemno, gdzie każdy dodatek ( z wyjątkiem następnego) jest tajemnicą. Nie wiem po prostu
czy bronie odblokowane dla np technika będą mi bardziej pasować niż te np. dla szturmowca.



Tak, w Battlelogu.Zakładka "stats" --> "weapons and unlocks".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 09:12, BluesBoy napisał:

Niech coś zrobią z tymi latarkami. Ja rozumiem, że w tunelu metra może oślepiać, ale
nie w południe pod zwrotnikowym słońcem !

Widzę że w artykule o tym nie wspomnieli, w patchu zostanie to dość mocno zredukowane, będziesz mógł zobaczyć postać oślepiającą cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech naprawią nóż! Bo to chyba najbardziej zbugowana broń w grze no i może jeszcze zmiejszą promień rażenia M320 bo to też lekko przesadnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 08:31, dariuszp napisał:

Więc skoro kompletnie bezsensu każą robić nam takie głupie rzeczy to po prostu trzeba
to omijać szerokim łukiem.


Dokładnie, trzeba omijać szerokim łukiem BF3 jeśli ta cała głupota, którą zaserwowali nam autorzy nam nie pasuje, a nie dorabiać teorię, która w zasadzie udowadnia tylko tyle, że poza grą też łazisz na skróty, jak się tylko da, jak "mechanika" pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie działania to tzw stat padding - i jest to karane, podobnie było w bf2 wjeżdżało się jeepem do wody i naprawiało z fotela pasażera... PS wywalić albo zmienić działanie IRNV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz ustawić grę na bez pojazdów, są też mniejsze mapy - metro czyi bazar na 32 masz rzeźnie, albo tryby Squad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować