Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Minecraft z klocków LEGO?

14 postów w tym temacie

Nieźle. :) Choć tak naprawdę LEGO Minecraft jest dostępne na rynku od lat. Np. to:
http://lorien.waw.pl/aukcje/zabawki/LEGO%20CREATIVE%20Deluxe%20Podst%20405%20klock%206177_1.jpg

MC to interes życia dla Notcha, a i samo LEGO zyska na popularności wśród miłośników elektronicznej rozrywki. Prawda jest taka, że nic nie pobije duńskich klocków, jeśli chodzi o możliwości konstrukcyjne. Czasy, gdy LEGO były tylko prostymi plastikowymi cegiełkami i płytkami minęły dawno temu. Dzisiaj w użyciu są klocki, które mają zaokrąglone powierzchnie - często się je wykorzystuje w budowie aut do uzyskania krągłych kształtów. Oto jeden w przykładów - nasz swojska skarpeta:
http://www.brickshelf.com/gallery/Jerrec/Syrenka/s000m.jpg

Tutaj pełna galeria:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=474489

Jedynym ograniczeniem w przypadku plastiku, ale niestety bardzo poważnym, są pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 14:13, mrxenomorph napisał:

O cenach LEGO Mindstroms nie wspominając. Zwykły czujnik światła, gdzie wartość elementów
elektronicznych to ok 5zł, jako LEGO Mindstorms kosztuje stówę...


Ano. Zestaw podstawowy 1000 zł. Moja bratanica właśnie się tym bawi na zajęciach z robotyki. Z nie-technicznych zestawów najdroższa była edycja kolekcjonerska Sokoła Millennium, premierowo bodajże ponad 2000 zł. Teraz na pewno więcej, bo takie zestawy zyskują na wartości z biegiem lat, zwłaszcza jeśli są minimalnie używane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lego minecraft jest totalnie bezsensu, toć minecraft to takie lego same w sobie, po co mi w realnym świecie klocki skoro w sekundę odpalę grę i mam nieskończoną ilość klocków do użycia. Chociaż dla dzieciaków to może być dobre, oczywiście dla takich które komputera używać nie umieją itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 15:59, Arumantis napisał:

Dla mnie lego minecraft jest totalnie bezsensu,


Z punktu widzenia biznesu to ma mnóstwo sensu. :)

Dnia 06.12.2011 o 15:59, Arumantis napisał:

toć minecraft to takie lego same w sobie,


No taka była główna inspiracja tej gry.

Dnia 06.12.2011 o 15:59, Arumantis napisał:

po co mi w realnym świecie klocki skoro w sekundę odpalę grę


Choćby dlatego, że LEGO daje większe możliwości i moim zdaniem więcej frajdy. :) Oczywiście jeśli się ich trochę ma.

Dnia 06.12.2011 o 15:59, Arumantis napisał:

Chociaż dla dzieciaków to może być dobre, oczywiście dla takich które
komputera używać nie umieją itd.


Klocki w realu są lepsze, bo wyrabiają i wzmacniają zdolności manualne dzieci, nie wspominając o wyobraźni i braku oddziaływania fal elektromagnetycznych... Same zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 13:19, Vojtas napisał:

Czasy, gdy LEGO były tylko prostymi plastikowymi cegiełkami i płytkami minęły dawno temu.

Niestety.

A o polityce cenowej LEGO, też można by wiele powiedzieć, ale ja ograniczę się do dwóch słów: "jawny" oraz "rozbój". Wystarczy tylko przytoczyć wspaniałą wypowiedź sprzed kilku lat, której treść sprowadzała się do "klienci w Europie muszą płacić więcej (bywa, że np. i 80% więcej) po to, żeby klienci w USA mogli płacić mniej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z wszystkim co opisałeś szczególnie jeśli chodzi o dzieci, ale jednak dorosły facet który kiedyś bawił się lego a dzisiaj już nie chce bo to "wstyd"," dziecinne" itd. chętnie pewnie sięgnie do gry, zamiast dodatkowo płacić kilka razy więcej za zestawy klocków. Podałem tutaj jeden z wielu typów osobników, wiem oczywiście, że jest coś takiego jak AFOL (Adult Fan of Lego) i to również jest wspaniałe i nie ma się z czego śmiać. Taka tam moja dygresja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli zestaw 100 sześciennych klocków, który przed premierą Minecrafta kosztował powiedzmy 40 zł, teraz będzie kosztował 140 zł? Eeeh przecież to w ogóle nie ma sensu... Klocki LEGO inspirowane Minecraftem, który był inspirowany klockami LEGO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 16:47, Grey_Wolf napisał:

A o polityce cenowej LEGO, też można by wiele powiedzieć, ale ja ograniczę się do dwóch
słów: "jawny" oraz "rozbój". Wystarczy tylko przytoczyć wspaniałą wypowiedź sprzed kilku
lat, której treść sprowadzała się do "klienci w Europie muszą płacić więcej (bywa, że
np. i 80% więcej) po to, żeby klienci w USA mogli płacić mniej".


Niestety, to prawda. :/ Naprawdę dużych zestawów w Polsce kupować się po prostu nie opłaca. Szkoda, bo to de facto ogranicza rynek w Europie, który powinien być właśnie w mateczniku najsilniejszy. Tak samo wkurza mnie, że na Steamie za tę samą grę w Europie zamiast równowartości 50 $, trzeba zapłacić 50 €.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować