Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

VGA 2011: The Elder Scrolls V: Skyrim grą roku!

86 postów w tym temacie

Dla mnie i tak najlepszym rpg w tym roku jest Dark Souls, mimo że w Skyrim spędziłem ok. 50 godzin, więc specjalnie tym zawiedziony nie jestem. Duży ŻAL za brak Wiedźmina 2, jescze większy ŻAL za strzelankę roku dla CoD''a. Co z tym rynkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Skryrim podoba ale przez wszystkie błędy których jest cholernie dużo i o wiele więcej niż zaobserwowałem w F3 czy NV nie powinien dostać głównej nagrody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie pogodzic, ze: wheatley nie dostal nagrody za bohatera roku, cod7 zostal najlepsza strzelanka (rofl, srsly), najlepsza grafike dostala gra z ps3 - chyba, ze dotyczylo to wylacznie konsol. najlepszy multiplayer dla portal2 tez mi sie wydaje troche naciagany, ale w sumie skonczylem tylko w singlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem juz w poprzednim niusie o tej "gali VGA", Skyrim bedac "na fali" pozamiatal. Tak to jest jak sie robi podsumowanie roku w miesiacu premiery znanej gry.

Od razu widac stereotyp o jakim rowniez pisalem - jak nie ma smokow, czarow i mieczykow to nie ma rpg. Widac to po niektorych komentach z ktorych mozna wywnioskowac ze Deus Ex to nie zadne rpg, tylko strzelanko-skradanka. To ja moge napisac ze Skyrim to hack&slash z widoku fpp z otwartym swiatem. A co :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 11:08, DiabloStars napisał:

w kategorii RPG nie ma wiedźmina II , ale za to jest Dragon Age II >? to jakaś totalna
pomyłka chyba xD DA II było wprost żałosne i wgl nie pociagające , co do zwycięstwa
Skyrim się nie wypowiem , gdyż jestem dopiero przed jej zakupem ^^


DA II robi to że jest jedną z najlepszych tegorocznych gier i nie miało bezsensownej kampanii reklamowej. Jak widać nie każdy leci na same cycki, tylko niektórym potrzeba świetnego bohatera, świetnej fabuły i genialnych postaci. Czego naszej rodzimej produkcji brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że tu się zebrało kółko wzajemnej adoracji, któremu wyraźnie się Skyrim nie spodobał. dark_master, jeśli pojawia się gdzieś temat, w którym Skyrim coś wygrywa, ktoś się nim zachwyca to w ciemno mogę obstawiać, że i Ty się w nim wypowiesz jaka to wielka niesprawiedliwość i że taka gra nie zasługuje na żadne pochwały :D to, że gra się akurat Tobie i paru innym osobom nie spodobała nie oznacza, że jest słaba - większość komentarzy z jakimi się spotykam jest bardzo pozytywna względem Skyrima. A Bethesda udowodniła, że Oblivion to był tylko wypadek przy pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 12:20, czopor napisał:

Najlepsza strzelanka MW3? Śmiechu warte, amerykański syf, zero obiektywizmu ;f


Tu się muszę zgodzić.Tera jestem w 100% pewien, że panowie z VGA dostają po cichu w łapę.A tak wogle to gdzie zaginęła kategoria:Najlepsza gra na xbox360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 12:26, pawbuk napisał:

Ja widzę, że tu się zebrało kółko wzajemnej adoracji, któremu wyraźnie się Skyrim nie
spodobał. dark_master, jeśli pojawia się gdzieś temat, w którym Skyrim coś wygrywa,
ktoś się nim zachwyca to w ciemno mogę obstawiać, że i Ty się w nim wypowiesz jaka to
wielka niesprawiedliwość i że taka gra nie zasługuje na żadne pochwały :D

szczerze to nawet ciężko komentować, bo skoro tak uważnie śledzisz moje opinie, to wiesz że skyrima za złą grę nie uważam, tylko za mocno przereklamowaną (a wręczenie jej nominacji na grę roku mniej niż tydzień po premierze i co gorsza wręczenie jej mimo tragicznej warstwy technicznej tylko mnie w tym utwierdza). Zastanawia mnie tylko jakim trzeba być fanbojem by uważać, że gra, w której sypią się save''y, questy, grafika a patche często gęsto zamiast pomagać wprowadzają jeszcze większe zamieszanie (pozdrawiamy latające tyłem smoki) to tytuł idealny, 10/10, gra roku i wogóleocowamchodzi. Przecież sypiące się save''y to tylko zabawna niedoróbka za którą powinniśmy być wdzięczni, bo dzięki temu mamy motywację by zacząć grę drugi raz inną klasą ^^''
a to i tak abstrahując od spłycenia wielu innych elementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Dnia 11.12.2011 o 12:59, dark_master napisał:

a a patche często gęsto zamiast pomagać wprowadzają jeszcze większe zamieszanie (pozdrawiamy latające >tyłem smoki)

>/ciach/

Przy okazji warto zauważyć, że coraz popularniejszym argumentem przeciw bugom (a raczej obniżaniu oceny gry przez nie) jest "bo przecież wyjdzie patch i poprawi" - właśnie widać... :D

Swoją drogą jak to jest, że tytuł zostaje nazwany grą roku, ale już w kolejnych kategoriach okazuje się, że na każdą z platform z osobna znalazły się lepsze tytuły? Czy po prostu ja w tym czegoś nie rozumiem, wtedy mile widziane będą wyjaśnienia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie piszcie mi tutaj, że crpgfanowi udało się pozostać nie wykrytym tyle miesięcy -.-

@pawbuk:

Dnia 11.12.2011 o 12:16, TTTr96 napisał:

A Bethesda udowodniła, że Oblivion to był tylko wypadek przy pracy :)


Na Obliviona narzekano m. in. za to, że był zabugowany, że wersja PCtowa to chamski port z konsoli i że gra jest uproszczona względem poprzedniej części. Skyrim przecież jest bardziej uproszczony od Obka, wersja PCtowa to port konsolowy jakich mało a sama gra to festiwal bugów połączonych z crashami. Jakim cudem więc ta gra się graczom podoba? Zwłaszcza tym, którym Obek nie podszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 12:27, Kajmal napisał:

Tu się muszę zgodzić.Tera jestem w 100% pewien, że panowie z VGA dostają po cichu w łapę.


Twórz dalej teorie spiskowe i ośmieszaj się dalej...

Ja wnioskuję, że kategoria najlepsza strzelanka dotyczyła najlepszej kampanii single player (kategoria najlepszy multiplayer jest niżej) a tu MW3 wygrywa (przynajmniej z BF3, nie wiem jak z Gears of War 3 i Rage.).

Nie ma nigdzie wieśka 2? No ludzie...
I z tą grą roku dla Skyrima przesadzili, gra jest świetna i w ogóle, ale za masę błędów nie powinna dostać tej nagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 13:12, Henrar napisał:

Skyrim przecież jest
bardziej uproszczony od Obka, wersja PCtowa to port konsolowy jakich mało a sama gra
to festiwal bugów połączonych z crashami. Jakim cudem więc ta gra się graczom podoba?
Zwłaszcza tym, którym Obek nie podszedł?


Osobiście problemów z grą nie doświadczyłem, ale sam tytuł wymaga masy modów, zarówno zmieniających grafikę jak i mechanikę zabawy. Inaczej w życiu bym w niego nie zagrał, trochę pościągać trzeba, ale gra wygląda i chodzi wtedy znacznie lepiej.

Z edytorem na horyzoncie i świetnym community przyszłość tej gry jest świetlana oraz potencjał spory, ale tylko dla tych którzy potrafią coś więcej poza instalacją podstawowej wersji i być może patcha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 13:20, Shinigami napisał:

Z edytorem na horyzoncie i świetnym community przyszłość tej gry oraz potencjał jest
spory,

Owszem, tylko GOTY nie dostaje się za potencjał tylko za to, co jest na dysku.

Dnia 11.12.2011 o 13:20, Shinigami napisał:

ale tylko dla tych którzy potrafią coś więcej poza instalacją podstawowej wersji
i być może patcha ;)

Raz próbowałem grać bez modów (F: NV na X360) i darowałem sobie. Do gier Beth i Obsidianu trzeba gigabajtów modów, żeby ich gry jako-tako działały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować