Zaloguj się, aby obserwować  
Ifym

The Last of Us - Temat Ogólny

166 postów w tym temacie

Mam takie pytanie. Skonczylem gre na survival i zaczalem New Game + na tym samym poziomie trudnosci, jednak nie ma moich upgradow i tylko mala czesc ulepszen, tak ma byc czy sie gra zbugowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Naughty Dog. Wczoraj oglądnąłem Igrzyska Śmierci i pierwsza scena w lesie udrzająco przypomina mi to co wyrabialiśmy Ellie w zimie. Z łukiem na jelonka. A nie powiem co wyszło pierwsze:) Oczywiście śmieje ale nikt mi nie powie że nie ma podobieństwa. Nawet moja mama to zauważyła bo zapamiętała jak grałem ten fragmencik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, podstawka i DLC zaliczone.

Ogólnie na początku, ze względu na absurdalne błędy tak i techniczne jak i logiczne, dawałem grze 6/10, po ograniu całości, za historię podwyższam do 7+/10.

W sprawie DLC ma się wrażenie, że całość spokojnie mogła być w podstawce. (

Spoiler

etap zimą jako kontynuacja po spadnięciu rannego Joela z konia, wątek z Riley po prologu

)

Ale jedna rzecz mnie naprawdę zniesmaczyła. (
Spoiler

niby niewinny, ale jednak, pocałunek Ellie i Riley - zalążek miłości homoseksualnej u dwóch 14-latek

)

Aha -
Spoiler

fragment z Facebookiem i Mortal-prawie-Kombat na automacie

sprawił banana na twarzy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2014 o 14:29, Cygi napisał:

Ogólnie na początku, ze względu na absurdalne błędy tak i techniczne jak i logiczne,

Tak z ciekawości jakich to błędów logicznych dopatrzyłeś się w tej grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych, co pamiętam:

1. Sytuacje, gdzie przeciwnik (poza Clickersem oczywiście) stoi przy zasłonie, kawałek za tą zasłoną jest gracz i mimo iż ewidentnie przeciwnik na mnie patrzy i powinien mnie dostrzec, to i tak mnie nie widzi.
2. Sytuacje, gdzie twój towarzysz przechodzi dosłownie przed oczami przeciwnika a ten jego nie widzi.
3. Poza oczywistymi Clickersami, reszta przeciwników nie reaguje na światło twojej latarki.
4. Skoro sytuacja na świecie jest tragiczna to Joel i Ellie powinni zbierać przedmioty (apteczki!) na potęgę, choćby potem tachać je taczkami. Tylko że, nawet zakładając, że tak by twórcy zrobili, to zamiast tracić czas i budżet na stworzenie taczek (:P) to pewnie by zastąpili innym absurdem - nieograniczonym plecakiem. Ale chociaż apteczki mogli by bohaterowie zbierać bez limitu.
5. Sytuacje, gdzie bohaterowie przeszukują wybrane szufladki/szafki, itp. zamiast wszystkich. Nawet, gdyby w 90% miejscówek by nic nie było, powinna być możliwość przeszukania wszystkich zakamarków.
6. Skoro do robienia ostrzy bohaterowie zbierają nożyczki, to dlaczego nie zbierają również najbardziej oczywistego z przedmiotów - noży...
7. Sytuacje, gdzie bohaterowie nie mogą wskoczyć/przeskoczyć/wspiąć się na coś, co ewidentnie nie sprawiło by im problemu.
8. Przeciwnik ma ciebie na czysty strzał, z trzech metrów, a strzela średnio raz na 3-5 sekund. :D
9. Robienie egzekucji od tylca powoduje dźwięki (odgłosy umierającego przeciwnika), drugi przeciwnik stojący obok ciebie, gdy robisz egzekucję - nic nie słyszy i nie widzi szamotaniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chodziło ci o jakieś błędy w warstwie fabularnej ;-)

Co do tego co wymieniłeś to wszystko się zgadza, ale pamiętajmy, że to tylko gra i aby jej mechanika działała konieczne są pewne uproszczenia (bądź też utrudnienia zależy jak na to patrzeć), myślę, że nie są to rzeczy, które jakoś szczególnie negatywnie rzutują na odbiór gry (poza świrującym AI towarzyszy, to faktycznie potrafi czasami wybić z immersji ;-)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2014 o 20:02, Cygi napisał:

5. Sytuacje, gdzie bohaterowie przeszukują wybrane szufladki/szafki, itp. zamiast wszystkich.
Nawet, gdyby w 90% miejscówek by nic nie było, powinna być możliwość przeszukania wszystkich
zakamarków.


Dokładnie, grając miałem nieskrywaną ochotę zajrzeć pod dywan, wywiercić dziurę w ścianie, popukać boazerię w chatkach, zrywać plakaty i przestawiać przedmioty na półkach. No kurde zawiedli mnie ;D

Dnia 23.03.2014 o 20:02, Cygi napisał:

7. Sytuacje, gdzie bohaterowie nie mogą wskoczyć/przeskoczyć/wspiąć się na coś, co ewidentnie
nie sprawiło by im problemu.


Symulator omijania mebli tudzież innych drzew i kamieni to nie jest. Tragicznie niedopatrzenie. Aż dziwne, że gra nie ma otwartego świata ;D

Dnia 23.03.2014 o 20:02, Cygi napisał:

8. Przeciwnik ma ciebie na czysty strzał, z trzech metrów, a strzela średnio raz na 3-5
sekund. :D
9. Robienie egzekucji od tylca powoduje dźwięki (odgłosy umierającego przeciwnika), drugi
przeciwnik stojący obok ciebie, gdy robisz egzekucję - nic nie słyszy i nie widzi szamotaniny.


Konsole pod tym względem rządzą się własnymi prawami, rzeki kijem nie zawrócisz - pewne cuda od strony technicznej to wręcz wizytówka tych produkcji.

Też czekam na Symulator The Last Of Us. Picie, załatwianie potrzeb fizjologicznych, budowanie szałasów z liści, zastawianie pułapek w terenie, wertowanie książek na półkach to me marzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeszedłem grę i muszę powiedzieć, że po zakończeniu musiałem zbierać szczękę z podłogi. Przez 14 lat byłem graczem PC-towym, ale dla takich gier jak The Last Of US warto kupić konsolę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 00:08, SplitGrave napisał:

Dzisiaj przeszedłem grę i muszę powiedzieć, że po zakończeniu musiałem zbierać szczękę
z podłogi. Przez 14 lat byłem graczem PC-towym, ale dla takich gier jak The Last Of US
warto kupić konsolę...


Coś w tym jest. Ja miałem dokładnie to samo po skończeniu gry. Dla tego tytułu warto było kupić PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na wysokim poziomie trudności i po wejściu w "rozdziały" w menu gry nie pokazuje mi się, ile w danym rozdziale zebrałem artefaktów, nieśmiertelników itp. Tak powinno być? Bo wcześniej, przechodząc grę na "łatwym" to się normalnie pokazywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 19:09, asaptnk napisał:

Gram w TLoU na ps4 i czy ktoś mi powie w którym momencie powinno się odpalić dlc aby
zgrało się z fabuła podstawki ?


Eee to powinieneś zacząć grać w DLC przed główną kampanią w takim razie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2015 o 07:20, mati285 napisał:

Nie słuchaj kolegów wyżej. Graj w dodatek tylko i wyłącznie po ukończeniu podstawki inaczej
zespoilujesz sobie grę.


Kolega chciał żeby mu się zgrało. W samej grze jest wytłuszczone info, że najlepiej zagrać po przejściu podstawki. Widać kolega woli inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie skad w was tyle złość ? Zapomniałem dodać, że już przeszedłem na ps3 TLoU tyle, że bez dodatku. Dlatego chciałem teraz zagrać chronologicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w remastera TLoU i mam bardzo mieszane odczucia. Z przewaga negatywnych. Zachwalano mi te gre jako cos niesamowitego, wyjatkowego i genialnego. Napalilem sie, w koncu zagralem i... chyba nie chce mi sie grac dalej.

Najpierw zaczalem na Hardzie. Doszedlem do

Spoiler

miasteczka, gdzie z Billem probujemy znalezc dzialajacy samochod

. W budynku szkoly, po starciu z clickersami, sobie odpuscilem. Uznalem, ze gra po prostu oszukuje i tyle. Grajac w Bloodborne czy Lords of the Fallen, ginalem co chwile, ale wiedzialem wtedy, ze wina lezy po mojej stronie, ze to ja cos skopalem. Tu ginalem dlatego, ze tworcy nie przemysleli wielu spraw i dali nieuczciwa przewage AI. Ale nie chcialem jeszcze rezygnowac, w koncu gra miala byc taka super. Zmniejszylem poziom trudnosci (na Normal), zaczelem od nowa, dotarlem do
Spoiler

miasta, gdzie bandyci urzadzili zasadzke na moj samochodzik

i znowu mam dosyc.

Ta gra kompletnie nie trzyma sie kupy, jest pozbawiona jakiejkolwiek logiki i sensu. Walcze z kilkoma "zombiakami" posrodku rumowiska, wokol mnie dechy, rurki, kosze na smieci... co robi moja postac? Tlucze przeciwnikow gola reka. Albo inna kwestia - shivy. Zamiast po prostu wziac w lape solidny now (jak rany, wszystkie przeciez nie zniknely! I nie psuja sie od jednego pchniecia...), szukam nozyczek. Obled. Jesli ostrza sa takie rzadkie, wiecej sensu by mialo wykorzystanie takiego shiva do zaostrzenia kilku galezi i noszenia przy sobie kolkow. Nie trzech, ale kilkunastu. Przynajmniej. Podobnie wyglada sprawa apteczek.

Nie wiem, moze to po prostu gra nie dla mnie, ale mam wrazenie, ze majac swietny pomysl, tworcy uznali, ze nie ma co sie starac, wystarczy zrobic gre na odczepnego, ludzie i tak to kupia. Ja sobie odpuszcze. Szkoda czasu. Wole grindowac w Bloodborne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pasuje Ci system walki, polecam podejście skradankowe - sporą część gry da się przejść nie zabijając nikogo. Natomiast sam system walki... nie wiem, mnie tam gra nigdy nie oszukiwała. Grałem na Hard i pewnie że ginąłem nie raz (głównie z rąk... klikersów), ale nie zauważyłem, by przeciwnicy mieli jakieś nadnaturalne zdolności. Wręcz przeciwnie, AI da się często łatwo oszukać, ale przez własną nieuwagę bądź brak cierpliwości równie często można wpakować się z deszczu pod rynnę. Polecam przeszukiwanie wszystkiego co się da, szczególnie na wyższych poziomach trudności, gdzie o zasoby trudno i ten shiv albo pałka nabita gwoździami naprawdę by się przydała.

Mam nadzieję, że do gry jeszcze wrócisz. Bo tutaj walka ma mimo wszystko drugorzędne znaczenie. Pierwsze skrzypce gra historia, emocje, znoszenie trudów podróży (ukazane m.in. przez ów brak zasobów i ciągłą walkę z przeciwnościami losu).

Swoją drogą, multi w TLoU jest wychwalane pod niebiosa przez całe mnóstwo ludzi - niedawno powstała nawet pierwsza polska liga. Ale kto wie, może to po prostu nie jest tytuł dla Ciebie.

Chciałbym, żeby więcej gier robionych na odczepnego prezentowało taki poziom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować