Zaloguj się, aby obserwować  
Ifym

The Last of Us - Temat Ogólny

166 postów w tym temacie

Muszę przyznać, że po ostatnich gameplayach jestem bardzo zachęcony. Gierca zapowiada się na może ciut bardziej dojżałe i mniej płytkie Uncharted, co mi nawet bardziej niż pasuje ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w koncu udalo mi sie odpalic demko i szczerze powiem jakos mnie nie powalilo tak jak trailery z gry. Nie chce oczywiscie generalizowac jaka gra bedzie, bo demo jest dosc ubogie, kolo 10 minut gry, troche gadania, paru przeciwnikow i koniec. Na poczatek zaskoczyla mnie grafika, jak na PS3 wyglada ladnie, ale napewno gorzej niz takie Uncharted 3, blizej grze do drugiej czesci przygod Drake''a. Przeciwnicy a dokladnie ''klikacze'' o ile pamietam bardziej byly dla mnie komiczne niz przerazajace, wygladaly jak koles z rozwalona pizza na glowie. Dzwiek za to stoi na bardzo wysokim poziomie, w sumie to straszy bardziej niz sami przeciwnicy. Ogolny klimat postapokaliptycznego swiata da sie wyczuc, zniszczone domy, szukanie przejsc, poszukiwanie ''smieci''. Mimo wszystko w (demie przynajmniej) mialem wrazenie ze gra prowadzi mnie za reke, ze jest tylko jedno jedyne ''wlasciwe'' przejscie wiec otwarty swiat jest tylko zludzeniem. Podobal mi sie za to crafting, bardzo fajne zrobiony i przydatny. Sama walka jest dosc ciekawa, trzeba oszukiwac przeciwnikow, rzucac przedmiotami aby ich dezorientowac, wymijac lub zabijac po cichu. Kiedy sprobowalem otwartej walki, a bylo kolo 5 przeciwnikow, to bardzo szybko wypsztykalem sie z amunicji...generalnie nie polecam ;) Wystarczy ze jeden doleci do nas i jest naprawde ciezko. Gralem w wersje PL i ENG, polska jest calkiem sprawnie zrobiona, szczegolnie glos dziewczynki, ale jesli ktos nie ma problemow z angielskim to lepiej grac po angielsku. Pozostaje wyczekiwac na pelna wersje gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Tomb Raider 2013 nie poszedł w te ślady. Co prawda skradanie się, strzelanie z łuku i inne takie było fajnie zrobione, ale mogli zrobić z tego większy survival jak w TLOU, a nie strzelaninę przebijającą efektownością serię Uncharted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 15:26, Demagol napisał:

Szkoda, że Tomb Raider 2013 nie poszedł w te ślady. Co prawda skradanie się, strzelanie
z łuku i inne takie było fajnie zrobione, ale mogli zrobić z tego większy survival jak
w TLOU, a nie strzelaninę przebijającą efektownością serię Uncharted.


Powod dla ktorego Tomb Raidera nie skonczylem. Walka po prostu zamienila sie w sieczke ktora robilismy z przeciwnikow, w dodatku bardzo prosta nawet na poziomie ''Hard'' przez co gra mnie w koncu znudzila. Mysle ze pod tym wzgledem The Last of Us bedzie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 16:51, Cykada85 napisał:

Powod dla ktorego Tomb Raidera nie skonczylem. Walka po prostu zamienila sie w sieczke
ktora robilismy z przeciwnikow, w dodatku bardzo prosta nawet na poziomie ''Hard'' przez
co gra mnie w koncu znudzila. Mysle ze pod tym wzgledem The Last of Us bedzie inne.

Ja przeszedłem Tomb Raidera, początek był fajny, ale tyle w tej grze survivalu było, że hej - całe oskryptowane pierwsze 1-2 godziny gry - a później wesoła sielanka strzelania i tak aż do końca. Nie potrafię zrozumieć jak krytycy mogą oceniać tak wysoko gry jeśli w większości co się robi to strzela i mógłbym tu też przyczepić się do Uncharted 3, który miał o wiele więcej strzelania niż dwójka cz Alan Wake (gdzie segmenty gdzie nie ma walki uważam za najlepsze). Aczkolwiek w Uncharted nikt w jajo mnie nie zrobił i powiedział, że ma być otoczka survivalu. Oby The Last of US mnie nie zawiodło, bo tych gier, który lubię często nazywać "shooting gallery" z każdą kolejną mam co raz bardziej dosyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 16:51, Cykada85 napisał:

Mysle ze pod tym wzgledem The Last of Us bedzie inne.


Wystarczy zobaczyć gameplay, na którym wyraźnie widać min. zaznaczanie wrogów przez ściany, coś mi się wydaje, że gra będzie równie prosta jak większość konsolowych tytułów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 23:47, Shinigami napisał:

> Mysle ze pod tym wzgledem The Last of Us bedzie inne.

Wystarczy zobaczyć gameplay, na którym wyraźnie widać min. zaznaczanie wrogów przez ściany,
coś mi się wydaje, że gra będzie równie prosta jak większość konsolowych tytułów ;)


W takim wypadku ja nie wiem jak to sie robi. Grajac w demo mialem samouczka i o niczym takim nie wspomnial. Wiem ze mozna awansowac postac i wybierac rozne umiejetnosci, moze z czasem to sie odblokowuje. Ja na Hardzie mialem bardzo duze trudnosci z zabiciem wszystkich po cichu, wlasnie dlatego ze nie wiedzialem z kad wyjda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TLOU już 3 10tki na starcie ma, byłoby to dla mnie mało wiarygodne jednak 10tka od EDGE Magazine mnie przekonała, że ta gra może być czymś wielkim (jest to 15ta 10tka od EDGE, ostatnią 14tą dostała Bayonetta) - Uncharted 2 dostało nawet 9 od nich. :)
Teraz to jestem mega nakręcony na tą gierkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 18:58, Deturis napisał:

TLOU już 3 10tki na starcie ma, byłoby to dla mnie mało wiarygodne jednak 10tka od EDGE
Magazine mnie przekonała, że ta gra może być czymś wielkim (jest to 15ta 10tka od EDGE,
ostatnią 14tą dostała Bayonetta) - Uncharted 2 dostało nawet 9 od nich. :)
Teraz to jestem mega nakręcony na tą gierkę.


Akurat Bayonette nie bardzo trawilem, mimo ze skonczylem to jednak strasznie mnie meczyla, zarowno sterowaniem jak i wygladem przeciwnikow :) Ale mam nadzieje ze The Last of Us da rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 12:30, Cykada85 napisał:

z rozwalona pizza na glowie. Dzwiek za to stoi na bardzo wysokim poziomie, w sumie to

Próbowałem to sobie wyobrazić...

20130605142918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 14:29, Damianuss1 napisał:

> z rozwalona pizza na glowie. Dzwiek za to stoi na bardzo wysokim poziomie, w sumie
to
Próbowałem to sobie wyobrazić...


Hahaha swietne! Dokladnie tak oni wygladaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 11:30, KrzysztofT napisał:

Jako, że kupiłem Edycję "Dżoela" i zostały mi bonusowe kody na dodatki z preordera, więc
daję je wam gratis. Kto pierwszy ten lepszy :

Dziękować. Wzięte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 11:53, Henrar napisał:

> Jako, że kupiłem Edycję "Dżoela" i zostały mi bonusowe kody na dodatki z preordera,
więc
> daję je wam gratis. Kto pierwszy ten lepszy :
Dziękować. Wzięte :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i jestem zachwycony. Już prolog zwala z nóg, a później jest jeszcze lepiej. Przekradanie się przez budynek pełen Clickerów potrafi skutecznie podnieść adrenalinę. Także od strony wizualnej gra prezentuje się rewelacyjnie, aż trudno uwierzyć ile Naughty Dog zdołało wycisnąć z leciwej czarnulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nalatałem się po całych Katowicach jak debil za Edycją Joela i w końcu wyszło na to, że musiałem i tak ją sobie zamówić przez sieć. Eh. :P
Swoją drogą, spore zainteresowanie. W Empiku w Katowicach po 12 nie było już ani jednej kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować