Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2006 o 08:32, morthi napisał:

czytaj czytaj :) a kto z obecnych czytal ciemna strone slonca ? albo dywan ? czy tez dysk ?


Jeśli to książka o tych kosmonautach [;)], to ja czytałem. Ale powiem otwarcie - nie była jakoś rewelacyjna. Może po prostu dlatego, że wcześniej przerobiłem już kilka książek "dyskowych". Oczywiście warto przeczytać, bo poziom jak zwykle Terry tam trzyma, ale to jedna z jego pierwszych powieści i jeszcze nie rozwinął skrzydeł ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 08:32, morthi napisał:

czytaj czytaj :) a kto z obecnych czytal ciemna strone slonca ? albo dywan ? czy tez dysk ?

dysk? Chodzi Ci o tę książkę, w której Pratchett pokazuje Świat Dysku w otoczeniu innych światów. I o tych budowniczych planet? Jak tak, to najpierw nie za bardzo wiedziałem z której strony ją ugryźć, przyzwyczajony byłem do innego stylu... ale kilka chwil później bardzo mnie wciągnęła :) Świat Dysku pokazany od kuchni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 09:59, morthi napisał:

tak :)wlasnie o ta ksiazke mi chodzi :) w ciemnej stronie slonca tez sie przymierzal do stworzenia
swiata dysku :)

No to Ciemnej Strony Słońa nie znalazłem w bibliotece :D Ale udam się tam w najbliższym czasie, a nuż dokupili coś nowego z Pratchetta... a może Carpe Jugulum :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 10:07, morthi napisał:

a czytales cykl o nomach ? :) ze swiatem dysku w zaden sposob nie polaczone ale i tak sie przyjemnie
czyta ;)

Słyszałem, że dobre, ale niestety nie czytałem. Ale mam chyba namiary na kolegę ze wszystkimi częściami, trzeba od niego pożyczyć... na kupno na razie się nie zdecyduję, wydatki spore mnie czekają... Homm5 i Mulatka... może kiedy indziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety :) ksiazki pratchetta w cenie sa :) ale jakos specjalnie nie podrozaly :D jakies 300 % od pierwszej ktora nabylem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 10:11, morthi napisał:

no niestety :) ksiazki pratchetta w cenie sa :) ale jakos specjalnie nie podrozaly :D jakies
300 % od pierwszej ktora nabylem :D

Na szczęście cały czas działa Allegro :) Tam mozna znaleźć zawsze po niższych cenach i nawet po dodaniu przesyłki, często jest sporo taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawiodło cie allegro??
a może nie masz zaufania...
pewnie po prostu nie lubisz używanych...
a po ile kosztuje średnio książka w merlinie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 10:25, morthi napisał:

srednio jest o 10% tansza :) a ksiazki kupuje raz na kwartal :D wiec oplaca sie :) i mam darmowa przesylke ;)


Jak to darmową? :) Z tego, co wiem, za darmo wysyłają dopiero przy zamówieniu powyżej 150 złotych. Zawsze tak kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego kupuje raz na kwartal :D a do tego jak juz iles tam razy cos kupisz to Ci sie te pieniadze zliczaja :) i tez masz darmowa przesyleke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez sie zastanawialem nad zakupem w twardych oprawach ksiazek ale zostaly jak dla mnie za pozno wypuszczone :) pierwsza ksiazke pratcheta po polsku kupilem w 1996 roku ;) a wtedy mozna bylo tylko pomarzyc o tym by bykly wydane w twardej oprawie :)

niestety ciagle nie amm jak zrobic zdjecia i wam pokazac mojej kolekcji :) dzisiaj liczylem - rowno 48 ksiazek pratcheta + 2 powiazane ze swiatem dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 11:39, morthi napisał:

jak wrazenia po lekturze nowej ksiazki ?:) jakdla mnie poczatek lekko przynudnawy ale pozniej
akcja sie rozkreca :)

ehh, jak się dyskusja rozkręci, to wątek stanie się nie dla mnie :(. Mógłbym przynajmniej prosić o niespoilerowanie, jak będziecie gadać o Carpe Jugulum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować