Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ogromny sukces Sony - ponad 400 tysięcy konsol PlayStaion 3 w polskich domach!

32 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2011 o 16:49, TheFlyingDutchman napisał:

Bankowo pad od PS3 jest gorszy niż Xksa, mniejszy, bardziej plastikowy, mniej wygodny,
mało precyzyjne przyciski, choć leciutki w porównaniu do tego Xboksowego.

Pad X''a leży lepiej w dłoni ale mi z kolei nie podoba się w X''owym rozstawienie analogów, D-Pad i jednak solidność konstrukcji. Trzymając go mam wrażenie, że pad mi się w rękach rozpadnie. I to coś na baterie, nie dość iż trzeba je zmieniać<albo kupić jakiś charge kit> to jeszcze wymusza na mnie mniej wygodny chwyt. Pad PS3 z kolei jest troszeczkę za mały i też po jakimś czasie da się to odczuć ale za to nie muszę latać po baterie.
Z tą precyzją to raczej zależy od gracza, ja ostatnio ogrywałem RDR na X''ie i jednak grało mi się w nań nieznacznie gorzej niż w RDR na PS3. Ale to już kwestia przyzwyczajenia...

Co do artykułu to zgodzę się z komentarzami co niektórych, że sony ciężko sobie na to zapracowało. Nie oszukujmy się, a rynku konsolowym w naszym kraju to jednak Sony się stara bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 21:39, marcin-malysza napisał:

Z tą precyzją to raczej zależy od gracza, ja ostatnio ogrywałem RDR na X''ie i jednak
grało mi się w nań nieznacznie gorzej niż w RDR na PS3. Ale to już kwestia przyzwyczajenia...


W kwestii precyzji chodziło mi o samą "odpowiedź" przycisków w padzie PS3, nie o kwestię grania bo to oczywiście kwestia gracza :) Przyciski w padzie Xksa chodziły precyzyjniej, przyciskając któryś z przycisków nie trzeba było go głęboko wciskać i równo na środku. Pad Xksa reagował bardzo dobrze nawet na lekkie i mało precyzyjne wciśnięcie. Pad PS3 niestety jest mocno drętwy w tej kwestii, ale to pewnie za jakiś czas się przyzwyczaję :)

Udało mi się natomiast jedną z opcji w menu GT5 zmienić i obraz wygląda lepiej, mniej pixeli widać :) jest znaczenie lepiej, choć do FM3 brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 12:18, Olamagato napisał:

A id...om z EA nie chciało się nawet zlokalizować ME2 mimo, że kosztowałoby to ich jakąś
godzinę pracy jednego człowieka. Po co skoro można wydać wersję angielską i mieć polskich
graczy mających PS3 w dupsku.


Po jajach, jakie były z ME2 na Xboksie dziękuję Bogu i EA, że postanowili tego nie lokalizować, Wolę zagrać w kompletną i działającą grę a nie jakiegoś kastrata po polsku, z którym nic nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To normalne, silnik GT5 musi w skrajnych wypadkach pociagnac do 16 fur na raz bez zadyszki (podobno 6 samochodow premium na trasie to takie samo obciazenie dla konsoli jak caly jeden przypakowany landszaft w Uncharted), trzeba sie przyzwyczaic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2011 o 16:49, TheFlyingDutchman napisał:

Bankowo pad od PS3 jest gorszy niż Xksa, mniejszy, bardziej plastikowy, mniej wygodny,
mało precyzyjne przyciski, choć leciutki w porównaniu do tego Xboksowego. No i prędkość
pobierania plików przez PS3 z netu jest koszmarna niestety póki co, bez porównania do
tego jak to szło przez Xksa na tym samym kabelku, ale widzę po tematach na forach, że
problem powszechny dość przy PS3, tak u nas jak i za granicą. No nic, zobaczymy :) póki
co "jako tako po japońsku" :))) mam nadzieję, że z biegiem czasu zadowolenie tylko wzrośnie,
oby! Pozostaje dzisiaj przetestować konsolkę na L.A. Noire i oceniać dalej :)


Cóz, dla mnie pad od X360 jest dobry, ale do wybijania nim okien; wielki, nieporęczny, ciężko się doń przyzwyczaić / mam do PC /, ale ja od zawsze gram na Play Station i do tych padów po prostu przywykłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 11:56, Ifym napisał:

Jak komuś mamusia daje pieniądze na gry i wszystko inne to na ceny nie narzeka, ale pomyśl
o tym że niektórzy ciężko pracują za niewielkie pieniądze niestety a też chcą pograć
od czasu do czasu...

Oj, biedni ci polscy chłoporobotnicy, którzy oderwani zmierzchem od pługa siadają przed konsolami za tysiąc złotych. A po znojnej nocce przed kilkudziesięciocalowym plazmowym/ciekłokrystalicznym telewizorem, zrywają się z kanap obitych cielęcą skórą, by znów stanąć przy swych wiernych wołach i orać, orać, orać po kres dnia.

Wybacz, ale jak praktycznie każde hobby, tak i gry wymagają sporych nakładów finansowych. Sprzęt nie jest za darmo, gry nie są za darmo, wędki nie są za darmo, znaczki nie są za darmo i pędzelki do malowania modeli też za darmo nie są. Kupując konsolę trzeba się liczyć, że gry są droższe niż premierówki z PC (a i tak PeCeciarze kradną na potęgę). Ale tylko premierówki. Już po pół roku (czasem troszeczkę dłużej) zaczynają się festiwale promocji, egzemplarze z drugiej ręki na Allegro, potem jakieś reedycje w platynie itd. Nie przesadzajmy z tymi cenami, naprawdę, bo jak ktoś chce, to może nie przepłacać.

A że ktoś koniecznie musi kupować grę zaraz po premierze... widocznie go na to stać. Ja nikomu do portfela nie zaglądam. Jeśli go nie stać to nie powinien kupować, tak na zdrowy rozsądek.

I chyba czas skończyć z tymi śmiesznymi argumentami komu to mamusia pieniądze daje na gry, a kto jest "gościem" i sam sobie zarabia, bo jeśli się tego na pewno nie wie to po co robić z siebie jelenia głosząc takie opinie?

Odnośnie newsa to bardzo się cieszę, że Sony nieźle u nas stoi z biznesem. Sam niedawno kupiłem PS3 i jestem bardziej niż zadowolony z zakupu. Dużo świetnych gier, żadnych problemów ze sprzętem, żadnych utyskiwań na sterowniki, zawieszki sprzętu. Wkładam płytę i dobrze się bawię. Co za luksus.

Nie zawsze co prawda jeszcze rozumiem politykę lokalizacji gier w Polsce, bo nie dociera do mnie, dlaczego Skyrim na konsole jest po angielsku, a na PC z pełnym dubbingiem (czyli robota została już wykonana, wystarczy tylko ją wykorzystać na innych platformach), ale widocznie taka karma. Gdyby ktoś wiedział jak to właściwie jest to będę wdzięczny za wytłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiesz, że ME2 jest technicznie dostępna w Polsce w 3 wersjach: Dubbing, napisy i oryginalna. Ponieważ wydanie na PS3 było ostatnie wrzucenie na płytkę wersji, w której możesz sobie przełączyć wszystko jest kwadransem pracy dla integratora softu. To, że na PS3 pojawiła się wyłącznie wersja eng, a na xboxie wyłącznie pl było decyzją marketingową kolesi, których facjaty możesz sobie obejrzeć na stronie EA. Powiedz mi dlaczego wersji amerykańskiej na PS3 możesz sobie przełączyć każdą kombinację angielskiego i hiszpańskiego? Cud?
Nie. Gówniany marketing EA i olewania graczy z naszego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 12:41, kodi24 napisał:

jeden przypakowany landszaft w Uncharted)


Dobre :) No ale trzeba się przyzwyczaić, fakt. Z dnia na dzień będzie lepiej pewnie :)

Ciekawe jak graficznie seria Resistance w porównaniu do takich Gearsów wypada. Akurat GoW 1 i 2 ograłem parę razy na Xksie i prócz fajnej zabawy, szczególnie w trybie split screen z kumplem, gierka wizualnie robiła na mnie zawsze wrażenie. Szczególnie niektóre lokacje w dwójce. A teraz muszę się zasadzić na Resistance, liczę na podobną zabawę, mam nadzieję, że będzie OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miedzy ps3 a x360 nie ma az tak duzej roznicy, wiec jesli szukasz czegos na poziomie GOW to trzeba by siegnac po jakies Killzone 2 co najmniej ;) Resistance z drugiej strony to kupa zabawy, fajne walki z bossami, arcadowy charakter rozgrywki, niezly design itd. Ale wiesz, ta gra miala smigac jak CoD, wiec nie jest wyznacznikiem jakosci na ps3, raczej dobrym shooterem na wylacznosc;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować