Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dziś premiera Star Wars: The Old Republic. Produkcja BioWare`u "zmieni gatunek MMO"

61 postów w tym temacie

BioWare już rzekomo miał zmieniać inny gatunek: cRPG. I zmienił - na tyle, że z RPG to w ich grach niewiele zostało. Dlatego ja bym raczej traktował gadki dev''ów jako kolejny PR-owy bełkot, i nic więcej. Tym bardziej, że BioWare znane jest z tego, że im więcej gada, tym mniej (gorzej) robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 17:54, SuavekS napisał:

Tak rozhajpowanej gry to ja dawno nie widziałem. Serio. Nie przeczę, że jest dobra, czy
coś, ale litości - strach lodówkę otworzyć...

A Wieśmin I i II? Nie było dnia by na gram.pl pojawił się jakiś news o tych dwóch produkcjach w okolicach ich premier.

@Topic
Gra jest świetna, jednakże nie mogę o niej powiedzieć by coś zmieniła w gatunku MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe swoja drogą jest to, że mega pochlebne artykuły na polskich sitach branżowych, nie wspominają już nic o technicznym failu SWTORa w dniu premiery.

-kilkudziesięciu minutowe - kilku godzinne kolejki do serwerów
-ogromne lagi
-błędy w opcjach graficznych
-memory leak na Taris, zupełnie uniemożliwiający dalszą grę
-problemy z założeniem konta u niektórych gracz, bo gra czasami wymaga podania numerku karty kredytowej lub kodu prepaid (pomimo darmowego miesiąca)

Propaganda uderza w twarz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 18:32, anakin1000 napisał:

-kilkudziesięciu minutowe - kilku godzinne kolejki do serwerów

To raczej wina graczy, że pchają się na serwery mimo napisu "FULL"

Dnia 20.12.2011 o 18:32, anakin1000 napisał:

-ogromne lagi

?????????????????? ja mam cały czas ping 50-70

Dnia 20.12.2011 o 18:32, anakin1000 napisał:

-błędy w opcjach graficznych

Fakt, czasmi mi się zdarzają jakieś zielone lub czerwone poświaty

Dnia 20.12.2011 o 18:32, anakin1000 napisał:

-memory leak na Taris, zupełnie uniemożliwiający dalszą grę

Zrobiłem prawie wszystkie questy na Taris i nie spotkałem się z tym problemem

Dnia 20.12.2011 o 18:32, anakin1000 napisał:

-problemy z założeniem konta u niektórych gracz, bo gra czasami wymaga podania numerku
karty kredytowej lub kodu prepaid (pomimo darmowego miesiąca)

WoW ma (przynajmniej miał w 2006) to samo.

Dnia 20.12.2011 o 18:32, anakin1000 napisał:

Propaganda uderza w twarz :/

:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

170 złotych za 30 dni gry + abonament 2 miesięczny za 100 zł co daje nam prawie 800 zł za rok gry. Kompletne nieporozumienie. Szkoda, że BioWare przyjął taktykę największego ze zdzierców (cz. Blizzard) :/
A szkoda, bo po becie uważam, że gra jest naprawdę świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 18:46, Clu napisał:

170 złotych za 30 dni gry + abonament 2 miesięczny za 100 zł co daje nam prawie 800 zł
za rok gry. Kompletne nieporozumienie. Szkoda, że BioWare przyjął taktykę największego
ze zdzierców (cz. Blizzard) :/
A szkoda, bo po becie uważam, że gra jest naprawdę świetna.


WoW jest sporo tańszy, 75 - 80 zł za 2 miesiące czyli niecałe 500 za rok ;]
Poza tym w WoWie na starcie nie trzeba podawać żadnego numeru karty, można od razu grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 18:42, Rizzan napisał:

> -kilkudziesięciu minutowe - kilku godzinne kolejki do serwerów
To raczej wina graczy, że pchają się na serwery mimo napisu "FULL"

Wybacz, ale jeżeli przed premierą umówiłem się z przyjaciółmi, gramy na tym serwerze razem w gildii to nie zamierzam nagle ich opuścić lub nakłaniać do przenosin i straty dotychczasowego progresu w grze. Takie sytuacje zdarzają się w MMo podczas lunchu i nie mam o to pretensji. Pretensje mam o to, że EA zapowiadało wprowadzenia specjalnych restrykcji (m.in ograniczona ilość egzemplarzy <sic>) które sprawią, ze ten problem jak i lagi nie będą miały miejsca.

Dnia 20.12.2011 o 18:42, Rizzan napisał:

> -ogromne lagi
?????????????????? ja mam cały czas ping 50-70

Wybacz, ja przywykłem do pingu ~10, nie każdy ma równie niskie wymagania

Dnia 20.12.2011 o 18:42, Rizzan napisał:

> -błędy w opcjach graficznych
Fakt, czasmi mi się zdarzają jakieś zielone lub czerwone poświaty

Dodajmy jeszcze do tego fakt, że aby odpalić grę "na fulla" trzeba babrać się w edytowanie plików gry bo najwyższej jakości tektur i cieni nie da się ustawić z menu gry.

Dnia 20.12.2011 o 18:42, Rizzan napisał:

> -memory leak na Taris, zupełnie uniemożliwiający dalszą grę
Zrobiłem prawie wszystkie questy na Taris i nie spotkałem się z tym problemem

So you''re lucky one! Radzę cieszyć się tym i delektować dalej grą. Jednak niezaprzeczalnym faktem jest to, że miliony graczy z całego świata na ten problem natrafiły; pomimo zapowiedzi "dopracowanej gry w dniu premiery".

Dnia 20.12.2011 o 18:42, Rizzan napisał:

> -problemy z założeniem konta u niektórych gracz, bo gra czasami wymaga podania numerku

> karty kredytowej lub kodu prepaid (pomimo darmowego miesiąca)
WoW ma (przynajmniej miał w 2006) to samo.

Nikt z moich znajomych, ani ja w WoWie tego nie doświadczyłem, a już kilku znajomych (i tysiące ludzi na świecie) w TORze już tak.

Dnia 20.12.2011 o 18:42, Rizzan napisał:

> Propaganda uderza w twarz :/
:/

A nie? Nie mówię, że TOR to zła gra, bo tak nie jest.
Jednak denerwuje mnie już ta ogromna "propaganda sukcesu". Czy tutaj czy na GOLu ciągle pojawiają się teksty typu "TOR zmieni gatunek MMo", "Miliony graczy zakupiło preordedy" "TOR idealną grą dla fanów Singleplayer" "10powodów dla których warto zagrać!".

Ja się pytam gdzie artykuły typu "wielkie kolejki" "błędy na starcie" czy "memory leak uniemożliwiający normalna grę"? Jak AoC czy Aion "sypał kichę" na starcie to serwisy jakoś o tym pisały, a teraz milczenie i udawanie, że nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienić? Nie. Dodać istotny element - historię i dialogi? Tak. Pod względem mechaniki to tradycyjne MMO, więc "zmienić oblicze gatunku" brzmi trochę zbyt górnolotnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W końcu ktoś na serio dodał RPG do MMORPG.
Bioware i RPG, to ma byc jakiś dowcip? Przecież ta firma oficjalnie się od tego gatunku odcina przy każdej możliwej okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhh... dość, Gramie. Skończcie z tytułami niczym z "Faktu", prowokującymi do kłótni i zamieszek na forum. Zamiast tego lepiej zająć się pisaniem nieco aktualniejszych i bardziej rzetelnych niusów i tekstów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto pisze, że to WoW w świecie SW po prostu pisze a nie grał.
Gra kolosalnie zmienia MMO, dodając fajną fabułę, full narrację, questy fabularnie, które sprawiają, że nie gonisz za lvlem.

Fajne instancje na niskie poziomy, ciekawe klasy. Ta gra bije inne MMO względem nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 19:59, Cadeus napisał:

Gra kolosalnie zmienia MMO, dodając fajną fabułę, full narrację, questy fabularnie, które
sprawiają, że nie gonisz za lvlem.

Questy, które i tak polegają na jednej, góra dwóch rzeczach - zabij i przynieś.

@Tenebrael:

Dnia 20.12.2011 o 19:59, Cadeus napisał:

BioWare już rzekomo miał zmieniać inny gatunek: cRPG.

Panie, nie zna się pan. Przecież Biowar to geniusze, którzy wiedzą, o co w RPGach chodzi - liczy się walka i romanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczna fabuła mimo zapowiadanego przełomu. Grafika sprzed kilku lat. Mechanika okazuj się być zwykłą kopią WoW z teksturami powiązanymi z SW. Do tego uniwersum SW zostało bezlitośnie spłycone i skopane tak mocno jak się tylko dało. Gram od kilku dni i rewolucji dla MMO nie ma tu żadnej, dla SW i owszem ale raczej negatywna.

Gra jest z pewnością niezłym theme-parkiem, chociaż nie sądzę by miała wielkie szanse z już dobrze zabunkrowanym WoW''em. Jednak to co wygaduje Muzyka na temat przełomu to zwyczajne kłamstwa i marketingowy bełkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze grze warto dac szanse. Z poczatku denerwuje, ze pewne skille sa jakby zywcem z wowa wyjete, ale potem (z czasem) zauwaza sie pewne ciekawe rzeczy, ktorych wow (o innych mmo nie wiem) nie ma. Np towarzysze to swietna sprawa. Ciekawe rzemioslo gdzie to nie my musimy latac i farmic materialy. Bardzo fajnie zrobione watki glowne dla roznych klas postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby kuszą mnie miecze świetlne i świat SW... ale fakt że to świat do którego dobrało się BW ze swoimi genialnymi łapskami skutecznie mnie odrzuca. Serio, romanse i domyślna pozycja pępka świata to dwie ostatnie rzeczy które by mi pasowały do mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gram w MMO, ale sporo czytałem na ten temat. Tak więc nie wiem co mozna jeszcze tak rewolucyjnego wymysleć, żeby SW zmieniły cały świat gier MMO. A cena za kolekcjonerkę SW? No cóż... za tytuł płacić trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować