Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V przerwie dominację serii Call of Duty?

41 postów w tym temacie

GTA w przeciwieństwie do Cod-a stawia na innowacje i każda kolejna tej serii część jest dużym krokiem naprzód. Dlatego też, mam nadzieję że to GTA sprzeda się najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 14:36, Pile napisał:

GTA w przeciwieństwie do Cod-a stawia na innowacje i każda kolejna tej serii część jest
dużym krokiem naprzód. Dlatego też, mam nadzieję że to GTA sprzeda się najlepiej.

Innowacje w GTA? Jaki przeskok w gameplay''u nastąpił między SA a IV? Bo ja poza dodaniem systemu osłon widziałem raczej krok wstecz względem poprzedniej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 14:56, Henrar napisał:

Innowacje w GTA? Jaki przeskok w gameplay''u nastąpił między SA a IV? Bo ja poza dodaniem
systemu osłon widziałem raczej krok wstecz względem poprzedniej części.


Czy ja wiem ... to raczej był podskok w miejscu (czyli podbicie jakości grafiki) a nie krok wstecz. Ale patrząc na GTA:VC i GTA:SA to naprawdę widać spore zmiany. A teraz popatrzmy na serię CoD, która zatrzymała się na MW2. Zwłaszcza, że kolejne gry z tej serii to jak dla mnie DLC, które udają pełnoprawną grę. Zmienili silnik graficzny ? Nie bardzo... Wprowadzili bardziej nieszablonową rozgrywkę tudzież poprawili AI? Cóż tu też słabiutko. Fanboye mogą powiedzieć, że poprawiono tryb multi... Ale jako, że fanboyem nie jestem, więc mogę powiedzieć, że poprawia się tryb multi patchami a nie nową grą. Teraz zapytam gdzie ta innowacja w CoDzie bo może nagle wzrok straciłem i nie miałem okazji jej dostrzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja pisałem, że CoD jest innowacyjny? Ja się pytałem, w którym miejscu GTAIV było takie rewolucyjne względem SA. I nie piszcie mi tu o grafice, bo to była naturalna kolej rzeczy - w końcu te gry wyszły w trakcie innych generacji konsol, w przeciwieństwie do serii Activision, która od czasu dwójki jest wydawana na tych samych konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 16:17, Henrar napisał:

Ale czy ja pisałem, że CoD jest innowacyjny? Ja się pytałem, w którym miejscu GTAIV było
takie rewolucyjne względem SA. I nie piszcie mi tu o grafice, bo to była naturalna kolej
rzeczy - w końcu te gry wyszły w trakcie innych generacji konsol, w przeciwieństwie do
serii Activision, która od czasu dwójki jest wydawana na tych samych konsolach.


Tutaj wprowadzam tylko porównanie by pokazać różnice między tytułami. A jeśli chodzi o grafikę przytaczam tutaj GTA:VC i GTA:SA. Gra na tą samą "generację" konsol a jednak różnica w grafice była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 10:43, Henrar napisał:

Podpowiedź: miliard dolców w 16 dni zdobyte przez MW3.

Widać, że chłop chyba nie ogarnia :D
Daj sobie spokój :-)
Screen zacny. Aż sobie zapisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kategorii fizyki chociażby.
Można by jeszcze dać model jazdy, ale to chyba podchodzi pod fizykę, więc...

Nie wiem co jeszcze, lepszy design miasta, zagospodarowanie terenu?

Znalazłoby się tego trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 16:09, BATONEK6 napisał:

Czy ja wiem ... to raczej był podskok w miejscu (czyli podbicie jakości grafiki) a nie
krok wstecz.


Jakby zagrać w GTA IV potem GTA III, VC, SA (co zrobilem).
To gameplay'owo imho najblizej najnowszej czesci GTA jest trójka (pomijajac grafe ofc). Więc ostro do tyłu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 14:56, Henrar napisał:

Innowacje w GTA? Jaki przeskok w gameplay''u nastąpił między SA a IV? Bo ja poza dodaniem
systemu osłon widziałem raczej krok wstecz względem poprzedniej części.

Model zniszczeń pojazdów, możliwość strzelania z samochodu, telefon, walka wręcz, skromna nieliniowość przy wykonywaniu misji. No i fizyka, czyli cała masa smaczków, możliwość podnoszenia cegieł, wylatywanie przez przednią szybę, poprawione zachowanie RPG i granatów, wybuchanie opon przy paleniu gumy, itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie jestem pewny!!! Jakoś GTA nie przypadło mi do gustu, a CoD to mam prawie wszystkie części na półce. A jak będę przy kasiorce to kupię Back Ops i MW3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że gry całkowicie inne i nie mające ze sobą nic wspólnego to jak niby GTA, gdzie nowa część wychodzi raz na n lat, ma przerwać coroczne sukcesy CoD? Równie dobrze można by napisać że Batman: Arkham City przerwie dominację Call of Duty. Tyle samo sensu ma takie twierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 19:48, Nagaroth napisał:

Nie dość że gry całkowicie inne i nie mające ze sobą nic wspólnego to jak niby GTA, gdzie
nowa część wychodzi raz na n lat, ma przerwać coroczne sukcesy CoD? Równie dobrze
można by napisać że Batman: Arkham City przerwie dominację Call of Duty. Tyle samo sensu
ma takie twierdzenie.


Przerwać, to znaczy wygrać z CoDem w 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 17:36, Zgreed66 napisał:

Jakby zagrać w GTA IV potem GTA III, VC, SA (co zrobilem).
To gameplay''owo imho najblizej najnowszej czesci GTA jest trójka (pomijajac grafe ofc).
Więc ostro do tyłu ;)


Zależy co rozumieć przez gameplay''owość... jeśli chodzi o wszystkiego rodzaju minigierki i inne cuda w stylu chodzenia na siłkę to w GTA IV jest fakycznie ciut gozej niż w GTA:SA. (Wyciąganie na przeróżne imprezy/spotkania z przyjaciółmi... dla mnie to był szczyt nudy...). A jeśli o samą przyjemność z wykonywania misji to raczej wyżej stawiam GTA IV niż GTA III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 21:16, BATONEK6 napisał:

Zależy co rozumieć przez gameplay''owość... jeśli chodzi o wszystkiego rodzaju minigierki
i inne cuda w stylu chodzenia na siłkę to w GTA IV jest fakycznie ciut gozej niż w GTA:SA.
(Wyciąganie na przeróżne imprezy/spotkania z przyjaciółmi... dla mnie to był szczyt nudy...).
A jeśli o samą przyjemność z wykonywania misji to raczej wyżej stawiam GTA IV niż GTA
III.


Rodzaje misji. W GTA IV ilość misji "znajdz, goń i zabij" jest porażająca ;p
Dlatego dla mnie IV odstaje od VC i SA ^^

Przyjemność z wykonywania misji to dla mnie osobna kategoria - bo to gust i moze wyjsc nawet, że średni tytuł
moze nawet bawić... ot DA2, ME2 (Trololo), czy mnie DNF :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytuł newsa to najzwyczajniejsza podpucha, a wszyscy i tak dali się złapać. Oczywiście, że GTA nie przerwie dominacji CoDa, a jeśli już to na jeden rok, bo w kolejnym wyjdzie następna odsłona tasiemca, a Rockstar wypuści co najwyżej DLC. Jeśli już coś ma zdetronizować CoDa to tylko inny tasiemiec ukazujący się co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować