Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

759 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2012 o 09:36, EmperorKaligula napisał:

1. czy z miesiąca na miesiąc przeciwnicy się ulepszają ?


Jeśli chodzi Ci o poprawę SI, to nie. Natomiast pojawiają się potężniejsi przeciwnicy, z nowymi giwerami i większą ilością HP.

Dnia 17.10.2012 o 09:36, EmperorKaligula napisał:

2. czy można jakoś zbić panikę inaczej niż satelitą ? bo jak na złość nie ma misji na "czerwonym" obszarze.


Czasem Rada daje misje poboczne, które zbijają panikę w okolicy. Oprócz tego zostają tylko i wyłącznie satelity.

Dnia 17.10.2012 o 09:36, EmperorKaligula napisał:

3. czy można jakoś zwiekszyć ilość misji ?


Spoiler

Mając Hyperwave Relay wykrywasz więcej UFO i dzięki temu zwiększa się liczba misji. A przynajmniej tak mi się wydaje


Dnia 17.10.2012 o 09:36, EmperorKaligula napisał:

4. rozumiem że póki nie pchne dalej fabuly (zlapać żywego ufo) to nie będę miał nowych
badań ? (kończe trzeci miesiąc)


Raczej nie, chyba, że trafisz na ufoka, którego do tej pory nie spotkałeś.

Spoiler

Ja sobie spokojnie poczekałem z łapaniem żywych do czasu, aż miałem porządne pancerze, żeby w razie czego przeżyć kontratak po nieudanej próbie złapania


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 09:36, EmperorKaligula napisał:

1. czy z miesiąca na miesiąc przeciwnicy się ulepszają ?

Wydaje mi się że bardziej zależy to od postępów w głównej fabule.

Dnia 17.10.2012 o 09:36, EmperorKaligula napisał:

2. czy można jakoś zbić panikę inaczej niż satelitą ? bo jak na złość nie ma misji na "czerwonym" obszarze.

1 misja

Spoiler

atak na podziemną bazę ufoków

zmniejsza panikę na całym świecie.

Dnia 17.10.2012 o 09:36, EmperorKaligula napisał:

4. rozumiem że póki nie pchne dalej fabuly (zlapać żywego ufo) to nie będę miał nowych badań ? (kończe trzeci miesiąc)

Kilka nowych gatunków obcych (a co za tym idzie technologie z nimi powiązane) pojawia się dopiero na późniejszym etapie fabuły, tak długo jak jej nie popchniesz do przodu nie dostaniesz do nich dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 09:47, Ring5 napisał:

Raczej nie, chyba, że trafisz na ufoka, którego do tej pory nie spotkałeś.

Spoiler

Ja sobie
spokojnie poczekałem z łapaniem żywych do czasu, aż miałem porządne pancerze, żeby w
razie czego przeżyć kontratak po nieudanej próbie złapania



Spoiler

no już mam archanioly i tytany i w przypadku ataku na zestrzelony/lądujący statek ogłuszenie szturmowcem będzie banalne. zauwazylem ze na tych lokacjach w ostatnim pomieszczeniu za drzwiami zawsze jest jeden przeciwnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry za dubla ale zapomniałem o dwoch pytaniach:

1. co mogę zrobić z firestormem ? zrobiłem sobie jednego, ale w żaden sposób nie mogę go przydzielić do ochrony satelit.

2. jak, poza 3 gadzetami i kilkoma rodzajami bronie mogę ulepszać moje statki do ochrony satelit ? wlasnie niezidentyfikowane ufo zestrzeliło mi 4 samoloty i uciekło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 12:08, EmperorKaligula napisał:

1. co mogę zrobić z firestormem ? zrobiłem sobie jednego, ale w żaden sposób nie mogę
go przydzielić do ochrony satelit.


Zestrzeliwać nim UFO, na tej samej zasadzie, na jakiej korzystasz z normalnych myśliwców. Gdy pojawi się informacja, że jakieś UFO kręci się w okolicy naszego satelity, zwykle ma ono misję zniszczenia go. Wtedy trzeba szybciutko wysłać myśliwce i przechwycić ufoka. Polecam wybudować po 1 sztuce Firestormów na każdy kontynent i uzbroić je w Plasma Cannon. Taki "duecik" jest w stanie w pojedynkę zestrzelić Battleshipa ufoków. A jeśli do tego jeszcze zorganizujesz mu kilka bonusów, to będzie nie do pokonania.

Dnia 17.10.2012 o 12:08, EmperorKaligula napisał:

2. jak, poza 3 gadzetami i kilkoma rodzajami bronie mogę ulepszać moje statki do ochrony satelit ?


Poza bronią i owymi "bonusami" - nie możesz. Natomiast budując Foundry możesz "wynaleźć" tam Stealth Satellites, co drastycznie zmniejsza szanse obcych na odkrycie naszych satelitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie dobijają teksty o tym jako ta gra jest do bani i ich argumenty które już na starcie są bezsensowne bo nostalgia zasłania im oczy.

Brak klasycznego inventory - zgoda ale nie przesadzajmy że od razu ma być tak jak w starym Ufo bo to najgorszy system nawet stary JA1 miał już lepszy. Najlepiej jakby zastosowali ten z JA2 no ale ten co jest daje radę bo parę gier wyszło i nawet niezłe były.

Brak ogromnych ilości sprzętu - i tu padłem jak kolesie zaczęli dawać przykład z Ufo: Afterlight. Zastanawia mnie co za farbę wąchali przecież w Afterlight nikt tego dodatkowego sprzętu a raczej złomu nie używał standardowy build na 95% typa to battle\heavy+snajperka+lunetą+heavy ammo i tylko headshoty latały reszta włącznie z bronią ciężką była zbędna bo prawie wszyscy na hita reszta na 2-3.

Tylko 1 baza - i tutaj też argumenty dziwaczne biorąc pod uwagę że te bazy robiły praktycznie za hangary dla myśliwców a tutaj mam owe hangary na starcie więc po co więcej baz. Druga sprawa najcześciej się budowało 1 góra 2 takie prawdziwe bazy.

System klas postaci - że to niby dumb down for console. o rly?? Jakoś żaden z tych ćwoków nie narzeka na to w S2 i innych grach turowych natomiast w XCOM:EU od razu wąty bo nie jak w oryginalnej grze.

Mnie zastanawia skąd ci ludzie się biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 14:57, Numenpl napisał:

Tylko 1 baza - i tutaj też argumenty dziwaczne biorąc pod uwagę że te bazy robiły praktycznie
za hangary dla myśliwców a tutaj mam owe hangary na starcie więc po co więcej baz. Druga
sprawa najcześciej się budowało 1 góra 2 takie prawdziwe bazy.


Zawsze robiłem tak, że jedna baza była ściśle na badania naukowe przeznaczona, druga ściśle techniczna (mnóstwo warsztatów + przynajmniej 3 doki). W pozostałych zawsze miałem jakiś garnizon żołnierzy, a w każdej obowiązkowo radary. No i to lubiłem, bo miałem pod opieką kilka baz, a jak w którejś coś ważnego zapomniałem zrobić to później ponosiłem tego konsekwencję.

Nie mówię, że jedna baza w nowym XCOMie to zły pomysł, nawet dobrze się sprawdza, ale po prostu lubię zarządzać zasobami. To co mi się bardzo nie podoba w tej grze to to, że broń nie ma magazynków. W starej grze jak się nie zadbało o zapas to miało się problem, tutaj nigdy nie ma problemu z pestkami.

Pograłem już trochę w nowego XCOMa, gra mi się bardzo podoba, ma klimat oryginału moim zdaniem, ale niestety sporo jest różnych błędów, które powinny być wyeliminowane w fazie beta testów. Pierwszy przykład z brzegu: ustawiam żołnierza za ścianą, strzela do mnie obcy, dostaję obrażenia, a ściana się rozpada. W czym problem? Że najpierw mój wojak dostaje obrażenia (a przypominam jest za ścianą), a dopiero później się ona rozpada i to też nie zawsze.

Błędów jest oczywiście więcej, nie chce mi się na razie o nich więcej rozpisywać (od tego będzie recenzja :)), ale muszę powiedzieć, że pomimo błędów tą grą się bawie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 14:57, Numenpl napisał:

/cięcie


Może gdyby tak nie ogłaszali, jak to odnawiają markę itp. to by tak nie było. Zobacz co się stało z "Syndicate". Podejrzewam, że jakby ta gra miała inny tytuł, lub była czymś w rodzaju spin-offu, to nie byłoby z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 14:57, Numenpl napisał:

Tylko 1 baza - i tutaj też argumenty dziwaczne biorąc pod uwagę że te bazy robiły praktycznie
za hangary dla myśliwców


Z tym się nie do końca zgodzę, bo ja zawsze miałem kilka baz, z których każda w czymś się specjalizowała. I tak: jedna baza była nastawiona na badania, więc 90% jej zabudowy to były Laboratoria i Kwatery. Do tego jeden hangar, jeden magazyn i winda. Dwie bazy miałem nastawione na produkcję, więc składały się z Warsztatów i magazynów, bo produkowałem w nich hurtowe ilości sprzętu, by natychmiast go sprzedawać, dzięki czemu nie musiałem przejmować się kasą od Rady. Do tego miałem 2 bazy "uderzeniowe", gdzie trzymałem Skyrangery z pełnymi załogami, na wypadek, gdybym jednocześnie miał więcej, niż jedno zadanie.

W Terror from the Deep było jeszcze ciekawiej, bo miałem po dwie drużyny uderzeniowe, z których dwie specjalizowały się w walce podwodnej, a dwie - w lądowej. Spowodowane było to faktem, że nie każda broń działała w obu środowiskach.

Warto też zauważyć, że dopóki nie mieliśmy Hyperwave Decoder (bo tak to się chyba nazywało), dobrze było mieć radary na całym świecie. Natomiast w nowym XComie, z racji zmian w mechanice (brak możliwości produkowania sprzętu na sprzedaż itp), wystarczy jedna baza plus hangary. Rolę radarów przejęły satelity.

Dnia 17.10.2012 o 14:57, Numenpl napisał:

System klas postaci - że to niby dumb down for console.


To również bzdura. Oznacza to, że osoby takie nie przykładały wagi do tego, co się działo w oryginalnym UFO. Otóż tam również były "klasy", choć może "specjalizacje" byłyby lepszym określeniem. Żołnierz A lepiej rzucał, żołnierz B świetnie strzelał, żołnierz C był silny i wytrzymały, a żołnierz D był geniuszem w kwestiach Psi. Wystarczyło dobrać odpowiedni sprzęt do danych cech i mieliśmy świetnie przygotowanego wojaka, będącego odwzorowaniem klas z XCom.

Dnia 17.10.2012 o 14:57, Numenpl napisał:

Mnie zastanawia skąd ci ludzie się biorą.


Podobno takich nie sieją, sami się rodzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 15:30, Ring5 napisał:

> System klas postaci - że to niby dumb down for console.

To również bzdura. Oznacza to, że osoby takie nie przykładały wagi do tego, co się działo
w oryginalnym UFO. Otóż tam również były "klasy", choć może "specjalizacje" byłyby lepszym
określeniem. Żołnierz A lepiej rzucał, żołnierz B świetnie strzelał, żołnierz C był silny
i wytrzymały, a żołnierz D był geniuszem w kwestiach Psi. Wystarczyło dobrać odpowiedni
sprzęt do danych cech i mieliśmy świetnie przygotowanego wojaka, będącego odwzorowaniem
klas z XCom.


Tylko, że nic nie stało na przeszkodzie, aby super psionik biegał z wyrzutnią, lub był ruchomą wyrzutnią granatów. Tutaj niestety musimy grać tym co nam dali, bo przecież nie mogę dać snajperki żołnierzowi oznaczonemu jako heavy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 15:44, maniekk napisał:

Tutaj niestety musimy grać tym co nam dali, bo przecież nie mogę dać snajperki żołnierzowi oznaczonemu jako heavy.


I, wbrew pozorom, jest w tym jakiś sens. Jeśli ktoś jest breacherem i w tym się specjalizuje, to żaden rozsądny dowódca nie da mu karabinu snajperskiego i nie każe mu ganiać na najbliższy dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 15:49, Ring5 napisał:

> Tutaj niestety musimy grać tym co nam dali, bo przecież nie mogę dać snajperki żołnierzowi
oznaczonemu jako heavy.

I, wbrew pozorom, jest w tym jakiś sens. Jeśli ktoś jest breacherem i w tym się specjalizuje,
to żaden rozsądny dowódca nie da mu karabinu snajperskiego i nie każe mu ganiać na najbliższy
dach.

Tylko wiesz jak to jest, za duża specjalizacja może prowadzić do gorzkiego końca;) Zdarzy się, że mój wojak zostanie ranny, to mam brać świeżynkę, która nic nie potrafi, czy dać wyrzutnie osobie, która może w coś trafić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja się czepie:

Warstwa strategiczna ssie. SSIE! W ogóle nie czuć klimatu inwazji obcych. Pojawia się jedno ufo na miesiąc, które nie robi nic, oprócz zestrzelenia satelity. A jak już wynajdziemy dla nich stealth...

Przechwytywanie UFO jakimś cudem jest jeszcze gorsze niż w oryginale, a już tam było cienkie. Coś nie idzie? Abort. Uszkodzenia się zupełnie nie liczą, bo mamy grube tygodnie na ich naprawienie. Po co jakieś upgrady do myśliwców, skoro walczą raz na miesiąc?

Satelity, więcej Satelit! Większość naszej działalności sprowadza się do ich budowy i wypuszczania pod koniec miesiąca, by zredukować panikę. Mamy już komplet? To nie ma praktycznie nic do roboty. Jedyna przewage tego to fakt, że ekonomia nie opiera się już na masowej produkcji dział laserowych w workshopach.

Misje wyskakujące znikąd. Nie ma UFO lecącego nad większe miasto i przeprowadzające atak. Nope, dostajemy komunikat. Abdukcje? To samo. Lądujące UFO też pojawiło się z powietrza. Atak na bazę? Jaki atak, jesteśmy nietykalni.

Baza - po co są laboratoria? Workshop + Satellite Uplink i styka, poza pojedyńczym egzemplarzem reszty budynków.

W wartwie taktycznej:
Darmowe tury obcych. Irytujące to dosyć, ''odkrywasz grupę'', kosmici pozują jak do zdjęcia i rzucają się w strone osłon. Nie ma obcych czekających za rogiem by odstrzelić ci głowę, zawsze jest piękna animacja która nas o tym uprzedza. Niby są jakieś patrole, ale muszą być bardzo blisko, by włączyć się do walki, bo widziałem to raptem pare razy.

Zero statów u żolnierzy. Klasy to niezły patent, owszem. Ale oprócz tego, praktycznie nie ma różnic między żołnierzami. Dwóch heavy praktycznie skończy tak samo, identyczna celność, ilość hp, szybkość. Nawet skille zapewne będą identyczne. Wbiłeś max rangę? Koniec rozwoju, odstaw na półkę i bierz następnego. Niby jest jeszcze PSI, ale...

Brak friendly fire (poza paniką i granatami/rakietami). Czasem jest to zabawne - "pudłujemy" i pakujemy całą serie z Heavy Plasma w żołnierza stojącego obok. Oczywiście gość jest terminatorem i nawet nie drgnie. A ture później wpadnie w panikę od jednego ticka poisona. Tja...

Ogólnie, dość fajnie się gra, ale brakuje sporo rzeczy z oryginału. Tak tak, to "inna gra" miała być, więc jestem w stanie przełknąć część z nich. Ale GEOSCAPE potrzebuje dużo zmian, by był bardziej wciągający, niż "spamuj satelity" i "misje wyskakujące z dupy". Naprawdę, czasem mam wrażenie, że prawdziwym wrogiem XComu nie są obcy, a owa "Rada". Jak to ktoś wspomniał wyżej - jakim cudem w ogóle istnieje "Rada", skoro fundusze otrzymujemy dopiero po odpaleniu satelit? Reszta co, wymaga cudów, a dokłada się dopiero potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 15:52, maniekk napisał:

mam brać świeżynkę, która nic nie potrafi, czy dać wyrzutnie osobie, która może w coś trafić?


Patrząc na to w ten sposób, nie ma żadnej różnicy między pułkownikiem, który nigdy nie strzelał z wyrzutni rakiet, a żółtodziobem, który nigdy nie był na misji. Obaj mają równe szanse na trafienie we wrota stodoły z 5 metrów. Dlatego właśnie jest specjalizacja. Doświadczony operator - szturmowiec może dostać do rąk karabin wyborowy, ale nigdy nie będzie tak skuteczny, jak przeszkolony snajper, więc chyba lepiej, by posługiwał się bronią, na której się jako-tako zna, prawda?

Dla mnie system klas w XComie nie jest żadnym problemem. Wprost przeciwnie, jest sposobem na to, bym mógł grać tak, jak mam ochotę. Jeśli przyjdzie mi do głowy grać drużyną złożoną z 5 snajperów i jednego Supporta (żeby miał kto apteczki nosić), to jest to moja sprawa, a dzięki klasom mam przynajmniej gwarancję, że moi snajperzy, po odpowiednim wyszkoleniu, będą naprawdę dobrzy w tym, co robią. W oryginale takiej opcji nie było. Mogłem wziąć 6 gości na misję, dać każdemu pistolet i co? I nic. Strzelaliby z niego tak samo, jak z karabinu laserowego czy działka plazmowego. Żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, zapomniałem o jednym. Przeglądając pewne forum, "That''s Xcom, baby". Harhar, zajeśmieszne. Co by się nie wydarzyło, zawsze perfekcyjna odpowiedź. Nieważne, że w żadnej z części X-comu nie było takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zgadzam się z wszystkimi twoimi zarzutami, ale:

Dnia 17.10.2012 o 16:00, KaPe napisał:

Warstwa strategiczna ssie. SSIE! W ogóle nie czuć klimatu inwazji obcych. Pojawia się
jedno ufo na miesiąc, które nie robi nic, oprócz zestrzelenia satelity. A jak już wynajdziemy
dla nich stealth...


Zauważ że w oryginalnym UFO:EU tego klimatu było jeszcze mniej. Co ja piszę, wcale go nie było. Teraz jednak są jakieś gadające głowy w bazie, odpowiednie odgłosy w misjach terroru, fajne newsy w pokoju ... no tym w prawym górnym rogu. Co do warstwy strategicznej pełna zgoda

Dnia 17.10.2012 o 16:00, KaPe napisał:

Przechwytywanie UFO jakimś cudem jest jeszcze gorsze niż w oryginale, a już tam było
cienkie. Coś nie idzie? Abort. Uszkodzenia się zupełnie nie liczą, bo mamy grube tygodnie
na ich naprawienie. Po co jakieś upgrady do myśliwców, skoro walczą raz na miesiąc?


Teraz masz dwa dodatki do wyprodukowania w warsztacie , oczywiście najpierw trzeba zrobić jakiś badania. Dodatki jednorazowego użytku pozwalające robić uniki, dzięki czemu nawet Interceptor z gównianym działkiem nie jest na straconej pozycji. Moim zdaniem to jest postęp w porównaniu z walką w starym UFO. Ale racja że nie ma sensu się nimi przejmować skoro walki są takie rzadkie.

Ogólnie zgadzam się gra wciąga i da się grać, ale nie da się ukryć że parę rzeczy twórcy spartolili.
Moim zdaniem największym błędem w tej grze jest system paniki w państwach członkowskich xcomu. I tak to właśnie jest uproszczenie. Gigantyczne uproszczenie. Ocena działalności naszej organizacji powinna być bardziej płynna, właśnie taka jak w starej grze: pozwolisz żeby ufo uciekło albo za bardzo się panoszyło - obcinamy fundusze, są sukcesy - zwiększamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 18:19, Lucek napisał:

Zauważ że w oryginalnym UFO:EU tego klimatu było jeszcze mniej. Co ja piszę, wcale go
nie było. Teraz jednak są jakieś gadające głowy w bazie, odpowiednie odgłosy w misjach
terroru, fajne newsy w pokoju ... no tym w prawym górnym rogu. Co do warstwy strategicznej
pełna zgoda

Oryginał powstał 20 lat temu, nie oczekiwałem wtedy filmików, dialogów itd. Dzisiejsza technologia na to pozwala i fajnie, że z tego skorzystano... tylko czemu takim kosztem? Na mapie strategicznej praktycznie nic się nie dzieje. Raz na miesiąc zestrzelimy spodek, co jakiś czas obcy pojawiają się znikąd i porywają ludzi. Ok, ale spokojnie dało się zrobić jak kiedyś. Są jacyś zwiadowcy, potem abductory, przy budowie bazy są statki zaopatrzeniowe. AI przynajmniej udawało że jest drugą stroną rozgrywki - i jak na swój czas, całkiem udanie. Wydarzenia miały swój ciąg i sens. Tutaj zaśpisz, stracisz satelite, buhu - wyciągamy drugiego z magazynu.

Dnia 17.10.2012 o 18:19, Lucek napisał:

Teraz masz dwa dodatki do wyprodukowania w warsztacie , oczywiście najpierw trzeba zrobić
jakiś badania. Dodatki jednorazowego użytku pozwalające robić uniki, dzięki czemu nawet
Interceptor z gównianym działkiem nie jest na straconej pozycji. Moim zdaniem to jest
postęp w porównaniu z walką w starym UFO. Ale racja że nie ma sensu się nimi przejmować
skoro walki są takie rzadkie.

No właśnie to jest ten problem. Po co budować te wszystkie cudeńka, skoro praktycznie nie ma okazji z nich skorzystać? Transfer myśliwców trwa kilka dni? Przezbrajanie? Naprawy? Żaden problem, następne UFO dopiero za miesiąc. Pomysł jest sam w sobie dobry, tylko nie sprawdza się przy obecnych założeniach rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, przy wszystkich swoich wadach w pozostałych aspektach rozgrywki, najbardziej podobał mi się model przechwytywania spodków z Apocalypse. Jakby się zastanowić, to pojazdy miały tam więcej statystyk, niż żołnierze w obecnej grze. Oczywiście przeniesienie walki miejskiej na skalę całego globu nie przeszłoby, ale coś tam się chociaż działo. W szczególności lokalne siły policyjne, próbujące wspierać nas w walce - co było całkiem przydatne na początku rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 18:36, SiDi napisał:

Wiadomo coś o jakiś patchach, updejtach badź dodatkach? Czy po prostu stworzyli grę i
wielkie ''NARA''.

Na razie był 1 patch i to na PC bo na konsolach na razie zero. Twórcy powiedzieli że jeszcze będą patche ale najpierw ten pierwszy musi wylądować na konosole.

@KaPe
Wiesz zazdroszczę ci 1 ufo na miesiąc ja mam 2-3 interception i co najmniej 1-2 landing. Natomiast warstwa taktyczna i strategiczna jest spoks natomiast nie dość że mam roll dice bugga jesli chodzi o poziom trudnosc to jeszcze mam bugg z foundry że upgrade mi nie działa cholera(no chyba że coś źle robię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować