Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rise of the Rakghouls, pierwsze rozszerzenie Star Wars: The Old Republic, wreszcie jest

26 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Pierwsza aktualizacja nowej masówki BioWare'u z drobnym poślizgiem, ale szczęśliwie, dotarła do celu. Producenci nie ustają jednak w pracach nad dalszym rozwojem swojego uniwersum.

Przeczytaj cały tekst "Rise of the Rakghouls, pierwsze rozszerzenie Star Wars: The Old Republic, wreszcie jest" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwisy rezygnują ze subskrypcji, gracze rezygnują ze subskrypcji a kolejny dodatek to też mają być Rakghouls ;) jeżeli to ich marketing to ja podziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą przemyślaną strategią to bym raczej się zastanowił. Ktoś zrobił statystykę dla serwerów SWTOR bazującą na tym jak się przełączają z LIGHT do FULL. Tutaj można sobie ją obejrzeć:
http://www.swtorarena.com/statistics/

Jeżeli przez ostatnie tygodnie Bioware nie podnosiło stale i regularnie pojemności serwerów to obawiam się że ilość graczy spada z dnia na dzień. Wczoraj skończył mi się abonament i postanowiłem go nie przedłużać. Nie mniej jednak rzuciłem sobie okiem na forum i widzę że ludzie są wściekli bo:

1. patch nie poprawił ŻADNYCH problemów technicznych o których tyle było mowy
2. dorzucił kupę nowych problemów technicznych o których zaczęto pisać
3. rozwalił kompletnie planetę lvl50. Obecnie Republika jest farmiona. Tzn imperialiści siedzą w ich bazach praktycznie i mordują każdego kto się pokaże. Podobno w 2-3 dni można sobie skosić Battlemaster set.
4. Bioware próbuje ograniczyć liczbę graczy na planecie lvl 50 bo nie da się tam obecnie grać (gra nie wyrabia setki graczy w jednym miejscu co jest troszkę żałosne jak na coś co ma "massive" przy typie gry)
5. Tak jak zdestabilizowano ekonomię tak teraz zdestabilizowano kompletnie PVP. Nie dość że imperialiści latają obecnie jako battlemaster to jeszcze Bioware nie cofnie nazbieranych valor points które sobie wyfarmili. I teraz nie dość że imperium ma ogromną przewagę nad republiką to jeszcze mają o wiele lepszy sprzęt.

A minął dopiero miesiąc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wysłali maila że jak przedłużysz konto dostaniesz tytuł Founder :P

Co do punktów 1,2 - zgodzę się z Tobą w 100%. Pisałem to już wcześniej imho 80% zasobów poszło w Voice Acting a nie rozwiązania techniczne.

ad 4) to jest dziwne... ale każda gra zaliczyła już wpadkę z wielką lokacją patrz słynne Dalaran w WoW.

ad 3/5) Oj tam oj tam... "Nie dość że imperialiści latają obecnie jako battlemaster to jeszcze Bioware nie cofnie nazbieranych valor points które sobie wyfarmili." Że jak? Ale czemu? Zrobili to uczciwie. To nie ich wina że mieli wrogów z handicapem :) Nie można mieć pretensji że ktoś wyfarmił a tym bardziej tego cofać. Zrobili to zgodnie z regulaminem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja się przekonałem,że 99% flame i trollowania na forach kompletnie mnie nie dotyczy. Tzn te pseudo problemy tych co piszą. W większości wypadków kompletnie nie widze tych problemów chociaż biegam właśnie 50 lvlem. Więc jeżeli ty oceniasz grę na podstawie, bo ktoś jest zły bo mieczyka nie ma do pvp albo go zabili 3 razy pod rząd i musi się podzielić swoją złością na forum.. no to jest mi ciebie bardzo żal.

I w tym przypadku - to co napisałeś - ja jakoś nie widzę, by pvp na tej planecie było "rozwalone",co więcej
lista bugów w patchu 1.1 naprawionych miała wielkość 5 kartek A4 pisanych drobnym druczkiem - ja jestem mega zadowolony. W końcu naprawili tą przeklęta zielona aure która zostaje jak cię companion wyleczy.. czasami pozostawał efekt leczenia i mnie to do szału doprowadzało. Teraz jestem szczęśliwym graczem ^^ i subskrypcje przedłużam na 2 miechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 09:15, Silvari napisał:

a ja się przekonałem,że 99% flame i trollowania na forach kompletnie mnie nie dotyczy.
Tzn te pseudo problemy tych co piszą. W większości wypadków kompletnie nie widze tych
problemów chociaż biegam właśnie 50 lvlem. Więc jeżeli ty oceniasz grę na podstawie,
bo ktoś jest zły bo mieczyka nie ma do pvp albo go zabili 3 razy pod rząd i musi się
podzielić swoją złością na forum.. no to jest mi ciebie bardzo żal.


Popieram, do gry PVP trzeba mieć smykałkę, posiadać umiejętność ogarniętych skilli dla swojej klasy. Po prostu trzeba umieć grać, lub nauczyć się grać . Dla chcącego nic trudnego, a że się zginie ? To gra, traktujemy ją jako dobrą zabawę, i najlepszym zdarza się zginąć. Pamiętajcie o tym.

Dnia 19.01.2012 o 09:15, Silvari napisał:

I w tym przypadku - to co napisałeś - ja jakoś nie widzę, by pvp na tej planecie było
"rozwalone",co więcej
lista bugów w patchu 1.1 naprawionych miała wielkość 5 kartek A4 pisanych drobnym druczkiem
- ja jestem mega zadowolony. W końcu naprawili tą przeklęta zielona aure która zostaje
jak cię companion wyleczy.. czasami pozostawał efekt leczenia i mnie to do szału doprowadzało.
Teraz jestem szczęśliwym graczem ^^ i subskrypcje przedłużam na 2 miechy.


Chyba pierwszy pozytywny komentarz jaki zauważyłem od tygodnia, i pierwsza osoba która na nic nie narzeka. Jestem tego samego zdania, gra się super wprowadzili wiele usprawnień i poprawek. Cały czas zachwalam dodany przez BW Antyaliasing. Samych poprawek odnośnie spraw technicznych tak jak wspomniał kolega powyżej jest bardzo dużo, i z pewnością przekłada się to na grywalność. Cały czas mówione jest o masowych, rezygnacjach z subskrypcji. Pamiętajcie że nie tylko Polacy grają w tą grę, i z pewnością jest więcej fanów którzy potrafią docenić wkład dev''ów i programistów z BW, niż ich oskarżać błędy których nie popełnili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 09:15, Silvari napisał:

a ja się przekonałem,że 99% flame i trollowania na forach kompletnie mnie nie dotyczy.


No jeżeli chodzi o problemy techniczne takie jak zapętlone patchowanie, czarny ekran, wywalanie do pulpitu, błąd 9000 czy jakoś tak, lagi, padnięty framerate, APPCRASH i dzięsiątki innych to doświadczyłem tylko 2 więc nie jest tak źle.
Czarny ekran naprawiony tylko upgradem sterowników do najnowszych a APPCRASH wymagał zainstalowania gry z internetowego instalatora a nie z pudełka. Także cały flame w customer service mogłem sam osobiście pominąć.

Dnia 19.01.2012 o 09:15, Silvari napisał:

Tzn te pseudo problemy tych co piszą. W większości wypadków kompletnie nie widze tych
problemów chociaż biegam właśnie 50 lvlem. Więc jeżeli ty oceniasz grę na podstawie,


To albo biegasz po stronie republiki albo patrzysz na wszystko jednostronnie albo nie wiem co robisz. Przykład. Zrobiłem sobie agenta na lvl 14 na serwerze gdzie kupa ludzi lata z lvl 50. I co się okazało ? O ile na ogół lvl 50 ze względu na przewagę w umiejętnościach ubijał zawsze lvl 14 o tyle tutaj tak nie było. Mając lvl 14 impa który jeszcze nie mógł sprintem biegać zabiłem kilku lvl 50, w pojedynkę utrzymałem jedno działo na warzone i padłem raptem 3 razy.
Ataki z zaskoczenia, ogromny damage a przeciwnik przez 70% czasu był ogłuszony albo spowolniony albo oślepiony z nożem w plecach.
To tylko przykład. Druga sprawa to to że imperialistów jest po prostu więcej i po stronie republiki leżysz i kwiczysz bo nawet jak jesteś dobry to co z tego skoro naskoczy na Ciebie kilku graczy ? A teraz jak jeszcze dorzucisz do tego najlepszy sprzęt do PVP to nie ma o czym gadać kompletnie.

Więc albo nie robisz PVP w ogóle albo nie patrzysz na grę z drugiej strony. Fakt - miałem fun wycinając republikę ale na pewno nie miał bym go będąc republiką i gryząc ziemię. Wejdziesz na planetę lvl 50 i nie zrobisz nic. W ostatnie dni na tej planecie taktyka republiki to było - skupić się na jednym przeciwniku żeby KOGOKOLWIEK zabić. Co jest trudne ze względu na na to że masz 1 klatkę na sekundę.

Dnia 19.01.2012 o 09:15, Silvari napisał:

bo ktoś jest zły bo mieczyka nie ma do pvp albo go zabili 3 razy pod rząd i musi się
podzielić swoją złością na forum.. no to jest mi ciebie bardzo żal.


Ja tam się nie przejmuje bo grałem Mercenary BH. Żal mi tych po stronie republiki którzy byli dosłownie farmieni jak jakieś mobki na niskim lvl.

Dnia 19.01.2012 o 09:15, Silvari napisał:


I w tym przypadku - to co napisałeś - ja jakoś nie widzę, by pvp na tej planecie było
"rozwalone",co więcej


Spawnujesz, mija kilkanaście sekund i giniesz. Republika w ogóle stara się kogokolwiek zabić skupiając się na jednym przeciwniku a imperium próbuje zdobyć "killa" zanim inni to zrobią. Republika ma problem żeby zrobić cokolwiek a imperialiści w tym czasie ubierają najlepsze sety do PVP jeszcze zwiększając swoją przewagę i farmiąc valor points bo mają całą planetę pod swoją kontrolą. I Ty nie widzisz żeby coś tu było "rozwalone" ? Wybacz ale chyba sobie kpisz :P

Dnia 19.01.2012 o 09:15, Silvari napisał:

lista bugów w patchu 1.1 naprawionych miała wielkość 5 kartek A4 pisanych drobnym druczkiem
- ja jestem mega zadowolony. W końcu naprawili tą przeklęta zielona aure która zostaje
jak cię companion wyleczy.. czasami pozostawał efekt leczenia i mnie to do szału doprowadzało.
Teraz jestem szczęśliwym graczem ^^ i subskrypcje przedłużam na 2 miechy.


Wczoraj mój kolega się wkurzał że miał ekran ładowania w środku warzone i że go wywalało z gry kilka razy po patchu 1.1. Brak zielonej aury to najmniejszy problem. Uwierz mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam również zaliczam się do grona nienarzekających. U mnie gitarka, zero problemów technicznych. Myślę że ta grupa jest rzeczywiście sporo większa od tej, co je ma. W gildii absolutnie nikt nie ma problemów. Po prostu na forach piszą ci, którzy muszą się wyżalić (nie dziwię im się!), a ci, którym działa dobrze siedzą cicho. Czekam na 1.2 i Legacy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam na co narzekać... czasem przymuli mi na flocie tylko ale znam ludzi którzy mają różne błędy ot np. coś z obsługą myszki czy właśnie loading screenem.

Wypowiedzi na temat PVP nie komentuje bo śmiać mi się chce jak ktoś płacze że ginie. PVP nie jest obowiązkowe, a serwer zmienić można. A to że coś jest nie fair że ten ma lepszy sprzęt a ja nie ... lol życie też jest nie fair :P ciesz się chłopie że w Nigeri się nie urodziłeś :)

@Silvari - właśnie nie wiedziałem czemu zielony jestem - a uświadomiłeś mi że to był błąd :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 09:25, nerka99 napisał:

"wreszcie jest"?
To, aż tak mało contentu na starcie było?


Nie chodzi o to, że zawartości (nie contentu, żyjemy w Polsce i posługujmy się w miarę możliwości polszczyzną) było mało, tylko o to, że aktualizacja zaliczyła drobny poślizg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno słowo: TRAGEDIA. Tak można i należy podsumować 1.1 w SWTOR. Do tego okazało się, że dzisiaj od godziny 15 do godziny 24 będzie kolejny maintenance. Oczywiście bez rerolla z powodu exploitów. Patch 1.1 wprowadził między innymi:
1. splash screen podczas splash screena
2. splash screen podczas walki (SC/Open PvP)
3. Valor exploit
4. błędy graficzne (bloom off, AA on = brak hologramów)
5. zawartość... FP starczy na całe 20-30 minut po zapoznaniu się (pierwszy run = 40 minut, podobno to i tak tylko fragment, bo reszta ma być w 1.2), Opsa nie robiłem
6. brak bug fixów odnośnie daily/weekly
7. błędy związane z Darth Nurin i Tion Hegemony - nawet po wykonaniu zadania cały czas podświetlone są osoby, z którymi rozmawiamy na początku, a z Darth Nurin można cały czas prowadzić ten sam dialog

Pogratulować Bioware ocen pokroju 9 i 9.5 za gniot. Chyba naprawdę sporo dali na "marketing". W obecnej sytuacji do patcha 1.2 nie dotrwa więcej niż 70-90 tysięcy osób, a SWTOR dostanie kolejny tytuł i wpis w księdze rekordów Guinessa: MMO najszybciej tracące subskrybentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do pana dariuszp - 50 lvl ma swój osobny bracket aktualnie. I pvp na warzonach w końcu jest naprawde zbalansowane ( nie ma wypasionych epickami 50 lvli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do pana Deathscythe - ostatnio maintenance miał trwać 8h skończyło się na 1h, więc to jest ciekawe co piszesz, że pewnie się przedłuży.

Po drugie narzekasz na ilość błędów, a później narzekasz, że robią maintenace by je wykluczyć - więc cokolwiek robią jest źle? no ciekawe podejście.

Prawda jest jedna ile ludzi tyle opinii. Na szczęście opinii polaków mało się liczą, bo przeważnie to flame na kółkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 11:20, Silvari napisał:

do pana Deathscythe - ostatnio maintenance miał trwać 8h skończyło się na 1h, więc to
jest ciekawe co piszesz, że pewnie się przedłuży.


Fajnie, że poprawiają coś, co w teorii testowali od 20 grudnia, a jak przetestowali, to czujemy na własnej skórze. Na szczęście są też na tyle mądrzy, żeby zrobić reroll i skasować Valor wyfarmiony na explotiach... Oh wait! Jednak nie. Dlatego też nie oczekuj peanów pochwalnych na część Bioware, skoro:
1. reagują na problem z mega opóźnieniem (na oficjalne stanowisko w sprawie, jak to określili "possible bugs", trzeba było czekać 14h, a w międzyczasie zamykali tematy tylko),
2. reagują w sposób niewłaściwy (wyłączenie taxi na Ilum, brak rerolla).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Silvari - WIN - tak było po 55 minutach serwery stały.

@Deathscythe - to napisz im że czujesz się pokrzywdzony że ktoś ma więcej Valorów bo korzystał z exploita... i zastanów się czy byś płakał jakbyś cudem na tym skorzystał czytaj - też miał Valory z tego też źródła :)

Ja nie rozumiem tej dziwnej mentalności do posiadania wszystkiego w stanie idealnym.
Wielu graczy uważa że to powinno być tak i że im się należy.
Niech któryś z flamerów popracuje w tej branży i zobaczy że to nie jest takie jak widzimy to w efekcie końcowym. Wydanie gry w stanie ostatecznym jest zależne od wielu czynników.

Wydaje mi się że jeżeli wydawca pracuje nad udoskonaleniem. Wydaje poprawki, a za błędy lub oddanie gracza nagradza to jest ok. Nie ma idealnej gry. Błędy są w każdej ale w dużej mierze to internet nakręca spirale flama. Przykładem jest błąd z aura (tak wiem to minor) - dla mnie to był jakiś efekt który się pojawił. Dzisiaj dowiedziałem się że to błąd. Trzeba mieć troszkę dystansu i samokrytyki.

SWTOR ma 1 miesiąc - zobaczcie jak wyglądał WoW w tym czasie - tak wiem to było X lat temu. Ja kupiłem kolejne 3 miesiące ale nie po to by raidować - to robie w WoW (bicie wczoraj po raz 5 DWinga mi się nie znudziło). Ja chce zrobić sobie każda klasę - poznać fabułe itp. Oczywiście zamuliłem się na Taris.. ale nie płaczę że nie ma phasingu, że jest skopany model respawnu mobów itp. Są inne wartości w grze i trzeba się nimi cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co czytam utwierdza mnie w przekonaniu, że zapowiedzi rewolucji, wprowadzenia storytellingu, roleplay etc. to był nic nie warty pr. Jest tak jak wszędzie - ot, taki WoW w innym settingu. Jak dobrze że nie poleciałem na tą propagandę bajołera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj mało z was grało w "Króla" MMO WoW''a w dniach premiery i kilka miesięcy po, oj mało. Może dlatego że 7-lat temu internet ,a co za tym idzie granie w MMO nie było tak popularne teraz każdy troll możę się wypowiadać. Najśmieszniejsze że niektórzy psioczą na gre nawet w nią nie grająć.

Blizzard prawie naprawił 7-letnii bug z blinkiem maga i szarżą wojownika to BioWare też da radę polatać grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować