Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymyśl imię dla Bezimiennego i zgarnij gry oraz koszulkę z serii Gothic!

702 postów w tym temacie

Takie dobre imię dla głównego bohatera powinno coś jeszcze znaczyć. Wszyscy dobrze wiemy ,że imiona są nadawane nie tylko ze względów estetycznych czy identyfikacyjnych, pełniły przede wszystkim funkcję czegoś w rodzaju amuletów które chroniły osoby je noszące. Co zwłaszcza w świecie fantasy ma wyjątkowe znaczenie. Przyznam długo kombinowałem ,jednak chciałem podejść do tego fachowo i pogrzebałem trochę w innych językach i zdaje mi się ze znalazłem coś interesującego.

-Serafin lub krócej Seraf, imię te pochodzi z Biblii Starego Testamentu i odnosi się do anioła posiadającego sześć skrzydeł, który nie pełnił funkcji posłańcy bożego, gdyż ich wygląd mógł być zbyt przerażający dla zwykłych ludzi. Jednak wśród aniołów zajmował on najwyższe miejsce. Ponadto hebrajski rzeczownik sârâp oznacza palić się lub płonąć, co może wnioskować o jego powiązaniu z ogniem lub też znaczyć o sile i potędze.

Na tej podstawie sądzę ,że Serafin bądź Seraf to dobre imię dla tajemniczego głównego bohatera fantasy. Dobry i potężny patron to połowa sukcesu w świecie Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Beziego z Arcani, tak?
Oto moje propozycje:
1. Obezjajcow
2. Dżony Dżondżerbrack
3. Dżony Dwadzieścia Palców
4. W Gothic prawdziwa historia było jeszcze imię pasujące do niego: Xarpupogęby
5. Anioł, czyli Synek Bez Sensu
6. Piękniś
7. Świeże Mięsko Świerzbu
8. Niezły-Kąsek-Dla-Orka
9. Bo-co-ja-robię-tu
10. Dżastin Bimber
11. Elegancik
12. Uciekłem-Z-Poprawczaka
13. Jądrzej

Gothici wszystkie poza Arcanią mam już, a na tej koszulce proszę o zmianę z: "FAN GOTHICA!" na: "FAN GOTHICA 4" albo: "ARCANIOFIL", "CASUAL", "JESTEM TYLKO KLONEM FABLE", "PIRANHA WRÓĆ".
Poza tym wszystko fajnie.

Dalej:
14. Dicopolofil
15. Lękosław Wiewiórka
16. Pryszczaty Ed
17. Zakuty Łeb
18. Wódz Tępa Pała
19. Masturburgator (jest taki zespół, jakby co)
20. Pedobeer (tak, dokładnie)
21. Różowy Wojownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować