Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft o grach na wyłączność: Jakość, nie ilość

25 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2012 o 16:54, fenix00 napisał:

Jakie gry na wyłączność tej konsoli mają być w tym roku ?

Halo 4 ma wyjść jeszcze w tym roku, ale data premiery może zostać przesunięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... piękne słowa, ale w przypadku M$ to tylko zabawa PRowców w to, jak wytlumaczyc, że firma koncentruje sie na grach na Kinect''a. Bo dużo się sprzedaje, a tanie w produkcji. A zrobić tytuł AAA i to jeszce wejść z nową marką (jak Sony zrobiło już kilka razy) to nie dość, że kupa kasy potrzebna, to i ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 18:09, byverter napisał:

Po prostu konsole nie mają racji bytu i prędzej czy później ten rynek upadnie.

Nom, zupełnie jak PCty i gry na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 18:15, Henrar napisał:

> Po prostu konsole nie mają racji bytu i prędzej czy później ten rynek upadnie.
Nom, zupełnie jak PCty i gry na nie.

Powiedziałbym, że wręcz odwrotnie. Już teraz na PC wychodzi największa ilość exów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 18:31, byverter napisał:

> > Po prostu konsole nie mają racji bytu i prędzej czy później ten rynek upadnie.

> Nom, zupełnie jak PCty i gry na nie.
Powiedziałbym, że wręcz odwrotnie. Już teraz na PC wychodzi największa ilość exów.


A dajże spokój. Konsole maja sens, nadają się do pewnego typu gier dużo bardziej niż PCty, sprzedają się swietnie, nie widzę powodu by to się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Już teraz na PC wychodzi największa ilość exów.
Chyba wliczając jakieś crapy robione przez jedną osobę w domu.


Ale xbox i tak nie ma dobrych exclusive''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tych wysokiej jakości exclusive''ów nie zauważam - ostatnim jaki kupiłem był Alan Wake... i to było w dniu premiery.

P.S. Na byverter''a polecam nie zwracać uwagi, najwyraźniej poprawił się w szkole i pozwolono mu ponownie siąść przed komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 19:07, Niflheim napisał:

P.S. Na byverter''a polecam nie zwracać uwagi, najwyraźniej poprawił się w szkole i pozwolono
mu ponownie siąść przed komputerem.


Właśnie, miałem mu już odpisać, ale stwierdziłem, że nie ma co kolejny raz popełniać ten błąd. Szkoda czasu tracić na ludzi, którzy i tak nie zrozumieją :).

A co do tematu. Bardzo fajne podejście, tylko gdyby jeszcze się sprawdzało. Ostatnią grą na wyłączność, którą kupiłem to była moim zdaniem świetna Forza 4. Ale wszystko zaczęło się już robić nudne. Wszystko to kontynuacje, a chociażby Alana Wake''a, kontynuacji nie widać (takiej pełnoprawnej). Ale ostatnio to w ogóle branża mi się lekko przejadła, kupiłem PS3, pograłem w Uncharted''y też mi się to trochę przejadło. Gra dobra, ale po prostu teraz wszystko jest dla mnie robione na jedno kopyto. Dlatego przerzuciłem się na DS, tam nie ma pogoni za grafiką, a za grywalnością i fabułą. Zwrotów akcji w grach Japończyków to jest tyle, że czasami ciężko nadążyć :). Dlatego na chwilę obecną żadna z firm nie robi gry na jakość, a na ilość. Coraz mniej jest gier z prawdziwego zdarzenia, a coraz więcej Hollywood. Mam nadzieję, że to po prostu przez kryzys gospodarczy i Hollywood, który minie jak wszystko wróci do normy i nie będzie trzeba już szukać klientów w byłych "wyznawcach" Hollywood. To, że gracze potrzebują czegoś innego to potwierdza chociażby taki Minecraft, który pokazuje, że liczy się pomysł, a nie wykonanie i efektowność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzycho... Xbox nie ma dobrych exclusive''ów?!!? To jest platforma z najlepszymi exclusivami. Gears of War, Forza4, seria Halo to są najlepsze gry gatunku. Co ma PS3? Męskiego Tomb Raidera i by było na tyle :). No chyba że stawiasz przeciw PC ze swoimi prawdziwymi symulatorami, grami Blizzarda, MMO, RTS-ami, to wtedy się zgodzę, ale też z zastrzeżeniem że to zależy od profilu gracza, bo to są hardkorowe produkcje na całe miesiące do ogrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 19:40, scyzor napisał:

Gears of War, Forza4, seria Halo to są najlepsze gry gatunku. Co ma PS3? Męskiego Tomb
Raidera i by było na tyle :).

Seria Resistance, LittleBigPlanet, Gran Turismo 5, seria Motorstorm, Killzone, Uncharted, inFamous, Heavy Rain, Yakuza, God of War, Demon''s Souls, Metal Gear Solid 4, nadchodzące The Last of US, The Agent, The Last Guardian czy Final Fantasy Versus XIII.
Zaiste, cienizna straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/...ciach.../
God of War, Killzone, Infamous, Uncharted, Gran Turismo, Rachet & Clank, StarHawk<beta jest obiecująca>, nadchodzi The Last of Us, daj Boże w tym roku wyjdzie FF XIII Versus.
Tak, PS3 nie ma ciekawych exów...
Co do wypowiedzi pana z MS to trudno się z nim nie zgodzić iż ważniejsza jest jakość a nie ilość chociaż szkoda, że MS ma raptem tylko dwa Exy które są godn uwagi<jak dla mnie>, Girsy i Forza. Halo jest dla mnie słabe, jakoś mnie nie porwało. A Alan Wake nie był zły ale czegoś mi w nim brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowo microsoftowe robienie dobrej miny do złej gry. Wiedzą, że im konkurencja odjechała w kwestii exów to zaczynają takie gadki. Super, tylko ciekawi mnie jak oni udowodnią, że to ich exy są naj naj (skoro maja ich mniej to powinny być zdecydowanie lepsze niż oferowane PS3 i pecety). Powodzenia, może być im trochę trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta współpraca z Cytek o już to widzę... czyli więcej gier pokroju Crysis 1&2 na xbox''a. Do dziś pamiętam oburzenie graczy na konsolową wersję C2 gdzie gadka była konsole=gamer czyli low detale ale przyznać im trzeba jedne z najładniejszych low detali jakie widziałem na oczy nie ma co!! No a potem wydali w końcu C1 na konsole i pamiętam gadki zatwardziałych konsolowców na zagranicznych forach - "no to teraz będzie ekstra grafika z CryEngine 3 w 720p nie to co CryEngine 2!!".

A jak było to wszyscy wiemy z tym C1 nie pełne 720p , no graficznie to było wiadomo że będzie gorsza od wersji PC tylko czemu wszystko wygląda na low detale ze zwiększonym kontrastem, większym rozmyciem i bloom, no żeby to chociaż to trzymało te 30 fps kiedy recenzenci piszą że widać jak spada poniżej 20 fps sic!!. No ciekawi mnie ta współpraca naprawdę. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować