Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca Sniper Elite V2: Gracze są gotowi na powrót do II wojny światowej

10 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Kiedyś była moda na gry osadzone w czasach II wojny światowej, dziś dominują tytuły, których akcja toczy się we współczesności. Zdaniem Steve'a Harta z Rebellion stary trend powraca.

Przeczytaj cały tekst "Twórca Sniper Elite V2: Gracze są gotowi na powrót do II wojny światowej" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Pepsi co ty chcesz od tematu IIWŚ. Ostatnia dobra gra, w jaką grałem która była oparta na tym klimacie to CoD II i MoH:AA. Dawno temu i nieprawda. Dość to możemy mieć uber zdolności, kombinezonów, laserów i całego innego nowoczesnego badziewa. Współczesność? To wszystkie ostatnie CoDy i BFy. Jak dla mnie świetnie, że będzie to IIWŚ. Owszem chciałbym sobie postrzelać kampami nowej generacji, ale z drugiej strony nie w takich grach jak Sniper Ghost Warrior. Historia ma to do siebie, że czasem jest fajna, nawet stare bronie dla mnie mają to "coś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 17:56, KhazarOne napisał:

Ostatnia dobra gra, w jaką grałem która była oparta na tym klimacie to CoD II i MoH:AA.


Ja akurat uważam, że dobre gry o IIWŚ to nie tylko pierwsze części CoD''a i MoH''a. Dla tych, którzy lubią trochę bardziej wymagającą rozgrywkę, od tego co prezentuje CoD są np. Brothers in Arms albo Red Orchestra. Nie mówiąc już o wielu strategiach takich jak np. CoH czy Men of War. A co do samego newsa to ja ujmę to tak: IIWŚ w grach nadal może być emocjonująca i zróżnicowana pod warunkiem, że nie będą robione ciągle gry o tych samych epizodach takich jak np.Normandia czy zdobywanie Berlina. Ja osobiście uważam, że fajnym pomysłem mogłoby być stworzenie gry, w której jako żołnierz III Rzeszy wzielibyśmy udział we wszystkich najważniejszych bitwach począwszy od kampanii wrześniowej, na Berlinie kończąc. To pozwoliłoby spojrzeć na tą wojnę z innej perspektywy. IIWŚ to według mnie bardzo specyficzny konflikt: to najtragiczniejsza wojna w dziejach, ale mimo tego ona nie tylko przeraża, ale też fascynuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, Pepsi. Ale to chyba tylko TOBIE się wojenka przejadła. II WŚ jest dość ciekawa, jeśli chodzi o teatry wojny. Tylko, niestety, większość twórców ogranicza się do tego samego miejsca - Francja, Pacyfik i Front Wschodni. Lucas we wrześniowym pr0gramie mówił, że jest wiele niewykorzystanych miejsc, gdzie była jatka. Przykład z rzędu - Birma w czasie II WŚ.

To samo tyczy się nacji, w które się w wojennych grach wcielamy. Już dość mam Amerykanów (głównie spadochroniarze z 101 dywizji, wielcy bohaterowie USA) i Rusków (Dawajta obronimy Stalingrad i polecim na Berlin, towarzysze). Czasem pojawią się Brytole, ale zaznaczam, że na chwilę - potem lecą na herbatkę. Ja osobiście chętnie bym pograł w jakąś kampanię single player, gdzie główne skrzypce grają Niemcy, ewentualnie partyzantką jugosławiańską.

PS: Co do wypowiedzi Harta o Red Orchestra 2, to nie byłbym taki pewien. Gra może i się przyjęła u krytyków, ale u graczy dostała niezłe cięgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wolę kolejny desant w Normandii niż, znów walczyć z arabami lub bronić USA przed atakiem ruskich.
Wolałbym też, znów powalczyć broniami z IIWŚ jak Garand czy Thompson, a nie jakieś futurystyczne giwery z laserowymi celownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować