Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blisko cztery miliony sztuk Saint`s Row: The Third w sklepach

12 postów w tym temacie

Bardzo ładny wynik, który mnie osobiście bardzo cieszy. Miło mieć SR2 i SR3 na półce :P Brakuje jedynki no, ale niestety nie ma jej na PC, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 18:35, Ostrowiak napisał:

W sklepach 4 miliony, a sprzedane ile?


Też mnie to zawsze ciekawiło,po co ludzie podają ile egzemplarzy trafiło do sklepów,skoro mogą one tam leżeć wieczność i nikt ich nie kupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę na pewno się tego sprzedało. No i nikt nie wspomina o Steamie, gdzie grał przez ładnych pare tygodni była na pierwszym miejscu (a na Steamie trzeba naprawdę bardzo dużej liczby sprzedanych egzemplarzy, aby pojawić się w TOP10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 18:35, Ostrowiak napisał:

W sklepach 4 miliony, a sprzedane ile?


Tego niestety nie podano, ale można szacować, że ok. 3 miliony zeszło. Nie jest przecież tak, że rzucono te 3,8 mln na premierę i od tego czasu żaden sklep nie poprosił o nową dostawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny wynik. Nie dziwię się bo gra jest świetna. Niezła odskocznia od drętwego GTA :) Chodzenie z fioletowym dildio to już w ogóle szok ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 18:44, bobobo napisał:

Też mnie to zawsze ciekawiło,po co ludzie podają ile egzemplarzy trafiło do sklepów,skoro
mogą one tam leżeć wieczność i nikt ich nie kupi?


Odpowiedź jest prosta, to jest komunikat biznesowy dla inwestorów, a nie dla graczy. THQ dostało pieniądze od każdej sztuki, którą wysłało do sprzedaży. To jest dla nich przychód za Q4 2011 (i Q1 2012 pewnie też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 18:44, bobobo napisał:

> W sklepach 4 miliony, a sprzedane ile?

Też mnie to zawsze ciekawiło,po co ludzie podają ile egzemplarzy trafiło do sklepów,skoro
mogą one tam leżeć wieczność i nikt ich nie kupi?

Bo wydawca liczy ile sztuk wyszło od niego z magazynów. Jak miałby liczyć ile sprzedało się w sklepach? Do wszystkich setek tysięcy sklepów i hurtowni ma wysłac maila z pytaniem, ile u was leży sztuk na stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 15:50, bobobo napisał:

Ee,to czemu inni wydawcy/producenci podają ile egzemplarzy trafiło do sklepów? THQ nie
zna ich metod? -,-

Wszyscy wydawcy podają ile egzemplarzy opuściło ich magazyny. To czy one później trafiają na pólkę w sklepie, do magazynu sieci handlowej czy hurtowni to już ich nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 18:44, bobobo napisał:

Też mnie to zawsze ciekawiło,po co ludzie podają ile egzemplarzy trafiło do sklepów,skoro
mogą one tam leżeć wieczność i nikt ich nie kupi?

Bo firma już na tym zarobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować