Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Niestety ale winna całej sytuacji jest sama Ultima, zaczęli pre ordery na EK D3 zbierać jeszcze długo przed ogłoszeniem oficjalnego terminu wydania i ceny.
Sam zamawiałem u nich jeszcze w momencie kiedy cena była ustalona na 399zł, pamiętam że wtedy byli jedynym sklepem ktory w ogóle pre ordery zbierał na D3, nic dziwnego że teraz muszą anulować część zamówień skoro nazbierało im się nie wiadomo jak wiele a dostaną pewnie ledwo ułamek z tego.
Nie jest to pierwszy raz kiedy Ultima daje ciała w kwestii pre orderów na jakiś tytul.
Dobrze że przezornie zamówilem EK D3 również na gramie biorąc pod uwagę wcześniejsze wpadki Ultimy.
Nie zrozumcie mnie źle, nie mam zamiaru przestać w Ultimie zamawiać ale już nieraz pokazywali że nie są do końca poważnym sklepem.

Ilości jakie dostanie dany kraj są ustalane przez Blizzarda a nie przez CDP więc tłumaczenie ultimy jest po prostu pójściem na łatwizne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:58, Tenebrael napisał:

Zauważ tylko, że CDP nie jest wydawcą, ale dystrybutorem gry na terenie Polski. A to
dość spora różnica, gdyż nie od nich zależy, ile sztuk EK trafi na ansz rynek. Oni je
jedynie dystrybuują. A to dość istotna różnica. Więc jeśli już winić kogoś poza Ultimą,
to tylko Blizzarda.

Wg mnie zdecydowanie Blizzarda. Jednak CD Projekt chyba nie siedzi w miejscu i pierdzi w stołek, prawda? Coś muszą robić i muszą mieć wiedzę o ilości sztuk "rzuconych" na polski rynek. Nawet jeśli takie informacje są objęte tajemnicą handlową. W końcu po części po to Blizzard wziął ich za partnera na terenie Polski, by ich wspomogli w logistyce na rodzimym rynku CD Projektu. Jeśli w czymś zawiniła Ultima, to tylko w tym, że w odpowiednim czasie nie zablokowali przyjmowania nowych zamówień. Ale jak napisał tristan27, skąd Ultima miała wiedzieć, że Blizzard postanowi tak okrocić podaż EK na polskim rynku.

P.S. Proszę o dodanie mnie do listy:

Nick: Janek_Izdebski
Battle.Tag: ijanek#2876
BN ID: ijanek@hotmail.com
Najczęściej używany mail: ijanek@gmail.com

Po ID można już teraz mnie dodawać w WoW-ie (choć przyznam, że długo już nie grałem). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zamowilem EK 15 marca o godz.15.46 i juz oplacilem :D dobrze ,ze wtedy mialem na 18 do pracy, bo bardzo szybko zablokowali,mozliwosc zlozenia zamowienia :D dzisiaj zalatwiony urlop od 14 do 16 wiec w Diabełko zdarze troche popykac ,chociaz nie jakos hardkorowo ale przynajmniej wyspany i na luzie :P mam nadzieje,ze chociaz do 2 aktu zdarze dojsc :D a 17 niestety brutalny powrot do rzeczywistosci. 7 calych dni , ale szybko zleci :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 17:35, Flurry napisał:

Co do sklepów z grami to : GRAM.PL rządzi ! Jakoś nigdy mnie nie zawiódł :).

u mnie dosc czesto problemy z wysylka byly -.- przy zamawianiu pre orderow , gra czesto 2-3 dni po premierze dochodzila ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 17:35, Flurry napisał:

Co do sklepów z grami to : GRAM.PL rządzi ! Jakoś nigdy mnie nie zawiódł :).

Zapominasz dodać o dodatkowych 4 zł za odbiór w punktach odbioru osobistego. Ultima i Empik.com czegoś takiego nie mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 17:50, mateusz111 napisał:

> Co do sklepów z grami to : GRAM.PL rządzi ! Jakoś nigdy mnie nie zawiódł :).
u mnie dosc czesto problemy z wysylka byly -.- przy zamawianiu pre orderow , gra czesto
2-3 dni po premierze dochodzila ;x


Weź mnie teraz nie strasz właśnie potwierdziłem wysyłke mojego D3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 17:50, mateusz111 napisał:

u mnie dosc czesto problemy z wysylka byly -.- przy zamawianiu pre orderow , gra czesto
2-3 dni po premierze dochodzila ;x


A to ciekawe, jak ja zamawiam to na następny dzień kurier przynosi mi grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 17:50, mateusz111 napisał:

u mnie dosc czesto problemy z wysylka byly -.- przy zamawianiu pre orderow , gra czesto
2-3 dni po premierze dochodzila ;x


Taa, bardzo ciekawe, bo zawsze kiedy zamawiam, przesyłkę mam w domu następnego dnia po nadaniu. Akurat tutaj gram.pl nie zawiódł mnie ani razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jakiej porze zazwyczaj przyjeżdża kurier ? przed południem czy raczej po ?
Kurcze tak mi się ten ostatni tydzień dłuuży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 18:10, MadoY napisał:

O jakiej porze zazwyczaj przyjeżdża kurier ? przed południem czy raczej po ?
Kurcze tak mi się ten ostatni tydzień dłuuży :P

Różnie. DPD jest u mnie zawsze rano, DHL zwykle po południu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 18:07, Isildur napisał:

Taa, bardzo ciekawe, bo zawsze kiedy zamawiam, przesyłkę mam w domu następnego dnia
po nadaniu. Akurat tutaj gram.pl nie zawiódł mnie ani razu :)

uncharteda 3 , tak samo jak i assasins creed revolutions, dostalem 2 dni po tym , jak ludzie na forum pisali o tym, ze juz maja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2012 o 18:14, mateusz111 napisał:

uncharteda 3 , tak samo jak i assasins creed revolutions, dostalem 2 dni po tym , jak
ludzie na forum pisali o tym, ze juz maja :(


Generalnie, to pewnie wszystko Twoja wina. Ja zawsze zostawiam kurierom mleko i ciasteczka, dzięki czemu traktują mnie z pierwszeństwem i szybko dostaję zamówione paczki :)
Isildur widocznie też ten sposób praktykuje. Spróbuj następnym razem, a zobaczysz, że Twoja sytuacja się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie gostek z UPS byl chwile po 13 , jak zamawialem nie dawno bf2 . ale z tym moze byc roznie bo pewnie mnostwo paczek beda mieli do rozwiezienia. mam nadzieeje,ze sie streszcza bo cisnienie na granie 15 bedzie ogromne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:26, Janek_Izdebski napisał:

Ja kupuję edycję standardową, więc problem mnie nie dotyczy. A tak przy okazji, jak patrzę
na zawartość EK, to nie widzę w niej nic nadzwyczajnego... ;) Ale to tylko moje zdanie.

I nie tylko Twoje. Sam się kiedyś napalałem na to EK ale jak się bliżej przyjrzałem zawartości to nic tam prócz Czaszki Osta i Artbooka nie ma ;/ co mi po kolejnym Diablo II co najwyżej mógłbym sprzedać komuś te klucze. Może by się zwróciło. Bzdury dla WoWa i inych tam pierdół mi nie potrzebne. 4GB pendive ? ehh to takie jeszcze produkują ? xD
Wygląd jak Soul Stone ehhh nie poręczny. Może mam sobie go w głowę wbić ? :>
Wole standardową edycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2012 o 18:24, Braveheart napisał:

Wole standardową edycję :)


To oficjalnie jestem w szoku. Byłem przekonany, po tym jak chciałeś dać 150pln za poradnik do Diablo I, że na sto procent kupisz edycję kolekcjonerską ;)
Mnie delikatnie kusi artbook, soundtrack i wywiady z twórcami, ale nie wiem czy zdecyduje się na zakup nawet jak znajdę jakąś bezpańską EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie kusi to tylko artbook. Ten filmik z wywiadami zapewne za jakiś czas ktoś wyśle w sieć albo na innego "Jutuba" ;-) więc problemu z obejrzeniem nie będzie. Soundtrack pewnie za jakiś czas będzie za śmieszne pieniądze do kupienia chociażby na iTunes. Wszystko w swoim czasie :)
Nic ni po pendrive 4gib jak mój iPhone ma 8GB i drugi 16.... A i pendrive nieporadny trochę jest... Oki fajnie może np robić gdzieś za mały kamień dusz aby dobie stał albo za "Awaryny" pen. Ale ogólnie chyba jedynie to wbicia sobie w łeb służył aby zło mogło być w każdym z nas ]:-> Nawet się nie pofatygowali o mapę świata Sanktuarium. 350 PLN .... no way!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slyszeliscie o tym,ze USa ma miec udostepniona mozliwosc instalacji i patchowania 4godziny predzej niz start serwerow ;> ciekawe czy ten zabieg bedzie tez u nas. mimo ,ze gre dostane dopiero 15 to dziwne jest to embargo na wysylke do 15 maja skoro pozwola im na to :D
http://us.battle.net/d3/en/blog/5338015/Launch_Day_Preparation_Guide-5_7_2012#blog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 18:24, Braveheart napisał:

I nie tylko Twoje. Sam się kiedyś napalałem na to EK ale jak się bliżej przyjrzałem
zawartości to nic tam prócz Czaszki Osta i Artbooka nie ma ;/ co mi po kolejnym Diablo II co
najwyżej mógłbym sprzedać komuś te klucze. Może by się zwróciło. Bzdury dla WoWa i inych
tam pierdół mi nie potrzebne. 4GB pendive ? ehh to takie jeszcze produkują ? xD
Wygląd jak Soul Stone ehhh nie poręczny. Może mam sobie go w głowę wbić ? :>
Wole standardową edycję :)

Szkoda tylko, że najmniej winna całego zamieszania Ultima dostanie mocno po tyłko po tym zamieszaniu... Już teraz mają niezły atak na swoim profilu na FB. Telefony też jakieś takie głuche... Przykra sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się