Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Nie ma co, napewno bedzie hiciak ale trzeba tez myśleć o ew. wadach. ile gier miało byc coś typu pewniak na 10 w cda ( to przykład), a później się okazuje... Dobrze, że orki będą miały nowy image, ale inteligencją powinny dorównywac Tarrokowi z 1. Najwazniejsza jest dobra fabuła i klimacik . Mi się podobał poczatkowy w jedynce, gdy było sie jeszcze uczniakiem i pełno qestów przed nami.
Oto najnowsze ksiazki (i nie tylko [ble- wszystko za ...] ) o świecie
Need for ścierwojad : nauka gotowania w Myrthanie
Troll raider, czyli monster kieszonkowiec (nie mylić z pokemonami )
Call of Bezimienny - imię głównego "bophatera" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 17:15, Monastor napisał:

Otrzymanie 10 w CDA to chyba nic trudnego

Chciałbym :).
Chociaż dużo osób narzeka na grafike G3 nie wiem czemu ?
Myśle ze w CDA może być podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 17:15, Monastor napisał:

Otrzymanie 10 w CDA to chyba nic trudnego

Oni są tacy że po Oblivionie to teraz każdej rzeczy mogą się przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 17:17, Darkstar181 napisał:

Oni są tacy że po Oblivionie to teraz każdej rzeczy mogą się przyczepić.

Myślę, że Oblivion wcale nie robi dobrego wrażenia... to dobra gra... ale pełno w niej błędów i jest trochę płytka.
Dzięki modom może zasłużyć na 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2006 o 17:44, Monastor napisał:

Dzięki modom może zasłużyć na 9

Podoba mi się twoje poczucie humoru:0 Moim zdaniem też w CDA zawyżyli tej grze ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 17:48, Darkstar181 napisał:

Podoba mi się twoje poczucie humoru:0 Moim zdaniem też w CDA zawyżyli tej grze ocenę.


Heh.. A ja ją mam i już nie gram.. Brakuje jej tego "czegoś" co mnie do niej przyciągnie.. Niestety znudziła mi się.. Więc jak dla mnie daję i tak wysoko słabe 8/10.. dlatego tylko że grafika i muzyka jest fajna:) ale to nie wszystko.. Zwłaszcza w tego typu gierkach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka questów jest naprawdę dobrych i oryginalnych (screen 2)... Tylko podziemia monotonne, a tym bardziej bramy oblivionu... nie ma tej pustki z morka, są ładne krajobrazy, a do tego podróżowanie "palcem po mapie"... Trochę większa różnorodność przedmiotów by się przydała i lepszy system walki...

Dużo wnoszą mody... nowe miejsca, przedmioty... pomaga też możliwość zmiany stylu gry... Mojego maga zbrojnego rozwijam od 32 poziomu jak zabójcę... łuk, skradanie i magia stosowna... do tego genialnie wygląda z łukiem, krasnoludzkimi strzałami, czarnym kapturem i czarną, daedryczną zbroją ;) (screen 1 i 4)

Gram już 134 godziny, a nadal mi się chce... zupełnie inaczej niż z morkiem.
Główny wątek jest dość krótki, ale jest parę fajnych rzeczy (screen 3)... Dawno go ukończyłem i teraz robię misje dla wszystkich gildii.

Żeby było na temat... Gothic 3 ma trudny orzech do zgryzienia... musiałby być tak dobry jak część pierwsza, żeby wygrać rywalizację z Obkiem
Jak na TES, gra jest naprawdę niezła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 19:48, Monastor napisał:

Kilka questów jest naprawdę dobrych i oryginalnych (screen 2)...


- no nieźle, na grę robioną od połowy 2002 roku, kilka zadań jest naprawdę dobrych...- pogratulować twórcom!

Dnia 09.05.2006 o 19:48, Monastor napisał:

Dużo wnoszą mody... nowe miejsca, przedmioty... (...)


- to teraz już żeby pograć w grę nie wystarczy ją kupić, jeszcze trzeba się zaopatrzyć w 30 modów, które ją uczynią atrakcyjną..? Beznadziejne podejście do tworzenia gier...

Dnia 09.05.2006 o 19:48, Monastor napisał:

Żeby było na temat... Gothic 3 ma trudny orzech do zgryzienia... musiałby być tak dobry jak
część pierwsza, żeby wygrać rywalizację z Obkiem, Jak na TES, gra jest naprawdę niezła


Wystarczy, aby G 3 był tak dobry jak G 2*, a Oblivion zostanie daleko w tyle, choć ciężko porównywać te gry (zawsze będę to powtarzał), bo taką grę jak Gothic się przeżywa jak film, w historii konkretnego bohatera , a Oblivion to taka gierka do zabawy...(jak ktoś się lubi bawić intefrejsem i podziwiać jak ładnie zrobiono to i tamto - moim zdaniem nie o to powinno chodzić w dobrej grze). Zatem obie gry zakładają zupełnie różne podejścia do gracza, inną koncepcję gry. Nie skończyłem Obliviona więc nie mogę go ocenić, ale z tego co grałem (ok 10 h), to ta gra jest maksymalnie na 6/10 - tak nisko z powodu kilku poważnych błędów - m.in. koszmarne skalowanie i możliwość bardzo szybkiego ukończenia gry, co skutkuje kompletnym zawaleniem procesów motywacyjnych gracza...bo skoro poznamy rozwiązanie głównej historii, to cóż nam więcej pozostaje?? Potwory nie stanowią wyzwania,bo jest skalowanie, to po cóż nam się rozwijać? Itd. itd. ...

Pojawiło się parę nowych screenów z Gothic 3, można je znaleźć w tym artykule (uprzedzam, że są kiepskiej jakości, także nie narzekać, że grafika wygląda brzydko...):

http://www.multiplayer.it/articolo.php?id=20722

Już za parę dni targi w Los Angleles więc już niedługo dostaniemy sporą porcję nowych materiałów (filmików, screenów, może fragment ścieżki dźw.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać...

* Gothic 2 jest dla mnie lepszy od G 1, może ma tochę mniej klimatu i jest dość prosty pod wzgl. fabuły (co wcale nie musi być wadą), ale ma wiele innych cech (już się nie będę o nich rozpisywał), które ogółem czynią drugą część o wiele lepszą od jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 23:03, verbum napisał:

> Kilka questów jest naprawdę dobrych i oryginalnych (screen 2)...

- no nieźle, na grę robioną od połowy 2002 roku, kilka zadań jest naprawdę dobrych...- pogratulować
twórcom!

Widziałeś grę z setką oryginalnych questów?
Przyznam, że nawet w gothic 1 questy są standardowe w porównaniu do tych kilku.
Wo jest niebotyczne ulepszenie względem morka, w którym każda misja była nudna (przynajmniej w podstawce)

Dnia 09.05.2006 o 23:03, verbum napisał:

> Dużo wnoszą mody... nowe miejsca, przedmioty... (...)

- to teraz już żeby pograć w grę nie wystarczy ją kupić, jeszcze trzeba się zaopatrzyć w 30
modów, które ją uczynią atrakcyjną..? Beznadziejne podejście do tworzenia gier...

Wcale nie trzeba... po 120 godzinie urozmaicają, żeby było ciekawiej... grałbyś w G2 przez 120 godzin bez przerwy dłuższej... chyba nie

To gry podobnej klasy... Bardzo dobre... ale nijak się mają do HoMM3, MM7, czy Gothic 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 00:46, Monastor napisał:

To gry podobnej klasy...


- hehe, pożyjesz jeszcze z 10-15 lat i gwarantuję Ci, że przy grze takiej jak Oblivion nie posiedzisz dłużej niż 2, 3 godziny (potem gra wyląduje w koszu...)* - wtedy dostrzeżesz pewną istotną różnicę między Oblivionem a Gothikiem ;)
Oczywiście są starsi gracze zagrywający się w Obliviona (jak podejrzewam, choć sam takich nie znam), ale chyba nie cenią sobie za bardzo czasu...

* choć pewnie gry sie trochę zmienią do tego czasu, ale z pewnością nie posiedzisz dłużej przy grze, w której chodzi głównie o piękne widoczki i kupienie sobie wieży, domku, wykonywanie zadań, które do niczego nie prowadzą...itd.

/kończę ten off-topic/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 12:14, Milteen napisał:

czy sa jakies nowe wiesni na temat III ?

Na razie nic nowego pewnie pojawią sie nowe wiesci po targach E3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 12:14, Milteen napisał:

czy sa jakies nowe wiesni na temat III ?


W CDA był ostatnio artykuł i czasami dochodzą po dwa jakieś screen''y,
ale nic nowego poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 01:07, verbum napisał:

* choć pewnie gry sie trochę zmienią do tego czasu, ale z pewnością nie posiedzisz dłużej przy
grze, w której chodzi głównie o piękne widoczki i kupienie sobie wieży, domku, wykonywanie
zadań, które do niczego nie prowadzą...itd.

Przepraszam... do czego prowadzą zadania poboczne w gothicu?
Gothic to moja ulubiona gra i jest lepsza niż oblivion, który jest mniej więcej klasy gothica 2.

Podoba mi się, że w grze są innowacje... nie chodzi tu o badziewne dodatki jak domki... Oblivion ma całkiem przyzwoity klimat, świat gry jest w nim dobrze przedstawiony, wszystko wygląda estetycznie i jest wiele miejsc, które na prawdę się pamięta. Bardzo podobały mi się misje takie jak "Dreamworld Amulet", czy też "Brush with death", zawierały coś, czego nie uświadczysz w innych cRPGach.

Obliviona możesz przejść w taki sposób, żeby "o coś chodziło", zajmie Ci to 20 godzin... potem możesz wykonać zadania dla gildii, w których o dziwo też "o coś chodzi" i tworzą jakąś linię fabularną"... do tego są pojedyńcze misje, ale nie takie jak w Morku (przynieś, zabij, przyprowadź), tylko dość innowacyjne... zdecydowanie bardziej niż w Gothic 2

Nie sugeruj się moim wiekiem, nienawidzę kiedy ktoś traktuje mnie jak dziecko bo mam 16 lat. Wielu graczy po 30-tce wykazuje mniejszą znajomość gier i nie potrafi docenić "starego, dobrego klimatu".

Zobaczymy jaki będzie Gothic 3... Oblivion daje swobodę... jest tym, czym powinien być Morrowind. Grą oferującą wolność wyboru i swobodę tworzenia (mody, edytor postaci sprzyjający "role playingowi"). Gothic jest miodny, ale szybko się kończy. Oblivion jest przyzwoity, ale można grać długo, bez znudzenia... w oczekiwaniu na kolejnego gothica ;)

Dostrzegam różnicę między obkiem i gothikiem... Jest ogromna.
Ty chyba twierdzisz, że ja lubię Obka ze względu na podobieństwa do simsów... wręcz przeciwnie...
W grach uwielbiam możliwość eksploracji... Seria TES miała ją zawsze zapewniać, nie było jednak czego eksplorować, trafiało się na pustynie... W Oblivionie jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są świetne : - D I jest pokazane czarowanie ! : - D Ale to już widzieliśmy na gothic3.com i worldofgothic.com...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 19:07, WorldWar3PL napisał:

Są świetne : - D I jest pokazane czarowanie ! : - D Ale to już widzieliśmy na gothic3.com
i worldofgothic.com...



Racja, ale nikt tu o tym nie pisał, a poza tym screeny pojawiły się dzisiaj, więc wiele osób mogło ich nie widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować