Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2005 o 09:21, Lady Vader napisał:

> - co do tych kobiet w Gothic 3, to spójrzcie no na Gorna i te dwie kobiety...
> (czy to już nie lekka przesada te stroje?:) :

Nie jesten feministką ale denerwuje mnie fakt, że kobiety (w wielu przypadkach) wykorzystywane
są tylko jako obiekty seksualne (G1 niewolnice w skąpych strojach, czy G2 "dom uciech" w Khorinis).
Dobrze, że w G2 jest kilka NPC-ów kobiet, których rola nie ogranicza się tylko do świecenia
tyłkiem. Mam nadzieję, że w G3 będzie ich jeszcze więcej...


Akurat w Gothicu I taki stan rzeczy da się chyba małtwo wytłumaczyc.
Jest to kolonia karna, gdzie zrzucani zostali główni drobni przestępcy i wielkie męty. Trudno więc pośród takiego towarzystwa znaleźć kobietę - ale z drugiej strony, kobiety-piraci w czasach nowożytnych również były i chyba nieustępowały kolegom po fachu :].

A skąd się więc znalazły w roli pracownic? Przecież Stary Obóz zdobył monopol na handel rudą ze światem zewnętrznym, więc dawali im co chcieli - tradycyjnie i współcześnie więźniowie swoje potrzeby wręcz fizjologiczne załatwiają między sobą. A jak się trwafiła taka sposobność.

W sumie to brutalne, ale niestety prawdziwe.


Ale mnie również w Gothicu II cieszy obecność kobiet w normalnej roli - w jakimśstpniu zarządzają gospodarstwami, gadają z koleżankami - z drugiej strony, poza kilkoma drobnymi queścikami też nie mają znaczenia. Poza tym najwyższe stanowisko to żona gospodarza - nie ma, jak to bywa w takich mnie realistycznych crgp''ach, kobiety-zarządcy, kapitana, dowódcy. Też liczę na ich większą rolę (a przy okazji ładną grafiką ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- ten Gorn to chyba tak na pustyni z tymi kobietami...bo gdzie indziej miałyby być tak ubrane? - tylko w gorącym pustynnym klimacie, czyli już wiemy gdzie uda się Gorn po przybyciu na kontynent i tam go pewnie spotkamy :)))
No właśnie kobiety...- w Gothic I tak je potraktowano, że aż się śmiałem (patrząc np. na tę, która się kąpała w wannie...te ruchy...), i pewnie im się dostało za tzw. seksizm, bo w Gothic II, to nawet pod Czerwoną Latarnią, Nadia tańczy w sukni...;) Niby można tłumaczyć, że to były "kryminalistki", więzione przez "kryminalstów", a więc środowisko o specyficznych prawach, gdy w Gothic 2 mamy już zwykłe portowe miasto, stąd może większa surowość
obyczajów. W Gothic III (a jak zapowiadali mają wrócić do stylu z Gothic I), będzie sporo zróżnicowanych grup ludności, dlatego pewnie chcą w pewnych rejonach kontynentu zróżnicować i stroje...(bo chyba kobiety w otoczeniu króla Rhobara to raczej nie będą tak ubrane...:), jest mowa o gladiatorach w G 3, więc może nawiązują tymi strojami do pewnego okresu z historii starożytnej, gdzie kobiety faktycznie nie nosiły zbyt dużo na sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 12:28, Lady Vader napisał:

Masz rację słowo "wykrzystwne" nie jest adekwatne.Niemniej jednak miło by było gdyby kobiety
w Gothiku (poza tym że seksowne) były dobrymi wojowniczkami, magami, złodziejami (Katia w G2)
a nie tylko kurami domowymi albo paniami do towarzystwa. Można przecież połączyć przyjemne
z pożytecznym ;)))

Wyjątkowo nie tnę twojego posta, jak obyczaj by nakazywał. I w naszej historii kobiety za broń chwytały, kiedy nam, mężczyznom, sił brakło, by przed liczniejszymi nieprzyjacioły się obronić. Wolałbym jednak, aby kobiety bardziej o rodzinę dbały, o dzieci, czyli o to, co my znacznie gorzej potrafimy. Być może, kura domowa źle się komuś kojarzy, ale trudno Jej rolę przecenić. To my, mężczyźni, zdolni do wielkich czynów jesteśmy, ale wtedy, gdy o co walczyć mamy, gdy owa "kura domowa" zaplecze rodzinne nam tworzy. Bo cóż meżczyzna bez rodziny może? Zapewne zginąć chwalebnie, ale sztuką jest zwyciężyć i do rodziny, w tym do tej "kury domowej" wrócić. W Gothicu, bądźcie sobie wojowniczkami, skoro Was to cieszy, ale w życiu, pielęgnujcie raczej miłość i wyrozumiałość, bo jak wszyscy serca będziemy mieć twarde, czemu wojna sprzyja, źle na tym wyjdziemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 13:30, Backside napisał:

> > -/.../
>
Jest to kolonia karna, gdzie zrzucani zostali główni drobni przestępcy i wielkie męty. Trudno
więc pośród takiego towarzystwa znaleźć kobietę - ale z drugiej strony, kobiety-piraci w czasach
nowożytnych również były i chyba nieustępowały kolegom po fachu :].

I w czasach nowożytnych mieliśmy podobny "eksperyment" na skalę kontynentu. Australia, to przecież była kolonie karna, gdzie prostytutka, złodziej/ka, bandyta i policjant utworzyli w sumie nie najgorsze społeczeństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle aby była fabuła ciekawsza (choć myśle że to praktycznie niemożliwe) i grafika poprawiona szczególnie efekty kolizjii(wicei co mam na myśli) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:03, Igor FCBayern napisał:

Wiecie kiedy bdzie premiera g3?

Premiera GIII zapowiadana jest na I kwartał 2006. Co do lepszości GIII nad wcześniejszymi częściami to moim zdaniem powinien być lepszy od GI, bo GI jest najlepszy z serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:00, KrzysztofMarek napisał:

I w czasach nowożytnych mieliśmy podobny "eksperyment" na skalę kontynentu. Australia, to przecież
była kolonie karna, gdzie prostytutka, złodziej/ka, bandyta i policjant utworzyli w sumie nie
najgorsze społeczeństwo...



Ale chyba jednak jest kilka różnic :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:30, Backside napisał:

> Wiecie kiedy bdzie premiera g3?


*** Uwaga ***

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=23600

Serwis GOL podaje, iż premiera Gothica III została przesunięta na4 kwartał 2006

:(

Idąc tym tropem to w planie wydawniczym CDP GIII jest"dalej w 2006". Pamiętajcie jednak że to brytyjski dystrybutor wystawił "4 kwartał"a nie JoWood, a na oficjalej stronie GIII jest nadal Q1/2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:41, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
> Ale chyba jednak jest kilka różnic :].
Tak. Główna różnica to taka, że w Gothicu to nie naprawdę...;)



Moze jeszcze taka, że Australia jest "ciut większa", nie łażą tam Orkowie i Zębacze w obrębie kilometra od obozu, nie ma magicznej bariery.

Nie jestem za to pewien czy wszyscy musieli pracować w kopalniach, aby przeżyć i jak szybko uzyskali swobody tak, że mogli budować co im się chce, gdzie im się chce, oraz handlowac.

Ale to, jak mówisz, nie są główne róznice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 15:59, Raylin napisał:

> Serwis GOL podaje, iż premiera Gothica III została przesunięta na4 kwartał 2006

>
> :(

A serwis RPGDot pisze sprostowanie: http://www.rpgdot.com/#44701

ja tam nie zwątpiłem ani przez chwile :P wszedłem patrze na stronie jowooda i wszystko jasne :P 1Q2006 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2005 o 16:07, janosikPL napisał:

ja tam nie zwątpiłem ani przez chwile :P wszedłem patrze na stronie jowooda i wszystko jasne
:P 1Q2006 :P


- ja też to jeszcze wczoraj zobaczyłem na rpgdot.com, ale wszedłem na oficjalną stronę gry i tam ciągle stoi, zę 1 Q 2006, także się nie przejmowałem...ale cieszy, że ktoś z Piranii zareagował i jest sprostowanie, czyli spodziewają się skończyć wcześniej - pewnie tak jak wszyscy myślimy:premiera maj/czerwiec 2006r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 17:48, verbum napisał:

pewnie tak jak wszyscy myślimy:premiera maj/czerwiec 2006r.

Ja tam mogę poczekać i pół roku dłużej, byle gra była dopracowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować