Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Guild Wars 2 - już graliśmy!

38 postów w tym temacie

W Guild Wars grałem 5 lat, katując wszystkie tryby PvP i już nie mogę się doczekać GW2 i pięknie prezentującego się World vs World. Dajcie już Pre-ordera kolekcjonerki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedne z nielicznych MMO na które naprawdę wyczekuję.
Mysza na jakiej zasadzie dostaliście pass? Tylko na weekend czy jakoś inaczej to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 18:47, el-coyote napisał:

Jezu, ja juz chce w to pograc :((...orientuje sie ktos czy bedzie Open Beta?

Będzie :) Ma się zacząć w marcu i skończyć w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 18:52, Tomekku napisał:

Jedne z nielicznych MMO na które naprawdę wyczekuję.
Mysza na jakiej zasadzie dostaliście pass? Tylko na weekend czy jakoś inaczej to wygląda?

Na razie był tylko ten weekend. Jak pisałem, mam nadzieję, że nas jeszcze wpuszczą na serwery. Gra jest zbyt duża, żeby ją w całości obcykać w dwa dni. ;) Poza tym chciałbym porządnie pobawić się i napisać coś o PvP i crafcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupię. Mimo że trzecim okiem wyczuwam kolejne mmo-fail to kupię choćby po to żeby się przekonać. W końcu, w jedynkę grałem dość długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 19:23, szmarcin napisał:

Artykuł nawet dobry, choć więcej detali zdecydowanie polepszyłoby jego innowacyjność...


I byłyby dłuższy niż moja broda oraz za dwa dni. :) Owszem, da się więcej napisać, ale skupiłem się na najważniejszych moim zdaniem elementach. Od detali są dedykowane portale fanowskie, to zbyt wielka gra na opisywanie w jednym tekście wszystkiego. I co te detale mają do innowacyjności? ;)

Dnia 20.02.2012 o 19:23, szmarcin napisał:

I czemu nie macie własnych screenów ani gameplay?


Screenów nie pozwolono robić, a w zasadzie publikować. Krótko i w temacie. Gameplay można było zgrać, ale po włączeniu frapsa miałem slideshow. Nie dało się grać, a tym bardziej oglądać potem tego. Więc dałem sobie spokój. Może kolejny build będzie bardziej przyjazny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Którą to klasą nie wystarczało klepać jedynki na zadaniach fabularnych? :>
Naprawdę nie wydawało się Tobie, że jest za prosto? Ani ani trochę? ;>
Zwłaszcza na zwykłych, szarych eventach :>

BTW, nie możecie nic dawać a kurka inne serwisy powstawiały filmiki/screeny wszystko. Różna prasa różne NDA czy oni to mają w nosie? :p

Grałeś Solo czy w jakiejś gildii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 19:34, Selv napisał:

Którą to klasą nie wystarczało klepać jedynki na zadaniach fabularnych? :>


Grałem głównie Thiefem z dwoma pistolami. Było kilka akcji, w których ledwie przeżyłem. Choć nie była to kwestia siły przeciwników, ale ich liczby i małej przestrzeni.

Dnia 20.02.2012 o 19:34, Selv napisał:

Naprawdę nie wydawało się Tobie, że jest za prosto? Ani ani trochę? ;>


Za prosto? Nie zawsze. Ogólny poziom trudności nie był jakiś wyśrubowany specjalnie of coz, ale czasami trzeba było się troszkę nagimnastykować. Na satysfakcjonującym poziomie.

Inna sprawa, że później szło już gładko. Combo w postaci podwójnej serii strzałów i dwóch pasywów - przyspieszenia odnawiania action pointów thiefa i regeneracji zdrowia podczas zadawania obrażeń sprawdzało się w PvE znakomicie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 19:30, Myszasty napisał:

> Artykuł nawet dobry, choć więcej detali zdecydowanie polepszyłoby jego innowacyjność...
I co te detale
mają do innowacyjności? ;)


Mają tyle, że (nie chcę tutaj hiperbolizować) około 40% info, które jest w tekście, było wiadome przed betą. Można było zrobić odsyłacz do znanych info w poprzednich waszych zapowiedziach i IMO skupić się na wypróbowaniu innych, nie tak dobrze dotychczas opisanych mechanizmów.

Dnia 20.02.2012 o 19:30, Myszasty napisał:

> I czemu nie macie własnych screenów ani gameplay?

Screenów nie pozwolono robić, a w zasadzie publikować. Krótko i w temacie.

Chyba pozwolono. Inne serwisy je mają. Publikacje były zablokowane do 15 godziny (dzisiaj).

Dnia 20.02.2012 o 19:30, Myszasty napisał:

Gameplay można było zgrać, ale po włączeniu frapsa miałem slideshow. Nie dało się grać, a tym bardziej
oglądać potem tego. Więc dałem sobie spokój. Może kolejny build będzie bardziej przyjazny.

Tak myślałem. Przeczytałem chyba 4 artykuły zagraniczne i oglądnąłem drugie tyle gameplays, i wszędzie piszą, że mieli problem z nagraniami :) co zresztą na niektórych widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 19:34, Selv napisał:


BTW, nie możecie nic dawać a kurka inne serwisy powstawiały filmiki/screeny wszystko.
Różna prasa różne NDA czy oni to mają w nosie? :p

Jakie serwisy mają autorskie screeny? Dawaj linki. A z filmikami jest jak mówiłem - po włączeniu nagrywania we frapsie nie dawało się grać w zasadzie. No sorry, może Q8400 nie jest już najnowszy, może 4 gigsy ramu to za mało, może podkręcony 560Ti to złom... Ale inne giery na tym banglają aż miło. Nawet TOR potrafi skoczyć powyżej 100 fpsów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że pistolety to straszny był badziew, może dlatego.
Wyczytałem nawet, że lepiej było na dwóch daggerach+shortbow śmigać z sygnetem do wysysania życia ;P
Strzały z shortbowa podobno odbijały się od przeciwników lecząc za każdym razem za 1% życia (1 strzał =3%hp)
Ot, ploty takie tam ;)

http://www.guildwars2guru.com/forum/press-closed-beta-test-t27964.html
Tutaj jest lista, rozumiem, że można było nagrywać ale nie screenować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, zapowiada się na prawdę porządna gra. Mam pytanie do Myszastego - na jakim sprzęcie odpaliłeś grę? Jestem ciekaw, czy będzie potrzeba jakiegoś sprzętu z "górnej półki", czy starczy jakiś średniak. Wiem wiem, deweloperzy zapewniają, że wymagania nie będą zbyt wygórowane, ale mimo wszystko lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 19:51, Selv napisał:

Słyszałem, że pistolety to straszny był badziew, może dlatego.
Wyczytałem nawet, że lepiej było na dwóch daggerach+shortbow śmigać z sygnetem do wysysania
życia ;P
Strzały z shortbowa podobno odbijały się od przeciwników lecząc za każdym razem za 1%
życia (1 strzał =3%hp)
Ot, ploty takie tam ;)


Dps, to one mają całkiem niezły, szeregowy mob schodzi zazwyczaj po serii zdjęcie pancerza + wspomniana palba. Na eventach też zawsze miałem złotko bez wyjątku za mini-bossów. Leczy to również w tej kombinacji całkiem uczciwie, bo za każdy strzał (a jest to seria) oddaje % zdrowia. Problemy zaczynały się, gdy biło mnie kilku na raz. Na szczęście da się uciekać i unikać. Poza tym, trudno cokolwiek oceniać na maks 30 levelu - zero szans na odblokowanie wszystkich skilli i przekminienie kombinacji. Ja tam lubię broń palną w światach fantasy i będę na pewno eksperymentował.

Dnia 20.02.2012 o 19:51, Selv napisał:


http://www.guildwars2guru.com/forum/press-closed-beta-test-t27964.html
Tutaj jest lista, rozumiem, że można było nagrywać ale nie screenować?


Owszem. Podejrzewam, że jeśli NDA było takie samo na całym świecie, to żaden portal nie może mieć własnych screenów. A filmiki... Cóz, poczekam na lepszy build. Przy 15-20 klatkach gra się tragicznie, a filmiku nie da się oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować