Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bioware: gracze spędzają przy Star Wars: The Old Republic średnio 4-6 godzin

26 postów w tym temacie

w tygodniu najwięcej graczy siada do gry popołudniami.

No shit, Sherlock... Ciekawe czemu tak się dzieje... Może dlatego, że w ciągu dnia większość graczy jest w szkole/pracy? Naaah, to by było za proste.

A bardziej serio: zamiast zajmować się tego typu nic nie znaczącymi duperelami, mogliby w końcu podać trochę informacji o patchu 1.2. Bo jakoś cicho się w tej sprawie zrobiło, co trochę mnie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Bioware: gracze spędzają przy Star Wars: The Old Republic średnio 4-6 godzin" - Hah :) Brzmi jakby gracze nie mieli takich sesji tylko tyle spędzali przy grze w ogóle ;P 4-6 godzin i papa SW:TOR ;P
Ale z drugiej strony... Czy sesje przy innych grach MMO są krótsze? Wydaje mi się, że chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 11:39, Phobos_s napisał:

"Bioware: gracze spędzają przy Star Wars: The Old Republic średnio 4-6 godzin"
- Hah :) Brzmi jakby gracze nie mieli takich sesji tylko tyle spędzali przy grze w ogóle
;P 4-6 godzin i papa SW:TOR ;P
Ale z drugiej strony... Czy sesje przy innych grach MMO są krótsze? Wydaje mi się, że
chyba nie.

Rekordowa sesja w WOWie trwała kilka dni. Rekord należał do Snowy, która zresztą nie przeżyła tego wyczynu. Z jednej strony szkoda, z drugiej trzeba przyznać, że nikt normalny nie gra bez snu i jedzenia kilka dni (no, w sumie mało kto przekracza kiedykolwiek (6-7 godzin, a i to w wyjątkowych wypadkach). W nie-MMO. W MMO są tacy co grają po 10, ale dotychczas słyszałem tylko o 2 przypadkach zagrania się na śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłbym sobie w coś z SW, ale ten abonament. Mogliby dać coś z mikropłatnościami, bo wtedy sama gra byłaby darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało precyzyjne to określenie....pomijam to, że tytuł newsa napisany tak, jakby ktoś po 4-6 godzinach anulował subskrypcję i kasował grę :P Ale 4-6 godzin na jedną sesję, tylko nie wiadomo czy to dziennie, tygodniowo czy raz na 3 miesiące na tyle siadają :p

Ale zgodzę się z tym, że jak już w końcu włączę TORa to prędko go nie wyłączam(dlatego mam opory z odpaleniem go ok 21, bo wiem, że powinienem pójść spać ~23, a wtedy idę ~1 :p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrafi wciągnąć nie powiem, że nie. Tylko jak wczoraj o 20 skończyłem grać, wstałem to jakbym był pijany. No i poszedłem "pijany" wypić browary. I jak w star warsie było. hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 16:28, SinfulScholar napisał:

to jaka ta średnia? bo pomiędzy 4 a 6 godzinami to jest jednak znacząca różnica


Widocznie tylu samo graczy grało tak 4, jak i 5 czy 6 godzin, przez co wyznaczenie dokładnej średniej (5h) mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„tylko-jeden-więcej-quest”

Jak już się korzysta z tłumaczy to potem wypada na swoje miejsce wyrazy po polskiemu ustawić ;)

Generalnie, to fabuła jest całkiem solidna jeśli kogoś wciągnie to nic w tym dziwnego. Inna sprawa, że sam watek główny nie zapewni stałego przypływu gotówki. Wystarczy sprawdzić różnicę w populacji serwerów w godzinach szczytu parę tygodni po premierze i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz ja moge o TORze powiedzec ...
Jak jeden kolega wyzej ... Do 50 lvla grasz jak wariat a potem jest ... Nudno...
Jednym slowem ja zaluje wydanej kasy na stwora =p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Trwa"? Obserwując odpływ graczy powinni użyć czasu przeszłego ;s Z 30 osobowej gildii online są sporadycznie 2 osoby. W porywach 3. Sama ich sesja natomiast zdecydowanie nie trwa 4-6h: ot wbić, polecieć na Ilum, zrobić daily, ew. FP na HM, wylogować się. Dla mnie brzmi, jak 30-60 minut gry, w zależności od Ilum. W weekendy można się pokusić o opsa i to w zasadzie tyle ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 08:18, Deathscythe napisał:

Dla mnie brzmi, jak 30-60 minut gry, w zależności od Ilum.


Zapytam z ciekawości - a na jakim poziomie są te wszystkie osoby? Nie grałem już kilka tygodni, ale wydaje mi się, że grając postacią na niższym poziomie, spędza się w grze znacznie więcej czasu, niż postacią na lvl cap, która tylko robi daily quests.

Zresztą takie samo zjawisko zaobserwowałem u znajomych, grających w WoWa. Dopóki nabijają XP i zdobywają lvle, siedzą w grze po 2-3 godziny dziennie. Gdy już doczłapią do lvl cap, wchodzą na kilkanaście - kilkadziesiąt minut dziennie, żeby zrobić jakiś raid albo poczatować ze znajomymi.

Myślę, że tak naprawdę, to dopiero 1.2 pokaże, jak rzeczywiście wygląda sytuacja gry jeśli idzie o liczbę graczy. Jeśli 1.2 nie spełni oczekiwań graczy, to dopiero wtedy zaczną się prawdziwe odejścia,bo to również będzie moment, gdy będą się kończyć subskrypcje tym, którzy wykupili pre-paidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 10:58, Ring5 napisał:

> Dla mnie brzmi, jak 30-60 minut gry, w zależności od Ilum.

Zapytam z ciekawości - a na jakim poziomie są te wszystkie osoby? Nie grałem już kilka
tygodni, ale wydaje mi się, że grając postacią na niższym poziomie, spędza się w grze
znacznie więcej czasu, niż postacią na lvl cap, która tylko robi daily quests.


W tej chwili około 57-59 Valoru. Po 60 prawdopodobnie dadzą sobie siana, bo będą mieć wszystko, co w tej grze jest do zrobienia, poza opsami ;s Jeśli chodzi o alty, to większość gildiowców ma przynajmniej jednego alta (w skrajnych przypadkach 3) na 50 levelu, a teraz czekają na wprowadzenie Legacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli chodzi o alty, to większość gildiowców ma przynajmniej jednego alta (w skrajnych przypadkach 3) na 50 levelu [...]

To i tak sporo wytrzymali, sam z chęcią poznałbym fabułę wszystkich klas ale ilość czasu jaką trzeba na to poświęcić raczej nie mobilizuje. Do tego powtarzanie tych samych zadań w kółko nie nastraja optymistycznie.

Zabieg z patchem jest sprytny, jednak przy obecnym stanie PvP nowy WZ sprawy nie uratuje, ale niektórych skusi do przedłużenia czy wykupienia kolejnego miesiąca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zeschuk wyjawił również, że niedziela jest najbardziej ulubionym dniem na granie, a w tygodniu najwięcej graczy siada do gry popołudniami."

Łał, czekam na kolejne zaskakujące statystyki - choćby "najwięcej czasu gracze spędzają grając online".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować