Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2007 o 20:18, 143872 napisał:

Mam takie dość trudne zadanie, niech ktoś mi to zrobi bo nie umiem :/
Średnia długość życia hipopotama jest 6 razy wieksza od sredniej długości życia kangura. Niektóre
osobniki żyją jednak o wiele dłużej. Jeśli hipopotam i kangur będą żyły o 10 lat dłuzej niż
średnia długość życia ich gatunków, to hipopotam dożyje wieku 2 razy wiekszego od kangura.
ile wynoszą średnie długości życia tych zwierząt ?
Pomocy ! :D


x-średnia kangura
y- średnia hipopotama

y=6*x
10+y=2*(10+x)

no i zostało rozwiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 20:24, Nufiko napisał:

> Mam takie dość trudne zadanie, niech ktoś mi to zrobi bo nie umiem :/
> Średnia długość życia hipopotama jest 6 razy wieksza od sredniej długości życia kangura.
Niektóre
> osobniki żyją jednak o wiele dłużej. Jeśli hipopotam i kangur będą żyły o 10 lat dłuzej
niż
> średnia długość życia ich gatunków, to hipopotam dożyje wieku 2 razy wiekszego od kangura.

> ile wynoszą średnie długości życia tych zwierząt ?
> Pomocy ! :D

x-średnia kangura
y- średnia hipopotama

y=6*x
10+y=2*(10+x)

no i zostało rozwiązać


wiem, że metoda gitez, ale dość dziwne- chyba kangury zyja dluzej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :) W sumie to nie takie trudne bo liczyć to umie praktycznie każdy tylko ta treść trudna jak dla mnie do zrozumienia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poprosić o przetłumaczenie tego listu na niemiecki, potrzebuje tego, i to bardzo.
A oto sam list:

Drogi Jurku, _________________________________________________________________25 Listopada 2007
szkoda, że ciebie już z nami nie ma, chociaż pewnie ci się tam dobrze żyje w Niemczech. Od kiedy wyjechałeś zrobiło się trochę nudno w szkole, ale zabawa nadal jest.
W tym roku szkolnym mamy mieć nową nauczycielkę angielskiego, w końcu. Pani Warchel w końcu nas przestanie uczyć, bardzo jej nie lubiliśmy. Szczególnie po tej sprawie z długopisami, co akurat szkoda, że nie trafiło do "Interwencji" z Polsatu. Pozostałych nauczycieli mamy tych samych, ale plan zmieniony, raczej na lepsze. Mniej geografi, mniej fizyki, ale więcej angielskiego, nikt tych przedmiotów nie lubi. Muszę się zbierać, bo mam jeszcze do napisania pracę z angielskiego.
Wszyscy tęsknią za tobą, Mariola, Ziutek, Pedek, może kiedyś do nas wrócisz zza niemieckiej granicy, bo nudno bez ciebie.
Hubert.


Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec XXw i początek XXIw - to nasza współczesność, z punktu widzenia której możemy spoglądać na ogromne obszary dziejów. Patrząc na całą historię kultury muzycznej z perspektywy rozpoczynającego się trzeciego tysiąclecia - ułóż listę dziesięciu Najwspanialszych Utworó Muzycznych.

Co mogę wpisać?
Musi być tak:

Kompozytor Utwór
1............. ..........
2
3
itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką prośbę te dwa zadanka...
1) Wykonaj mnożenie i zredukuj wyrazy podobne:
(3x^2-2y)(2x^2+3y)
2) Wiedząc, że (a-b)^3=(a-b)^2*(a-b), zapisz wyrażenie (a-b)^3 w postaci sumy algebraicznej.
Z góry dzięki za pomocc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dwa zadanka:
1) Wykonaj mnożenie i zredukuj wyrazy podobne:
(3x^2-2y)(2x^2+3y)
2) Wiedząc, że (a-b)^3=(a-b)^2*(a-b), zapisz wyrażenie (a-b)^3 w postaci sumy algebraicznej.
Z góry dzięki za pomoc. (^ to potęga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem :/. Mam na jutro napisać referat:

"konfiguracja płyty głównej"

Wpisałem to w wikipedi, googlach, ale nic nie wyskakuje i nie wiem jak się do tego zabrać.

Bardzo Was proszę, wręcz błagam o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 19:15, Błoniak napisał:

Ja mam takie dwa zadanka:
1) Wykonaj mnożenie i zredukuj wyrazy podobne:
(3x^2-2y)(2x^2+3y)
2) Wiedząc, że (a-b)^3=(a-b)^2*(a-b), zapisz wyrażenie (a-b)^3 w postaci sumy algebraicznej.
Z góry dzięki za pomoc. (^ to potęga).

Sorka za drugiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 19:15, Błoniak napisał:

Ja mam takie dwa zadanka:
1) Wykonaj mnożenie i zredukuj wyrazy podobne:
(3x^2-2y)(2x^2+3y) =

=6x^4 - 4yx^2 + 9yx^2 - 6y^2 = 6x^4 + 5yx^2 - 6y^2

Dnia 12.12.2007 o 19:15, Błoniak napisał:

2) Wiedząc, że (a-b)^3=(a-b)^2*(a-b), zapisz wyrażenie (a-b)^3 w postaci sumy algebraicznej.

Nie wiem, czy dobrze rozumiem. Masz zapisać to wyrażenie za pomocą dodawania?? Jeśli tak, to:
(a-b)^2 *(a-b) = (a^2-2ab + b^2) * (a-b) = a^3 - 2ba^2 + ab^2 - ba^2 + 2ab^2 - b^3 = a^3 - b^3 - 3ba^2 + 3ab^2
Nie wiem czy już to miałeś, ale jest właśnie taki sprytny wzór na sześcian różnicy, który wyliczyłem powyżej, czyli
(a-b)^3 = a^3 - b^3 - 3ba^2 + 3ab^2

Dnia 12.12.2007 o 19:15, Błoniak napisał:

Z góry dzięki za pomoc. (^ to potęga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogli byście to przetłumaczyć na dziś proszę

A London family were enjoying an adventure holiday in Iceland last month when things went very wrong. Anne and Ben Harding and their two children, Claire, 13, and Sam, 11, nearly drowned in freezing water.
The accident happened while the Harding family were exploring a glacier in a popular Icelandic beauty spot. Anne and the children were walking along the edge of the ice when suddenly Sam fell in the water.
As Anne and Claire were trying to help Sam, they too fell through the ice into the freezing water. Sam swam to the edge and managed to get out of the water but then he dived back to help his mother and sister. His father Ben heard their screams and ran towards the edge of the glacier. ''My wife and children were struggling in the icy water and then my wife Anne just sank below the surface. It was terrible.''
Ben managed to pull his children from the water, but when he went to rescue his wife, another disaster happened. ''As I was trying to jump across the hole in the ice, I slipped and fell in too.'' Fortunately when he was in the water, he managed to catch the back of Anne''s anorak and pulled her head out of the water. ''Her face was blue. It was really frightening.''
Some paramedics arrived a few minutes later and a helicopter took
Anne to a hospital in Reykjavik. She spent three days there before the family returned to England. And what are their plans for their next holiday? ''A seaside resort on the south coast of England,'' says Anne with a grin ''It''s not quite so cold there!''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem , musze przetlumaczyc ojcu cos z angielskiego na polski , a nie chce mi sie w slowniku nurkowac ^^
Bede wdzieczny jak ktos przetlumaczy to za mnie --->
Jest to napisane na tasmie ,ktora skleja sie szpary pomiedzy plytami gipsowymi :) DO NOT USE LIGHTWEIGHT COMPOUNDS FOR BASE COAT - PRE-FILL LARGE VOIDS , a to z drugiej strony rolki z tasma ---> ALWAYS FOLD PRINT TOGETHER LIGHT SKIM RECOMENDED OVER TAPE
P.S - Z gory dziekuje za fatyge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodzina z Londynu cieszyła się wspaniałymi wakacjami na Islandii w ostatnim miesiącu, kiedy sprawy przybrały zły obrót. Anne i Ben Harding, a także ich 2 dzieci, 13-letnia Claire i 11-letni Sam, prawie utonęli w lodowatej wodzie.
Wypadek zdarzył się gdy Hardingowie oglądali lodowiec w popularnym miejscu na Islandii. Anne i jej dzieci szli wzdłuż linii lodowca, gdy nagle Sam wpadł do wody.
Gdy Anne i Claire próbowały pomóc Samowi, same wpadły do lodowatej wody. Sam podpłynął do brzegu i próbował się wydostać, ale wrócił pomoc matce i córce. Jego ojciec Ben usłyszał ich krzyki i natychmiast popędził na kraniec lodowca. "Moja żona i dzieci szamotały się w lodowatej wodzie a potem moja żona Anne zniknęła pod wodą. To było okropne"
Benowi udało się wyciągnąć swoje dzieci z wody, ale gdy próbował wyciągnąć swoją żonę, zdarzył się następny wypadek. "Gdy próbowałem przeskoczyć na dziurą w lodzie, poślizgnąłem się i też do niej wpadłem". Szczęśliwie gdy wpadł do wody, udało mu się złapać Anorak(??) Anne i wyciągnąć jej głowę na powierzchnię. "Jej twarz była niebieska. To mnie przestraszyło"
Służby medyczne przybyły kilka minut później i helikopter zabrał Anne do szpitala w Reykjaviku. Spędziła tam 3 dni zanim wrócili do Anglii. A jakie są ich plany na następne wakacje?? "Zwiedzanie wybrzeża na południu Anglii" mówi Anne z uśmiechem "tam nie jest tak zimno!"

Przetłumaczone mocno w angielskim szyku, więc niektóre zdania brzmią kaleko,ale można je zabełtać tak, żeby brzmiały po polsku. Ten drugi akapit może mieć lekko zmienione znaczenie, ale sens pozostał taki sam. Także ciężko mi było sobie wyobrazić "róg" (edge) lodowca, więc pisałem kraniec. Jak Ci nie pasuje to zmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuję pomocy w zadaniu * z chemii. Zrobiłem już raz, ale okazało się, że źle... Teraz się już domyślam o co biega ale nie potrafię przejrzeć czysto na oczy. Oto zadanie:

Do ilu gramów wody należy dodać 10g stężonego, 98-procentowego roztworu H2SO4 (kwas siarkowy VI), aby otrzymać r-r 2-procentowy?

Może ktoś mógłby mi pomóc? Byłbym bardzo wdzięczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 19:42, Erton napisał:

Rodzina z Londynu cieszyła się wspaniałymi wakacjami na Islandii w ostatnim miesiącu, kiedy
sprawy przybrały zły obrót. Anne i Ben Harding, a także ich 2 dzieci, 13-letnia Claire i 11-letni
Sam, prawie utonęli w lodowatej wodzie.
Wypadek zdarzył się gdy Hardingowie oglądali lodowiec w popularnym miejscu na Islandii. Anne
i jej dzieci szli wzdłuż linii lodowca, gdy nagle Sam wpadł do wody.
Gdy Anne i Claire próbowały pomóc Samowi, same wpadły do lodowatej wody. Sam podpłynął do brzegu
i próbował się wydostać, ale wrócił pomoc matce i córce. Jego ojciec Ben usłyszał ich krzyki
i natychmiast popędził na kraniec lodowca. "Moja żona i dzieci szamotały się w lodowatej wodzie
a potem moja żona Anne zniknęła pod wodą. To było okropne"
Benowi udało się wyciągnąć swoje dzieci z wody, ale gdy próbował wyciągnąć swoją żonę, zdarzył
się następny wypadek. "Gdy próbowałem przeskoczyć na dziurą w lodzie, poślizgnąłem się i też
do niej wpadłem". Szczęśliwie gdy wpadł do wody, udało mu się złapać Anorak(??) Anne i wyciągnąć
jej głowę na powierzchnię. "Jej twarz była niebieska. To mnie przestraszyło"
Służby medyczne przybyły kilka minut później i helikopter zabrał Anne do szpitala w Reykjaviku.
Spędziła tam 3 dni zanim wrócili do Anglii. A jakie są ich plany na następne wakacje?? "Zwiedzanie
wybrzeża na południu Anglii" mówi Anne z uśmiechem "tam nie jest tak zimno!"

Przetłumaczone mocno w angielskim szyku, więc niektóre zdania brzmią kaleko,ale można je zabełtać
tak, żeby brzmiały po polsku. Ten drugi akapit może mieć lekko zmienione znaczenie, ale sens
pozostał taki sam. Także ciężko mi było sobie wyobrazić "róg" (edge) lodowca, więc pisałem
kraniec. Jak Ci nie pasuje to zmień.


Wielkie dzienx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 20:30, tykus napisał:

Takie małe pytanko, jeśli ktoś interesuje się historią - co nazwano rozbiorem II Rzeczpospolitej?

Czyżby podpisanie paktu( czy jak to sie tam nazywa) Ribbentrop- Mołotow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie :
Ciało porusza się w ruchu jednostajnie przyspieszonym prostoliniowym z przyspieszeniem 30m/s2 w ciągu 2s. Oblicz z jaką prędkością porusza się to ciało.

Może mi to ktoś rozpisać z danymi, szukanymi, wzorami ? Ale bez liczenia, policzyć to sobie poradzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować