Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2007 o 19:58, Forgotten napisał:

Wynik wychodzi 2,8294*10^23 cząsteczek, ale! w odpowiedziach jest 10 do potęgo 22. Ktoś może
mi powiedzieć dlaczego?


To jest straszne, też to mam :/

Musisz przesunąc przecinek= 18,294*10^22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc???
Mam rozwiązać takie zadanie z matmy (nawet nie chcę mi się myśleć).
Zadanie 1. Wczoraj na lekcji matematyki w klasie 1b obecnych uczniów było 8 razy tyle co nieobecnych. Dzisiaj nie przyszło jeszcze dwóch i nieobecni stanowią 20% uczniów obecnych. Ile jest uczniów w klasie????

Proszę o natychmiastową konsultację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 21:55, muniok napisał:

Mógłby mi ktoś pomóc???
Mam rozwiązać takie zadanie z matmy (nawet nie chcę mi się myśleć).
Zadanie 1. Wczoraj na lekcji matematyki w klasie 1b obecnych uczniów było 8 razy tyle co nieobecnych.
Dzisiaj nie przyszło jeszcze dwóch i nieobecni stanowią 20% uczniów obecnych. Ile jest uczniów
w klasie????

Proszę o natychmiastową konsultację.

Banał, przy tym się nie myśli...

x - liczba uczniów nieobecnych wczoraj

(x+2)*6=9x
6x+12=9x
12=3x
4=x
9x=36

W klasie jest 36 uczniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2007 o 18:26, Solstheim napisał:

Hmmm , zrobiłem to zadanko i wyszło mi ze nie są równe więc:
a) pytanie może brzmiało "Udowodnij czy są równe" bo wtedy jest mozliwość że coś jednak równe
nie jest.
b) gdzies powinien byc "ctg" .
c) nie napisałaś dobrze polecenia (punkt a)) przez co moge ci podac rozwiązanie.
d) juz nic nie czaje z tej trygonometri :P

A właśnie, że dobrze wszystko zapisałam, bo zadanie już sama rozwiązałam. Ale dziękuję za chęć pomocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 22:24, PirO 17 napisał:

> Mógłby mi ktoś pomóc???
> Mam rozwiązać takie zadanie z matmy (nawet nie chcę mi się myśleć).
> Zadanie 1. Wczoraj na lekcji matematyki w klasie 1b obecnych uczniów było 8 razy tyle
co nieobecnych.
> Dzisiaj nie przyszło jeszcze dwóch i nieobecni stanowią 20% uczniów obecnych. Ile jest
uczniów
> w klasie????
>
> Proszę o natychmiastową konsultację.
Banał, przy tym się nie myśli...

x - liczba uczniów nieobecnych wczoraj

(x+2)*6=9x
6x+12=9x
12=3x
4=x
9x=36

W klasie jest 36 uczniów.


Aha no dobra dzięki ci za natychmiastową odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 20:35, Erton napisał:

Sophie była bardzo przestraszona, ale wiedziała co robić. Szybko wturlała się pod łóżko. Pokój
nadal drżał/trząsł się. Jeden z jej rysunków spadł ze ściany i /nie wiem co/. Sophie krzyknęła.
Wtem usłyszała wołającego ją ojca. Próbowała otworzyć drzwi sypialni, ale były zablokowane/zacięły
się. Sophie krzyknęła znowu i zaczęła płakać. W tym samym momencie drżenie ustało a i jej ojciec
/nie wiem co/ "wszystko w porządku Sophie", powiedział "jesteś już bezpieczna".
Sophie i jej rodzice wyszli na zewnątrz. Wszyscy sąsiedzi stali na ulicy. Każdy się bał, ale
wszyscy cieszyli się, że nadal żyją. Ojciec objął ją i powiedział "jesteś odważną dziewczyną,
Sophie. Jestem z ciebie dumny".
Było późno w nocy. Sophie spała. Żółte światło wpadało do jej sypialni z latarni za oknem,
i nie słychać było żadnego dzwięku. Wszystko było ciche.
Nagle rozbrzmiał niski grzmot i Sophie lekko zadrżało (nie jestem pewien tego zwrotu). Sophie
obudziła się , popatrzyła na sufit i zobaczyła, że światło w jej sypialni "tańczyło". Usiadła
i rozejrzała się wokoło. Nie wiedziała co się dzieje. Wtedy rozbrzmiał kolejny grzmot. Łóżko
zatrzęsło się na tyle mocno, że Sophie spadła na podłogę. Czuła, jak podłoga pod nią rusza
się. Wyglądało jakby cały dom podskakiwał w górę i w dół.


Koniec. Przetłumaczenie dosyć dosłowne, więc nie wszystkie zdania są zanadto poetyckie. Przeredaguj
je, żeby brzmiały "po polskiemu" i powinno być całkiem nieźle.

Dostałem 5 dzięki !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś co się robi, aby pomóc ludziom chorym na AIDS, czy są jakieś organizacje pomagające takim ludziom itp?? Bo muszę plakat zrobić o pomocy dla ludzi chorych na tę chorobę.
PS Linki mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczy mi to ktoś na angielski?

Szkocja - dawniej niezależne królestwo, obecnie część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Obejmuje północną część wyspy Wielkiej Brytanii oraz Hebrydy, Orkady i Szetlandy. Od południa graniczy z Anglią. Krajobraz w przeważającej części wyżynny i górski. Klimat umiarkowanie ciepły, wybitnie morski. Na północy Szkocji Góry Kaledońskie i Grampiany, na południu Wyżyna Południowoszkocka. W centrum niewielka Nizina Środkowoszkocka skupiająca większą część ludności.

Patronem Szkocji jest święty Andrzej. Kwiatem charakteryzującym Szkocję, jako region zaliczany do Wielkiej Brytanii, jest oset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jak by ktoś dał radę :)

Edynburg to stolica szkocji i siedziba szkockiego parlamentu.Obecnie znajdują się tam cztery uniwersytety - University of Edinburgh, Heriot-Watt University, Napier University i Queen Margaret University. Najstarszy budynek w Edynburgu pochodzi z XI wieku - kaplica Królowej Margaret.

Znajduje się tam dom Johna Knoxa, który wprowadził protestantyzm w Szkocji oraz pomnik Waltera Scotta - sławnego pisarza i poety szkockiego.
W samym centrum miasta na skale znajduje się Edinburgh Castle - zamek, od którego w dół w stronę Arthur''s Seat ciągnie się stare miasto, ze swoją główną ulica The Royal Mile, która prowadzi od zamku do Pałacu Holyrood, oficjalnej rezydencji Królowej.
Miasto słynie z licznych dorocznych imprez i festiwali, z których najsłynniejszymi są Fringe (festiwal teatralny) oraz Military Tattoo (występy orkiestr wojskowych), odbywające się w sierpniu.

Centrum Edynburga podzielone jest na Stare i Nowe miasto, które rozdzielają ogrody Princes Street Gardens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banał taki, ale właściwie zacinam się w środku zadania:

W ogniwie o schemacie Zn/Zn2+//Ag+/Ag

płytka cynkowa była umieszczona w 50cm3 0,1 mol ZnSO4, a płytka srebrna w 50cm3 0,1 mol AgNo3. PRzez pewien czas pobierano prąd z ogniwa, a następnie stwierdzono, że masa płytki srebrnej wzrosła o 166mg. Obliczyć końcowe stężenie jonów Ag+ i Zn2+ w roztworach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 23:02, 143872 napisał:

Zrobi mi ktoś te zadania bo ja nie za bardzo umiem :/ ?


banal...

1. 12km/min = 12*1000m/60s = 200m/s

54km/h = 54*1000m/3600s = 15m/s

2. a=30m/s2 a=v/t v=a*t v=60m/s

3. s=v*t t=s/v t=10s

4. to samo co w 2. v=a*t=100m/s

5. to samo co w 3. s=v*t=1700m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taka prośbę ;)
Mam napisać na wtorek referat na fizyke nt. "Domowa instalacja elektryczna - zasady bezpiecznego użytkowania. Wpływ prądu elektrycznego na organizmy zywe."
Czy znalazłby sie ktoś kto powiedzialby mi co mogę tam umieścić? ;)
Z gory dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no można by napisać o tym, jak powinna wyglądać prawidłowa instalacja w domu, co się może stać kiedy jest niewłaściwa. jak plusy daje nam elektryczność dostępna w domu na co dzień... nie wiem co jeszcze, sam bym nic więcej nie napisał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę. Mam pracę domową z polaka to dotyczy wojny trojańskiej:
''Jaką rolę w wojnie trojańskiej odgrywali Parys, Hektor, Achilles, Odyseusz."
Z góry dzięki.
Jak spotkam jakieś nierozwiązanie z matmy[w zakresie do 2 gimnazjum] na tym temacie to pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować