Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2007 o 13:43, owczar4 napisał:

Moglibyscie mi rozwiązac równanie (x+3) + (x -3) =6
Z całą ta rozpiską od poczatku do końca. Plisss :]


(x+3) + (x -3) =6
x+3+x-3=6 opuszczasz nawiasy
x+x=6-3+3 niewiadome na lewo, wiadome na prawo (ze zmianą znaku)
2x=6/:2 dzielisz przez dwa do znalezienie 1x
x=3 rozwiązanie

Rozumiesz ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie z chemii dla siostry :p :)) Może ktoś kuma to i nie sprawi mu to problemu :p
Do 1Og pewnej substancji A dodano substancję B w ilości 5Ocm3 (centymetrów sześciennych :p :)). Wiedząc że gęstość substancji B wynosiła 1,34g/cm3 oblicz zawartość procentową [% masowych] każdego ze składników mieszaniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pewnym zadaniem :
Zalecane ciśnienie w oponie samochodu wynosi 2,2 atmosfery. W wyniku użytkowania samochodu ciśnienie spadło do 1,8 atmosfery, wiec należy je uzupełnić. Zakładając, że w trakcie każdej minuty pompowania ciśnienie w oponie wzrasta o 0,05 atmosfery. Zapisz wzór przedstawiający zależność ciśnienia w tej oponie(p) od czasu pompowania(t) do momentu uzyskania zalecanego ciśnienia.
Z obliczeniem iż do napełnienia tego potrzeba 8 minut to problemu nie mam, ale nie wiem jak taki wzór zapisać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi z maty bo łeb mnie boli i nie mogę myśleć!

W 1 mm do potęgi 3 krwi człowieka znajduje się ok. 4,5mln czerwonych krwinek. Ile czerwonych krwinek znajduje się w 5 l krwi dorosłego człowieka? Zapisz tę liczbę z użyciem potęgi 10.


Oblicz objętość sześcianu, gdy:
a= 2mm
x = 6cm
y = 21cm


Dane liczby przedstaw w postaci potęg o wykładniku naturalnym większym od 1.
-8 , -125, -1, 144, 0, -27


I ostatnie
Orka może poruszać się z prędkościa 55*10 do potęgi 3 m/h. Ile KM mogłaby przepłynać w czasie 2 godzin gdyby stale utrzymywała taką samą prędkość??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 18:47, tipu7 napisał:

Mam problem z pewnym zadaniem :
Zalecane ciśnienie w oponie samochodu wynosi 2,2 atmosfery. W wyniku użytkowania samochodu
ciśnienie spadło do 1,8 atmosfery, wiec należy je uzupełnić. Zakładając, że w trakcie każdej
minuty pompowania ciśnienie w oponie wzrasta o 0,05 atmosfery. Zapisz wzór przedstawiający
zależność ciśnienia w tej oponie(p) od czasu pompowania(t) do momentu uzyskania zalecanego
ciśnienia.
Z obliczeniem iż do napełnienia tego potrzeba 8 minut to problemu nie mam, ale nie wiem jak
taki wzór zapisać ;/


Wzór będzie taki:
/ 1,8 dla t<0
p(t)={ 1,8*0,05*t dla 0<=t<8
\ 2,2 dla t>=8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, proszę jedynie o wykonanie tego ćw.:

W 1mm kwadratowych (czyli 1mm do potęgi 3) człowieka znajduje się ok 4,5 mln czerwonych krwinek. Ile czerwonych krwinek znajduje się w 5l krwi człowieka? Zapisz tę liczbę z użyciem potęgi 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:40, Jaki Ganh1 napisał:

Mała aktualizacja, proszę jedynie o wykonanie tego ćw.:

W 1mm kwadratowych (czyli 1mm do potęgi 3) człowieka znajduje się ok 4,5 mln czerwonych krwinek.
Ile czerwonych krwinek znajduje się w 5l krwi człowieka? Zapisz tę liczbę z użyciem potęgi
10.


1l = 1dm(3) = 1000 cm(3) = 1000000 mm(3)

5l = 5 x 10(6) mm(3) = 5x10(6) x4.5 x10(6) 2.25 x 10(13) krwinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obliczył by mi ktoś takie zadanie???
Zadanie.1.
Za położenie 1m kabla elektrycznego od słupa linii niskiego napięcia do budynku trzeba zapłacić 48 złotych plus 7% podatku VAT. Oblicz, ile złotych zapłacił inwestor, jeśli wykonawca położył 28m kabla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu mam jeszcze jedno.
Zadanie.2.
Po dwukrotnej podwyżce ceny towaru, za każdym razem o ten sam procent, jego cena końcowa jest o 21% większa od pierwotnej. O jaki procent dokonywano każdorazowo podwyżki ceny towaru????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę rozprawkę na temat "Czy święta Bożego Narodzenia jednoczą ludzi?". Mam już dwa argumenty - o tym, że ludzie wybaczają sobie wtedy wszelkie przewinienia oraz, że chętniej sobie wtedy pomagają. Nie mogę wymyślić 3, a google nie pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję na zabój jednej rzeczy do eseju. jakie pytania stawia Król Edyp (cała książka, nie tylko edyp) przed współczesnym człowiekiem? bardzo proszę o pomoc, bo za kij nic nie mogę wymyśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

* Czyż nie wydaje się wam, że mam powód do płaczu, jeżeli Aleksander będąc w moim wieku panował już nad tylu ludami, a ja nie dokonałem jeszcze ani jednego sławnego czynu?
o Opis: słowa Juliusza Cezara, przytoczone przez Swetoniusza, Żywoty Cezarów i Plutarcha, Cezar.
o Zobacz też: Friedrich Schiller, Dwadzieścia trzy lata przeżyłem...

* Galia jako całość dzieli się na trzy części.
o Gallia est omnis divisa in partes tres.
o Źródło: Juliusz Cezar, Wojna galijska

* I ty, Brutusie, przeciw mnie?
o Et tu Brute contra me (łac.)

* Kości zostały rzucone.
o Alea iacta est. (łac.)

* Łotrostw, które uprawiają poza granicami państwa, nie poczytują za hańbę, przeciwnie, chwalą się, że czynią to dla ćwiczenia i zahartowania młodzieży.
o Opis: Juliusz Cezar o Germanach

* Mam cię, Afryko!
o Opis: gdy przewrócił się na oczach swoich żołnierzy, schodząc ze statku u brzegu Afryki.

* Miej to zawsze w pamięci i w sercu, byś jak rafy unikał słowa nie słyszanego dotąd i niezwykłego.
o Opis: zdanie, w którym znalazło się sedno rozważań nad jasnością formułowania i wyrażania myśli.

* Moja żona musi być wolna nawet od cienia podejrzeń.

* Nie boję się wcale tych grubych i długowłosych ludzi. Boję się raczej tych innych, bladych i wysmukłych.
o Źródło: Plutarch, Cezar
o Znaczenie: Słowa Cezara o spiskujących przeciw niemu Kasjuszu i Brutusie

* Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem.
o Veni, vidi, vici. (łac.)
o Źródło: list Cezara do przyjaciela, Amintiusa

* Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją – są niebezpieczni.

* Wieziesz Cezara i jego losy.
o Caesarem vehis, Caesarisque fortunam (łac.)
o Opis: Słowa Cezara wypowiedziane do pilota statku podczas burzy.

* Wolałbym być pierwszym tutaj niż drugim w Rzymie.
o Źródło: Plutarch, Cezar, słowa Cezara o niewielkim miasteczku alpejskim

* Wierzymy chętnie w to, czego pragniemy, i spodziewamy się, że nasze uczucia podzielają inni.
o Quae volumus, ea credimus libenter, at quae sentimus ipsi, reliquos sentire speramus.

* Zdradę kocham, zdrajców nienawidzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 20:05, kapec11 napisał:

ja mam znaleźć słynne słówa J. Cezara..... Pomoże ktoś?


Chodzi Ci o nieśmiertelne: veni, vidi, vici --> przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Wyjaśnij dlaczego likwidacja państwa czechosłowackiego wpłynęła negatywnie na międzynarodową sytuację Polski
2.Uporządkuj wydarzenia chronologicznie , stawiając przy nich odpowiednie numery:
------------Zawarcie paktu stalowego
------------Ukształtowanie się osi Berlin-Rzym-Tokio
------------Konferencja monachijska - zgoda na częściowy rozbiór Czechosłowacji
------------Przyłączeni Austrii do III Rzeszy
------------Likwidacja Czechosłowacji:powstanie państwa słowackiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dość trudne zadanie, niech ktoś mi to zrobi bo nie umiem :/
Średnia długość życia hipopotama jest 6 razy wieksza od sredniej długości życia kangura. Niektóre osobniki żyją jednak o wiele dłużej. Jeśli hipopotam i kangur będą żyły o 10 lat dłuzej niż średnia długość życia ich gatunków, to hipopotam dożyje wieku 2 razy wiekszego od kangura. ile wynoszą średnie długości życia tych zwierząt ?
Pomocy ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować