Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Metal Gear Solid HD Collection - recenzja

17 postów w tym temacie

gram.pl

Moda na odświeżane klasyki trwa w najlepsze. Nic dziwnego - koszt stworzenia wersji "ha-de" w porównaniu z produkcją gry od nowa jest niewielki, a potencjalne zyski relatywnie wysokie. Osobiście cieszę się z tej inicjatywy, tym bardziej, że dzięki niej mam teraz szansę zagrać w najlepsze części sagi Metal Gear Solid w jakości na jaką zasługują.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Metal Gear Solid HD Collection - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy się dowiedziałem, że gry w tym wydaniu są w wersjach podstawowych (brak wersji "suspens" i "sekstans" ;P), podziękowałem, nie nabędę tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 18:18, Cygi napisał:

Gdy się dowiedziałem, że gry w tym wydaniu są w wersjach podstawowych (brak wersji "suspens"
i "sekstans" ;P), podziękowałem, nie nabędę tego.


No OK, nie każdy musi lubić czytać, też wiem co to znaczy TL;DR ;-) Dlatego zacytuję dla ciebie:

"Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty i Metal Gear Solid 3: Snake Eater, obie w wersjach rozszerzonych o dodatkowe misje i inne bonusy"

Może nie noszą tych podtytułów, ale wszystkie najważniejsze usprawnienia są więc w grach zawarte. Tak na dobrą sprawę to nic specjalnego te edycje nie zawierały (a już na pewno nic godnego ponownej uwagi), po za widokiem TPP w MGS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 19:07, RzukRzreRzur napisał:

Cieszy mnie ta tendecja wydawania klasyków w HD, ale najbardziej by mnie uradowało odswieżenie
serii Legacy Of Kain :)


Oj tak! Tymbardziej, że wersje na PC niezbyt dobrze współpracują z padami, brak też rozdzielczości widescreen, a więc trylogią w HD bym nie pogardził (LoK: Soul Reaver, Soul Reaver 2 i LoK: Defiance). Mi ogólnie brakuje jeszcze tylko 3 wydań w HD na PS3 (po za wspomnianym Soul Reaver): Onimusha (trylogia) i Final Fantasy XII (12) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mają podtytułów, więc...nie no, jaja sobie robię.
Skoro dodatki jednak są (tamten portal już nie jest dla mnie wiarygodny), trzeba będzie kolekcję nabyć. Kiedyś...

===

Skoro już typujemy własny wymarzony remake - gdzie jest kolekcja GTA III - VCS HD?! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 23:14, Cygi napisał:

Ale nie mają podtytułów, więc...nie no, jaja sobie robię.
Skoro dodatki jednak są (tamten portal już nie jest dla mnie wiarygodny), trzeba będzie
kolekcję nabyć. Kiedyś...


Gry w tym pakiecie to wersje rozszerzone w stosunku do podstawowych, ale nie są to pełne pakiety Substance i Subsistence. W MGS 2 są dodatkowe scenariusze, a w MGS 3 kamera TPP i dwie oryginalne gry Metal Gear z MSX, to właściwie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w 1 i 3 część MGS i doszedłem do wniosku, że to seria nie dla mnie ;). Fabuła ciekawa (chociaż przez nieznajomość innych części wielu rzeczy pewnie nie wychwyciłem), ale rozgrywka nie dla mnie.
Czekam dalej na wersje HD najlepszego tytuły pana Kojimy- Zone of the Enders :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 09:06, drblase napisał:

Grałem w 1 i 3 część MGS i doszedłem do wniosku, że to seria nie dla mnie ;). Fabuła
ciekawa (chociaż przez nieznajomość innych części wielu rzeczy pewnie nie wychwyciłem),
ale rozgrywka nie dla mnie.
Czekam dalej na wersje HD najlepszego tytuły pana Kojimy- Zone of the Enders :).

W 100% zgadzam się z opiniami na temat MGS i ZoE. Kojima dawaj wreszcie ZoE 3 ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe i jak zwykle tylko podniesiona rozdzielczość i dodany AA. Tekstury nadal leżą i kwiczą. Achhh no przecież jeszcze dodatkowe misje dali! Półprodukt jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 14:02, kodi24 napisał:

MGS półproduktem? Z racji starych tekstur? Bluźnisz.


Chodzi mi o wydanie w ''niby HD''. Seria Metal Gear to miód, ale gdyby podrasowali tekstury to byłby miód i orzeszki :) Grałem w MGSy i złego słowa nie można powiedzieć, narzekam tylko na niby HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 17:36, Namaru napisał:

Kojima dawaj wreszcie ZoE 3 ! ;)


Niech się zabiera do roboty, w końcu to obiecał! :)
Mam nadzieję, że data premiery HD Collection podana na zavvi - 4 maj- jest prawdziwa, akurat przed sesją byłoby w co pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować