Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Nikt się nikogo za pomoc nie czepia. Proponuje przewertować troszku ten temat i "Kącik zdegradowanych". Chodzi o to że wsród równych są równiejsi. Chodzi o to że inni za pomoc są degradowani. Chodzi o to że moderatorzy robią co chcą i twierdzą że mają racją (oczywiście nie wszyscy moderatorzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 09:29, KonradRębkowski napisał:

Mederator też człowiek czasami każdy może się wkurzyć na cos lub na kogoś więc jak coś się
stanie to nie krzyczmy "AAA mederator się na mie uwziął ". :)



Tu nie chodzi o to że jakiś modek się raz zdenerwował i walnął kilka warnów. Chodzi o to że ostatnio moderatorzy rzucają banami i degradami za byle co. I nie zdarzyło sięto raz czy dwa, to się dzieje cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Moderatorzy to kawał s.... uper gości, którzy pilnują porządku. Nie ma co do nich mieć, choć ja do tej pory nie wiem, czemu dostałem degrada na Przodownika z Brygadzisty. Wiem, wiem, i się nie dowiem, ale nie mam pretensj. Może zasłużyłem, ważne, że już tego nie ma i jestem znowu Brygadzistą. Miałem 2 degrady i do tej pory nie wiem za co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 09:35, TigerXP napisał:

Tu nie chodzi o to że jakiś modek się raz zdenerwował i walnął kilka warnów. Chodzi o to że
ostatnio moderatorzy rzucają banami i degradami za byle co. I nie zdarzyło sięto raz czy dwa,
to się dzieje cały czas.


Hmmm... ciekawe. Ciekawe, że ja po jednym degradzie (zasłużonym) nie dostałam później nawet ostrzeżenia żadnego. Naprawdę ciekawe. Wśród moich znajomych też nie zauwazyłam nagminnych degradacji (a wyświetliłoby się na gramsajcie przecież). Naprawdę ciekawe to co mówisz... a może przemyśl czy naprawdę te osoby które dostały degrady, dostały je niesłusznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, gdybym nie przemyślał tego to bym się niewypowiadał. Proponuje odwiedzić temat "Kącik zdegradowaych". I nie patrz na żadne wypowiedzi. Niektórzy podają linki do tematów w których zostali zdegradowani. I tak obiektywnie popatrz ile degradów jest niesłusznych.
Zastanawiający jest jeszcze fakt że w moderowaniu jest samowolka. Jeden dostaje za spamerską wypowiedz degrada/worna, a inny nie. I czemu się tak dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 23.04.2007 o 08:57, hunter22 napisał:

Znając życie i niektórych "gramowiczów" zaraz ktoś się do mnie z czymś przyczepi, cóż zrobić...

Nawet nie o tych niektórych chodzi. Sam nigdy nie zostałem "skrzywdzony" przez moderatorów, ale nieraz widziałem degrady które tak oczywiste nie były. Jednak każdy użytkownik zapoznał się z regulaminem i zaakceptował go, a ten mówi wyraźnie o kompetencjach moderatorów i sposobach rozwiązywania konfliktów. Większość zarzutów pod adresem modów wystosowały osoby pokroju "hejka poklikash?". Problem pojawia się wtedy gdy faktycznie czyjś przypadek nie jest jasny i oczywisty, a dana osoba wcale nie chce płakać i mówić jaki on jest biedny bo ma status obniżony, ale podyskutować z innymi forumowiczami jak oni chcieliby rozwiązywać takie konflikty w przyszłości. Nie ma na celu odzyskania tytułu, tylko uniknięcie podobnych sytuacji. Wtedy oczywiście jest traktowana jak baran, który dostał degrada i teraz rozpacza, a nie zawsze tak jest. Dowodem na to jest chociażby mój post :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 11:22, TigerXP napisał:

I czemu się tak dzieje?


Bo modki to ludzie a nie maszyny. Jakbym ja kiedyś trafiła na Budo czy Boogiego a nie TYHE to też bym degrada uniknęła. Ale fochów nie sadzę przez to.

Poza tym: daje coś ten status? Nie? No to o co chodzi? Aferę o niesłuszny ban rozumiem, o dergrad/warna nie.

PS: wojman mi kiedyś cofnął niesłuszne ostrzeżenie. Ale napisałam MEILA w tym celu a nie roztrząsałam sprawę na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za slowa poparcia :)

jak na razie na forum szykuje sie mala zmiana gdyz wychodzi na to ze mozna bezkarnie obrazac i zachowywac sie niekulturalnie wobec innych uzytkownikow czyli kwitowac kada ich wypowiedz takim cytatem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2731&pid=4670
ciekawe jak to zostanie zaklasyfikowane? zamanie regulaminu? no nie - przeciez tak mozna sie wypowiadac skoro moderator tak powiedzial a to co mowi moderator jest na forum prawem (jak chca niektorzy moderatorzy)

zabawne jest ze niektorzy moderatorzy stojac na strazy regulaminu nie potrafia go stosowac i staraja sie wyprowadzic z niego uprawnienia ktore im nie przysluguja jednakze tylko je stosujac gdyz nie popieraja ich ww regulaminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez napisalem MEILA a sprawa ktora poruszam na forum jest zupelnie inna
sugeruje dokladne czytanie ze zrozumieniem moich postow i nie wyciaganie pochopnych wnioskow po kilku slowach lecz zastanowienie sie nad istota problemu jakim jest wg mnie samowola niektorych moderatorow i lamanie przez nich regulaminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że dla mnie problemu nie ma. Od długiego czasu nawet ostrzeżenia nie miałam, więc jak widać się da. A jeśli chodzi o Ciebie to się im nie dziwię, bo zaczynasz być znany jako dyżurny pieniacz gram.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2007 o 11:25, Fumiko napisał:

Bo modki to ludzie a nie maszyny. Jakbym ja kiedyś trafiła na Budo czy Boogiego a nie TYHE
to też bym degrada uniknęła. Ale fochów nie sadzę przez to.


Dzieje się tak dlatego że regulamin jest zbyt ogólny. Gdyby regulamin został napisany szczegółowo nie byłoby problemów. I nie sadzę fochów.

Dnia 23.04.2007 o 11:25, Fumiko napisał:

Poza tym: daje coś ten status? Nie? No to o co chodzi? Aferę o niesłuszny ban rozumiem, o dergrad/warna
nie.


Gaax napisał już bardzo ładnie to o czym i ja od dawna wiedziałem. Gdy ktoś chce podyskutować o swoim degradzie to od razu "sadzi fochu". Zresztą nie chodzi o status. Chodzi o to że nie ma sprawiedliwości. Są równi i równiejsi.

Dnia 23.04.2007 o 11:25, Fumiko napisał:

PS: wojman mi kiedyś cofnął niesłuszne ostrzeżenie. Ale napisałam MEILA w tym celu a nie roztrząsałam
sprawę na forum...


Teraz to cię nie rozumiem. Temat jest o moderatorach, więc o nich pisze. "Kącik zdegradowanych" jest dla zdegradowanych, żeby mogli podyskutować o swoim degradzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to samo co osoba zdegradowana powie mi osoba o absolutnie czystym koncie, to się zacznę zastanawiać. Wcześniej... cóż, nie uwierzę w obiektywizm osoby zdegradowanej bo sama pamiętam własną reakcję w pierwszej chwili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro wg Ciebie pieniactwem jest proba uzyskania informacji w mysl jakiej ogolnej zasady moderator moze przyznac ostzerzenie/degrada/bana uzytkownikowi za jecho zachowanie na forum/ircu/gramsajcie to zgadzam sie - jestem pieniaczem

Jednakze to nie rozwiazuje problemu ze niektorzy moderatorzy nie stosuja sie do regulaimnu i naginaja go do swoich potrzeb i realizuja swoje postanowienia niezgodnie z ww regulaminem.

Dziwnym trafem pracownicy cdp ktorzy pojawiaja sie na forum nie stosuja "kar" dla uzytkownikow za to niektorzy moderatorzy maja "misje" i z osobistych powodow czy tez personalnych niecheci przestaja byc obiektywnym strozem forum a zamieniaja sie w policjanta i sedziego w jednym

Moredator jest od stosowania regulaminu a nie od jego tworzenia w zaleznosci od sytuacji jaka spotyka - gdyby tak bylo punkty 2 i 3 regulaminu nie byly by potrzebne a skoro sa i zostalo w nich enumeratywnie wyliczone za co uzytkownikowi portalu gram.pl grozi ostzerzenie/degrad/ban to ich obowiazkiem jest stosowanie sie do regulaminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 11:38, Fumiko napisał:

Jeśli to samo co osoba zdegradowana powie mi osoba o absolutnie czystym koncie, to się zacznę
zastanawiać. Wcześniej... cóż, nie uwierzę w obiektywizm osoby zdegradowanej bo sama pamiętam
własną reakcję w pierwszej chwili...


No to powiedz czemu modek albo pracownik cdp jest bezkarny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 11:32, Fumiko napisał:

Sęk w tym, że dla mnie problemu nie ma. Od długiego czasu nawet ostrzeżenia nie miałam, więc
jak widać się da. /.../

Ja nigdy nie dostałem nawet ostrzeżenia, ani też żaden z moich forumowych znajomych "skrzywdzony" nie został, więc mało w mojej opinii subiektywizmu chyba. A jednak problem dostrzegam. Nie mówię tu o moderatorskim terrorze, ale dyskusji na temat całego funkcjonowania strony. Raz mówi się, że to tylko forum i żeby się nie burzyć o byle co, a raz przytacza łacińskie dura lex, set lex dodające niewyobrażalnej powagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 11:43, gaax napisał:

Raz mówi się, że to tylko forum i żeby się nie burzyć o byle co, a raz przytacza łacińskie dura
lex, set lex
dodające niewyobrażalnej powagi.


szkoda tylko ze tego prawa na ktore powoluje sie "kat" wymierzajac "kare" nie ma :) gdyz istnieje tylko w wyobrazni "oprawcy"*

*ta wypowiedz dotyczy tylko niektorych moderatorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 11:40, morthi napisał:

zgadzam sie - jestem pieniaczem


Chyba jednyna rzecz w ktorej wiekszosc ludzi sie z toba zgodzi.

Dnia 23.04.2007 o 11:40, morthi napisał:

Dziwnym trafem pracownicy cdp ktorzy pojawiaja sie na forum nie stosuja "kar" dla uzytkownikow


Bo oni nie od tego tu sa. Od porzadku i karania sa moderatorzy.

Dnia 23.04.2007 o 11:40, morthi napisał:

zamieniaja sie w policjanta i sedziego w jednym


To maja robic modzi - lapac i karac.

Dnia 23.04.2007 o 11:40, morthi napisał:

Moredator jest od stosowania regulaminu


To user jest od tego aby przestrzegal regulamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zauwazam pewna prawidlowosci - wg niektorych moderatorow uzytkownik forum jest jak natretna mucha i trzeba ja kapciem przywalic coby nie brzeczala... prawda Budo? jestes zalozny. tylko mnie nie ukaraj bo zlamiesz regulamin...

Odnosze wrazenie ze bawie sie najlepiej z calego grona wielce powaznych moderatorow (oczywiscie nie wszystkich) i uzytkownikow... nie ma nic przyjemniejszego nic nastepowanie na odcisk moderatorowi ktory mnie szczeze nie lubi i ogladanie jak ten sie wscieka bo nie moze uzytkownika ukarac... tja...

no chyba ze za chwile bede karany za kazda wypowiedz... hle hle hle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się