Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2008 o 18:55, Nekromantik napisał:

na której będzie można zagrać w takiej rozdzielczości i detalach jak na piecu?


Ok. 1500zł za PS3 :)


@VertigoŁDZ

Normalnie, trzeba się tylko troszkę przyzwyczaić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się. Powiem, że sam się o to bałem kupując konsolę, uwielbiam FPS''y, a przyzwyczajony byłem do myszki. Po krótkim czasie jednak przyzwyczaiłem się do grania na konsoli i nie obawiam się o to, że będę miał kłopoty ze strzelaninami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 18:57, Rumcajs52 napisał:

> na której będzie można zagrać w takiej rozdzielczości i detalach jak na piecu?

Ok. 1500zł za PS3 :)

No, właśnie lepszego wyboru nie masz, a o detalach i rozdziałce możesz pomarzyć, podczas przełączania trybu udającego HD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 18:55, Nekromantik napisał:

Jako dorosły zarabiający na siebie gracz, zapytam się: ile trzeba zapłacić za konsolę,
na której będzie można zagrać w takiej rozdzielczości i detalach jak na piecu?
Ojej! Nie ma takiej konsoli, nie ma żadnego wyboru! Trzeba brać co jest! :D

Tak? To znajdź mi PC do 1500 zł, który w rozdzielczości 1280x720 i full detalach poradzi sobie z CoD 4 i innymi nowymi grami :)

Dnia 24.04.2008 o 18:55, Nekromantik napisał:

To zostało udowodnione, na nic tu Twój płacz i zgrzytanie zębów :P

A przepraszam, co zostało udowodnione? Zobaczymy pod koniec żywota konsol, wszyscy grzebali PS2, bo to złom, nie zaskoczy nas grafiką, a tu nagle wyskoczyły Black i God of War II :) Konsole mają też mnóstwo gier, których na PC nie ma i nie będzie.

Dnia 24.04.2008 o 18:55, Nekromantik napisał:

No, właśnie lepszego wyboru nie masz, a o detalach i rozdziałce możesz pomarzyć, podczas przełączania trybu udającego HD ;)

Co Ty masz z tym udawaniem HD? Przecież na konsoli masz max. detale i wysoką rozdzielczość. A gra robi dużo większe wrażenie na 42" TV + kino domowe + wygodna kanapa, niż na 22" monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 19:12, Rumcajs52 napisał:

Na którym i tak tylko najdroższe kompy uzyskują optymalną rozdzielczość...

Dokładnie. Przewaga konsol zawsze będzie taka, że gry będziesz uruchamiać bez najmniejszego kłopotu w takich rozdzielczościach przez kilka lat, a na moim wiekowym PC wiele gier po prostu już się nie uruchamia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 17:34, Nekromantik napisał:

Sporo
słabsza od X''a PS3 zaliczyła roczne przesunięcie premiery, by dać wewnętrznym studiom
czas nad decyzją, czy coś w ogóle z tej konsoli będzie i tu nawet nie ma co dyskutować.


Sporo słabsza PS3 od X''a? Hmm ... po pierwsze na pewno nie jest słabsza. Te konsole się "uzupełniają", PS3 ma mocniejszy procesor, za to X ma bardziej ... hmm ... ludzki układ graficzny, na którego się łatwiej pisze gry, bo jest zbliżony do tego z PC''tów. Na PS3 jest to trochę bardziej pokomplikowane. I jeszcze raz podkreślam - PS3 nie jest słabsze od X''a, daj mi link, gdzie takie coś wyczytałeś. W ogóle to niektóre Twoje poglądy są dla mnie co najmniej dziwne, ale przecież jest wolność słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2008 o 19:04, Szperacz Robson napisał:

Tak? To znajdź mi PC do 1500 zł, który w rozdzielczości 1280x720 i full detalach poradzi
sobie z CoD 4 i innymi nowymi grami :)

W sklepie nie znajdziesz, ale za 1500zł spokojnie złożysz sam piecyka z GeForcem 8800GS, albo Radkiem 3850 na pokładzie. Ale przepraszam, Ty nie masz pojęcia o hardware komputerowym. Boisz Się sprzętu, jak ognia ;)

Dnia 24.04.2008 o 19:04, Szperacz Robson napisał:

A przepraszam, co zostało udowodnione? Zobaczymy pod koniec żywota konsol, wszyscy grzebali
PS2, bo to złom, nie zaskoczy nas grafiką, a tu nagle wyskoczyły Black i God of War II
:) Konsole mają też mnóstwo gier, których na PC nie ma i nie będzie.

GoW nie ma na pc, ja mam na komórce :P Za to jest dużo podobnych slasherów. Takich darmowych shoterów, jak Black jest od groma. I teraz widzisz dlaczego firmy szukają nowego, chłonnego rynku zbytu.

Dnia 24.04.2008 o 19:04, Szperacz Robson napisał:

Co Ty masz z tym udawaniem HD? Przecież na konsoli masz max. detale i wysoką rozdzielczość. A gra robi dużo > większe wrażenie na 42" TV + kino domowe + wygodna kanapa, niż na 22" monitorze.

Ja nic nie mam do HD, takie wyniki opublikowano po testach nextgenów na zagranicznych forach. Gram również na 30'''' monitorze w rozdzielczości 2560x1600, ale Ci powiem, że najlepszy komfort dla shoterów to 19''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 19:21, Nekromantik napisał:

GoW nie ma na pc, ja mam na komórce :P Za to jest dużo podobnych slasherów. Takich darmowych
shoterów, jak Black jest od groma. I teraz widzisz dlaczego firmy szukają nowego, chłonnego
rynku zbytu.

CO?! Który PeCetowy slasher dorasta do rangi GoW? I co ma Black do darmowego shootera?

Dnia 24.04.2008 o 19:21, Nekromantik napisał:

Ja nic nie mam do HD, takie wyniki opublikowano po testach nextgenów na zagranicznych
forach. Gram również na 30'''' monitorze w rozdzielczości 2560x1600, ale Ci powiem, że
najlepszy komfort dla shoterów to 19''''.

Komfort? Przepraszam bardzo, wygodniej gra mi się na kanapie w sporej odległości od TV :)

PS. Miłego grania 29 kwietnia w GTA IV... O, przepraszam, na PC nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2008 o 19:28, Szperacz Robson napisał:

CO?! Który PeCetowy slasher dorasta do rangi GoW? I co ma Black do darmowego shootera?

Wśród konsomolców... eee znaczy konsolowców pewnie nie, a darmowych shoterów lepszych od Black( którego nawet lubię ze względu na klimat Jin-Roh, czy Stray Dogs) jest bardzo dużo.

Dnia 24.04.2008 o 19:28, Szperacz Robson napisał:

Komfort? Przepraszam bardzo, wygodniej gra mi się na kanapie w sporej odległości od TV
:)

Jestem krótkowzroczny, muszę przykleić wręcz nos do monitora, żeby coś zobaczyć xD

Dnia 24.04.2008 o 19:28, Szperacz Robson napisał:

PS. Miłego grania 29 kwietnia w GTA IV... O, przepraszam, na PC nie ma :P

Moda na GTA mnie ominęła, więc GTA mnie zupełnie nie interesuje, jestem fanem jedynie shoterów i strategii(nie rtsów) trochę action/rpgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 19:14, Szperacz Robson napisał:

Dokładnie. Przewaga konsol zawsze będzie taka, że gry będziesz uruchamiać bez najmniejszego
kłopotu w takich rozdzielczościach przez kilka lat, a na moim wiekowym PC wiele gier
po prostu już się nie uruchamia.


Człowieku, takie rozdzielczości to my mieliśmy już 10 lat temu na kompach. Poza tym 1024x768 na 19" monitorze wygląda ładnie, na dużym telewizorze już znacznie mniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże ale was konsola ma jeden duży plus, nie trzeba instalować formatować i tym podobnym, a na dodatek działa bez żadnych spadków szybkości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 19:24, Adrios1 napisał:

A co do tematu to konsole są bardziej opłacalne , komputery wydajne to cała kwintesencja
.

No w pewnym stopniu masz i rację ponieważ komputery są wydaje można coś na nich robić itp. a na konsolach no nie za bardzo :P
A co do konsol to są bardzo dobre do grania bo można sobie do dużego ekranu/telewizora podpiąć itp.itd. Czyli jakby już wyszło to i to i to by można było kupić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:16, Rumcajs52 napisał:

10 lat temu było HD? Ciekawe... :)


Wasze "HD" to w rzeczywistości 1024x768, więc niezbyt wiele jak na PC. Zresztą 720p wynaleziono w 1988 roku, więc 20 lat temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:20, Konrad512 napisał:

> 10 lat temu było HD? Ciekawe... :)

Wasze "HD" to w rzeczywistości 1024x768, więc niezbyt wiele jak na PC. Zresztą 720p wynaleziono
w 1988 roku, więc 20 lat temu :P


Dobrze, ale porównaj sobie jakość PC''towego HD a HD, które możemy zobaczyć na TV Full HD. Na TV robi to znacznie większe wrażenie. Chcesz pooglądać sobie filmy w HD na PC? Cóż, możesz, ale nie oczekuj tego samego, co na dobrym TV ( Pozatym musisz jeszcze dokupić napęd Blu-Ray za ok. 1500 zł.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować