Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

1) Jak sam zauważyłeś, upgrade''ował kompa ... to też kosztuje.
2) Tylko kasiarze, maniacy albo po prostu głąby kupują nowe gry na konsole. Wystarczy poczekać tydzień i na allegro stoją już najnowsze hity po 120zł.
3) Xbox to nieco inna sprawa, MS trochę szybciej wydaje nowe wersje niż inne konsole. Choć w sumie x360 wyszedł w 2005, czyli 2009-2010 to chyba normalny moment wydania nowej konsoli.
4) Mówimy to raczej o zestawach komputerowych, które pociągną najnowsze gry (ostatnie 2 lata) płynnie(25-30 fps minimum) w przyjemnych dla oka detalach. Ja też mogę mówić, że gram na kompie z 2002, na którego przeróbki wydałem z 1500zł łącznie (3 razy wymiana dysku, 2 razy wymiana ramu, wymiana systemu operacyjnego, wymiana karty graficznej).

No i do tego jeszcze dochodzi wygoda. Konsola - leżysz w fotelu z padem w ręce i grasz (tak, na Wii też tak można dla niewtajemniczonych, nie trzeba skakać przed TV jak to niektórzy "geniusze" piszą). Niestety tylko trzeba się ruszyć aby zmienić płytę.
PC? Siedzisz na krześle/stołku/czymkolwiek, zgarbiony, w jednej ręce myszka, pod drugą klawiatura. 150tysiecy niepotrzebnych przycisków, które czasami przypadkowo wciśniesz. Zwiechy kompa, nie działające bez powodu gry i dużo innych problemów.
Oczywiście konsole też nie są idealne, szczególne xkloc360 i drukara3 - w przypadku pierwszego hałas, w przypadku drugiego obowiązkowe instalacje. W przypadku obu - coraz liczniejsze problemy z wydajnością.
Na plus konsol jeszcze przemawiają wibracje w padzie :)

Chciałęm tylko podkreślić, że nie chcę jakoś tępić PC czy coś, gdyż lubię se na nim popykać, ale stwierdzam żę jest on dużo bardziej problematyczny i o wiele mniej opłacalny do grania, niżeli konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 21:54, Bratek196 napisał:

Niestety ci ludzie to fanatycy bo kupują kompy za 4,5 tys,i piracą 24 h na dzień, a przecież
pirat g**** się zna na rynku gier i komputerów. A co do konsoli, kupuje PS3 bo mam w
d*** wieczne zwisy *wybryki niektórych gier jakie posiadam mogą wręcz pienić).


Oj, żebyś się nie zdziwił. Z takim GTA IV to jeszcze kilka dni temu było pełno problemów pod PS3. Fakt, że ogólnie patrząc, to tych problemów tyle nie ma, ale czasem się niestety jakieś zdarzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 21:57, Ufo2 napisał:

1) Jak sam zauważyłeś, upgrade''ował kompa ... to też kosztuje.

Ile? Tyle co jedna nowa gra na PS3.

Dnia 06.05.2008 o 21:57, Ufo2 napisał:

2) Tylko kasiarze, maniacy albo po prostu głąby kupują nowe gry na konsole. Wystarczy
poczekać tydzień i na allegro stoją już najnowsze hity po 120zł.

Hmmm, widać ja też się do tej grupy zaliczam ;). Devil May Cry 4 miałem zamówiony 2 godziny po premierze.

Dnia 06.05.2008 o 21:57, Ufo2 napisał:

3) Xbox to nieco inna sprawa, MS trochę szybciej wydaje nowe wersje niż inne konsole.
Choć w sumie x360 wyszedł w 2005, czyli 2009-2010 to chyba normalny moment wydania nowej
konsoli.
4) Mówimy to raczej o zestawach komputerowych, które pociągną najnowsze gry (ostatnie
2 lata) płynnie(25-30 fps minimum) w przyjemnych dla oka detalach. Ja też mogę mówić,
że gram na kompie z 2002, na którego przeróbki wydałem z 1500zł łącznie (3 razy wymiana
dysku, 2 razy wymiana ramu, wymiana systemu operacyjnego, wymiana karty graficznej).

Nie widzę problemu. Mój obecny PC mimo znacznej mocy nawet na dzień dzisiejszy został "utworzony" w 2003 roku. Po prostu od czasu do czasu sprzedaje stare części, dokupuję nowe (za nie więcej niż 500 zł rocznie) i ciągle gram w najwyższych (lub chociaż wysokich) detalach. Fakt, jest to wada, bo trzeba te części sprzedawać, kupować itd., ale nie jest to aż taki mankament, jak twierdzą "fanatycy konsol". Jednak, jak już pisałem, jest to niedogodność. Tu przyznam punkt konsolom.

Dnia 06.05.2008 o 21:57, Ufo2 napisał:

No i do tego jeszcze dochodzi wygoda. Konsola - leżysz w fotelu z padem w ręce i grasz
(tak, na Wii też tak można dla niewtajemniczonych, nie trzeba skakać przed TV jak to
niektórzy "geniusze" piszą). Niestety tylko trzeba się ruszyć aby zmienić płytę.
PC? Siedzisz na krześle/stołku/czymkolwiek, zgarbiony, w jednej ręce myszka, pod drugą
klawiatura. 150tysiecy niepotrzebnych przycisków, które czasami przypadkowo wciśniesz.

Wiesz, do PC-ta też można kupić pada ;). A wtedy ten argument, który przed chwilą podałeś można wyrzucić na śmietnik. ;)

Dnia 06.05.2008 o 21:57, Ufo2 napisał:

Zwiechy kompa, nie działające bez powodu gry i dużo innych problemów.

Problem znacznie rzadszy niż się zdaje. O ile użytkownik zna się dobrze na PC-cie, to te problemy naprawdę są rzadkością. Ja ze swoim piecem nie mam żadnych problemów od 2 lat.

Dnia 06.05.2008 o 21:57, Ufo2 napisał:

Oczywiście konsole też nie są idealne, szczególne xkloc360 i drukara3 - w przypadku pierwszego
hałas, w przypadku drugiego obowiązkowe instalacje. W przypadku obu - coraz liczniejsze
problemy z wydajnością.

Będąc obiektywnym - PC-ty, zwłaszcza starsze, też takie problemy mają.

Dnia 06.05.2008 o 21:57, Ufo2 napisał:

Na plus konsol jeszcze przemawiają wibracje w padzie :)

Kupujesz pada za 90 zł na PC-ta (np. Rumble Pad II) i też masz. Albo wydajesz 150 i masz też żyroskopy znane z PS3. Fakt, to kosztuje, ale z drugiej strony, akcesoria do PS3 też.

Dnia 06.05.2008 o 21:57, Ufo2 napisał:

Chciałęm tylko podkreślić, że nie chcę jakoś tępić PC czy coś, gdyż lubię se na nim popykać,
ale stwierdzam żę jest on dużo bardziej problematyczny i o wiele mniej opłacalny do
grania
, niżeli konsole.

Gry są tańsze, więc nie wiem, czy aż tak mniej opłacalny. Na razie dałbym remis. Ale przy takim natłoku piractwa
na PC-cie to może ulec zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 22:09, ziptofaf napisał:

Wiesz, do PC-ta też można kupić pada ;). A wtedy ten argument, który przed chwilą podałeś
można wyrzucić na śmietnik. ;)


Tu już tylko krótka odpowiedź. Nie znam osoby i raczej wątpie że jest ktoś taki, kto gra na PC''cie na 40+ calowym telewizorze FullHD padem, z odległości jakichś 1,5 - 5 metrów. W przypadku kompa raczej siedzimy przy monitorze, także nawet przyjmując że ma się HD dajmy na to 24" too musisz wydać conajmniej 4 tysie na samego PC''ta żeby Ci nowa gra płynnie chodziła w takich rozdzielczościach i wtedy znowu już mamy + po stronie konsol :P.

Dnia 06.05.2008 o 22:09, ziptofaf napisał:

Problem znacznie rzadszy niż się zdaje. O ile użytkownik zna się dobrze na PC-cie, to te problemy naprawdę są > rzadkością. Ja ze swoim piecem nie mam żadnych problemów od 2 lat.

Cóż, szczerze ja też nie mam takich problemów. No chyba żę coś nie działa od tak sobie ( żaden format czy cokolwiek nic tu nie daje) - np. CoD 4 na kompie brata (C2D E8500, GF 8600GT, 4 GB ram) co chwila po prostu się wyłączało, neizależnie od detal ... przeszukaliśmy fora internetowe, pisaliśmy w tej sprawie i nic ... kiedy na moim złomie z 2002 roku (upgrade''owanym) działa bez problemu.

Tylko bym jeszcze dodał, że wymianę płyty głównej jako tako traktuję jako zakup nowego komputera ;) A raczej wątpie żę od 2003 roku ujechałeś na jednej, no chyba że masz to szczęście żę kupiłeś płytę już z pci-e x16 (nie pamiętam kiedy wyszło).

Dnia 06.05.2008 o 22:09, ziptofaf napisał:

Kupujesz pada za 90 zł na PC-ta (np. Rumble Pad II) i też masz. Albo wydajesz 150 i masz też żyroskopy
znane z PS3. Fakt, to kosztuje, ale z drugiej strony, akcesoria do PS3 też.

Mhm ... pad może i takie funkcje mieć, ale jak to wspópracuje z grą, która nie była przygotowywana pod takie bajerki? Jest jakaś emulacja w sofcie dołączanym do pada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 22:22, Ufo2 napisał:

Tu już tylko krótka odpowiedź. Nie znam osoby i raczej wątpie że jest ktoś taki, kto
gra na PC''cie na 40+ calowym telewizorze FullHD padem, z odległości jakichś 1,5 - 5
metrów. W przypadku kompa raczej siedzimy przy monitorze, także nawet przyjmując że ma
się HD dajmy na to 24" too musisz wydać conajmniej 4 tysie na samego PC''ta żeby Ci nowa
gra płynnie chodziła w takich rozdzielczościach i wtedy znowu już mamy + po stronie konsol
:P.

Wywołałeś mnie to jestem -.-
A jak nie wierzysz w moje istnienie to mogę Ci nawet napisać na klawiaturze że istnieje ;)

Dnia 06.05.2008 o 22:22, Ufo2 napisał:

Cóż, szczerze ja też nie mam takich problemów. No chyba żę coś nie działa od tak sobie
( żaden format czy cokolwiek nic tu nie daje) - np. CoD 4 na kompie brata (C2D E8500,
GF 8600GT, 4 GB ram) co chwila po prostu się wyłączało, neizależnie od detal ... przeszukaliśmy
fora internetowe, pisaliśmy w tej sprawie i nic ... kiedy na moim złomie z 2002 roku
(upgrade''owanym) działa bez problemu.

Nie będę mówił o problemach z GTA4 na PS3 ;)

Dnia 06.05.2008 o 22:22, Ufo2 napisał:

Tylko bym jeszcze dodał, że wymianę płyty głównej jako tako traktuję jako zakup nowego
komputera ;)

0o
A ja wymiane pada traktuję jako wymiane konsoli i co wtedy -.-

Dnia 06.05.2008 o 22:22, Ufo2 napisał:

A raczej wątpie żę od 2003 roku ujechałeś na jednej, no chyba że masz to
szczęście żę kupiłeś płytę już z pci-e x16 (nie pamiętam kiedy wyszło).

Do serii 7 geforce i ati do x1950 (chyba nie jestem pewien) produkowali produkty na AGP więc wiesz ;)

Dnia 06.05.2008 o 22:22, Ufo2 napisał:

Mhm ... pad może i takie funkcje mieć, ale jak to wspópracuje z grą, która nie była przygotowywana
pod takie bajerki? Jest jakaś emulacja w sofcie dołączanym do pada?

Oczywiście że jest przystosowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przeżył osobiście :f
Ale i tak x kloc lepszy IMO niż peeska ;)
Chociażby dlatego że nie ma takich błędów w grach karygodnych ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie konsola. :)
Sam posiadam PlayStation 2 od pamiętnej Gwiazdki 2004. Zawsze świetnie się przy niej bawię, ostatnio zaopatrzam gry tylko na ten sprzęt. Ciągłe ulepszanie komputera jest męczące i uciążliwe... Swoją ''najnowszą'' kartę kupiłem w listopadzie 2006 roku za ~270 zł., był to GeForce PX7300GS. Teraz już nie mam kasy, by kupować podzespoły do własnego komputera, dlatego gram na konsoli... Nawet Rainbow Six: Lockdown mi się tnie. :/
Na komputerze mam jednak dostęp do Internetu i mam możliwość gry przez Sieć. Moja konsola niestety tego nie oferuje, serwery dla poszczególnych produkcji sieciowych są skutecznie zamykane. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karygodnym błędem jest to, że Xbox nie może stać w pozycji pionowej, tudzież 15% X klocków idzie na złom, to jest błąd. Ale to nie ten temat, jeżeli chcesz kontynuować dalszą dyskusję to do tematu o konsolach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 14:25, Łeber napisał:

Karygodnym błędem jest to, że Xbox nie może stać w pozycji pionowej, tudzież 15% X klocków
idzie na złom, to jest błąd. Ale to nie ten temat, jeżeli chcesz kontynuować dalszą dyskusję
to do tematu o konsolach :P

Jak to nie może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 14:25, Łeber napisał:

Karygodnym błędem jest to, że Xbox nie może stać w pozycji pionowej, tudzież 15% X klocków
idzie na złom, to jest błąd. Ale to nie ten temat, jeżeli chcesz kontynuować dalszą dyskusję
to do tematu o konsolach :P


Jakoś mój stoi tak cały czas i nic mu nie jest O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 14:39, bojanzaw napisał:

> Karygodnym błędem jest to, że Xbox nie może stać w pozycji pionowej, tudzież 15%
X klocków
> idzie na złom, to jest błąd. Ale to nie ten temat, jeżeli chcesz kontynuować dalszą
dyskusję
> to do tematu o konsolach :P

Jakoś mój stoi tak cały czas i nic mu nie jest O_O

Według Łebera stanie w pionie jest exclusivem i system sellerem dla Playstation 3, a Xbox musi się zadowalać marną konwersją leżenia w poziomie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co wybrać.
Zależy mi na jakiejś społeczności graczy(podobają mi się archivmenty)
Zależy mi na dość niedużej cenie ( powyżej tysiaka za PS3 trudno mi przeboleć ale może)
Dość niedrogie gry (wiem wiem na konsolach są droższe )
I na dość dużej bibliotece gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, śmieszne, ale przykro mi z tego powodu iż mimo jesteś właścicielem tego zacnego sprzętu, to nie wiesz, że żel między procesorem, a płytą główną jest w niektórych wersjach tak tandetny, że przy wysokiej temp. spływa on na bebechy konsoli i wtedy następuje spięcie i puf... konsoli nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 15:16, Black Monday napisał:


Jeśli chcesz mieć tanie gry to bierz PC, ale trzeba co jakiś czas dokupić do niego nowe części.
A ja bym Ci polecił Xboxa 360, można spokojnie za 1000zł kupić w sklepie internetowym wersję Premium z HDMI, i na allegro gry są w cenie nawet poniżej 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować