Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

(ach, wiedziałem, że się ktoś przyczepi ;P )

Dnia 18.08.2008 o 23:42, ziptofaf napisał:

Czemu zdecydowanie PC? Jakieś argumenty? Bo tylko do grania znacznie lepsza jest konsola.

Bo teraz PC wychodzą strasznie mocne, a mogą służyć do masy wielu innych rzeczy niż do grania. W konsolę tej nowej generacji nie grałem, z pewnością wszystko fajnie, i na TV... no konsola to tylko granie, a PC to już wiele rzeczy, tak powiem. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:44, Kalejdoskop86 napisał:

(ach, wiedziałem, że się ktoś przyczepi ;P )

Cóż, taki temat :)

Dnia 18.08.2008 o 23:44, Kalejdoskop86 napisał:

Bo teraz PC wychodzą strasznie mocne, a mogą służyć do masy wielu innych rzeczy niż do
grania. W konsolę tej nowej generacji nie grałem, z pewnością wszystko fajnie, i na TV...
no konsola to tylko granie, a PC to już wiele rzeczy, tak powiem. :]

PS3 to nie tylko granie - przy okazji najtańszy odtwarzacz Bluray, można też na nim zainstalować Linuxa i mamy pełnoprawną maszynę...A i szybciej wychodzą hity (GTA4 na konsolach już dawno jest, na wersję PC-tową jeszcze trzeba czekać...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:47, ziptofaf napisał:

Cóż, taki temat :)

Prawda.

Dnia 18.08.2008 o 23:47, ziptofaf napisał:

PS3 to nie tylko granie - przy okazji najtańszy odtwarzacz Bluray, można też na nim zainstalować
Linuxa i mamy pełnoprawną maszynę...A i szybciej wychodzą hity (GTA4 na konsolach już
dawno jest, na wersję PC-tową jeszcze trzeba czekać...)

Wiem, wiem, i można ponoć klawiaturę podłączyć. :)
Ale PS3 ponoć jest zbyt PC, tj. niektóre gry się tną na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:48, Kalejdoskop86 napisał:

Wiem, wiem, i można ponoć klawiaturę podłączyć. :)

Można - pasuje każdy model pod USB. Podobnie jest z myszką.

Dnia 18.08.2008 o 23:48, Kalejdoskop86 napisał:

Ale PS3 ponoć jest zbyt PC, tj. niektóre gry się tną na nim.

To raczej o Xboxie 360 mówisz, że zbyt "PC-towy". Mi się jeszcze nie zdarzyły zwalniające gry na PS3 (fakt, że mam tylko 4 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:52, ziptofaf napisał:

Można - pasuje każdy model pod USB. Podobnie jest z myszką.

:]

Dnia 18.08.2008 o 23:52, ziptofaf napisał:

> Ale PS3 ponoć jest zbyt PC, tj. niektóre gry się tną na nim.
To raczej o Xboxie 360 mówisz, że zbyt "PC-towy". Mi się jeszcze nie zdarzyły zwalniające
gry na PS3 (fakt, że mam tylko 4 :))

Xbox 360 też, ale PS3 chyba bardziej... chociaż ja nie wiem, nie znam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:48, Kalejdoskop86 napisał:

Ale PS3 ponoć jest zbyt PC, tj. niektóre gry się tną na nim.


Bez urazy, ale na PC każda gra potrafi się przyciąć, a na konsolach to naprawdę bywa rzadko ;-)

Miałem okazję zagrać w naprawdę sporo gier na Playstation 3 i mało było tych, które się zacinały. Najgorzej jest z grami od Ubisoftu - panowie najwyraźniej nie lubią Sony, ale także są zbyt leniwi, by lepiej nauczyć się programować. Taki Ghost Recon Advanced Warfighter ma spadki frameratu, jest to trochę denerwujące, ale cóż - gracz nic nie zrobi, wina producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:55, master matrox napisał:

Bez urazy, ale na PC każda gra potrafi się przyciąć, a na konsolach to naprawdę bywa
rzadko ;-)

No właśnie, a na konsoli nie powinno.

Dnia 18.08.2008 o 23:55, master matrox napisał:

Miałem okazję zagrać w naprawdę sporo gier na Playstation 3 i mało było tych, które się
zacinały. Najgorzej jest z grami od Ubisoftu - panowie najwyraźniej nie lubią Sony, ale
także są zbyt leniwi, by lepiej nauczyć się programować. Taki Ghost Recon Advanced Warfighter
ma spadki frameratu, jest to trochę denerwujące, ale cóż - gracz nic nie zrobi, wina
producenta.

;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:55, master matrox napisał:

Bez urazy, ale na PC każda gra potrafi się przyciąć, a na konsolach to naprawdę bywa
rzadko ;-)


Oj chyba się nie zgodzę, zarówno i konsole i PC mają tytuły które przyciągają i do których się z chęcią wraca. Takie serie jak FF, MGS czy też Mario to są gry warte uwagi i ponownego sięgnięcia po nie. O PC nie wspomnę, gdyż tutaj jest mnóstwo gier, z których to chyba najważniejsze Diablo, Warcraft, Baldur''s Gate (moja ulubiona), Neverwinter, a to tylko naprawdę ułamek tego co widzimy na PC. Faktem jest, że na konsolach jest mniej takich serii, ale to nie oznacza, że są również mniej ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 08:53, Łeber napisał:

(...)


Łeberze Drogi, najpierw pomyśl, potem pisz... ;-)

Nie użyłem słowa "przyciągnąć" tylko "przyciąć" - w sensie spadków frameratu w grze. Co do serii to też mam takie same zdanie, taki Metal Gear Solid - uważam go za więcej niż serię gier, to jest istne dzieło w swoim gatunku. Gra którą zapamiętam do końca życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do konsoli to według mnie jeszcze świetnymi seriami oprócz rewelacyjnego FF i MGS to jest onimusha Ninja Gaiden (No mozę jeszcze nie seria xD) no i bardzo mnoga ilość platwormówek i zręcznościówek szczególnie jeśli chodzi o PSX a no i napewno Resident Evil i Devil May Cry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak wybacz, to ze względu na porę dnia o której pisałem posta, wtedy nie myślę jeszcze, cóż człowiek nie jest istotą nieomylną. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:55, master matrox napisał:

> Ale PS3 ponoć jest zbyt PC, tj. niektóre gry się tną na nim.

Bez urazy, ale na PC każda gra potrafi się przyciąć, a na konsolach to naprawdę bywa
rzadko ;-)


Wszystkie obecne konsole to tak naprawdę "prawie" PC. Z tego wynikałoby, że kupując konsolę kupujesz PC z... ograniczoną funkcjonalnością?! Prawda jest taka, że każdą obecnie produkowaną grę na dowolną konsolę dobry (ale nie high-endowy) PC pociągnie i to bez zbytniego obniżania jakości grafiki. To, że na konsolach gry się mniej przycinają wynika po prostu z tego, że muszą być zoptymalizowane pod jeden, konkretny zestaw bebechów takiego np Xpudła, podczas gdy w PC istnieją miliony możliwości.

Jakby nie patrzeć dla ludzi, którzy się na kompach nie znają do rozrywki lepszym wyborem jest konsola - wkładasz płytkę i jedziesz, ale powiedzmy sobie szczerze, że obecnie bez PC w domu to chyba 99% z nas życia sobie nie wyobraża. A do tego samego PC można kupić 40 TV i bezprzewodowego pada i już oprócz różnicy w tytułach gier mamy konsole ;) .

No i są tytuły, które do sposobu rozrywki na konsoli po prostu nie pasują (siadamy wygodnie w fotelu, pad w rękę i jadziem) np. symulatory. Właśnie dlatego prawdziwych simów na konsole ni ma i raczej nigdy nie będzie, czyli PC w moim domu pozostanie.

Poza tym pomyślmy nieco: konsole coraz bardziej upodabniają się do PC. Moim zdaniem za jedną / dwie generacje konsol dojdzie do tego, że będą one dosłownie PC w innej obudowie, a tym samym konsole po prostu znikną. Już teraz mamy komputery z Win Media Center, jako centra domowej rozrywki, które stawia się pod TV obok DVD i ogląda z nich filmy, słucha muzyki itp. Dlaczego więc nie nadać im funkcji typowych dla konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:52, ziptofaf napisał:

To raczej o Xboxie 360 mówisz, że zbyt "PC-towy". Mi się jeszcze nie zdarzyły zwalniające
gry na PS3 (fakt, że mam tylko 4 :))

Ja mam 10 i zdarzyło mi się tylko po całym dniu grania w Assasins Creed :P. Po ostygnięciu (20 min) znowu działało jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 00:02, MKRaven napisał:

> > Ale PS3 ponoć jest zbyt PC, tj. niektóre gry się tną na nim.
>
> Bez urazy, ale na PC każda gra potrafi się przyciąć, a na konsolach to naprawdę
bywa
> rzadko ;-)

Wszystkie obecne konsole to tak naprawdę "prawie" PC. Z tego wynikałoby, że kupując konsolę
kupujesz PC z... ograniczoną funkcjonalnością?! Prawda jest taka, że każdą obecnie produkowaną
grę na dowolną konsolę dobry (ale nie high-endowy) PC pociągnie i to bez zbytniego obniżania
jakości grafiki. To, że na konsolach gry się mniej przycinają wynika po prostu z tego,
że muszą być zoptymalizowane pod jeden, konkretny zestaw bebechów takiego np Xpudła,
podczas gdy w PC istnieją miliony możliwości.

Jakby nie patrzeć dla ludzi, którzy się na kompach nie znają do rozrywki lepszym wyborem
jest konsola - wkładasz płytkę i jedziesz, ale powiedzmy sobie szczerze, że obecnie bez
PC w domu to chyba 99% z nas życia sobie nie wyobraża. A do tego samego PC można kupić
40 TV i bezprzewodowego pada i już oprócz różnicy w tytułach gier mamy konsole ;) .

No i są tytuły, które do sposobu rozrywki na konsoli po prostu nie pasują (siadamy wygodnie
w fotelu, pad w rękę i jadziem) np. symulatory. Właśnie dlatego prawdziwych simów na
konsole ni ma i raczej nigdy nie będzie, czyli PC w moim domu pozostanie.

Poza tym pomyślmy nieco: konsole coraz bardziej upodabniają się do PC. Moim zdaniem za
jedną / dwie generacje konsol dojdzie do tego, że będą one dosłownie PC w innej obudowie,
a tym samym konsole po prostu znikną. Już teraz mamy komputery z Win Media Center, jako
centra domowej rozrywki, które stawia się pod TV obok DVD i ogląda z nich filmy, słucha
muzyki itp. Dlaczego więc nie nadać im funkcji typowych dla konsoli?



Powiedz lepiej że chcesz ciągnąć za darmo gry z torrent'ów, jak również nie potrafisz grać na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 00:24, BAMPERS napisał:

Powiedz lepiej że chcesz ciągnąć za darmo gry z torrent''ów, jak również nie potrafisz
grać na padzie.

Brawo! Cóż za oryginalny i logiczny kontrargument! Powaliłeś wszystkie moje stwierdzenia na łopatki!

Jeśli chcesz wiedzieć to należę do tych chyba 5% tego narodu, który ceni sobie oryginały i ani płyt z muzyką, ani gier pirackich nie posiadam.
Nie rozumiem argumentu o padzie? To tego trzeba się uczyć? Obsługi strzałek na klawiaturze też się uczyłeś?
A pada do kompa do FIFY i PESa mam i używam i wbrew twoim nadziejom problemów z jego obsługą nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola nie stanie się komputerem, nigdy.
Podobieństwa są i będą ze względu na wydajność i sprawdzalność architektury PC.
Pokaż mi komputer PC z procesorem CELL bądź RISC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja gram tylko na kompie, mam psx ale gram bardzo rzadko w tekkena 3 albo drivera :P. i moim zdaniem komp jest lepszy, wygodniej się gra. nie jestem jakimś maniakiem, żebym musiał grać we wszystko na każdą platforme więc mi komputer wystarczy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 12:53, BAMPERS napisał:

Konsola nie stanie się komputerem, nigdy.

Może coś na poparcie powyższego zdania?

Dnia 20.08.2008 o 12:53, BAMPERS napisał:

Pokaż mi komputer PC z procesorem CELL bądź RISC .

Najnowsze laptopy Toshiby (bo to Toshiba z Sony i IBM opracowały Cella) mają mieć ten procesor i to w ulepszonej wersji.
Cell to nic innego jak bardzo nowoczesny i wydajny procesor na którego zaprojektowanie wydano kosmiczną kasę. To nie jest jakiś układ zaprojektowany wyłącznie dla konsol - to procek, który będzie niedługo dostępny dla każdego PCowca. Po prostu żadna firma komputerowa typu Intel takich procków nie oferuje bo nie mają tak ogromnej kasy i postęp idzie nieco wolniej, a z resztą jak z jednego z postów na tym forum, w którymś tam z tematów o konsolach wynika, to Sony jeszcze nie zwróciły się koszty zaprojektowania tego procka i pewnie nigdy już takiego eksperymentu technologiczno - finansowego nie podejmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2008 o 13:34, MKRaven napisał:

Najnowsze laptopy Toshiby (bo to Toshiba z Sony i IBM opracowały Cella) mają mieć ten
procesor i to w ulepszonej wersji.
Cell to nic innego jak bardzo nowoczesny i wydajny procesor na którego zaprojektowanie
wydano kosmiczną kasę. To nie jest jakiś układ zaprojektowany wyłącznie dla konsol -
to procek, który będzie niedługo dostępny dla każdego PCowca. Po prostu żadna firma komputerowa
typu Intel takich procków nie oferuje bo nie mają tak ogromnej kasy i postęp idzie nieco
wolniej, a z resztą jak z jednego z postów na tym forum, w którymś tam z tematów o konsolach
wynika, to Sony jeszcze nie zwróciły się koszty zaprojektowania tego procka i pewnie
nigdy już takiego eksperymentu technologiczno - finansowego nie podejmie.


To jest nie istotne co kogo ile kosztuje, i nie prawdą jest że intel nie ma pieniędzy na projektowanie wydajniejszych procesorów, są im poprostu nie potrzebne one ,wystarcza chwilowo to co do tej pory wyszło.
To że są to procesory ogólnodostępne też nie jest nowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w dalszym ciągu w żaden sposób nie udowodniłeś, że konsola nigdy nie stanie się komputerem (chociaż w moim przekonaniu już nim jest). Co więcej potwierdziłeś tylko, że do tego dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować