Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona - lista zmian, cz. I

53 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

CD Projekt RED opublikował listę zmian, jakie względem oryginału wprowadzi do Edycji Rozszerzonej Wiedźmina 2. Na razie to jedynie pierwsza część, drugiej należy się spodziewać już jutro.

Przeczytaj cały tekst "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona - lista zmian, cz. I" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 21:09, Madoc napisał:

Co to jest walkmesh?

Opis podloza po ktorym moze sie poruszac NPC

Tyle trabia o tej rozszezonej ze myslalem ze juz miesiac temu wyszla.
No ale jak za miesiac to kumpel zdazy przejsc podstawke juz 3 raz.
Dobrze ze sie wstrzymuje przed kupnem, moze dopracuja go wkoncu jak Diablo 3 mi sie znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu hejcić, ale ta lista zmian jest nieco przekłamana. Owszem, 50 "zmian" na pewno brzmi dumnie w różnej maści informacjach prasowych, jednak warto zauważyć, że sporo z nich (zaryzykuje stwierdzenie, że jakieś 80-90%) to typowe poprawki, w dodatku mniejszego kalibru, które kwalifikują się raczej do miana "łatki". Rzeczywistych rozszerzeń i zmian jest znacznie, znacznie mniej niż 50.

EDIT: Nie pomyliłem się, stricte nowych "ficzerów" jest 5, czyli dokładnie 10%:

- Ekran startowy (launcher) posiada teraz opcję włączania i wyłączania DLC.
- Do gry dodano zwierzęta.
- W Akcie III dodano trofeum wilkołaka.
- Dodano nowe, losowo rozmieszczone, miecze.
- Parowanie ciosów i znaki ulepszają się wraz ze zwiększonym wigorem Geralta .

Reszta, czyli dokładnie 90%, to nie nowości, ale poprawki usuwające błędy lub balansujące grę. Nie twierdzę, że to źle/mało, ale mówienie o 50 zmianach czy nowościach jest mocno przesadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... i jak tu się nie wkur... Zarobiliście to samo co z W1 czyli edycja rozszerzona to tak naprawdę w końcu gotowy produkt który już w dniu premiery powinien tak wyglądać. Potem tylko zdziwienie że ludzie nie chcą Wiesia kupować w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 21:31, Tenebrael napisał:

Reszta, czyli dokładnie 90%, to nie nowości, ale poprawki usuwające błędy lub balansujące
grę. Nie twierdzę, że to źle/mało, ale mówienie o 50 zmianach czy nowościach jest mocno
przesadzone.


Czytat z oficjalnej strony gry "Pamiętajcie, że nie jest to pełen spis wszystkich nowych elementów, którymi będziecie mogli się cieszyć już za niecały miesiąc, a jedynie lista poprawek oraz ulepszeń" więc nie wiem czemu twój post ma służyć niż hejtowaniu .
Tak wiem że skoro to polska gra to trzeba ją gnoić wszystkimi sposobami. :P

Dnia 24.03.2012 o 21:31, Tenebrael napisał:

Czy aktualizacja będzie darmowa dla posiadaczy premierówki?


Tak będzie kosztowała 200zł :)
Było mówione 999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 razy ze będzie darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 21:31, Tenebrael napisał:

Nie chcę tu hejcić, ale ta lista zmian jest nieco przekłamana. Owszem, 50 "zmian" na
pewno brzmi dumnie w różnej maści informacjach prasowych, jednak warto zauważyć, że sporo
z nich (zaryzykuje stwierdzenie, że jakieś 80-90%) to typowe poprawki, w dodatku mniejszego
kalibru, które kwalifikują się raczej do miana "łatki". Rzeczywistych rozszerzeń i zmian
jest znacznie, znacznie mniej niż 50.

EDIT: Nie pomyliłem się, stricte nowych "ficzerów" jest 5, czyli dokładnie 10%:

- Ekran startowy (launcher) posiada teraz opcję włączania i wyłączania DLC.
- Do gry dodano zwierzęta.
- W Akcie III dodano trofeum wilkołaka.
- Dodano nowe, losowo rozmieszczone, miecze.
- Parowanie ciosów i znaki ulepszają się wraz ze zwiększonym wigorem Geralta .

Reszta, czyli dokładnie 90%, to nie nowości, ale poprawki usuwające błędy lub balansujące
grę. Nie twierdzę, że to źle/mało, ale mówienie o 50 zmianach czy nowościach jest mocno
przesadzone.


No ale przecież sami REDzi mówią o tym, że jest to głównie lista poprawek, więc w czym tu dostrzegasz przekłamanie? Cytat z newsa: "- Pamiętajcie, że nie jest to pełen spis wszystkich nowych elementów, którymi będziecie mogli się cieszyć już za niecały miesiąc, a jedynie lista poprawek oraz ulepszeń związanych z samą rozgrywką - zaznaczają na oficjalnej stronie gry."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Do gry dodano zwierzęta
-W Akcie III dodano trofeum wilkołaka
-Dodano nowe, losowo rozmieszczone, mieczW Akcie III dodano trofeum wilkołaka.
-Naprawiono błąd w wartości dodatkowego czasu działania eliksiru na poziomie 2 w zdolności ‘Specjalista: Eliksiry’
-Naprawiono błąd związany z parowaniem ciosów. Nie można już parować ciosów za 0 obrażeń.

5 rzeczy, które zachęci mnie do ponownego przejścia gry ;] Opcja w launcherze i ulepszanie się znaków oraz parowania mnie nie interesuje~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 21:58, pepsi napisał:

No ale przecież sami REDzi mówią o tym, że jest to głównie lista poprawek, więc w czym
tu dostrzegasz przekłamanie? Cytat z newsa: "- Pamiętajcie, że nie jest to pełen spis
wszystkich nowych elementów, którymi będziecie mogli się cieszyć już za niecały miesiąc,
a jedynie lista poprawek oraz ulepszeń związanych z samą rozgrywką - zaznaczają na oficjalnej
stronie gry."


Pepsi ale to polska gra więc niektórzy uważają za narodowy obowiązek hejtowanie , trolowanie i gnojenie jej i jej twórców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 21:31, Tenebrael napisał:

Reszta, czyli dokładnie 90%, to nie nowości, ale poprawki usuwające błędy lub balansujące
grę. Nie twierdzę, że to źle/mało, ale mówienie o 50 zmianach czy nowościach jest mocno
przesadzone.


To jest lista poprawek, nie nowości.
O nowościach dowiadujemy się dużo z dzienników dewelopera i zwiastunów.

- Intro
- Outro
- 2 nowe questy w III akcie (z nowymi bohaterami i nowymi lokacjami na około 4 godziny grania)
- około 30 minut nowych przerywników filmowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam preordera na Wiedźmina na Xboxa, ale to już jest przesada. Interesują mnie te zmiany ale nie można tego zrobić na raz? Hype i tak sięga zenitu, przynajmniej w PL.

Cenię sobie Redów, ale to już jest niesmaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 21:37, Undertaker napisał:

Czy aktualizacja będzie darmowa dla posiadaczy premierówki?


Tak. :) Aczkolwiek to będzie naprawdę duży patch.

@ Lfdracon

To już drugi raz. Mam nadzieję, że teraz inne techniki walki więcej zyskają w oczach ludzi.


@ RobsonAmbro

Do niemal każdej gry zawsze można by coś dodać, więc na upartego da się obronić tezę, że każda produkcja jest niekompletna. Tym niemniej to nieprawda. Poza tym dzisiaj większość firm każe sobie płacić za najmniejsze pierdoły, a CDP daje to pecetowcom za free. Doceń to, bo to rzadkie w branży. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 21:45, RobsonAmbro napisał:

Ehhh... i jak tu się nie wkur... Zarobiliście to samo co z W1 czyli edycja rozszerzona
to tak naprawdę w końcu gotowy produkt który już w dniu premiery powinien tak wyglądać.
Potem tylko zdziwienie że ludzie nie chcą Wiesia kupować w dniu premiery.

Popieram, ja w dniu premiery miałem kłopoty w ogóle z zaczęciem gry, a przedpremierowe spoilery pewnego rosyjskiego portalu albo moich znajomych też nie pomogły.

Spoiler

Potem zakończenie, które było kitowate i debilne, chłodne...

Przejdę jeszcze raz Wieśmaka od 1 do 2 (z DLC) i ocenię, co i jak się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować