Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie


Ponieważ Mroczny elf99 pytał w innym wątku, to piszę tutaj, że studiuję Na Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy, a jak zdawałem to był test, na 50 punktów trzeba było mieć chyba 39, albo 41 żeby wzieli- ja miałem bodajże 45 pkt, było kilka osób na miejsce (z 6 może, dokładnie nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 19:25, kowboj3 napisał:

Domyślam się, że wiele osób na forum studiuje informatykę. I tu pojawia się moje pytanie: czy
jeżeli ktoś wybierał się na ten kierunek, to był już obeznany z informatyką tj. znaliście się
na programowaniu itp.? Bardzo proszę o dosyć szczegółową informacją ;]


Ja miałem w liceum zaledwie podstawy Pascala. I na początku u siebie problem miałem z załapaniem tego, ale jak przysiądziesz pare wieczorów nad książką (przy schematach zwartych NS) bądź przy programach i popróbujesz coś potworzyć(np. programowanie C) to zaczniesz prędko łapać ocb :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 10:47, hans olo napisał:

Prawda jest taka, że na studiowanie w kierunku swoich pasji, które nijak nie są profitowe mogą
sobie pozwolić ludzie urodzeni w wannie pełnej pieniędzy.


Nie powiedziałabym - na swoim przykładzie i kilku innych osób z roku i nie tylko, ponieważ to, że się człowiek realizuję jest ważniejsze, niż to że dostaje później full kasy, ale nienawidzi tego co robi i jest mu źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W takim razie spadłeś mi z nieba. Mój kolega ma zamiar wybrać się na biotechnologię. Jednak jego wątpliwości budzi fakt, że na różnych stronach www na temat studiów, biotechnologia jest uważana za jedną z najtrudniejszych do pojęcia. Czy naprawdę tak jest? Czy materiał na biotechnologii sprawia, że student ma zamiar popełnić harakiri? Jakieś praktyki, staże itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Trzymaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3979&pid=19952
Tutaj w nocnych markach opisałem judycie88 jak wygladają moje studia biotechnologiczne, ogólnie kierunek jest trudny i czasami niewdzięczny, nie ma opieprzania sie. Warunek- czaisz biologię i chemię, inaczej można sobie nie poradzić.
Praktyki- owszem, laboratoryjne, tam gdzie sobie załatwisz, ja mam miesiąc w te wakacje, nie mamy praktyk w trakcie roku akademickiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ave!
Chciałbym zapytać o jedną rzecz. Chcę iść na studia Grafiki Komputerowej (najlepiej coś z Photoshopem) lub coś związanego z reklamą. Ogólnie chcę coś rysować, projektować.
Gdzie są najlepsze studia na takim kierunku?
Czy ktoś z was zamierza/studiował grafikę komputerową?
Pomóżcie otumanionemu pustelniczkowi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar studiowa na uniwersytecie Zielono Górskim włąsnie w kierunku informatyki bo ta dziedzina to zarówno moje zycie jak i hobby a czemu uzyłem słowa zycie bo zarabiam juz cos tam jako "mały informatyk" a mam tylko 16 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym dostać się na dziennikarstwo. Marzy mi się UW, pytanie tylko jak wyglądać będą marzenia po skonfrontowaniu z rzeczywistością, ech...

A jeśli nie Warszawa, to... hm. Wrocław?

Pisać w mej opinii raczej potrafię, pewne doświadczenie mam. Z polskim i angielskim u mnie w porządku, WoS również nie powinien sprawić specjalnych problemów. Najgorzej z historią... lubię, ale co z tego? Nie uczę się tak, jak powinienem (o czym niestety wiem), a ogrom informacji (daty, przeklęte daty) powala.

No cóż, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w ogóle mogę mówić o jakichkolwiek planach, no to fortepian. Oczywiście jeśli zdam maturę z historii muzyki i harmonii. Jeśli zdam, to albo Wrocław, a jak mi się poszczęści to Wiedeń albo Londyn. No ale to są tak dalekie plany, że może mi się odwidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś coś na temat studiów fizyki?? Jak w rzeczywistosci to wygląda, bo sądząc po tym jak wiekszość sobie radzi w szkole średniej to jest to dość trudny kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 20:29, dwiedzmin napisał:

Wie ktoś coś na temat studiów fizyki?? Jak w rzeczywistosci to wygląda, bo sądząc po tym jak
wiekszość sobie radzi w szkole średniej to jest to dość trudny kierunek.

Przyjmują wszystkich lub prawie wszystkich a potem dają im wycisk. Tak przynajmniej jest w Poznaniu na PP gdzie fiza jest brzytwa dla tonących i zwolnieniem dla panów z kategorią A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:36, ZóL2 napisał:

Ja mam zamiar studiowa na uniwersytecie Zielono Górskim włąsnie w kierunku informatyki bo ta
dziedzina to zarówno moje zycie jak i hobby a czemu uzyłem słowa zycie bo zarabiam juz cos
tam jako "mały informatyk" a mam tylko 16 lat :D


No to wybrałeś najlepiej, bo nie ma bardziej renomowanego kierunku na UZ`ecie - może poza filozofią;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:18, Pustelnik 88 napisał:

Ave!
Chciałbym zapytać o jedną rzecz. Chcę iść na studia Grafiki Komputerowej (najlepiej coś z Photoshopem)
lub coś związanego z reklamą. Ogólnie chcę coś rysować, projektować.
Gdzie są najlepsze studia na takim kierunku?
Czy ktoś z was zamierza/studiował grafikę komputerową?
Pomóżcie otumanionemu pustelniczkowi... :)


Grafika komputerowa to tylko odlam grafiki. Nie wiem czy jest jakis kierunek scisle okreslajacy sie jako grafika komputerowa. Jest natomiast grafika uzytkowa. Czyli generalnie corel, fotoszop, programy 3d- blender, ew 3dstudio, ale takze malarstwo, rysunek, projektowanie graficze (chyba najbardziej przydatny przedmiot dla grafika, zawieraja sie w nim najciekawsze rzeczy- od projektowania plakatow, kampanii reklamowych, po okladki plyt czy wlasnego portfolio itd.), rzezba. W Krakowie, gdzie mieszkam mozna studiowac ten kierunek na 3 uczelniach, ASP, KSW i AP. Na ASP jest swietna kadra ale nie idzie sie tam dostac, chyba, ze ktos jest WYBITNIE uzdolniony albo ma zbyt ciezki portfel. Na AP moze i da sie dostac ale jest kiepawo, natomiast na KSW dostaje sie prawie kazdy, sa swietne warunki i kadra z ASP, ale za to trzeba placic niemale pieniadze. Kierunek polecam, zamiast sleczec nad ksiazkami, mozna robic to czym czlowiek na prawde sie interesuje ( nie mowie tu o ludziach, ktorzy interesuja sie sleczeniem nad ksiazkami). Na pierwszym roku jest dosc ostro, trzeba jechac pod gusta profesorkow, ale im dalej tym wiecej swobody. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 19:25, kowboj3 napisał:

Kolejne pytanie pana rozgarniętego ;]

Domyślam się, że wiele osób na forum studiuje informatykę. I tu pojawia się moje pytanie: czy
jeżeli ktoś wybierał się na ten kierunek, to był już obeznany z informatyką tj. znaliście się
na programowaniu itp.? Bardzo proszę o dosyć szczegółową informacją ;]


jakieś podstawy (np. Pascalowe albo chociaż HTML :) powinny być, no iprzede wszystkim trzeba lubić grzebać w kodzie i programować (czasochłonne zajęcie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jesteś studentem informatyki. Czy mógłbyś mi powiedzieć z jaką wiedzą i przygotowaniem szedłeś na ten studia? Czy znałeś jakieś języki programowania itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co miałem w liceum to troche Pascala (zadania sie opieraly glownie na tworzeniu petli rysujacych pierdoly na ekranie), a i tak ledwo co ten badziew zaliczylem. Na pierwszym semestrze dowalili nam Teoretyczne podstawy Informatyki w skład którego wchodziły schematy NS, początkowo to był dla mnie ciężki orzech do zgryzienia, ale pare dni posiedziałem nad książką o tym i jakoś poszło, egzamin również za pierwszym razem zdałem. Teraz na drugim semestrze pojawiły nam się dwa języki programowania, Pascal oraz C.
O ile Pascal idzie mi sprawnie od początku, a miałem z nim spore problemy w liceum, to już na C nieźle się zaciąłem :]

Jakoś z programami wyświetlającymi napisy sobie na początku radziłem, ale potem brak samodzielnego ćwiczenia nad tym spowodował, że byłem sporo do tyłu i na laborkach praktycznie nic nie robiłem, pierwszy kolos ledwo zaliczony. Potem się sprężyłem, ściągnąłem darmowy kompilator do C i zacząłem samodzielnie przerabiać zadania z zajęć na uczelni. Skrypt z wykładów miałem na dysku, na wikipedii znalazłem ciekawy darmowy podręcznik do C i coś zaczęło z tego wychodzić. Do tego sporo pomogli mi ludzie z roku bo na forum wrzucali codziennie zrobione programy z laborek, dzięki czemu mogłem badać budowe programu i lepiej pojmować działanie poszczególnych funkcji. I tak w końcu nadszedł czas drugiego kolosa, o ile pierwszy był banalny patrząc teraz (pętle i tablice), to drugi już zawierał cięższy zakres materiału (struktury, wskaźniki, fukncje, łańcuchy znaków oraz operacje na plikach), a ostatnie 3 zagadnienia z powodu opóźnienia zrobiliśmy na jednych laborkach, w ciągu 90 minut, więc w związku z tym wyniki ostatniego kolosa nie były porywające, 40% osób zaliczyło, w tym wasz skromny sługa.

Podsumowując, możesz pójść i bez znajomości żadnych języków programowania, ale nie dasz sobie rady jeśli nie bedziesz tego ćwiczył, prędzej podstawą na starcie powinna być dobra znajomość matematyki, bo niektóre przedmiotu związane z matmą na Infie sa takie że tylko się człowiek pociąć ma ochote :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki kierunek wybrałeś dokładnie i na jakiej uczelni? Ja planuję iść na bezpieczeństwo sieci i komputerów lub administrację sieci/baz danych i etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Politechnika Lubelska, studia 5-letnie, wybór specjalności dopiero na 3 roku :-)

A kierunek? Po prostu Informatyka :-) Przez pierwsze 2 lata mamy jakieś ogólne przedmioty, potem dopiero to się odpowiednio ukietunkowuje :-) A jaką specjalność wezme to nie wiem, programowanie całkiem do gustu mi przypadło jak się nad tym spędziło troche czasu. Zajęcia dotyczące sieci będe miał w następnym semestrze bodajże, więc zobaczymy co się okaże lepsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jestem nieco zdziwiony....! Nie sądzicie, że uczelnie przesadzają z tą ''opłatą rekrutacyjną''? Na UAMie w Poznaniu 85 zł, na UW - 80 zł. Teraz kiedy jest rejestracja internetowa nie mam pojęcia czy rzeczywiście ponoszą oni takie koszta podczas naboru... Chyba ostro sobie dorabiają podczas tej całej rekrutacji, ja sam około 500 zł będę musiał wyłożyć, niech to ^_^...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować