Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra tygodnia: Call of Duty: Black Ops II

25 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2012 o 11:33, tosz napisał:

jak na razie gry ze stajni Treyarch to lipa, zobaczymy co tera wymyslą ?

IMO Treyarch to taki Obsidian w Activision - gry robią dobre i całkiem oryginalne (patrząc z perspektywy serii), tylko co z tego, jak potrafią programować tylko na jeden sprzęt (X360), gdy gra wychodzi na trzy platformy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 11:42, KamyK_84 napisał:

Plus stoi nad nimi niecierpliwe Acti.

Activision nie przeszkadza Treyarchowi - oni po prostu nie potrafią programować i deadline''y nie mają nic do tego (pomijam fakt, że dwa lata na CoDa powinny wystarczyć).
Z Obsidianem jest gorzej, bo tam wydawca daje niesamowicie krótki czas na zrobienie gry (pozdrawiam LucasArts) a i sam też kodzić nie potrafią. Dodatkowo wydawcy nie pozwalają łatać im gier po pewnym okresie (Bethesda, LucasArts, SEGA) - Activision akurat pozwolił TreyArchowi na wiele. Ba, wykupili chyba umowę z MSem na patche, bo od czasów WaWa (gry Treyarch) patche do CoDów zajmują na X360 "nieco" więcej niż przepisowe 4MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 11:33, tosz napisał:

jak na razie gry ze stajni Treyarch to lipa, zobaczymy co tera wymyslą ?

Prawdę mówiąc to nie są takie złe.
WaW był dość w porządku - solidne multi, super tryb Zombie, ciekawy Co-Op i solidny singiel (aczkolwiek mnie znudził, ale to dlatego, że nie był aż tak dynamiczny jak CoDa4 + przejście go na Veteranie to w praktyce Mission Impossible).
BO też było dobre, minusem była fatalna optymalizacja na PC. Plusy? Zbalansowane i solidnie zrobione multi, Zombiaki i całkiem ciekawy singleplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 11:58, dariuszp napisał:

Jak by zatrudnili 8 zespołów to mogli by robić COD jak serial telewizyjny :P

2 misje na tydzień z przerwą na reklamę? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 11:58, dariuszp napisał:

Jak by zatrudnili 8 zespołów to mogli by robić COD jak serial telewizyjny :P


No ba, już tak jest ;D Co roku nowy sezon, co roku kilka nowych odcinków (misji ;p). + multi i zombiaki dla fanów ;p
Każdy nowy CoD kosztuje tyle co box z sezonem serialu i nawet wystarcza na podobną ilość czasu =]

Ale żeby zaraz "gra tygodnia"... oj, gram się nie szanuje... ale rozumiem, trzeba z czegoś żyć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:02, CharonPL napisał:

Każdy nowy CoD kosztuje tyle co box z sezonem serialu i nawet wystarcza na podobną ilość
czasu =]

No nie wiem, mi obejrzenie np. pierwszego sezonu Lost zajmuje tyle czasu, co przejście całej trylogii Modern Warfare. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:02, CharonPL napisał:

Każdy nowy CoD kosztuje tyle co box z sezonem serialu i nawet wystarcza na podobną ilość
czasu =]

Czyli jeden CoD na +/- 20 godzin? Całkiem niezły wynik ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2012 o 12:02, CharonPL napisał:

Ale żeby zaraz "gra tygodnia"... oj, gram się nie szanuje... ale rozumiem, trzeba z czegoś
żyć ;]


Żeby nie było wątpliwości - to nie jest artykuł sponsorowany, nie był takowym żaden poprzedni. W innym wypadku byłoby to oznaczone, możecie być pewni. Jak ogłoszono Assassin''s Creed III, na ten przykład, to też wybrałem go do tego cyklu, bo akurat o nim się najwięcej w ciągu ostatnich siedmiu dni mówiło. Także nie szukajcie drugiego dna, bo go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wejdzcie na multi w Black Opsie to zoaczycie jake tłumy są ;) Te gry mają strasznie krótką żywotnosć jak na produkty multiplayerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:58, Dadziol20 napisał:

Tak wejdzcie na multi w Black Opsie to zoaczycie jake tłumy są ;)

Wejdź na multi Black Opsa na X360 czy PS2, to zobaczysz, że tłumy wciąż tam są. CoD na PC od lat jest martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mnie to nie dziwi? Bo jest tak przy każdej części CoD, i nie mówię że to jest złe. Może jedynie denerwować, że za jakiś czas teksty na temat CoD mogą być w stylu "Będziemy w CoD strzelać". Wolałbym kilka porządnych newsów z dużą ilością tych mnieszych faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:10, Henrar napisał:

Czyli jeden CoD na +/- 20 godzin? Całkiem niezły wynik ^^


Oj tam, oj tam =]
Dodałem parę godzin na drobny checkout multiplayera ;] Upewnienie się, że w nowej odsłonie nie ma kosmicznych zmian i kilka meczyków na nowych mapkach oszacowałem na 10h ;D Wiem wiem, przeszacowałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:21, pepsi napisał:

Żeby nie było wątpliwości - to nie jest artykuł sponsorowany, nie był takowym żaden poprzedni.
W innym wypadku byłoby to oznaczone, możecie być pewni. Jak ogłoszono Assassin''s Creed
III, na ten przykład, to też wybrałem go do tego cyklu, bo akurat o nim się najwięcej
w ciągu ostatnich siedmiu dni mówiło. Także nie szukajcie drugiego dna, bo go nie ma.

Spoko pepsi, tak sobie tylko hejtuję, bo to CoD =] Bez zbytniego szukania drugiego dna, na prawdę, takie zwykłe trololololo lololo =]

W sumie chyba już wszyscy przywykli, że co roku jest tych kilka tygodni po zapowiedzi i kilka tygodni przed premierą, kiedy każdy z nas ma nowego CoDa w lodówce zamiast światła ;]

O wiele chętniej poczytałbym zbiorówkę na temat CoH2, ale zdaję sobie sprawę, że o CoD:BO2 jest więcej materiałów i komercyjnie jest bardziej "chodliwy". Jak się uzbiera więcej materiałów od Relica, to trzymam kciuki za porządny tekst o CoH2 :) Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować